Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

sulky
11. jan 2011

@behulka , a na akych plienkach ti odisli gumky? Neboli to nahodou BL?

izabelkak
11. jan 2011

@avila pri tej BBH je problém že netesní dobre okolo nožičiek, ona sa postupne sperie a "víde" zo strihu,či akoby som to napísala, no a ak ju dovycpeš tak potom už tie gumičky vôbec nemajú šancu tesniť... ja osobne odporúčam na noc kapsovú plienky, nemusí to byť zrovna s PULom na vrchu, môže byť nohavičková kapsová plienka, ale ide o to že ak toho veľa nacpeš do kapsy tak stále gumičky stíhajú tesniť, ale ak toho moc nacpeš do klasickej nohavičkovej plienky už to spravidla tak netesní... a ešte je ideálne aby tá kapsovka bola trochu širšia aby si mala kam tie vkladačky nacpať ak ich potrebuješ viac...

ako mne sa stalo nedávno, že mi 2 x pretiekla aj BG kapsa v noci, lenže to je tým že ak viac vycpem už sa nezmestíme do M zmenšenia, ale nezmenšená nám je zase trochu veľká.....

sulky
11. jan 2011

@avila,presne ako vravi izabelka,. ak sa utiahnu na nozickach, tak su velke na pase a naopak. ALe nam to nevadi. Hlavne ze tesnia nozicky, pas je ok ak na to dam PULky.

dugyna
11. jan 2011

@sulky jej ahoj sulky tak gratulujem ze bude druhe mimi 😉

inak ja som z BBH zatial spokojna aj s magic-vydrzala nam v noci a nepridavali sme nic a aj BBH bamboo zatial super..

rosienka
11. jan 2011

@etuska ja davam do susicky vsetko, tusim len vrchne PUL-ky nie, lebo tie aj tak rychlo vyschnu a nic sa mi neznicilo. davam setrny stupen na synteticke pradlo

dugyna
11. jan 2011

kocky prosim poradte co na mrkvove skvrny? nepomaha ani prekarbonat a ani zlcove mydlo.dakujem

vlnovkaa
11. jan 2011

Skus obycajne jadrove mydlo od Palmy. Ja s tym viem vyprat uplne vsetko. A hlavne to skus v rukach a v studensej vode. 🙂

dugyna
12. jan 2011

@vlnovkaa ok diky skusim...aj ked palmu davam do slizu..a teda nevypralo...

zojec
12. jan 2011

@dugyna mrkva vyjde na slniecku 😉 inak hned zaprat mydlom v stdenej vode.. horsi je vsak banan a jablko.. na to neplati nic ☹ ja som dnes na noc dala wonderoo s original vkladackami plus jedna mala bambuska a v pohode do rana... trosku pretiekla v pase, ale ziadna katastrofa po 12 hodinach 😀 mam tuto plienku coraz radsej 😉 este keby na nej vymysleli sikovnejsie dvojradove zapinanie

michaela80
12. jan 2011

@elixia pozri moj fotoblog

lulukn79
12. jan 2011

@avila ja mam teraz na noc velmi rada TBFlexitot. ked je vnutro cele mokre tak navrchu je sucho, len ked bola total nacucana tak bol vrch trocha vlhky a to treba na nu aj vrchnaky, takze by to nemalo prevlhat. a susi sa rychlo, lebo je kapsova, chobot sa da vybrat a + vkladacka tiez. pouzivam ju len s origos vkladackou, ale podla mna sa da este aj dovypchat 😉

dugyna
12. jan 2011

@zojec diky tak uz nech ej slniecko 😉 . banan a jablko mi v pohode idu oprat s ulrichom,pripadne namocene v prekarbonate. u mna su flaky len po mrkve..

emjee
12. jan 2011

mne v poslednej dobe nejdu vyprat ziadne flaky z oblecka (nezavisle od toho, ci dam lovelu, frosch alebo gule), ani zapieranie zlcakom nepomaha 😝 dokonca sa mi urobili nove skvrny priamo v pracke - netusim od coho, kedze pracku mame 3 roky, naposledy som ju cistila octom na 90 asi pred 2 mesiacmi, takze fakt neviem z coho 😝

ja do susicky nedavam pulky ani vrch z flipiek, vlniaky, aio, vsetko ostatne davam (aj stvorce su odtial super makke)

sulky
12. jan 2011

@dugyna , mrkva, cucoriedky a marhule mi nepustili nicim 🙂

dugyna
12. jan 2011

@sulky dakujem sulky 🙂 no co uz, lebo testovala som dokonca par veciciek na 60 stupnoch s prekarbonatom a nezislo...takze mala bude asi musit mat prsiplastik ked bude papkat 😀
taka otazocka budes robit novu plienkovu vybavicku alebo pouzijes tu co mas po Simonkovi? asi ma to napada preto ze mas eshop s plienockami. 🙂 .
@emjee a skusala si to tekute zlcove mydlo zo zivice? a ani s prekarbonatom? ja pouzivam ulrich a jediny problem su mrkvove skvrny..
a neskusala si dat do pracky miesto octu kyselinu citronovu-kupila som ju v zivici take balenie a super mi vycistilo kanvicu, chcem to najblizsie skusit aj na pracke. staci to udajne na 50-60 stupnoch.
@zojec este otazka to mam to oblecko ako vysvavit na slniecko tou skvrnou? 😉

zojec
12. jan 2011

@dugyna klasika oprat a dat susit na slniecko 😀 ako okadenu plienku. mne napr. banan a jablkovu stavu nevypral ani persil. ale nastastie je to vacsinou na podbradniku.. mala papa celkom kultivovane 😀 a aka je ta kyselina citronova? taka ako dostat v potravinach?

dugyna
12. jan 2011

@zojec no tak musis pockat kym bude slniecko a potom vsetky mrkvy vyvesit..no mala ked chce papat sama s poharikom..tak okydka podbradnik..len pri krku je to volne, a tade sa to dostava aj na tricko alebo hcyti spinavy podbradnik a zaspini aj seba.. 😀 . no sranda lebo mne jablkove , alebo jablkove s banano ide pekne vyprat..s ulrichom, maximalne som to namocila v horucej vode s puerom a super to ide. ze posli jablka a banany ja opereme 😀 a ja ti poslem mrkvikcy 😀

dugyna
12. jan 2011

@zojec jaj a este ta kyselina, nie je ina taka hrubo zrnkova ako krystalovy cukor. ked chces mozem ti kupit a poslat 😉

zojec
12. jan 2011

@dugyna vyskusaj na pracku a daj vediet ako bojuje so smradom.. 🙂 lebo ja nemam kamen, ale smradlavu pracku :( neviem sa toho zbavit dlhodobo ☹ a mrkvicku posli.. aj dnes svietilo slniecko.. len teraz periem plienky vecer a susim v noci pred krbom, aby mi to tu cez den nezavadzalo, tak si slniecka vela neuziju ☹

avila
12. jan 2011

No baby, dakujem za rekcie, asi to bude tym tesnenim... Bo brutalne pretiekla vcera aj BI bamboo extra s prefoldom. Tak znova lanolinujem vlniaky (pre istotu, btw sa mi zda, ze sa popolinky vlniaky zbehli a to som ich pravala zvacsa rucne). A to mal plenuchu od 19:00 - 24:00. Tak som mu capla TB flexitot a do nej dala vkladacku z GB. Som vzdy chcela, aby ritka dychala. No... uvidim, co to sravi.

dugyna
12. jan 2011

@zojec jej pri krbe 🙂 no ja ich susim tiez pri jadiatore na balkon sa teraz neoplatia dat to by mi slchy do neviem kedy 😒
ok oskusam a dat ti vediet

sulky
12. jan 2011

@dugyna , jasne ze pouzijem vybavicku po simonkovi, ale male cisla som predala, takze tie budu nove. 😅
Asi skusim stvorce, lebo predtym som mala iba nohavickove

dugyna
12. jan 2011

@sulky 😉 ja vyuzivam stvorce aj teraz este len tak obdlznik do vlniakov na doma 😉 ale ked bola malinka tak som pouzivala viacej nohavickove 😉 asi tomu treba dojst na chut 😀
mimo temu ako to vyzera s tou satkou kmet?

evulikm
12. jan 2011

ahojte 🙂
potrebujem poradiť. chcem dokúpiť synátorovi ešte nejaké dobre savé plienky na deň 🙂 máme IB a začínajú mi pretekať pri nožičkách ☹ používam ich takmer rok a doteraz som bola s nimi spokojná. hoci ho už dávam aj na nočník, tak niekedy už po hodine a pol je úplne precikaný a musím ho aj prezliekať 🙂
som sa pozerala na nejaké plienočky, len by som vás prosila okomentovať ich 🙂
http://www.ekoplienky.sk/product/day-pack-organ...
alebo http://www.ekoplienky.sk/product/kapsovka-wonde...
a ku kapsovkám sa chcem spýtať, či tie vrchné nohavičky treba prať po každom pocikaní.
vďaka 😉

zojec
12. jan 2011

@evulikm kapsovky treba prat po kazdom ocikani, wonderoo je dobre sava plienka, mne potiahla aj noc.. 😉 flipky od BG, su vyborne, ale ak tvoj dost cika, tak sty dry vkladacky asi precika rychlo, bud das pod ne bambusovu tenku vkladacku.. alebo kup organic vkladacky.. inak ako pulky su vyborne, das do nich vsetko 😉

evulikm
12. jan 2011

@zojec ďakujem 🙂 možno kúpim aj pár wonderoo, aj keď na noc používam LL a to som spokojná. ešte popozerám na iných weboch, ako sú na tom s cenou a pôjdem objednať

sulky
12. jan 2011

@evulikm , mne sa na den velmi pacia anavy easy

@dugyna , a skusala si namacat v soli na skvrny aj cez noc? Mne to pomohlo.Ohladom bejbysatky ti napisem IP zajtra, budem mudrejsia 🙂

evulikm
12. jan 2011

@sulky pozrela som si tú anavy easy a dosť mi pripomína systémom IB. vedela by si mi povedať, aký medzi nimi môže byť rozdiel, okrem ceny? 🙂

dugyna
12. jan 2011

@sulky myslim ze som mala na par hodin na mocene-teda myslis ako puer alebo prekarbonat nie? skusim este tak ze na noc zlcakom a druhe triko necham na noc namocene v puere a uvidime co z toho bude. inak by bola sranda keby sa vam druhe mimi narodilo 30.6..xixi tak je nasa mala. ok kuknem IP aj tak sa ta chcem na nieco opytat

sulky
12. jan 2011

@evulikm , hlavny rozdiel je v tom, ze anavy mi este nikdy nepretiekla a je ovela savejsia.A tiez v tom, ze material vo vnutri je cely z prirodneho materialu. Vkladacky su obidve bambusove. A je aj trosku sirsia medzi nozickami.