Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

albao
18. feb 2011

@emjee a potom v com to perete? V persil sensitive a takych praskoch? Alebo ako?

emjee
18. feb 2011

@albao ako kto, ja periem vo frosch aloe vera na striedacku s pracimi gulami

sima.p
18. feb 2011

@emjee môže byť

sima.p
18. feb 2011

a veríte tým pr. guliam?

zojec
18. feb 2011

@albao ja striedam.. periem v slize, v persile, vo froshi... ak z casu na cas vyperies v slize tak sa nic nestane, a su tu aj take baby co peru len v slize a nestazuju sa na to, ze by im pretekali plienky..

albao
18. feb 2011

@emjee aha, skusim zohnat ten frosh 😉 Dakujem!

@zojec jaj, takze striedat 😉 Ja som bola za sliz, lebo nemam moznosti aby som plienky triedila, hadzem to do jedneho kosa. Takze to striedanie bude pre nas najpraktickejsie 😉 Diky!

zojec
18. feb 2011

@albao frosh dostat kupit v DM, aj ecover, da sa prat aj v sonnete, alebo v inom eco prostriedku... 😉 samozerjeme aj v klasickom komercnom, lovela, batole, persil sensitive.. 😉 ja guliam neverim.. a vadi mi, ze nevonaju

albao
18. feb 2011

@zojec vidis, prave som rozmyslala, ci sa zmestim s kocikom do mojej oblubenej drogerky (skvela, lenze mala). Ale do DMky sa zmestim 😵

silviadaisy30
18. feb 2011

@katka888 dakujem pekne za odpoved,asi to tak urobim 🙂 ako mi tu radis.to by bolo asi to najlepsie riesenie.. 🙂

silviadaisy30
18. feb 2011

@siss_sz dakujem,pozrem si mozno sa tu naozaj nieco najde aj pre mna 🙂

adkoalauri
18. feb 2011

@zfidorka Ďakujem, a mala by som ešte jednu otázku: Ktoré sú lepšie, plienky na suchý zips alebo na patentky? Aké máte skúsenosti?

prsky
18. feb 2011

@adkoalauri jednoznacne patentky 🙂

crysmile
18. feb 2011

@adkoalauri za mna patentky.. ale nebranim sa ani suchemu zipsu.. ale patentky som mala radsej..

katka888
18. feb 2011

@adkoalauri
je to veeelmi individualne, niektore baby sio pochvaluju suchace, lebo ich rychlo otvoris, rychlo zatvoris.... mne vyhovuju patentky, sice je to namahavejsie pozapinat, ked s ababo vrti, no mne na suchacoch vadi, ze sa mi prilepuju kade tade a otvorit / odtrhnut ten suchac je niekedy namahavejsie, ke d dobre drzi / ... zase niekomu sa zdaju patentky neprakticke prave preto, ze to treba viac zapinat a naozaj ak dieta uz beha, tak to chce trpezlivost.... 😉

zfidorka
18. feb 2011

@adkoalauri tazka otazka 😉
patentky - plusy: tichsie zapinanie (ja ocenujem hlavne v noci), tazsie ich starsie dieta odopne, dlhsia trvacnost,
minusy: problematickejsie zapinanie u pohyblivych deti, nedaju sa uplne priposobit (niekedy by som potrebovala medzipatentky, tak zapinam nesumerne)

suche zipsy - minusy: dost sa opotrebuju, aj ked zatial za cca 6 mesiacov drzia vsetky (Tots Bots, Bum Genius, aj Baby Lucy celkom sluzia, kvalitnejsie by mali vydrzat), aj ked uplne dosluzia, daju sa presit, pri nocnom prebalovani su dost hlucne, starsie deti ich vedia odopnut,
plusy: rychle prebalenie - vhodne ak prebaluje niekto iny, napr. otec, stari rodicia, daju sa zapnut presne podla potreby

ja mam plienky aj aj, ale viac sa mi pacia asi patentky, je dobre vyskusat oboje, ktore sa ti zapaci, resp. zvazit + a - podla toho co som pisala vyssie 😉

adkoalauri
18. feb 2011

Jaaaj, baby ďakujem. Manžel už dostane porážku zo mňa 🙂 Všetko mu ukazujem, pritom sa v tom absolútne neviem zorientovať 😀 a keď vidí tie ceny 😝

katka888
18. feb 2011

@adkoalauri
ako pise zfidorka, je dobre mat to aj to, moja mama doteraz nezvlada patentky takze malu nachadzam v plienke, ktoru ma kade tade, kedze tie patentky su tiez kade tade 😀 😀

katka888
18. feb 2011

@adkoalauri
ceny nech ta netrapia... nepostrehla som ci uz nieco mas, alebo nie, ale skus si najprv zabezpecit z kazdeho rozka troska... a postupne dokupis len to co sa ti paci a vyhovuje ti. ak mas nieco, co sa ti nepozdava, nevyhovuje ti to, das to napr sem do bazarika na MK, mamicky predavaju a kupuju taketo plienocky a cast peniazkov sa ti vrati a kupis si co budes potrebovat 🙂

adkoalauri
18. feb 2011

@katka888 Mám len Baby Lucy - 9 ks, ale teraz sa chystám kúpiť ešte pár ks, no neviem, či mám ísť do obchodu, alebo takto cez internet. Doteraz som to "študovala" cez internet, neskoro som sa rozhodla pre látkovanie, uvidím, či mi to pôjde...Budem sa učiť na malom 🙂

luba41
18. feb 2011

Zdravím dievčatá, konečne som aj ja skompletizovala svoju základnú plienkovú zostavu. Už sa teším /dúfam, že mi to vydrží/, niektoré plienky sú úžasné, ani sa nečudujem, že ste sa niektoré stali "závisláčkami". Ale mám pár otázok? 1.Ak prvý krát operiem plienky, stačí na 40 stupňoch alebo vždy periete až na 60stupňoch? 2. Môžem žlčovým mydlom zapierať všetky vkladačky /aj so stay dry povrchom/? 3.Akú by ste mi odporučili "reprezentatívnu" plienku /blysnúť sa pred lekárkou/ , aby nebola príliš objemná na mojej drobunkej dcére, najlepšie nejakú AIO alebo kapsovú? Inak naštudovať "látkovanie" mi trvalo pekne dlho, aj keď som začala čítať túto diskusiu ešte pred narodením malej. A tuto u nás na "vidieku" o takýchto moderných plienkach skoro nikto ešte nepočul. Aj mladé baby v pôrodnici krútili hlavami, keď som sa snažila získať informácie, či sa náhodou nechystajú používať takéto plienky. Všetky používajú hnusky, teda zatiaľ aj ja 😒

zfidorka
18. feb 2011

@adkoalauri ked mas moznost ist do obchodu v ba, tak chod pozriet osobne 🙂

adkoalauri
18. feb 2011

Myslela som, že by to bolo lepšie... no neviem či sa mi to podarí ešte pred pôrodom..

zfidorka
18. feb 2011

@luba41
1) 1. krat staci asi aj na 40 stupnov, ja ale periem vzdy na 60..
2) mydlo moze skodit hlavne flisu, ja som na vsetky stay dry dala prasok - nasypala na skvrny, trochu posuchala a hodila do kosa k ostatnym plienkam... alebo davaj malu kakat do misky/nocnika a nebudes musiet zapierat 😎
3) BumGenius kapsa, alebo TB easyfit

zfidorka
18. feb 2011

@adkoalauri ja som videla vsetky plienky az ked mi prisli postou, da sa to zvladnut 🙂

luba41
18. feb 2011

@zfidorka takže ani sliz nie je vhodné používať? A hore v diskusii píšu /som si teraz všimla/, keď nie sú príliš ekologicky zamerané, tak používajú na plienky aj bežné lepšie pracie prostriedky /mám doma Batole/. S tým nočníkom, staršie deti už od pol roka sedávali na nočníku, vedela som vystihnúť "kako", takže do plienky sa nám stalo len málokedy.

katka888
18. feb 2011

@adkoalauri
ak vies ist do kamennej predajne tak je to lepsie ak si nie si ista co chces. ak uz neskor budes mat predstavu co presne hladas, mozno v e-shopoch najdes nieco za lepsiu cenu a nemusis chodit nikam. neviem odkial si, ale pokial viem, su dva kamenne obchody v BA. alebo sa skus spytat napr aj tu na fore, ktore baby su z tvojho okolia, latkarky su zlatucke, ony ti urcite rady ukazu co maju doma a podla toho sa rozhodnes 😉

crysmile
18. feb 2011

@luba41 ja pouzivam aj batole, ale na nom je znacka ekologicky vyrobok..

katka888
18. feb 2011

@luba41
k otazke 2 .... ja som aj tie so stay dry vrstvou presla len velmi jemnulinko zlcovym mydlom, ziadne suchanie a v rukach som to premydlila. mame ich 6 mesiacov, zatial su v pohode, aj ked na druhej strane je pravda, ze mala uz kaka do nocnika a kedze sme zacali s latkovanim od 6 mes, to sme zacali aj prikrmy a ta stolica sa uz menila.
inac... skus mozno separacky na plienky prave kvoli kakaniu.
my k lekarke nosime Wonderoo V2 minky, mame taku peknu s kvietkami 🙂 minule nas pochvalila, ze ake pekne nohavicky... 😉 tak jej vravim, ze to je plienocka 🙂 ... ale je to skvely pocit, "bliskat saô takto u doktorov... a na navsteve 🙂

zfidorka
18. feb 2011

@luba41 ja periem v lovele, prala som aj v batole, ale lovela sa mi zda byt lepsia co sa tyka ucinnosti 🙂
separacky (celulozove) dobre zachytia kaku, ale zase nie su stay dry... ja som ich prestala preto malej davat, mala mokry zadocek...

luba41
18. feb 2011

@zfidorka takže celulozové separačky sú mi na nič, keď je bábo v mokrom. A ako fungujú flísové separačky?