Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

rosienka
4. feb 2011

a mm bezne zapina bodycko na pancuchy a ked ma dat latkovku tak da vzdy mnou predskladany stvorec a konecne aspon aj s nejakou vkladackou a na to PUL-ky. ked mu nepripravim nejaku nohavickovu presne ako ma byt, tak ju zarucene nezmensi, ak je jednovelkostna, alebo nacape kadejake vkladacky na kapsu. 🙂 proste hlava-nehlava 😀
@taanak aky je rozdiel medzi nohavickami Econobum a Flip? Su aj Flip-ky len jedna vrstva PUL-latky? V com su lepsie?

alpiinka
4. feb 2011

ahojte kocky, pracujem na mojej latkovej vybave a neviem sa rozhodnut pre pul nohavicky, uz mam dvoje bum genius flip a este by som chcela dvoje, uvazujem nad Gro baby wonder wraps a Thirsties Duo wrap, ake mate skusenosti? prip. ake by ste mi este odporucili?

a taktiez by ma zaujimalo, pouzivate niektora pracie gule na plienky? pridavate este nieco k nim, alebo stacia iba tie gule? a ked uz budem mat vsetku latkovu vybavu doma, mozem to vsetko supnut do pracky spolu...plienky, vkladacky, stvorce, aio....???

zojec
5. feb 2011

@alpiinka gro baby wonder wraps mozem len odporucit, su fakt velmi dobre, thristies nepoznam, ale nic negativne som na ne necitala.. 😉 ja mam doma len 2x flip 1 ecnobum a 1 wonder wrapky a bohate mi staci, lebo teraz uz viac pouzivame AIO plienky, takze ti to bude stacit.. ak est enejake vlniaky zaobstaras, tak az cez hlavu 😉
co sa tyka guli, ja som spokojna nejak nebola, ale baby pouzivaju, pokial viem, tak sa nic ine nesmie davat, aby sa noporusili tie male gulicky co su vo vnutri..
a latkovu vybavu mozes vsetku supnut do pracky spolu a nove ti staci vyprat na 40tke... mne napr. trosku pustili farbu prvy krat flipky, ale asi len prvy krat 🙂

zojec
5. feb 2011

@rosienka ak mozem odpoviem ti ja 🙂 rozdiel medzi flip a econobum je v zaklapkach a v zapinani.. econobum ma len jeden rad zapinania, flipky maju dva rady, ecnobum nemaju tie zaklapky za kt. sa da vlozit plienka, material je rovnaky a strih dost podobny.. mne viac vyhovuju flipky 😉

labutka
5. feb 2011

dievcata, kedze dieta mi ochorelo, prezentacia latkovych plienok sa presuva na stvrtok, 17.februara o 10:00 h. v MC Rybka v Bratislave - Vrakuni.
www.webareal.sk/mcrybka www.latkovky.sk/prezentacie

alpiinka
5. feb 2011

@zojec dakujem, tak asi budu gro baby...ozaj, hladala som ako skladat novosklad a nasla som perfektny foto navod v tvojom albume 🙂 fakt super! podla obrazkov som nemala ani sajnu, co kde a ako...uz aby prisli plienocky a mozem zacat trenovat 😀

ozaj, kolko by ste mi odporucili vkladacich stvorcov 40x40 na zvysenie savosti? a to sa ako sklada? do nejakych obdlznikov?

divoska
5. feb 2011

nestiham citat ale gro pulky som tu chvalila uz niekolkokrat, thirsties boli moc fajn najma na nove babo, mali sme ska / mam ich aj v bazare a vieme sa pripadne dohodnut este na cene/. gro pulky nam boli dobre ked sme mali az nejake 3,5-4 kila. kedze sa narodil taky vrabcek tak sme najprv ficali na baby lucy a thirsties Skovych.

mausy21
5. feb 2011

dievčata to normalne sa tie plienku daju vyprat do biela?nejak tomu neverim...kolko ich potrebujete asi ved to si neviem ani predstavit

divoska
5. feb 2011

@mausy21 ked sa cerstvo spinave zapieraju zlcovym mydlom a idealne peru na 60 tak daju

mausy21
5. feb 2011

fuuuha tak to si neviem pri dvoch detoch ani len predstavit...venovat tolko času plienkam...ale super že to tu niektore zvladaju

kaktusik007
5. feb 2011

@alpiinka ja som totalne spokojna s imse vimse organic 😉 a tots bots mam este tiez dvoje, ale velksot 1 je fakt velika, este stale - a to mame uz 9 kil 😉
ono najidealnejsie je PULky si usit, usetris celkom dost a je to fakt jednoduche - staci strih, PUL, lemovacia gumicka, a mas 😉 - ak mas uz dvoje PULky, tak dalsie si vies podla toho posit lavou zadnou....
k gro wonder wraps --- ked som ich drzala v ruke, bola som celkom sklamana.... ale kupovala som pre kamosku, jej vyhovuju, takze.... asi to bol len taky blby pocit z nich 😉
k stvorcom - 40x40 - mala som najprv len 3 ks, ale teraz sa mi rapidne osvedcili do novoskladu (ano, este stale skladame u nas novosklad 😀 ) a mam ich tak 15... cca 😉
@mausy21 ono to nie je vela casu.... a ked si uvedomis, za kolko mas ten cas zaplateny (ak porovname cenu jednorazoviek pri dvoch sucasne plienkujucich detoch) tak to zapratie je fakt otazka par sekund... mozno 30tich... ked ju treba zaprat tak lepsie 😀 😝

divoska
5. feb 2011

@kaktusik007 jo oni na prvy pohlad vyzeraju inak ako ostatne, aj ten strih aj hrubka materialu, tiez som na prvy pohlad lutovala reku sakra a hned troje som objednala... ale na pouzivanie, nepretekanie a rychlost prebalenia na ne nedam dopustit kludne by som vzala rovno dalsie 🙂

alpiinka
5. feb 2011

@kaktusik007 vdaka, no usit si ja neusijem 😝 na to mam obidve ruky lave, takze o to by som sa radsej ani nepokusala 😖
tych stvorcov 40x40 mam dva, tak na zaciatok by to mohlo stacit a ked tak dokupim neskor...pozeram, ze mame podobny termin 😉
@divoska asi predsa len budu tie gro baby, neviem, ake velke babo sa narodi a na prve dva tyzdne mam aj tak eko jednorazovky (v case, ked som ich kupovala, som bola rozhodnuta, ze do latkoviek nejdem 🤐 ) ale aj tak dik za ponuku 😉

janefonda
5. feb 2011

@tea333 to pretekanie sa začalo tento týždeň aj u nás. Dokonca mi po bokoch pretiekli aj flipky....nechápem čo sa deje. Buď to moje dieťa divne ciká, alebo to nemám dosť vypchaté. Veď nie je možné, že jej zrazu nesedia! Ale nap. kapsu BG mávala aj oveľa viacej mokrú a napriek tomu nepretiekla. A teraz preteká. Idem to skúsiť naimpregnovať. To sa mi už predtým osvedčilo na kapsách. Pekne som namazala s ulrichom impregnáciou švi, nechala pôsobiť a na druhý deň zapracovala fénom a bolo dobre. Tak snáď to zaberie, lebo to nebolo málo peniažkov čo tie BG stáli !!!

zojec
5. feb 2011

@alpiinka gro baby pulky, ti budu na novoska obrovskeeeeeeeee 🙂 pasuju tak cca od 6 tyzdnov.. a su idelane na balenie nasiroko 😉

divoska
5. feb 2011

@zojec jo suhlas, ja mam aj v albume spomenute ze my sme na ne dorastli v 5tich, a furt mu boli big, ale uz som ich chcela zacat pouzivat

izabelkak
5. feb 2011

@alpiinka ja mám thirsties duo wraps ale vel. 2, kupovala som ich prakticky hned ako tu boli k dostaniu... a super môžem vrelo odporúčať ani chodiacemu a sediacemu dieťaťu nijako suchý zips neodiera bruško či boky, výborný strih, dobre riešené krídielka okolo nôh, sucháče kvalitné... bonus máme tie pekné kvetinky...

ale ak by som ešte mala kupovať PUL-ky, ako rada by som ale už sa musím kelu krotiť, tak by som asi oskúšala tie wonder wrapky... keď ich baby tak chvália... chcela by som sa len opýtať nenapáchnu rýchlo keďže je vo vnútri tá látka???

myslím že si si vybrala veľmi dobre, ostaň pri tomto výber a opáč oboje ak chceš ešte 2 ks a hotovo 😀

sulky
5. feb 2011

@alpiinka , ahoj, zalezi ktore pracie gule myslis. Ecozoneballs sa pouzivaju samostatne, nesmie sa k nim nic pridavat. Robby wash ball moze byt spolu s avivazou. Mam oboje, periem s nimi vsetky plienky dokopy.

taanak
5. feb 2011

@rosienka uz ti baby rozdiel popisali, suhlasim s nimi. Ak by som si mala vybrat, urcite volim Flip. Este, ak si dobre pamatam, tak Flip maju patentky podlozene latkou, podla mna jednoducho viac vydrzia 😉

dugyna
5. feb 2011

@janefonda bud mas malo vrstiev alebo neperies v mydlovom slize?

brisilda
5. feb 2011

@rosienka tiez som za flipky econobum na nich nemaju 😔 😀
kocky idem predavat vlnaky disany zelene velkost 6-12 mes.ak by mala niektora zaujem hodte ip 😉 foto mam aj v albume o latkovkach 😉

dugyna
5. feb 2011

@rosienka ahojky ja osobne mam doma 2 econabbum a 1 flip, uprimne zbytocne platit za flipku ked tie pleinky krasne drzia v econabum mam ich velmi rada a aj ta vkladacka original co je tam je super 😉 .ako flipka je tiez supis.ale hovorim moj nazor econabum super cena a super drzia.

eridani
5. feb 2011

Rozmyslam, ze by som kupila nejaku AIO. Nie ze by sme mali malo plienok, ale ved to poznate. 🙂 Chcela by som nieco s prirodnym matrosom na prdelku, nie velmi objemne, spolahlive. Na den, takze nemusi byt super extra save, ale zas nieco nech vydrzi. Dlhsie schnutie nevadi, kedze to nechcem na kazdy den, skor na paradu k doktorke a tak. BG Organic su aj v tych limitovanych vzoroch alebo to boli len kapsy? Pripadne poradte inu. Dakujem.

divoska
6. feb 2011

@izabelkak nenapachnu. praveze to su pulky ze ich musis umyvat a umyvat aby ti zacali nasiakat tekutinu. cez vsetko ostatne mi zatial voda pretekala, po tomto sa klze a vsiakne az za hodnu chvilu @eridani bg organic je dobra volba

janefonda
6. feb 2011

baby ako vypchávate flipky deťom? Čo tam dávate okrem origoš vkladačky? A ešte otázočka...do kapsy BG okrem dvoch originálnych vkladačiek tiež dávate ešte niečo?
@dugyna snažím sa to riadne vrstvovať. A všimla som si, že bývali aj oveľa mokrejšie vkladačky a nič nepretieklo. A neperiem v slize. To ma držalo len na začiatku. Fungujeme na persile sensitiv.

divoska
6. feb 2011

@janefonda ja davam stary hruby stvorec zlozeny na obdlznik a stay dry flipkovu alebo babyidea prefold zlozeny na tretiny na dlzku a takisto stay dry na to

janefonda
6. feb 2011

@divoska dakujem, musím si už objednať prefold. chystám sa na to riadne dlho. Ja som tam doteraz dávala bambusovú vkladačku LL a stay dry na to a bolo ok. Ale teraz to očividne nestačí. Pomôžem si zatiaľ štvorcami 😉

divoska
6. feb 2011

@janefonda bambusovu tu malu kratku alebo bambusovu z kapsy? pretoze ta kapsova je fajn, ale Mkova stale krpata na nase curanie, tu ja akurat tak tiez na stvorec alebo do bg aio organics ako doplnok 🙂 a tu kratku z nohavickovej bambusky mam teraz novu naschval akurat na okrasu tiez pod to hocico ine 😉

janefonda
6. feb 2011

@divoska takú normálnu...ale predpokladám že nie kapsovú. Takže to riadne dovypchám a skúsime to tak. Len musím popozerať,čo všetko mám k dispozícii...ale je toho pomerne dosť 🙂 😀
Nám to ale doteraz stačilo takto vypchávať a teraz zrazu všetko čo sa dalo prečúrala... 😅

emjee
6. feb 2011

@janefonda ja do flipky davam (v poradi od najsavejsich po najmenej save):
- anavy bambusovu vv Lko zalozena najprv vpred na tretinu a potom po dlzke zlozena na tretiny (cize vpredu je raz tolko vrstiev ako vzadu)
- staydry podlozeny BL stvorcom 40x40 zlozenym na tretiny
- kikko bambusovy stvorec zlozeny na dvanastinu podlozeny konopnou vkladackou EH