Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
22. feb 2011

@zfidorka
joj a ma napadlo, takto vpodstate mame zabezpecene aj balenie nasiroko...

zfidorka
22. feb 2011

@katka888 sposob balenia presne ako pises... 🙂 no moja papala 2x za noc... a kakala az rano... kym som sa naucila odchytavat, tak hned ked som pocula, ze sa zobudila, som jej rychlo stahovala vlniaky, aby to neschytali 🙂 neschytali ani raz 😎
ano, idealne balenie na siroko 🙂 nedavno sme s mm spominali ze ked bola malinka, polohovali sme ju v noci na bok, tak jej vrchna nozka trcala z tych vlniakov ako kuriatku 🙂

sulky
22. feb 2011

@zfidorka , BI shorties tiez fajn volba, len su trosku tensie. Tak isto ako loviky.

sulky
22. feb 2011

@zfidorka , takze na noc som si este netrufla ich skusit 🙂 Na den perfektne.

zfidorka
22. feb 2011

@sulky dik

taanak
22. feb 2011

@katka888 zavazovacky maju zmysel hlavne ked chces pouzivat natahovacie vlniaky. Zasa sa budem opakovat, ale minule leto bolo nase naj oblecenie plienka (casto zavazovacia) + vlniacky BI shorties... 😀

emjee
23. feb 2011

ad disany - my mame uz vyse roka stale tie iste 74/80 😀 😀 😀

zojec
23. feb 2011

jeminenku zeny.. xi xi.. vy ste ale spisovatelky.. 😀 a to som sla spat o 22,30 😀
@sulky
@taanak tie BI shorties, su len z jednej vrstvy mernia? ci z dvoch ako longiesky? ja som z longieskami veeeelmi spokojna, aj ked ich nepouzivam tak casto na plienku. lebo neviem kde zapnut bodynko 😀 ale inak su fakt vyborne.. podpazuchovy strih je super 🙂 co sa tyka disan, mojej su este dobre.. uvidim do kedy..
@emjee ty mas malickeho liliputika?
@labutka.. teba v pohode na noc stacia BL a TB??? moja by bola uz o 23tej percikana... 😕

emjee
23. feb 2011

@zojec vyzera to tak 😀 stale nosi body 74/80 (nebyt latkoviek tak snad este aj o cislo mensie 😀)

labutka
23. feb 2011

@zojec pred spanim davam vycurat a stacia. On cika len raz, o nejakej druhej, vtedy pri dojceni prebalim (netreba, ale nechcem hov tom nechavat) a do rana je uz suchy.
pre mna tb najlepsia na noc. 🙂

labutka
23. feb 2011

@emjee cooooo? 😕 Ja musim pomaly pozhanat body na 2-3 roky (92) a to ma vacsinou IB alebo doma stvorec a pulky...

emjee
23. feb 2011

@labutka no ja tu mam zopar velkych body, ktore asi ani nevyuzijeme - ked sa nauci na nocnik, tak uz mu body asi davat nebudem - ci myslis, ze ano?

labutka
23. feb 2011

@emjee nočník a body nejsu moc dobrá kombinácia - treba dávať pozor, aby sa body nenamočilo alebo neokakalo. My sme mali už obidva pripady, ked sa krpec obsluhoval sam. 😀

labutka
23. feb 2011

Ale aj napriek tomu je body dobra vec - krize v teple za kazdych okolnosti. U nas do leta bude urcite.

crysmile
23. feb 2011

@emjee my sme body nosili asi este mesiac po odplienkovani, ale potom som kupila klasika dlhsie bavlnene tielka.. je to praktickejsie, nemusis rozopinat cvocky..

divoska
23. feb 2011

@zfidorka jj 😀 a ked bude potom holka tak tiez bude nosit to malo modrych 🙂 ja sa nekaslem 😀

mimuka
23. feb 2011

takže ak by som používala zo začiatku iba štvorce na novosklad (prípadne možno vyskúšam tie zaväzovacie Disany), tak do nich sa dáva ešte ničo na zvýšenie savosti hej? A čo je to niečo? Nejaký ďalší štvorec alebo prefold alebo tie BL štvorce?? Tam sa asi nepoužívajú normálne vkladačky ako do nohavičkových, že?...či??

sima.p
23. feb 2011

http://www.babybazar.sk/detail.php?id=3602377#form toto by nebolo dobré ako vkladačka?

zuzkaro
23. feb 2011

@katka888 tusim, ze Divoska mala problem s nezrelymi klbmi a preto davala este plienocku na vrch ale u nas je vsetko v pohode a neviem si predstavit, ze by mal novosklad len sam bez dalsej plienky, to by bol pocurkany hned :D

sonkab
23. feb 2011

Ahojte baby, mozete sem prosim hodit link na tu deku z ikea, co pouzivate na vyrobu separaciek ? Viem, ze to tu uz par krat bolo spomenute, ale pri tom mojom krpcovi nemam cas hladat 🙂 Dakujem pekne !

sima.p
23. feb 2011

Tú deku stačí nastrihať, alebo aj obšiť? Dávate to kvôli pocitu sucha?

zojec
23. feb 2011

@sonkab tu je: http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0007... , vola sa deka irma 😉
@sima.p mne sa zda ze je to velmi tenucke na vkladacku.. asi je to gramaz len130g, a kedz eto ma len 30x30, tak je to vlemi malicke a aj malo save.. neda sa poskladat 😉 takze asi to bude skor na utieranie ritky 😉

sima.p
23. feb 2011

@zojec vďaka

zfidorka
23. feb 2011

@sima.p myslim ze niektore baby pouzivaju aj tie kikko bmb obrusky 30x30, s rozmerom 30x30 som bola spokojna s BL bmb stvorcami, alebo tesco frote uteracik, alebo najlacnejsia verzia ikea uteracik roztrihnuty napoly... (bambus som davala na ritku, obycajne frote uteraciky som davala pod plienku)...

sonkab
23. feb 2011

@zojec @divoska dakujem vam 🙂 A neviete nahodou ake su rozmery tych separaciek ?

zojec
23. feb 2011

@sima.p flis sa nefluska, staci len nastrihat 😉 aky si vystrihnes taky budes mat :D ale cca 12x35

zfidorka
23. feb 2011

@mimuka mozes davat novosklad a do toho dalsi stvorec... ja som zvykla davat vkladacky BL 30x30 pre male babo, alebo som do novoskladu zabalila uteracik vid prispevok vyssie... prefold je zbytocne velky, to vyuzijes az po pol roku...mozes tam dat aj vkladacky z nohavickovych... ja to aj teraz kombinujem ako pride 🙂

sonkab
23. feb 2011

@zojec super, dakujem 🙂

sulky
23. feb 2011

@mimuka , do novoskladu mozes napchat hocico 🙂 hocijaku vkladacku z kapsovej plienky, alebo celkom dobra je vkladacka BBH. JE bambusova, velmi sava a mensieho rozmeru, a je tenucka. Poskladana na tretiny alebo polovicu, ako ti bude vyhovovat. A nemusis davat nic ine, je to dobe sava kombinacia pre mimco 😎