Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

miskatn
8. mar 2011

@zojec dufam ze to nevyznelo v zlom, to nebol umysel, skor som chcela povzbudit ine dievcata, ktore vahaju nad latkovanim, clanok od @booklover je naozaj pekny, vdaka 🙂

sima.p
8. mar 2011

@miskatn no tak na to som zabudla, že tam @zhrkz spomína prebaľovanie po 4 - 6 hodinách.

sima.p
8. mar 2011

@miskatn podľa mňa to nevyznelo zle, lebo veľa mamičiek fakt odradí prvotná investícia, ak si majú kúpiť zostavu napr. za 300 - 400 EUR

zojec
8. mar 2011

@miskatn jasne ze nie... 🙂 ja sa naopak tesim kazdemu novemu poznatku o latkovani.. @zhrkz napis pekny clanocek o tvojom latkovani.. nech baby neodradi latkovanie.. ale tiez sa mi nechce verit, ze obycajne bavlnene frote vydrzi 4-6 hodin.. lebo aj ked malo cika teda nie casto, tak po 4 hidinach to musi byt aspon 2dcl a to ten uterak musi plavat v pulkach... 😉 a tak isto si nespominala ako riesis noc..

zojec
8. mar 2011

@zhrkz pardon je tam aj spomenuta noc 😉

sliver
8. mar 2011

@sima.p - no ja som nová, zbieram a nasávam info o látkovkách 😉
ak môžem reagovať tak je to pravda že strašne odraďuje tá suma 300-400 eur...... lebo ono na začiatok potrebujeme toho strašne veľa a to ked začnem rátať že mi treba kočík, to a to a to a to a celá možná výbava..... tak je veľa kočiek ktoré by aj látkovali ale nakoniec skončia pri pamperskách lebo je to výdavok postupne po mesiacoh.....

katka888
8. mar 2011

@zhrkz
ale inac si jasny priklad toho, ze ked clovek chce, tak to zvladne aj bez velkej investicie a aj kvalitne. pravdou sice je , ze aj 500 eurova vybavicka ta vyjde lacnejsie ako tesco plienky za dva roky, ale vidno, ze sa to da aj lacnejsie.
ja som si povodne chcela tiez co to usit na zaciatku, ale kedze som 15 rokov nevidela stroj, tak som to vzdala 😀

katka888
8. mar 2011

@sliver
ja som si na zaciatok objednala vybavicku za cca 110 eur, a kombinovala s jednorazovkami a asi o mesiac tusim zas za 110 eur a to sme uz fungovali normalne. a neskor uz len take ze po 20 eur, ked sa mi nejaka zapacila .
mozes si nejake kusy dokupit aj cez bazarik...

katka888
8. mar 2011

@sliver
p.s. pri nasej vybavicke usetrime za dva roky, oproti jednrazovkam v akcii cca 500 eur.... cize vybavicka sa da nakupit postupne 🙂

norikk
8. mar 2011

ahojte, ja by som chcela kupit tie od @sisa.b , poradili by ste mi prosim,co estek nimdokupit??? tiz len z bazarov??? ak si amútate,jednym casom som uvazovala nad plienkami,al nechala sm to tak, nevyznala som sa proste v tom mnozstve druhov...

aaadinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hhenike
8. mar 2011

@sliver ja zatial latkujem len 3 tyzdne, ale v pohode som to vyriesila zatial zo 120 eurami. Tocím 3 vrchné nohavicky (2x flip a 1x Gro Via wonder wraps) a k tomu klasické stvorce na novosklad. Zatial mám 2 nohavickové a 2 kapsovky, ale tie dávam, len ked ideme von. A takto nám to zatial aj vyhovuje. Pretoze tie stvorce su na zaciatok fakt najlepsie (a to máme uz 3 mesiace). Malý velmi casto kaká, treba casto prebalovat, aj by mi bolo luto takých pekných plienok. A tie stvorce - tým to neuskodí a velmi rýchlo schnú, vecer po kúpaní zapnem prácku. Ked doperie vyvesám a ráno sú suché. Je pravda, ze noc zatial riesime jednorazovkami. Ale po tych troch tyznoch, uz mám akú takú predstavu, co nám vyhovuje a teda dalsie plienky budem kupovat postupne. A to si kazdý týzden pripocitavam 10-15 EUR - usetrených na jednorazovkach. Takto sa mi hned lahsie objednava nova latkovka 🙂

hhenike
8. mar 2011

dievcatá. potrebujem nieco na obcasnú dezinfekciu plienok (nie ocot 🙂 ). Co by ste mi dobporucili, co nemusim objednavat z netu ale dostanem kupit bezne v drogerkach (najlepsie v DM-ku). A da sa niekde kupit (v Kosiciach)
tekute zlcove mydlo a tee tree olej (nie net)?

zojec
8. mar 2011

@hhenike velmi pekne si to napisala 😉 ja som tiez tak zacinala.. a aj vela z nas.. plienocky som dokupovala postupne .. poslednych par mesiacov je to vsak uz len viac menej o zavislosti 🤐 😅
@katka888 ako som uz inak spominala, ak by si si chcela usit naozaj kvalitnu plienocku, taku ako sa da kupit, tak velmi na tom neusetris...ale ked mania tak poriadna aj sicia😀 😀 😀

zojec
8. mar 2011

@hhenike v tescu vraj zvyknu mavat mio fresh, ale tea tree olej ani zlcove mydlo nedezinfikuju.. najlepsia dezinfekcia je ocot a slniecko 😉

katka888
8. mar 2011

@zojec ved to, som zvedava, ako to u mna dopadne,, ked konecne vytiahnem stroj a zacnem nieco sit detom 🙂

katka888
8. mar 2011

@hhenike
v ke mas zlcove mydlo sonett na hlavnej vo dvore ako je cierny orol

mimuka
8. mar 2011

môžu sa ku slizu na vôňu používať aj tie silice k mydlovým orechom alebo len ten tea tree olej? a je to v pohode zmiešať s octom alebo vtedy sa ocot nedáva??

hhenike
8. mar 2011

@zojec hej, hej, viem. to tea tree a zlcove mydlo som nemyslela na dezinfekciu. a to mio fresh v tescu, normalne v casti drogeria? ako priblizne vyzerá obal (velkost, farba, material)? Díky

hhenike
8. mar 2011

@katka888 vdaka 🙂
Inak, uz som sa tu pýtala, ale nikto nezareagoval. Myslíte, ze je dobrý napad robit slyz z 1/2 lanzy a 1/2 zlcoveho mydla?

miskatn
8. mar 2011

dievcata, pozuivate prefold aj priamo na kontakt s pokozkou?
ja som to dala, a zda sa mi, ze sa maly trochu vyhadzal ... ☹

zojec
8. mar 2011

@miskatn takto vyzera mio fresh, ale ja som ho v tescu nevidela, resp. nehladala ale skus: http://www.mimisk.sk/product_info.php?products_..., @emjee myslim spominala, ze ho tam maju , k slizu... skus dat taky pomer, len mne sa vidi skoda zlcoveho mydla 😀
@miskatn nemal by vadit pri priamom kontakte s pokozkou, je to cisty bambus, skor mu podla mna vadi dlhodobe mokro, ak bol celu noc.. lebo ja tiez moju nemozem davat do prirodnych materialov, prave kvoli tomuto pouzivam plienky len so sty dry vrstvou

vanesska
8. mar 2011

ahojte prosim vas viete poradit nejake prijemne PULky na stvorce alebo viacvrstvove plienky. mam flipky ale zhanam este jedny na striedacku?

miskatn
8. mar 2011

@zojec asi mas pravdu, ty si mi pisala v tvojom fotoblogu, ze ako stay dry pouzivas toots ? to su tieto ?
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-sty-dry-v... --- lebo pozeram, ze su 100% polyester, tak vaham, ci nie je lepsie na pokozku nieco nie umele --- Alebo su to skor tieto? :
http://www.ekoplienky.sk/product/tots-bots-flis...

Dakujem ti. 🙂

henushka
8. mar 2011

@josie3331 Ja pouzivam sietku na pradlo (klasicku z obchodu) na separacky, kedze mam spredu plnenu pracku a uz sa mi stalo, ze mi viskozova upchala odtok, tak si davam pozor. Do pracky tiez prekladam plienky po jednom, v zime su vychladene, takze vobec necitit a v lete tych par minut prezijes 😉 S tou sietkou si to neviem predstavit ani zhora ani do spredu plnenej pracky, kedze otvor na pracke je zvacsa mensi nez bubon, tak neviem, ako by sa to tam vobec pchalo.

henushka
8. mar 2011

@miskatn Ja som mala tiez spociatku dilemu, ci dat na telo umelinku, ale teraz pouzivam v zasade vzdy flisovu separacku, napr. aj tie TB a je to ok, ked ma dokonca vecer mala trosku cervenu ritku od kakiny, v noci sa pokozka uplne skludni. Ale urcite si skus, ake budu vam vyhovovat, lebo su bud z flisu alebo tie stay-dry zo suedeclothu a napr. nam ten druhy typ nevyhovuje, (napr. BG flip stay-dry alebo IB).

booklover
8. mar 2011

ahojte! k Vasej debate: domaci gel na pranie so zlcovym mydlom.. neskusala som, ale ak vyskusate, dajte vediet. bolo by to zaujimave, aj ked ja sa musim priznat, ze zlcove mydlo mi nejak extra nevonia. doslovne. mam eko zlcove tekute mydlo z netu, ale pravdupovediac okrem ovonania som ho viac neotvorila 😀
co sa tyka sietky, my nemame sietku a ani specialne vedro za 100 eur. mame obycajne s vrchnakom z m*tra a sluzi v pohode, periem aj bez sietky v pohode. asi je to uz zvyk. nejako som sa vlastne nad tym ani nezamyslala-vyberali sme vzdy najlacnejsie riesenia. tak nam to vyhovuje.
my mame stvorce, a hoci som na fore, kde sa rozoberaju rozne tvarovane plienky, musim sa priznat, ze nevlastnim ani jedinu jednu ☹ :-/ znova: najlacnejsie riesenia 🙂
my perieme na 60 a do predpierky aj prania davam eko domaci gel a do casti "suflika" na davkovanie avivaze trochu octu. skvrnu nemame ani jednu, a to latkujeme od 1. tyzdna 🙂 dnes ma dcera 8 mesiacov.
zehlenie: nezehlim vobec. nasa dcera ma nadhernu pokozku, takze okrem toho, ze na to popri studiu na VS nemam cas, nemam ani (vdaka Bohu) dovod.

booklover
8. mar 2011

a dovod, preco mozno nemame skvrny prikladam zdokumentovany fotografiou 😎

miskatn
8. mar 2011

@booklover pekny clanok mas vo fotoblogu 🙂