Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

diocka
13. jan 2011

@zojec a skusala si prat plienky na 90tke? mne jednym casom bambusky smrdeli akoby cpavkom alebo cim len si do nich maly cvrkol. a ked som ich oprala na 90tke tak su uz v pohode.

reva
13. jan 2011

Ahojte,
pred rokom som prispievala ale isto si uz nepamatate 😉
Chcem poradit, drobec ma viac ako 14kg a vsetky plienky nam su ake si male, potrebujem daku dobru znacku vo vacsich cislach 🙂 Teraz su nase super IB, tie su uplne super na von, GB su definitivne male stoja uz mesiac pekne v policke, wonderoos este LTT. Potrebujem nieco na von, doma pekne stvorcujeme
Tak verim , ze niekto da typ. 🙂

mneme
13. jan 2011

@reva hm, no neviem, nove bg maju o cosi velkorysejsi strih, tie hadam vydrzia aj pre vacsie dieta az do odplienkovania.

divoska
14. jan 2011

@zfidorka @majkafer inak podla mna teplaky uz ani netreba kedze na male babo je to vrstiev az az, a ako v tom ma fixnute nohy tak ma medzi ponozkami a plienkami holy len kusok noh akurat na vetranie. ale tak ja celkovo neobliekam dieta jak cibulu takze so mnou mozno nesuhlasit. ale sak zijeme v prekurenych bytoch/domoch vacsina asi. teda my urcite. ani nekurime a idem tu skapat

zojec
14. jan 2011

k tomu smradku este... ja som uz vyskusala vsetky mozne aj nemozne variacie... vsetky mozne prasky.. je jedno ci som ich prala v lovele, persile, v slize, v batole, dokonca som ich oprala aj v obycajnom prasku pre nas nie v geli. nic nepomohlo.. plakanie , zmykanie pred, dlha 60tka a ani dvojite plakanie. pred tym ako sme zacali davat prirkmy, tak sa mi to par krat stalo, ale pomohlo naamcanie v nappy fresh, teraz uz nepomaha ani to :(
@diocka no na 90tke som este neskusala.. lebo sa bojim, ako zareaguje pul vrstva.. je pravda ze bambusove smrdia najviac..do TB ked si cvrkne, tak katastrofa :(
@majkafer ja som balila stvorec narovno, na to novosklad a na to PULky wonder wraps, alebo neskor vlniaky 🙂 take balenie mam nafotene v albume plienocky, ale nasa ortopedicka schvalila aj BG 4.00 ako balenie nasiroko 😉

diocka
14. jan 2011

@zojec a to mas bambusky AIO? ja som tak prala nohavickove bambusove a naozaj to pomohlo. ale ako zareahuje pul to neviem. a to TB mas AIO ci iba nohavickovu?

michaela80
14. jan 2011

Ahojte. Potrebujem poradit co ine sa da pouzit na pretelne separacky...najlepsie keby to bolo zo stranky detivbavlnke.sk lebo idem este nieco objednavat odtial..Ta deka Irma je uplne "hnusna" na dotyk...

zojec
14. jan 2011

@diocka hej mam TB AIO bambusove.. skusim dat tie nohavickove bambusky aj s vkladackami asi na 90tku, ale PUL sa bojim..
@michaela80 no odtial velmi ani nic.. ale sak kup si viskozove separacky popli,http://www.ekoplienky.sk/product/separacne-plie... a tie sa daju aj prat, a ak su okakane, tak ich hodis do wecka 😉 aj celkom pekne drzia ritku v suchu.. ja mam este TB sty dry vkladacky http://www.ekoplienky.sk/product/tots-sty-dry-v..., a sluzia tiez ako separacky ale u nas kvoli sty dry. a este bielu najlacnejsiu deku z jysku, ale to je podobne ako irma. na deti v bavlnke maju len save latky, a to na separacku velmi neodporucam, lebo je to zbytocne davat na kapsovku, bude mat mokru ritku zbytocne.

evulikm
14. jan 2011

@zojec síce mne plienky nesmrdia tak ako píšeš ty, ale minule som vrecko, v ktorom mám ocikané plienky, pokvapkala pár kvapkami levanduľovej silice (kúpenej v dm) a keď som to celé dala do pračky a oprala, či už lovelou alebo slizom, tak po vytiahnutí plienok z práčky, boli trochu cítiť levanduľou 😉 vrecko mám ušité zo starého obrusu, ktorý už chcela moja mamina vyhodiť 😉

zojec
14. jan 2011

@evulikm mne plienocky nesmrdia v kosi, ani vo vrecku, ani ked uschnu, len ked do nich b. nacika.. vtedy smrdia.. ☹

stastickova
14. jan 2011

ahojte, potrebovala by som radu..chcela by som pre môjho drobca latkové plienky..len sa neviem rozhodnúť aké a hlavne akú veľkosť..
má rok a tri mesiace..dakujem za rady vopred

majkafer
14. jan 2011

Dievčatá, Ďakujem všetkým za odpoveď, uvidím, čo na to moja doktorka🙂 Asi bude aj prekvapená, že látkujem. Vyskúšam viac plienok, veď malinké bábo už pri dvoch má veľkú riťku🙂

retaux
14. jan 2011

Ahojte!
Prosím vás, mohli by ste mi poradiť? Chcela by som začať používať látkové plienky, ale vôbec sa v tom nevyznám a to už to študujem týždeň 😝
Keďže naraz nebudem mať na celú výbavu, tak budem asi postupne dokupovať.
Mohli by ste mi odpovedať na tieto otázky?
1. Aký je rozdiel medzi plienkami AIO a kapsovými? Najskôr som čítala, že AIO sú ako pampersky a do kapsových treba vložiť vkladačku. Ale teraz som zase čítala, že aj do AIO treba niečo vkladať?
2. tie štvorcové plienky, to sú tie klasické, čo sa voľakedy používali?
3. ako často detičky balíte? Treba ich prebaľovať oveľa častejšie ako keď majú pampersku (vydrží im napr. látková plienka cez celú noc)?
4. čo by ste odporučili úplne na začiatok aby som kúpila? Také, čo určite budem potrebovať.

Ďakujem za všetky odpovede 🙂

janefonda
14. jan 2011

@zojec no ten smrad plienok aj mňa zaujíma...ked na niečo prídeš daj mi vedieť. Tiež sú na tom najhoršie bambusky...a dokonca mám pocit, keď ich vyberám z boxu na pranie, že to smrdí ako peroxid...hroznéééé. Neviem čo s tým. fňuk

mirkadena
14. jan 2011

@reva ahoj Skús vyskúšať Bum Genius 4.0 limitovaná edícia. Ja som na skúšku kúpilu túto kapsovku (čierno biele). Mám termín, až o 3 týždne, ale doma mám ešte synčeka 2 r.9 mesiacov má 16 kg, aj keď plienky už nenosí, keď bol minulý týždeň chorý, tak som mu davala na noc túto plienku+dopchala som ju ešte 2ks vkladačky tencel popoliny, krásne sajú a nepretieklo. Je veľmi veľká táto kapsovka, takže som rada, že som ju kúpila, tiež mám aj Grovia, ale tie sú podľa mňa do 11kg. Skúšala som aj túto, ale bohužiaľ do nej nevošiel.

zojec
14. jan 2011

@retaux AIO plienky su take na ktore uz nic nebudes potrebovat.. tie mozu byt kapsove , SIO (snapp in one), cize sacia vrstva sa pripina patentkami, alebo zosite uplne spolu (tie potom strasne dlho schnu). nie kazda kapsovka je AIO plienka. AIO ma v sebe nepremokavu aj saciu vrstvu preto sa aj vola AIO cize vsetko v jednom 😉
2. najidealnejsie stvorce su take ako sme my dakedy pouzivali.. su najsavejsie a aj najkvalitensie
3: zavisi od toho aku kvalitnu plienku mas, ako dobre saje.. na den pouzivame menej save napr. stvorce , prebalujem cca kazdu hodku dve , na noc su specialne plienky, s velkou savostou , najlepsie nejaka dobra bambusova vkladacka v kapsovke 😉
4. kazdy potrebuje nieco ine, resp. kazdemu vyhovuje nieco ine.. ja si napr. zaciatok neviem predstavit bez klasickych stvorcov, snap sponky, a 3 Pul nohaviciek.. neskor 3ks dobrych nocnych plienok a vlniaky 😉 postupne dokupovat.. pozri do mojho fotoblogu, tam mam svoju vybavu okomentovanu aj odfotenu. tak isto ostatne baby maju pekne clanocky o plienkach napisane 😉

josie3331
14. jan 2011

chcem sa opytat, kapsovka aj nohavickove plienky sa musia prat po kazdom pouziti ze? lebo male to aj tak ocika, nezaspini len tie vkladacky co?

a nakupila som si LL plienky, aj nohavickove aj kapsove a male sa mi narodi v lete, tak ci mu tom nebude az moc teplo....
tak som rozmyslala, ze cez den davat pulky a disany a do toho stvorcove plienky a na noc davat tieto LL plienky...co myslite da sa to?

zojec
14. jan 2011

@josie3331 ano prat sa musia cele... mozes tak robit ako si napisala.. uvidis ako ti bude vyhovovat 😉 a teplo mu nebude urcite.. urcite nie vacsie ako v jednorazovke, kde ritka nedycha. a v lete sa da ritka krasne vetrat na podlozke 😉

retaux
14. jan 2011

@zojec: veľmi pekne ďakujem. Konečne som pochopila ten rozdiel medzi AIO a kapsovými 😉 Idem ešte popozerať fotoblog.

josie3331
14. jan 2011

@zojec naozaj mu nebude teplo v tych LL nohavickovyh hunatych plienkach? no ved sama uvidim, ale zda sa mi to moc chlpate na to, aby to nebolo moc teple

zojec
14. jan 2011

@josie3331 moja mala sa narodila tiez v juni, latkovat som zacala v juli a nemam pocit ze by jej bolo horuce.. ved u nas nei je 40 stupnov a ked boli velke horucavy tak lezkala na podlozke s holou ritkou 😉 ja som nohavickove plienky pouzivala len na noc.. cez den stvorce az do 3mesiacov

evulikm
14. jan 2011

@zojec už rozumiem s tým smrádočkom 🙂 mne tak smrdeli plienočky po ocikaní, keď mal marek taký hustejší moč, keď menej pil. tak som mu začala dávať viac piť a už toľko nesmrdí jeho moč 😉

sulky
14. jan 2011

@zojec ,@janefonda , ten smradok casom prejde, my sme to tiez mali a zahadne to zmizlo. Neviem ci pomohol nappy fresh, alebo pranie v guliach, ale pamatam ze sme sa s tym tiez pasovali.
Inak, prednedavnom ste zacali s prikrmami,ze? V tomto case je ten smradecek casty 😎

zojec
14. jan 2011

@sulky no aspon niekto ma potesil 😀 ja mam pocit,ze niekedy je to viac, niekedy menej.. asi fakt zavisi co papa. no zacali sme s prikrmami asi pred mesiacom.. ale len posledne dva tyzdne tak obsmrdkavaju..

behulka
14. jan 2011

@diocka novorodeniatku som kupila "z kazdeho rozka troska", najlepsie vysli Mam stvorce, no tie su drahe, dobre su i Popoliny, Kikko Lux, nanic su Hyblerky a klasicke Kikko. Ak by som sa mala rozhodnut opat, nakupim Kikko Lux - pomer kvalita-cena sa mi zda najlepsi.
Nejake poctenicko je i tuna, na dlhy zimny vecer.... http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...
@zojec Pul by 90 mal zvladnut, skor by som sa bala o gumky.

zojec
14. jan 2011

@behulka no nerisknem to radsej .. dufam ze mm vydrzi este ten smradek a ze to pominie tak ako to prislo 😉

emjee
15. jan 2011

@zojec ja som za skladovanie nasucho, mne staci, ked raz zacas necham plienky na par hodin (3-5) namocene v miofreshi v tom istom kybliku ako ich skladujem nasucho, prikryte a cela kupelna smrdi jak bes 😝 si neviem predstavit, ze by mi to tam takto smrdelo furt 😝 a tiez je s tym roboty, pri mokrom skladovani musis vodu min raz za 24 hodin vymenit, ja ked prekladam taketo mokre do pracky este ich zmykam v ruke, lebo kybel mam postaveny vo vani, aby si tam mlady pan ruky nemacal 😀 a ked su plienky nacucnute, tak mi je to tazko preniest k pracke a s nevyzmykanymi by som si zase porobila potopu 😝 no je to dalsia 15 minutova makacka trochu ich vyzmykat a hodit do pracky 😀 takze uprednostnujem nasucho, namacam naozaj ked uz je treba (raz za 2m)
teraz periem na 40 najcastejsie, raz za mesiac na 60, na 90 som este neprala (pulky ani ziadne aio by som si netrufla dat na 90, ostatne by to mali vydrzat, ale nemam potrebu ich takto prat)

snikol
15. jan 2011

ahojte maminky latkarky.chcem sa vas opytat ci uz niektora z vas ma doma anavy easy??ake su na savost??a pocit sucha na zadocek??dakujem 🙂 😉

zojec
15. jan 2011

@snikol save su super, ako anavy nohavickove, ak nie savejsie, vkladacka je z bamb. hrubeho flis a na vrchu akskamit 😉 akurat pocit sucha ziaden.. ☹ so sty dry vkladackou sa to da, kym nenavlhne ta bavlna ktorou su podsite. ale ak vam nevadi mokro, tak je to super plienka porovnatelna k nohavickovej anavy 😉

faith_1
15. jan 2011

prosim vas ak mate niekto natahovacie vlnene popoliny M na predaj, napiste mi prosim do IP. Vdaka...