Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

quika
22. jan 2009

tak u nas vypukla nejaka srajda 😠 uz treti den sa to taha, ide ma porazit. 25 plienok za den 🙄
weronique, sorac, vobec som vdaka tomu este nestihla na postu, dufam ze zajtra sa podari.
my sme mali vlnaky asi od 4 mesiacov, dalo by sa aj skor, ale iba na noc. cez den ani teraz vacsinou nema, lebo kaka casto. v noci mi prestal kakavat vlastne po par tyzdnoch a odvtedy by sa uz dali vlnaky pouzit celkom bezpecne 🙂 ja by som ich nekupovala pred narodenim, az potom, ked uvidis ze uz by sa to dalo.

labutka my cestovnu prebalovaciu podlozku nemame, iba taku mini co bola ku kociku, a davam vacsinou tu a na nu hodim stvorcovku. nijako mi nechyba a pritom mimo domu sme casto. myslim ze na to netreba mat velke naroky, nemusi to vela nasiaknut (ved si tam max. raz curne), ani to nemusi byt priedusne kedze je na tom fakt chvilku.

weronique1
22. jan 2009

quika: už sa na strih síce celá trasiem, ale zatiaľ nemám z čoho šiť, takže je to v poho. snažím sa aspoň naštudovať čo sa dá. tešíííím a prajem rýchle uzdravenie

bihan
22. jan 2009

Tak práve u nás by sa vlňáky uživili asi od 2m (to už v noci nekakala) a asi od 3m do 7m sme mali dávku raz za týždeň ráno.. pravidelne ako hodinky, takže okrem tej soboty celý týždeň 😀

Prebaľovaciu podložku sme mali s taškou ku kočíku.

weronique1
22. jan 2009

my sme kúpili obyčajnú vypchatú a pogumovanú 75x75 za 400,- z kiky. na to si urobím nejaký návlek na hotovka. cestovnú budeme používať tak ako bihan - taška ku kočíku

bambusko
22. jan 2009

bihan, tak to si mala dobre. u nas platilo - nevies dna ani hodiny.

weronique1
22. jan 2009

ozaj, a tých separačiek od Disany mi bude stačiť 100ks, alebo si mám radšej zobrať rovno dve balenia?

bambusko
22. jan 2009

weronique, ja som minula celkovo 2,5 balenia 100ks separaciek, ale to sme dost kakali bezplienkovo 🙂 zase tie disany isto vydrzia viac prani ako moje radky.

pre zaujimavost som znovu poratala, kolko som otrepala o plienky, odratala som aj, co som popredala a vysledna suma je 391€ 😕 takze s jednorazovkami som uz vyrovnana a teraz zacina ta uspora 🙂 ked tu zas nedovleciete dalsi virus 😖 ale uz som si povedala, ze koncim s nakupovanim. a myslimto vazne 😲 😨 😀

sjuzocka
22. jan 2009

jaaaj babyyy tych plienok je tolko ze sa v nich mozem kupat :P a ake su krasne,... tazko sa mi s nimi bude lucit... :P ste si iste ze ich chcete? :D no, idem to porozdelovat kto ako to mal a pomaly sa s vami zacnem kontaktovat ze komu ako kde...

fibi
22. jan 2009

baby pls čo za materiál je ten bambusový velúr? Nemáte predstavu? Vraj že to má také slučky ako froté, tak to neviem či chcem, ja by som najradšej flauš, ale ten teraz nemajú bambusový ale len konopný, tak rozmýšľam či radšej bambusový velúr, alebo konopný fleese... hm?

bambusko
22. jan 2009

sju, si sa mala tvarit, ze to este stale neprislo, vsetko vyskusat a potom delit 😀

bambusko
22. jan 2009

fibi, to by mal byt taky zamat, male slucky, na dotyk hladke, nie ako frote. asi toto:

http://74.52.140.226/~kidsinth/shop/index.php?m...

anxuska
22. jan 2009

nemate skusenosti s tymito plienkami? BABYIDEA Hemp Hour Strap

bambusko
23. jan 2009

anxuska, mame 🙂 u nas velmi oblubene 😉 dovnutra davam poskladanu malu viacvrstvovu plienku

lilly
23. jan 2009

aj u nas su tieto plienky oblubene, pouzivam ich tak isto ako bambusko s vv a niekedy na vv davam este nejaku BL vkladaciu vlozku, ked ju davam napr. na noc 🙂

labutka
23. jan 2009

toto mi dnes doslo z rodina.cz . zase znamenie, ze sme sa rozhodli spravne. B-)

Pokud budete pouzivat jednorazove pleny, poridte si do zasoby lepici pasku, nebot nektere pleny bohuzel spatne lepi.

labutka
23. jan 2009

...prave som nasla plienku AI2. to znamena co...?

quika
23. jan 2009

labutka, to je pravda 😀 a este sa stane ze je plienka zle zlepena a rozpadne sa ti este pred pouzitim 😀 alebo sa vyrvu tie uzasne gumicky okolo noziciek, ten suchac sa mi casto odtrhne... na to ze som zatial minula ani nie 3 baliky hnusiek som tych vadnych kusov stretla nejako privela 😠 a to sme mali este tie lepsie plienky.
hemp hour strap su fajn a hlavne krasne 😵 ja ich pouzivam bez snurok, na snapku.

olinka6226
23. jan 2009

labutka posli link

labutka
23. jan 2009

napriklad tuto som ju nasla...
http://74.52.140.226/~kidsinth/shop/index.php?m...

jaj, a tie anglicke vyrazy, este sa v nich poriadne nevyznam... 😒 toto je plienka? a na nu treba vrchne nohavky?
http://www.teeheebaby.co.uk/prodtype.asp?strPar...

ABC wrap a Hook and loop znamena suchy zips?
a patentky su ako po anglicky?
Dakujem...

olinka6226
23. jan 2009

patentky su poppers a tie ai2 vyzraju byt take nieco ako lios od loveybums ze mas vrchnaky a do nich sa snapkuje take jadro.

tam z teehee myslis ktoru plienku? hodi to odkaz len na hlavnu stranku

labutka
23. jan 2009

oli diky...

z tehe je v January sale Funky nappies taka modra maskacova, to by sa aj manzelovi pacilo. 🙂
za 9 libier, fajn cena.. 🙂
tu by mala byt:
http://www.teeheebaby.co.uk/product.asp?strPare...

olinka6226
23. jan 2009

to je plienka, na nu idu este vrchne gate

labutka
23. jan 2009

oli a este su tam take Pocket bots, to su Kapsove plienky?
http://www.teeheebaby.co.uk/product.asp?strPage...

olinka6226
23. jan 2009

myslim ze ano, ono sa to dost tazko urcuje bez popisu ale nazov hovori ze by to mali byt kapsy.

bambusko
23. jan 2009

quika, ty si tie snurky odstrihla?

quika
23. jan 2009

bambusko, najprv som to pouzivala normalne so snurkami, ale potom sa maly zacal tocit, odliezat z prebalovaku a pod., tak to uz sa nedalo, vzdy sa mi to cele rozpadlo nez som to zaviazala 🙄 tak som ich odcvakla a davam snapku, to je jednoduchsie.
no vyzera ze hnacka je fuc, brrr, toto si vazne nechcem zopakovat 🙄 a ten zadok budem liecit este vo svajci tusim 😠 chudatko taky zapareny ho ma, uz len cakam kedy sa zase spravi ekzem ☹

baby ja mam z tych Ai2, SiO a pod. tiez total chaos, mam pocit ze je to stale to iste len vzdy inac nazvane 😕 mne je to tak jedno ci jadro strcim dnu, pripnem alebo co uz s nim spravim 😝

sjuzocka
23. jan 2009

Blbne mi net, tak pisem z mobilu. Co sa tyka megaobjednavky,tie,co ste z ba, ste ochotne si po to prist tento vikend alebo dakoho poslat, alebo je to problem? My uz stahujeme a asi uz budeme bud.tyzden v stupave... Byvam v petrzalke este. Ak je to problem,poslem postou. Tie co to chcete postou,poslite mi adresu. Ip, vdakaaa

bambusko
23. jan 2009

quika, nas lezi na prebalovacom stole ako prikovany. ale len tam, ked ho chcem prebalit niekde inde, ci uz doma alebo vonku, tak to je ina sranda. so zavezovackami by som si nepiskla. ale priznavam, ze nedodrziavam "dobru radu" z daktorej plienkovej stranky nerozptylovat dieta pri prebalovani hrackami. ked ma daco zaujimave v rukach, chvilku vydrzi. ty uz asi balis, co?

quika
23. jan 2009

ja balim uz 3 tyzdne a furt nemam nic zbalene 😠 neviem si to predsatvit, odrazu ist tak daleko byvat 🙄
a ja rozptylujem, ani neviem ze by sa nemalo, lebo ked mu strcim nieco na rozptylenie do ruk, tak to skuma a aspon sekundu je klud, potom to odhodi 😀 uz som aj mobil skusala, ten ho vzdy najviac zaujme, ale on si to just musi ist skumat na brucho a uz sa toci. mne sa praveze tusim najviac vrti na prebalovaku 😵

weronique, uz som poslala 😉

weronique1
23. jan 2009

quika: výýýýýýýýborne už sa teším na to hromženie nad prvými pokusmi o vlastné plienočky 🙂 a to je teda strih na haipu daipu klasickú, alebo na pastelku? ak je na klasickú, budú sa dať poprípade aspoň na nohy všiť gumičky? akú niť na to používaš?

jaj babule, tie plienky ma fakt chytili, dúfam, že v nich bude malá spokojná a nebudú žiadne problémy...