Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

matja
23. feb 2011

ahojte, skúšal už niekto konopné plienky od Baby Lucy?

jonki
23. feb 2011

v ramci zachovania mentalneho zdravia, rodinneho rozpoctu a manzelstva by som medzi vas asi mala ci najskor prestat chodit 😀
na prvej strane tejto temy by malo byt nejake vystrazne varovanie....len pre osoby so silnou volou alebo velmi tucnou penazenkou 😀
no nic E zaspala idem aspon nieco urobit.

zojec
23. feb 2011

@jonki 😀 😀 😀

lindauciatko
23. feb 2011

Ahojte, neviete nieco poradit na nevonave plienky? chcem sa vyjadrit pekne 🙂 🙂
Uz pomaly ani nemozem nikam ist v latkovkach lebo vytiahnem maleho z kocika a ked cikal tak tie plienky nepekne citit - myslim este na nom - vreco na plienky mam potom je to uz OK, musim vsak rychlo hned utekat prebalit ale hned si to kazdy vsimne, to nie je dobra osveta pre latkovky... Vsetky AIO resp. kapsovky su na tom takto. Doma na vkladackach do flipiek resp. kiko stvorcoch to tiez zbadat ale tam prebalujem po kazdej cike takze to je OK ale ked niekam ideme neviem co mam robit....
P.S: nappy fresh uz mam doma

dugyna
23. feb 2011

@lindauciatko skusala si pri prani predpierku?a daj dvojitu davku octu.ja som mynule vyplakala najprv vsetky plienky vo vani v slize a az potom som ich dala prat.plus do octu pridaj par kvapiek tea tree oleja

dugyna
23. feb 2011

@matja mna by to tiez zaujimalo

lindauciatko
23. feb 2011

@dugyna u teba to zabera? Takze predpierku len v cistej vode? A ocot kam pridat ? K prasku alebo do plakania , t.j. do tej preihradky na avivaz? Aka je to dvojita davka, ja nedavam ocot, bojim sa ze to kazi pracku, ale ak to pomoze... tee trea olej davam niekedy miesto avivaze ale nejaky ucinok som nezbadala....
vdaka,,

sulky
23. feb 2011

@lindauciatko , a tebe smrdia az ked sa pocika? alebo aj po vyprati?

lindauciatko
23. feb 2011

@sulky po vyprati nie, ked uschnu nie su akze uplne svieze a vonave - ale ked sa pocika tak riadne teda
neviem ci to nie je odvtedy ako som zacala pouzivat separacky ked som ich prala spolu splienkami ci to nemohlo uskodit, uz ich radsej nedavam....

mimuka
23. feb 2011

kde kupujete ten teatree olej do práčky a tie ďalšie nejaké levandulové čo dávate do vedra so špinavými plienkami?

zfidorka
23. feb 2011

@lindauciatko ja som mala rovnaky problem, na radu @zojec periem takto: plachanie s octom (plienky s pul-om tam nedavam, nejako sa bojim), potom dam namacanie s praskom v pracke (podla nasho navodu sa zapne normalny cyklus na 10 minut, to tam dohodim aj plienky s pul-om), necham ich namacat cely den/noc, zase plachanie a potom vyperiem normalne este raz s praskom+puer... prestali tak brutalne smrdiet... a periem kazde dva dni namiesto troch...
pomaha aj vyvarit plienky, tj vyprat na 90 stupnov, toho sa bojim...

lindauciatko
23. feb 2011

@zfidorka a kolko ti to casovo zabeie - teda tej pracke? ja asi skusim namocit s nappy freshom na hodku alebo dve, dam vyplachat s otctom a vyperiem na 60tke? moze to pomoct?

mimuka
23. feb 2011

mohla by som vám napísať nejaké plienky čo sa mi celkom pozdávajú, že by ste sa na ne pozreli a prípadne trocha zhodnotili...??
takže BL Panda poppy, BL classic, BL organic, Tots Bamboozle stretch onesize, BG flip organic, Little lamb bamboo,
BG econobum........nejaké vkladačky BL štvorcová bamboo 30x30, BL panda prefold, BL panda silueta, Babyidea bamboo prefold, Baby Beehinds vkladačka 30x30, vkladacia plienka Little lamb bamboo, popoliny viacvrstvová
vrchné pulky asi BL + nejaké vlniačiky to ešte nie som rozhodnutá presne ktoré....
samozrejme štvorce a asi by som skúsila aj tú zaväzovaciu Disana

mimuka
23. feb 2011

ocot neškodí bambusu?

zojec
23. feb 2011

@lindauciatko ja to robim menej komplikovane :D na plienky do vedra kde ich skladujem napustim vodu, dam stvt odmerky persilu sensitiv a lyzicu nappy fresh, necham minumalne 12 hodin namacat. potom hodim do pracky vyplakat a vyzmykat a periem na 60tke v slize raz zacas v persile. a uz chvalabohu nesmrdia 🙂 plakam sem tam s octom 🙂 pred tym som skusila vsetko, no najlepsie zabralo prave to namacanie v komercnom prasku.. staci ho dat aj menej.. sliz nezaberal 😒

zojec
23. feb 2011

@lindauciatko nappy fresh na 2 hodiny je malo... skoro vobec to nepomaha.. ja ho pridavam, lebo neutralizuje pach.. 🙂 ked ho pridam k komercnemu prasku k plienkam, tak po 12 hodinach nesmrdia tak skysnuto, alebo ako to povedat 😀 za tych 12 hodin tam v pohode dohadzujem opiskane plienky 😉

zfidorka
23. feb 2011

@lindauciatko skus, uvidis, mozno to bude stacit... ale skus aspon 3-4 cykly, aby sa to stihlo prejavit...
v tom mojom postupe su 2 plachania naviac plus mam v pracke plienky cely den namocene...

@mimuka prefoldy su ti zatial na male babo zbytocne,
BL classic by som nebrala,
TB onesize je na male babo obrovska (TB newborn je mensia, neviem ako dlho vydrzi),
LL by som zobrala velkost 1, ta je na novorodenca fajn, vydrzi cca 3 mesiace, vacsie velkosti mi pridu uz malo save,
BG zober Flip stay dry radsej miesto econobum...
BL pulky by som nebrala,
z tych nohavickovych 1 alebo 2 ks na skusku...

sima.p
23. feb 2011

@zfidorka Prečo nie BL pulky? Ja ich mám, a celkom sa mi pozdávajú, ale zatiaľ ich používam krátko.

sima.p
23. feb 2011

A BL Classic sa ani mne nepáčia a už ani ostatné BL, lebo neskutočne dlho schnú. Namiesto BG Econobum, tak ako mne poradila Taanak (dúfam, že som dobre napísala jej nick), radšej Flipky BG a do toho viacvrstvové Popoliny. To namiesto toho Econobum.

sulky
23. feb 2011

@lindauciatko , tento problem sme turiesili uz viacere, a musim povedat ze to po case zmizne. Fakt, je to docasny problem. Zrazu zacnu plenuchy po ocikani smrdiet, ale tak za cca mesiac-dva, to jednoducho prestane 😀

@mimuka , nie, ocot vobec neskodi bambusu, je to len faama ktora vznikla na slovensko/ceskych foorach 😀

BL PULky by som tiez radsej vymenila za ine. Su dost hrube a nemotorne 🙂 Najjemnejsie PULky ake som drzala v ruke boli bud BG flipky alebo Tots Bots nove.

Suhlasim so zfidorkou, BL classic vypusti 😉 To lepsie su uz bioflanelky od Disany.
Econobum tiez nie.

josie3331
23. feb 2011

myslite, ze takyto kos sa mi zide? http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...

horalka777
23. feb 2011

@jonki moja rec 😀 😀 😀

jonki
23. feb 2011

@josie3331 okrem tych hacikov co ma po obvode rovnako dobre ulohu splni aj napr. vedro od primalexu...ale je pravda ze tento vyzera ooomnoho lepsie 😉 ja by som vsak radsej za tych 18€ kupila dalsiu plienku 😀

priadka
23. feb 2011

v akej velkej nadobe skladujete pouzite plienky? Na zaciatku budem pouzivat iba obycajne stvorcove.
Kupila som si tuto Sorteru - bude to stacit? Prat planujem raz za 3 dni.
Rozmery výrobku
Šírka: 39 cm
Hĺbka: 55 cm
Výška: 28 cm
Objem: 37 l
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/9007...

prsky
23. feb 2011

@priadka my sme kupili v ikea taky ten ulozny diel k systemu trofast do detskej izby za 4€ http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/2008... - maju k tomu aj vrchnaky za 1,40 http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/5745... - take mam v kupelni 2 - do jedneho davam plienky (teraz uz len nocne) a do druheho malej oblecenie a jedneho dna, ak zariadime izbu detskam trofastom, tak tie nadoby vyumyvam a budu mat hned 2 policky 😀

sulky
23. feb 2011

@prsky , a vy uz cez den nocnikujete?

prsky
23. feb 2011

@sulky mysme praktizovali aj bkm, takze od 6m kaka vylucne do nocnika, s cikanim to je horsie ... teraz davam latkovky este na obedny a nocny spanok a do autobusu. Lala strieda WC a nocnik, podla nalady, nehody sa este stavaju, ale to je, myslim, normalne. tak spolahlivejsie cika do nocnika od leta

zfidorka
23. feb 2011

@sima.p pre mna su bl pulky velmi gumene, takisto aj popoliny... oboje som este nove, nenosene predala...

sima.p
23. feb 2011

@zfidorka aha, no je pravda, že Flipky sú oveľa jemnejšie na dotyk. No mám sa ešte toho veľa od Vás učiť. Ale ako záložné si jedny nechám a jedny predám.

zfidorka
23. feb 2011

@sima.p hlavne ja davam plienky narovno (resp. prve tyzdne som skladala stvorec na nohavickovy sklad) a na niektorych miestach by sa ta vnutorna guma dotykala pokozky a to sa mi nepacilo... flipky maju kridelka, tak tam je to ok... v tomto smere su najlepsie weehuggers, tie maju zaklapky bavlna+bambus 😉