Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
24. jan 2011

@bihan rozdiel je hlavne v materialy.. nova ma jemnecke bambusove frote, take ake je napr. vkladacka vo wonderoos. posite microflisom, strihovo su rovnake, som ich natiahnute teraz porovnala 😉 mozno ta nova sa zda medzi nozkami uzsia, lebo je z jemnejsieho materialu 😉 zda sa mi, ze je trosku predrazena v porovnani zo starym tipom, ale zas ma krasne vzory.. teda aspon tie kvietky su nadherne 😀 na tej starej, mi trosku vadi ten hruby pul, , lebo ked ju zapinam, sem tam sa stane, ze sa rozopne zmensovacia patentka, ale inak ja som s TB plienkami velmi spokojna.. saju naozaj vyborne.. a biela ma celkom jemny ten pul 😀 ak ich maju za 10libier tak si aspon jednu urcite kup.. ja mam tiez z babykind za 10 😉

bihan
24. jan 2011

@zojec ee...ja chcem nové 😀 našla som ich aj za 15, tak to mi príde celkom rozumná cena 🙂 vďaka za pomoc ;)

izabelkak
24. jan 2011

kočky a to tie nové easyfit majú nejako viac vrstiev bambusu ako tie staré alebo čo? ja mám staršiu verziu, a príde mi že je tam veľmi málo toho bambus, ak zasuniem chobot tak že ho nepreložím tak sú to vlastne len 3 vrstvu bambusu, tá originál vkladačka je taká menšia, neviem z čoho ale asi nie bambus, neviem, nepoužívam začala sa mi krútiť, tak neviem či som kupovala nejakú druhú akosť, dávam namiesto originál vkladačky vkladačku bamboo hour čo sú 3 vrstvy bambus. flaušu a teda už mi ju malá takto pár krát precikala....

@bihan a čo sa Ti s tými BG stalo? a ktoré organic či kapsy? ja len aby som vedela čo a kedy čakať 😀

zojec
24. jan 2011

@izabelkak no mne sa zda ze tie nove maju len jednu vrstvu, max dve a dole microfleece, mne este neprecikaa ani jednu teda a aj stara vkladacka je super, su tam 3vrstvy bmb. hrubeho frote. do novej davam mnou usitu malu vkladacku a zatial staci

izabelkak
24. jan 2011

@martina05 celkom skoro Ti malá tú BG prečúra 😀 ale fakt stačí nahradiť tú malú vkladačku nejako menšou bambusovou, ja dávam malej pod to kikko bambus.štvorec 30x30, resp. myslím že je to 70% bambus a 30% bavlna a v pohode to stačí aj na 4 hodiny.... takto to dávam aj flipky, teda pod tú stay dray vkladku vkladám ten malý kikko štvorec....

izabelkak
24. jan 2011

@zojec ja som asi natvrdlá ale nechápem ako to píšete s tým microfleesom? že časť toho chobotu je z mikrofleesu? lebo vlastne stará ma tú jednu vrchnú vrstvu bambusu a + ten chobot je z dvoch vrstiev... tak potom asi aj tá moja malá z bambusu, no dosť sa mi točí, ja som ich však kupovala na bazári ako nové, ale zase za dobrú cenu... aj tak ma nebaví rvať tú vkladačku do toho chobota🙂)) ale tak tým že sa mi krúti tak to robilo také hrbolčeky, radšej strčím do kapsy bamboo hour, ale tak dávam ju doma na jeden čúres tak to je vlastne fuk.... aj chlap si s ňou dokonca poradil pritom nebola nachystaná, strčil na vrch malú vkladku z anavy ... som bola prekvapená, lebo doteraz najradšej dával nohavičkovú anavy ale bez vrchnákov 😖 tak keď som mu asi piaty krát povedala že nemôže jej dávať také plienky bez vrchnákov začala brať z tej strany poličky kde sú AIO🙂 no ale tak tá býva často prázdna tak to má chudák ťažké... keď sú čisté len vrchnáky a rovné plienky pobehuje s malou po byte na holo a nevie čo urobiť🙂))

zojec
24. jan 2011

@izabelkak 🙂 no ten chobot je zvrchu bambusovy a zo spodu mikrofleesovy, su zosite spolu bambus aj mikroflis.. 🙂 ja tu malu vkladacku do toho chobota ani nedavam, nie je treba 🙂 ja ju len normalne vlozim dnu do kapsy.. nova TB tu kapsu na chobote ani nema.. mne vydrzi o dost dlhsie ako jeden cures.. 😉 uvidim do kedy 😀 a aj moj muz ma najradsej TB na suchac.. najlepsie sa davaju na ritku.. on vzdy siahne po suchacovych plienkach.. 😀 a este vedel prebalit stvorec do wonder wrapsov 😉 inak asi som namotala susedu na latkovky 🙂 som ju nabalila pulkami, dala som jej aj 2 nohavickove, nech si skusi ci ju to vobec bude bavit.. ak ano.. tak robime vybavu ... xi xi sa tesim 😀 😀

algon
24. jan 2011

@izabelkak prepacte, ze sa miesam, na nasich internet. obchodoch je teraz k TB easyfit bambus. vkladacka zdarma, je to hrube bambusove frote, jemne anatomicky tvarovane, trojvrstvove 30x10 v najuzsej casti, po opakovanych praniach sa nekruti, super saje...u nas vedie

izabelkak
24. jan 2011

@algon vkladačiek mám ajajááj a na jeden čúres na doma rovnako ak nie lepšie poslúži vv do PUL-iek či vlniakov... takže toto nie sú AIO veľmi pre nás... ale ďakujem za info....
uvidím teda čo v lete, ale to už budem odpleňovať to bolo jediné obdobie kedy som dávala AIO s prírodnými matrošmi na von ... teraz v tomto období na von a noc vedú kapsové plienky....

dnes sme testovali novú wonderoos a výborná plienočka max. spokojnosť za tie peniažky....

zojec
24. jan 2011

@izabelkak 😉 pri wonderooske jedine neplati cena´= kvalita 😉

bihan
24. jan 2011

@izabelkak BG mi odchádzajú, lebo proste už matroš začína byť opotrebovaný. To sú trojkové kapsy, ktoré som kupovala ešte v čase, keď sa v EU snáď ešte ani nepredávali. 😀 Majú za sebou 2,5r intenzívneho používania a začínajú prevlhávať pri šití okolo gumičiek, to už sa proste nedá opraviť, ale sucháče stále suchajú, gumičky držia...

izabelkak
24. jan 2011

@bihan aha, som nevedela že či myslíš organiky alebo kapsy... ale tak čo aspoň je príležitosť na kúpenie nových🙂))

ja si stále hovorím že už žiadna plienka... a predsa každý mesiac nejakú dokúpim teda presnejšie dve🙂

bihan
24. jan 2011

@izabelkak organic budú asi ďalšie v poradí 😀 a IB vypustili dušu vlastne ako prvé po najkratšom čase používania - odišli gumičky.

kaktusik007
24. jan 2011

@bihan ja som s TB taktiez velmi spokojna - aj ked teda my cikame trosku viacej... ale tie dve hodky mu v pohode vydrzi, trosku si musim teraz davat pozor aby som ho dobre zapla a nepretieklo mu to okolo noziciek ked sedi - len to je nas problem, my sa totiz prebalovat moc nechceme, vrtime sa o sto tristo a tak... sa obcas stane ze potom to plienka nevydrzi... kedze je zle zopnuta pri nozickach..... 😒
inak ich mam fakt rada 🙂 a kupila by som si este... ale tak... ked tie nove mi pridu drahe a tie stare mam vsetky farby 😀 😀 😀 😀
@zojec takze mikroflis plus bambus??? tak to ostanem asi fakt len pri tych starych... aspon neminiem 😝 😀

zojec
24. jan 2011

@kaktusik007 😉 ja som mala skor novy tip a potom som dokupila ten stary.. 🙂 ja som ich kupovala lebo sa mi pacili kvietky 😀

kaktusik007
24. jan 2011

@zojec no, kvietky su krasne, lenze su moc dievcenske, kedze su na takych podkladoch 😠 tiez nevedia spravit kvietkovu plienku bez ruzovej ... ☹ napriklad take sedmokrasky na modrom podklade!!!! to by bola nadhera... a aj pre chlapcov!!!! 😵 😵 😵

labutka
24. jan 2011

@kaktusik007 sedmokrasky na modrom podklade = fuzzi bunz. http://www.latkovky.sk/produkt-detail/fuzzi-bun...

kaktusik007
24. jan 2011

@labutka no.... 😒 mam to tazke 😀 😀 😀 😀 ale uz som si nasla argument preco nekupit - nepoznam, a do nepoznanych uz nepojdem, na to som uz stara latkarka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝

alusha
25. jan 2011

@kaktusik007 my ju mame 🙂 tu sedmokraskovu fuzzi bunz, je super 🙂

izabelkak
25. jan 2011

@kaktusik007 ja mám tiež trú fuzzi bunz, zozačiatku mi neviem prečo vlhi okolo nožiek, asi nám bola ešte veľká, tak mám za to že sú o skôr väčšie plienky ak nekupuješ jednoveľkostnú... čo je len dobre, teraz je super spoľahlivá pridávam len TB bambus. vkladačku na von...
druhú som si však nekúpila - skúsila som wonderoos, a som spokojná, síce žiadne kvietky, ale funkčnosť super a tá cena - nie je o čom..

norikk
25. jan 2011

ahojte, moj drobec ma uz 4 mesiace a len teraz sa mi zapacilo latkovanie...ale nic o tom newem ☹ mam doma 60 kusov klasickych komunistickych plienok,tak hadam by sa dali nejako vyuzit nie?? vedeli by ste mi poradit,kde mam zacat?? a je to lacnejsie ako jednorazove plienky?? newem ako na to presvedcim chlapa a svokru , si myslia ze za vodu, avivaz a prasok dam viac ako na plienky.....

labutka
25. jan 2011

@norikk nie vsetko sa najlepsie meria peniazmi, ale na latkovkach usetris minimalne tretinu s toho co by si dala do jednorazoviek. Ak mas zdedene, usetris viac, ak planujes dalsie babo, tiez usetris viac.
okrem toho je to neporovnatelne zdravsie ako jednorazovky. Predstav si rozdiel byt 2 roky v nohavickach alebo 2 roky vo vlozke.

Precitaj si tu nase fotoblogy - clanky albumy, spis si zoznam co sa ti paci a mi ti ho okritizujeme/doplnimd/vyskrtame - co bude treba. 😉

kaktusik007
25. jan 2011

@alusha
@izabelkak diky za referencie 😉 lenze ja uz mam asi 21 ks AIO plienok, takze do dalsej urcite nepojdem investovat 😀 asi ani kebyze vyhram v lote 😀 😀 😀 len preto ze ma fakt pekny vzor.... 😉

brisilda
25. jan 2011

@norikk isto tieto plienocky pouzijes ked zacnes s latkovanim 😉 je dobre si mrknut fotogloby alebo napis aku mas predstavu a cood latkovyvch plienok ocakavas 😉 inak nove plienocky sa nezehlia a uz vobec neperu v avivazi 😉 dava sa do nich len praci prasok aj to minimum a najlepsi je urceny priamo na plienky ako ma napriklad mio ja periem teraz v pracej gulicke 😉 inak ja som zacinala ked mal maly 3 mes. a odvtedy latkujeme stale 😀 kocky mi tu uzasne poradili zaco im velmi pekne dakujem
ozaj dievcata ktore idete obednavat cez ebay plienky itti bitti ? pridala by som sa 🙂

labutka
25. jan 2011

A zabudla som na eko stranku - predstav si vyse 4200 pouzitych jednorazoviek, tolko vyprodukuje dieta behom 2 rokov plienkovania. :-P

norikk
25. jan 2011

noo ved priblizne 7 za den, to je 49 za tyzden, 52*49 to je 2548 za rok a za dva to su 5096 plienok 😀 ak ratam z hlavy....jedna plienka stoji najlacnejsia 0,10€ tak to je 509 €

zojec
25. jan 2011

@norikk 😀 no vidis ako si to krasne poratala.. uz fakt dobru vybavu urobis aj za 400€

alenk
25. jan 2011

@norikk tuto najdes orientacne cenove porovnanie http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-plienkach/ceno...
je velmi orientacne, lebo rata so spotrebou vody 70l a elektirny 2kwh, co sucasne pracky nemaju, ani pri plakani navyse. ale zase rata len so 6ks jednorazoviek na den. je to velmi pekne porovnanie a maximalne vhodne pre nase mamy a manzelov - ja som celu rodinu presvedcila len vdaka tomu, potom neskor pochopili tie ostatne a dolezitejsie vyhody latkoviek.
a tiez mozes prat napriklad v slize (v tom periem ja a som maximalne spokojna), mydlovych orechoch, gulicke, co mas takisto lacne a aj ekologicke. a vyrabanie slizu je zabava 🙂

janefonda
25. jan 2011

@labutka ta fuzzi buns daisy čo si dala link je krásna....hmmmmmmm. Asi nám ju bude treba 😀 to je AIO jednoveľkostná, že?

alenk
25. jan 2011

ja som spravila plienkovu vybavu za menej ako 300e (nemam presne zratane, cca 280), s tym ze mam 8ks plienok xs a s (uz odlozene na druhe babo, skoro v 100% stave), 5ks jednovelkostnych (tie asi znicime najviac, pouzivame asi od 2heho mesiaca), a 10ks velkost L (nad 8 kil) a cca 30ks socikovskych stvorcov.
takze penazna otazka je uplne jasna 🙂