Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
2. jan 2011

@emjee , viem ze ku ecoballs sa nema pridavat avivaz, ani nic plejoveho charakteru. Asi by som tu sodu dala najprv, bud predprat alebo preplachat a potom hodit gule. Alebo namocit cez noc.

petrinka
2. jan 2011

@lucny_kvet to je na figu s tymi plienkami...☹ mne sa to tiez nezda, ze na kozne problemy su lepsie jednorazovky☹ mozno je to tym, ze tie jednorazovky absorbuju vlhkost dovnutra od pokozky a pri latkovkach je zadocek vo vlhku...
@zojec mala podobne problemy ako mate vy. mozno ona by ti este vedela poradit, ze co robit.

zojec
2. jan 2011

@lucny_kvet ano my sme mali podobne problemy :( dva mesiace to trvalo.. musela som uplne zrusit stvorce, a plienky co su na omak mokre.. na nohavickove bambusove plienky pouzivam toto: http://www.ekoplienky.sk/product/tots-sty-dry-v..., mam aj postrihanu flisovu deku, ale tieto vkladacky su lepsie.. ale ritku sme liecili aj my v eko jednorazovkach.. proste musime mat suchu ritku.. ako nahle dam stvorec, tak je ritka znovu cervena.. ked som znovu presla z jednorazoviek na latku, casto som natierala.. kazdy vecer imazolom plus v tenkej vrstve a cez den niveou SOS, ta naozaj zabrala... teraz uz len kazdy vecer natieram niveou.. ritku casto vetram a minimalne 2-3 denne cika a kaka do nocnika.. najlepsie sa mi osvedcili plienky BG kapsovka, alebo BG flip sty dry, ale pod dnu uz musim davat stvorec ak sa niekde vyberieme, lebo vydrzi tak max hodku , na noc pouzivam Bum Hugger vypchaty BI prefoldom a na to disany vlniaky.
co sa tyka toho zatuchnuteho smradku... pradlo treba namocit do nappy alebo mio freshu na noc a potom vyplakat, vyzmykat a dat prat.. ak to neprestava vyprat v komerncom prostriedku.. ja tak periem raz za 10-14 dni.. v lete stacilo namacat na noc.. teraz to nejak nezafungovalo ☹

labutka
2. jan 2011

@lucny_kvet a neskusala si stay-dry plienky? Alebo flisove separacky?

cinocka
2. jan 2011

@zojec - ze ponornym mixerom na vyrobu slizu 😀 😀 som sa schuti zasmiala....ty si pripad 😝

zojec
2. jan 2011

@cinocka 😀 uz som na tie obrovske stružlikance nemala nervy 😎 tak som im pomohla.. a zafungovalo.. 😉

etuska
3. jan 2011

@sulky
tiez uz tu chodim malo kedze uz plienkovu vybavicku vacsinou mame-tak som si vsimla az teraz-blahozelam k tehu 😉

katuskad
3. jan 2011

ahojte. máte tu popísaných dobrých pár strán a veľmi sa mi to čítať nechce, kedže som v práci.potrebovala by som poradiť ohladom látkoviek, kedže rozmýšlam nad ich používaním pre naše druhé dieťatko, ale mám dosť veľa otázok, ktoré by som potrebovala zodpovedať od skúsenejších 😅
chcela by som jednovelkostné, aby rástli s dieťatkom a nemusela som potom zase kupovať nové, ale neviem, ktoré sú dobré, z akého materiálu a tak. koľko ks vlastne budem potrebovať? a koľko peniažkov si na to mám prichystať? 😕 v čom ich periete? a ako často ich bábätku meníte, kedže oni asi tak neabsorbujú vlhkosť ako jednorazovky, tak ich treba meniť asi častejšie, že? možno hlúpe otázky ale ja som v tom naozaj laik, tak dúfam že mi poradíte kočky.
veľmi pekne dakujem a prajem šťastný nový rok 😵

zojec
3. jan 2011

@katuskad popozeraj nase fotoblogy, tam mame toho vela popisaneho.. 😉 potom si skus urobit zostavu, hod sem a mi ti ju zhodnotime 😀
dobra plienka inak vydrzi na ritke cca 3 hodky , co sa da porovnat aj s jednorazovkou.. lebo tu by som tiez dlhsie na zadocku nenechala..... plienku mozes prat v com len chces, od pracich praskov pre deti, az po eko prostriedky alebo doma vyrobeny sliz., teraz je novinka aj pracia gula.. na den pri cca 6 mesacnom babatku potrebujes 6 -7 plienok, na noc 1-2 vyborne save... peries kazdy 2-3 den... pri novorodeniatku su najlepsie stvorce, lebo to prebalis denne aj 15x , lepsie sa udrzuju a aj rychlejsie schnu..

tinax
3. jan 2011

@katuskad, si ma pekne predbehla - ako keby som tvoj prispevok pisala ja. Tiez uvazujem o kupe latkoviek pre nase druhe dieta ale citat celu diskusiu - fuuu. no skusim tie fotoblogy ako navrhla zojec a potom uvidim.

katuskad
3. jan 2011

@tinax 😵 no ja som už aj nejaké pokukala, ale ešte stále sa neviem vysomáriť 😅 nemám ani predstavu o tom, koľko ich budem potrebovať

tinax
3. jan 2011

@zojec, super clanok o plienockach v albume. Este mi asi potrva kym sa zorientujem, len dufam ze ma ten zamer s latkovkami neprejde kym sa zorientujem. Ak sa rozhodnem urcite sa tu budem objavovat castejsie - ak spustim doma net. 😀

zfidorka
3. jan 2011

@katuskad ked chces pouzivat na zaciatok aj stvorce, tak budes potrebovat cca 30-40 stvorcovych plienok, ja mam dobru skusenost aj so zavazovacimi - tych som mala 6 ks a pouzivala som ich na noc + nejake nohavickove cca 4 ks, pripadne kapsove/all in one na vonku... este budes potrebovat vrchne nohavicky 3 ks - ja som mala od zaciatku jednovekostne... vrchne nohavicky by som na male babo zobrala 1 ks flisove a 2 ks PUL, ak sa nebojis, tak na noc natahovacie vlniaciky... 🙂
ak ti stvorce nie su sympaticke, tak mozes mat len nohavickove, alebo kapsove - len to budes potrebovat cca 20-30 ks, na zaciatok je dobre kupit po par ks plienok z roznych znaciek,aby si videla co ti bude vyhovovat...
moja uvodna zostava stala 300 eur, ale niektore plienky, napr. aio som so zaciatku skoro vobec nepouzivala...

zojec
3. jan 2011

@katuskad
@tinax babulky, kazda z nas v tom mala na zaciatku chaos.. tiez sme studovali, citali a tu sa radili, aj ked zostavu poradime, nemusi vyhovovat kazdemu.. niekto nakupil a potom popredal, lebo mu vyhovuju AIO plienky.. niekto v pohode fici na stvorcoch a neprekaza mu to.. a aj kazde babatko ma ine naroky, je inak ukakakane a inak ucikane.. . .. skuste ist na prezentaciu.. ak si kliknete na stranky kde sa plienky predavaju, skoro na kazdej su uvedene poradkyne, alebo kontakt, kde vam poradia a plienocky aj ukazu.. okrem toho v BA su uz dva kamenne obchody.
ja som zacala latkovat ked mala b. jeden mesiac, zacala som zo dna na den so starymi komunistickymi stvorcami a tie veru boli na prve dva mesiace najlepsie....
@katuskad ty mas este do konca terminu hromadu casu, este dovtedy mozu prist rozne vychytavky.. ale v zasade plati to, co pisala @zfidorka.. ak mate akekolvek konkretne otazky, mozte v pohode kontatkovat mna alebo ktorukolvek z nas.. myslim, ze vsetky rady odpovieme.. ale naliat vsetky info v jednej sprave to sa bohuzial neda..
ja som pred kupou prvych plienok precitala poslednych 100 stran a v pohode mi to pomohlo sa zorientovat... no a potom dakujem @zfidorke 😀 😀 😀

katuskad
3. jan 2011

@zfidorka
@zojec dakujem vám baby za rady, tak sa pustím asi do čítania a študovania, ako si písala, mám ešte času dosť, tak hádam sa do vtedy vysomárim 😀

limoni
3. jan 2011

@tinax urcite latkuj, zorientujes sa urcite velmi rychlo, ako pislala @zojec skus precitat cast tejto diskusie, na podrobnosti sa opytat a budes odbornicka - garantujem, ja som zacala citat tuto diskusiu pocas tehu a aj som nakupila pocas tehu nejaku tu vybavicku - 40 stvorcov, 3 pulky, 2x kapsovky, 1x AIO, 2x nohavickove plienky a jedny vlniaciky, BI prefoldy a BI twofoldy, baby lucy bambo stvroce a teraz dokupujem

@zojec myslim, ze ty si spominala, ze nie vo vsetkych kapsovkach je rovnaky pocit sucha, chcem kupit blueberryminky kapsu, co povies?

@divoska aj mne gro baby pulky fialove vybledli, periem ich casto v rukach zlcovym mydlom, neviem ci to moze byt tym?

zojec
3. jan 2011

@limoni bluberry minky nemam.. :( ale myslim ze @zfidorka jednu vlastni .. osobne je podla mna velmi predrazena.. vo vnutri je flis, mal by byt sty dry, ale mysli ze sudecloth je najlepsi sty dry, to co ma BG kapsovka... ak dam do BG miesto malej vkladacky doma situ bambusovu, alebo BI prefold, je paradna a nepriepustna ani do vnutra ani do von 🙂... ja by som do bluberry neinvestovala jedine ak by bola do max 15€ 😉 ale uz mam plienok habakuk

divoska
3. jan 2011

@limoni jj sak to, par krat boli prane v prasku potom v zlcovom, tak neviem ci je to zlcove silne alebo proste blednu aj tak.
ja blueberry minky mam a raz som to uz pisala, pripada mi ze v nich az tak sucho neni ako napriklad v bum hugeri alebo flipkovej stay dry vrstve. coz mi pripada cudne za tu cenu ale pripisovala som to nasmu napriedmierne vylucujucemu synovi 😀

zojec
3. jan 2011

@divoska no flis ked je vnutro plienky velmi mokre tak prepusta vlhko.. :( uz to mam vyskusane... ale napr. vo wonderooske je tiez flis, ale ma super bambusovu vkladacku.. takze ked ta nie je premocena, tak to sucho krasne drzi... wonderooska ma teraz naozaj prekvapila.. ako som ju nemala rada, tak teraz je nasa oblubena, hned po BG kapsovkach.. ak je vnutro velmi mokre, tak flis vracia vlhko spat k ritke..

sulky
3. jan 2011

@etuska , dakujem 😅

lucny_kvet
3. jan 2011

Caute baby, no tu to ficiiii 🙂 Dakujem vam za tipy a rady. Ked som latkovky kupovala a studovala, tak som na tie stay dry vlozky, ci flisove separacky nenarazila. Stale cakam, kedy sa ritka stabilizuje, kym skusim opat latkovky. nechcem to riskovat, lebo uz viem aky rychly spad to moze mat. Ked sme boli duhy krat na koznom, dostali sme imazol, ale nam sa to len zhorsilo, imazol je na kvasinky a my to nemame kvasinkove. Jedna z viacerych diagnoz, ktoru som si vypocula, bola aj to, ze to sposobuje zlaty stafylokok. To by sedelo, lebo ten imazol nezabera a ten ichtamol a levandula, ktore su antibakterialne, zaberaju. skusim si prestudovat tie stay dry produkty. Nasu stvorcovu vybavu som uz brala za uzatvorenu, vsetky AIO plienocky a tie fajnotky ako BG a MInky a Tots a neviem ake este existuju, to som vobec neplanovala kupit, zdali sa mi drahe. Viem, urcite su super, a je to skvely pocit balit dietatko do takychto plienociek, no zdal sa mi to zbytocny luxus na nase financne podmienky. Maly ma teraz pol roka, uz obcas kaka do nocnika, tak neviem ci este robit take velke investicie, ci nie. Nuz, zvazim 🙂 Jasne, ze sa co najviac vetrame a skusame nocnik. Inac ta BKM, tak to neviem, to by som potrebovala jednu pani, co mi bude varit, druhu, co mi bude upratovat a potom by som to skusila 🙂 pekny vecer vsetkym

zojec
3. jan 2011

@lucny_kvet urcite sa ti to este oplati.. o tom niet pochyb... a hlavne teraz ti uz v pohode postaci cca 12-15 AIO kvalitnych plienociek, a zo 3-4 nocne plienky.. to je cca 250- 300€.. ak mesacne minies na jednorazovky 30€ tak za 10 mesiacov sa ti to vrati.. a to bude mat maly rok a pol.. a asi este bez plienok nebude...

zfidorka
3. jan 2011

@limoni ja mam blueberry bamboo - vnutro nie je stay dry, ale bambusovy velur...
ak si dobre pamatam, tak BB minky maju @emjee, @kaktusik007 a @michaela80

zfidorka
3. jan 2011

@lucny_kvet ako ti pisala @zojec aj podla mna sa ti to este oplati - navyse plienky mozes potom predat, alebo nechat na dalsie babo...

labutka
3. jan 2011

@limoni ja mam tiez blueberry minky, je fajn. Len treba pocitat s tym, ze je jednovelkostna a teda siroka medzi nozkami. Mne sa paci a investiciu nelutujem. Pouzivam hlavne na nosenie alebo do autosedacky.
A mna napriklad hambace vobec nepresvedcili, myslim ze to saje skoro tak ako bavlna. 😖

zojec
3. jan 2011

@labutka no hambac bez dovypchania nie je nic moc, to mas pravdu .. su tam v podstate len 3 vrstvy konope.. ale s BI prefoldom je velmi dobra nocna plienka.. 😉 hlavne pre tych co nemozu mokro..

izabelkak
3. jan 2011

kočky a ktorá plienka sa dá použiť na noc bez dovypchatia??? ja osobne takú nepoznám... navyše výhodou kapsových plienok - napr. ala hamburger je že ak aj do nej nacpeme toho viac nehrozí tak pretečenie, ako keď toho nacpeme moc do klasickej nohavičkovej plienky, to už potom nemusia gumičky dobre sedieť okolo nožiek a netesnia tak...

ja na noc používam výlučne kapsy... buď BG alebo podľa nich šité nohavičkové plienky, samotná plienka nemá kvázy skoro žiadnu savú vrstvu, vovnútri flees kôli suchému zadočku a z vonku jedna vrstva obojstranného bambus.froté a vzorovaný bavlnený úplet kôli paráde... a dovnútra si nacpem čo potrebujem... spravidla BI bambus. prefold, bamboo hour a ešte malú anavy vkladačku (3 vrstvy bambus.froté 1 vrstva bambus.velúr)....

labutka
3. jan 2011

@izabelkak moja best je tots bots stretch, vkladku zohnem na polku a dam pod pindura a na to stay dry vkladku a vlniaky a hotovo.

izabelkak
3. jan 2011

@labutka tak to závidím... my musím byť vypchatí a komplet vo fleese... inak máme červené rantle... t.j. stay dray vkladka do plienky mi problém nerieša, lebo tie rantle bývali spravidla v mieste ako je gumička okolo nožičky alebo nejaký iný kúsoček plienky, ktorý stay dray vkladka nepokryla...

a ešte v noci prebaluješ? či už sa Ti malý nekojí? ja už mám s tým nočným prebaľovaním problém... vtedy to ešte ako tak šlo aj s inými ako kapsovými plienkami... teraz to malú vybudí tak že 1 - 1,5 hod. nevie zaspať...

zojec
3. jan 2011

@izabelkak vitaj.. ty si sa tu dlho neukazala 😉 moja na noc tiez nemoze len sty dry vkladacku.. musi byt tiez komplet v sty dry vrstve 🙂 a tiez osobne nepoznam nocnu plienku ktoru netreba dovypchat.. v noci kojim aj 3x ale neprebalujem.. zatial to staci... rano je sice plienka mokra na zmykanie, ale pyzamko chvalabohu suche.. 😉