Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

katka888
5. mar 2011

@josie3331
ak mas LL vrchne nohavicky, nevadi, ja som ich dost vyuzila na nohavickove plienky na noc..../ aku velkost si si zabezpecila? / pretoze maju na bokoch pri stehienkach akoby kusok latky navyse, cize akoby sa do nich zmestila vacsia plienocka... napr som ich ale nevyuzila kvoli tomu kusku latky pri klasickych stvorcoch, lebo boli akoby nedovypchate ...
co sa tyka AIO kontra kapsovka, ako pise @zfidorka je to skoro to iste, do kapsovky kusok "latky " pridas, tzn ze ked peries a schne , tak mas akoby dve casti a tym rychlejsie ti plienka vyschne... AIO je pokope, cize schne cela ta kopa naraz ... kapsovky, kedze okrem toho, ze rychlejsie vyschnu maju aj tu vyhodu, ze do tej kapsy v pripade potreby vies dat silnejsiu , savejsiu vkladacku, napr ja som zvykla davat na dlhsie cesty este klasicky socik stvorec , mozes dat cokolvek, velmi rychlo zistis, podla toho, ako babo bude piskat, ze ci ti treba dovypchavat, alebo nie.
takze ak nebudes mat AIO, nic sa nedeje, tie kapsovky ako dievcata spominaju mi pridu praktickejsie... 😉
a na doma su najlepsie obycajne stvorcove plienky, teda.... mnohe dievcata ich pouzivaju, lebo dom amas cas prebalit po kazdom cvrknuti, mas istotu ze babo je naozaj v suchom, lebo pri jednorazovkach aj ked si babo cvrkne a mamicke s azda, ze babo je v suchom, pravda je, ze cast tekutiny predsa len na tej pokozke ostane a drazdi ju a aj moc sa vyparuje, takze nie je dobre nechavat babo hoc len v cvrknutej plienke. a ked ich vyperies, schnu velmi rychlo. a na tie stvorcove su vhodne prave BG flipky vrchne nohavicky, tu ich mam nafotene: https://www.modrykonik.cz/fotoblog/katka888/alb... alebo vlniaciky. alebo ako spominala zfidorka flisove vrchne nohavicky, tie zas pre babo co este nesedi, lebo tlakom zvykne ten material presiaknut.. / ked babo na nich sedi, tak tlakom sa akoby "vyzmykaju" 😉

izabelkak
5. mar 2011

@marianas samozrejme neublíži a je to rozhodne hygienickejšie ako skladovať ich počúrané tak ak máš priestor na to super.... ako my máme balkon tiež ale máme ho zasklený tak by mi to tam asi smrdkalo, keby som mala dvor tak by som to sušila tak ako popisuje a ak máš dostatok plienok+ dosť veľkú pračku nemusíš tak často prať ... alebo ak sa už dieťa odpleňuje a minie za deň málo plienok... potom to asi tak začnem aj ja robiť a budem prať tak každý 4 - 5 deň...

izabelkak
5. mar 2011

@josie3331 ešte som sa chcela spítať tie komunistické štvorce od kamarátky budú naozaj z dôb komunizmu??? ja sa pýtam len pre istotu lebo som si všimla že niekedy sú klasické štvorce chápané ako komunistické... no a u dnešných štvorcov nie je štvorec ako štvorec, napr. tie čo predávajú v tescu 1 ks za 30 korún ca. sú nízkogramážne, tvrdé a tenké ako gáza, moc toho nenasajú, kočky čo používajú jednorázovky ich často kupujú do poštoliek... tak len pre istotu sa pýtam, lebo takto potom niekedy vzniká sklamanie z látkoviek, baby kúpia klasické "komunistické" štvorce ktoré prd sajú bábo je veľmi v mokrom, môže sa aj vyhádzať a potom od toho upustia radšej....

stachyss
5. mar 2011

chcela by som sa vas spytat, ze kolko vas tak vysla plienkova vybava (cenovo). kupili ste vsetko naraz a pouzivate to stale, alebo musite stale este nico dokupovat....lebo ja si to predstavujem tak nejako, ze teraz kupim a bude to stacit na cele plienkove obdobie.....ci sa mylim? mate niekto daky zoznam co kupovat? coho kolko......myslim ze by mi to dost pomohlo, kedze som zaciatocnik 🙂 🙂 a po precitani vasich odkazov som sa v plienkach stratila..... 😝 😝 tak teraz uz vobec neviem co kupovat a kolko.....

miskatn
5. mar 2011

@stachyss urcite treba kupovat postupne, chvliku potrva, kym zistis, co tebe a dietatku najviac vyhovuje. kusky, na ktore si nezvyknes, mozes predat a dokupis len to, co ti sedi.

izabelkak
5. mar 2011

@stachyss praktickejšie je práve dokupovať čo človek aktuálne potrebuje, lebo potreby sa menia aj preferencie mamičky... teraz Ti to tak príde že chceš mať nákup čo najskôr z krku ale uvidíš ako začneš látkovať bude ťa to mrzieť že máš všetkého dosť a nemôžeš kúpiť nič nové... možno praktickejšie, krajšie niečo čo vám v tej dobe bude vyhovovať viac...

so základnou výbavou pre novorodenca Ti poradia kočky čo látkuju od narodenia, my až od 4 mes...

na českom MK je samostatná téma látkové pleny pre novorodenca https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-...

alebo naša konkrétna látková výbava https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nase-kon...

čítaj radšej on najnovších príspevkov .... je kopec nových a lepších vecí ako ca. pre 1 - 2 rokmi, samo sú aj overené čo sú stále naj ale tak aby si bola lepšie v obraze......

na začiatok by som naozaj veľa nekupovala... pár vrchných nohavičiek, rovné plienky, pár bambus.plienok na noc či spánok, na von sú naj kapsové plienky aspoň podľa mňa....

josie3331
5. mar 2011

dakujem baby moc moc
teraz fakt neviem, ci mam kupit tie grovia..resp. ich mozem kupit az neskor ako vravite
BG flip urcite kupim, ale mozem aj grovia wonder wrap? obe su dobre od narodenia? a cisto co sa tyka vzhladu sa mi pacia tieto vrchne nohavicky, su tiez dobre? http://klingacik.sk/detail/775/vrchne-pul-nohav...

@izabelkak tazko povedat, aky maju povod 😀 ale myslim, ze hovorila, ze su to take plienky, co sa dedili od niekoho, takze z tesca kupovane urcite nie su...ale keby mam k tomu este dokupit, tak asi Kikko Lux, co?

josie3331
5. mar 2011

@katka888 velkosti tych LL plienok som si kupila bud univerzalne, alebo tie najmensie

mimuka
5. mar 2011

@katka888 ale dajú sa použiť BG flip aj na novosklad, že??

zuzkaro
5. mar 2011

@mimuka jasne ze daju, ja ich tak pouzivam a tak isto pouzivam aj vrchne LL PUL v pohode sa to tam zmesti 🙂

ginepra
5. mar 2011

Ahojte, odkiaľ je najvýhodnejšie objednať Bum Genius Flip? Ďakujem za rady.

zojec
5. mar 2011

@ginepra myslim, ze cena ja vsade rovnaka cca 16€ aj s vkladackou 😉

mimuka
5. mar 2011

@zuzkaro a aj na hocijaké nohavičkové však??...ospravedlňujem sa za blbé otázky, ale pred tým než to pokupujem by som chcela mať istotu...predsa len to niečo stojí...

mimuka
5. mar 2011

@zfidorka môžem sa ťa opýtať koľko kusov si mala zaväzovacích Disán??...používala si ich iba v noci alebo aj cez deň....??

etuska
5. mar 2011

baby-viem ze raz sme sa tu bavili aj o Econobum a pisali ste ze radsej investovat do BG Flip.Pouzivate niektora Econobum-lebo kamoska si isch chcela kupit a nechce do plienok vela investovat.
dik za info

zfidorka
5. mar 2011

@josie3331 bg flip su dobre od narodenia, gro via wonder wraps az tak od cca 4 kg, lebo su vacsie... ja viac puliek nemam, ale podla referencii su tie TB co si dala link dost igelitove, citala som chvaly na thirties duowrap... http://www.ekoplienky.sk/product/thirsties-duo-...

@mimuka flipky mozes pouzit na vsetko 🙂 podla mna su to bezkonkurencne vrchne...
zavazovacich disan som mala 6 ks, najprv som mala 3 na skusku, potom este 3 ks dokupila... davala som ich hlavne v noci, pri sirokom baleni aj cez den (to na fixaciu plienok)

sima.p
5. mar 2011

@etuska Ja občas dám aj Econobum, ked nemám iné po ruke.

mimuka
5. mar 2011

využili ste pre novorodenca aj kapsovky??...napr. k doktorke?...ktoré odporúčate...napr. wonderoo v2 minky sú fajn?..alebo BG onesize 4.0..??

zfidorka
5. mar 2011

@mimuka ja som malej ked mala par tyzdnov davala k dr. bg 3.0 (starsia verzia) a wonderoo V2...

sulky
5. mar 2011

@zfidorka ,@josie3331 , tie stare TB PULKy boli igelitove. ALe nove su super, jemne a makke. Mam aj thirsties duo wrap, ale tots bots su od nich ovela maksie.

zfidorka
5. mar 2011

@sulky dik za upresnenie 🙂

katka888
5. mar 2011

@etuska
podla mna je orzumnejsie investovat do kvalitnejsich, resp praktickejsich plienok, nez do tych lacnejsich, kde sa moze potom clovek nervovat, ze napr pretekaju, alebo su pracnejsie.
vybavicka sa da vyskladat aj z kvalutnych plienociek za rozumnu cenu. 🙂

josie3331
5. mar 2011

@sulky a v obchodoch su uz len tie nove tb pulky?

behulka
5. mar 2011

Ahojte,
mate tu niekto prehlad v tom, kde sa latkove plienocky vyrabaju ? Mozno nejake majitelky shopov... Ktore su "lokalne" ? Viem len o BabyLucy, ceskych Anavy a snad Imse s BabyIdea by mohli pochadzat z Europy. A ktore su naopak z Ciny ? Dakujem

etuska
6. mar 2011

@behulka
akurat viem ze Tots Bots a Ellas House sa vyrabaju v Britanii a tusim aj little lamb

etuska
6. mar 2011

@katka888
ved prave
ja som kamoske pisala ze som zatial dala na plienky cca 250Eur a to mam naozaj kvalitne plienocky{aj ked niektore uz boli pouzivane co mne osobne nevadi} a kamoske sa zdala ta cena vysoka 😕
...ale keby si preratala peniaze ktore dala za 2-3 roky na jednorazovky+kremy na prdelku tak neviem,neviem...
mne to stale pride ako vyhovorka ked niekto povie ze "ved tolko tie plienky stoja..."
uz som aj premyslala ze to skusim vyratat aj financne 😝 😀

kamajka
6. mar 2011

Ahojte prepáčte že sa sem tak votriem, používa tu niekto aj klasické štvorcové plienky ? 🙂

katka888
6. mar 2011

@etuska
kuk cenove porovnanie pre kamosku.. : http://www.peluskovo.sk/moderne-plienky/cenove-...
samozrejme, je to len take priemerne porovnanie, niekto minie na plienocky viac, iny menej 😉

katka888
6. mar 2011

@kamajka
myslis take typu tie zo socializmu? ano my na doma, je to najpraktickejsie riesenie, na vonku a k doktorovi a na navstevu , alebo ked strazia babky, ich nepouzivame, vtedy pouzivame moderne plienocky, ale na doma, ked ju mam cas kuknut aj kazdu hodku, tak su vynikajuce.... nie su drahe, obzvlast ak podedis 😉 a rychlo schnu, takze ich vies rychlejsie pouzit... no na dlhsie, ako narp na vonku, k dokimu, alebo ked su s malou babky, ktore sa pri hre pozabudnu,tak klasicke stvorce nepouzivame. 🙂

peach
6. mar 2011

ahojte. zacinam postupne latkovat s mojim 6tyzdnovym babom, a zistila som ze skoro vsetky latkove plienky su po par hodinach mokre, takze drobec ma uplne rozmocene gulky, az zlte fliacky mal na nich, ale za par minut na vzduchu to zmizlo. okrem stay dry vloziek skoro vsetko je hned mokre, maly ma mokry zadocek. aj u vas to tak je? na noc ho nemam srdce dat do nejakej banbusovej bum huger alebo bgenius, nechcem aby sa potil vo vlastnom moci