Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

zojec
16. mar 2011

@zuzkaro 😀 sme pisali naraz 😀

moninka1
16. mar 2011

@dankakk mozno by stalo za zamyslenie kupit ekoplienocky 😉 , predsalen je tam menej chemie pre malilinkate babatko, a nebudes mu v prvych dnoch davat pohar ropy rovno na pokozku ☹

klapinka
16. mar 2011

@zojec, @zuzkaro to tak ked spim menej ako by som mala a pozeram len na obrazok a necitam. ☹
Hladam vklady do plienky, Flipky su super, ale ci nemamte nieco speci, alebo nieco co je dobre save a rychlo uschne a niesu to stvorce.

zojec
16. mar 2011

@klapinka ekoplienky.sk/product/vkladacia-plienka-organic-do-bum-genius-flip-289/, alebo ekoplienky.sk/product/vkladacia-plienka-sty-dry-do-bum-genius-flip-288/, toto su originalne.. ak vies trosku sit, odporucam si plienocky nasit.. 🙂 bud zrecyklovat stare uteraky, alebo kupit bambusove latky detivbavlnke.sk/bambus.php?q=metraz 😉

michaela80
16. mar 2011

@klapinka ja pouzivam na noc tuto vkladacku do BG spolu s malou vkladackou z BG a vydrzi mi cemu noc tych 12-13 hodin co mala spi ...
http://www.babykind.co.uk/pocketnappyinserts.ht...
Green Acre Designs one-size hemp inserts (4 layers

mimuka
16. mar 2011

@dankakk ahoj ja si plánujem kúpiť do pôrodnice ekoplienky...ekológii tým nepomôžem, keďže ich budem vyhadzovať do koša, ale to isté by som robila aj s pamperskami...no na rozdiel od pampersiek je to menší humáč na zadoček bábätka...nie sú bielené chlórom, vrchná látka je priedušnejšia a to sacie jadro má tiež určité percento prírodných materiálov. Ja si chcem kúpiť značku Moltex...môžeš si niečo o nich prečítať na nete...neviem odkiaľ si, ale v BA je ich dostať kúpiť v obchode Biologika v Apolle na Prievozskej ulici.

limoni
16. mar 2011

@dankakk ja som mala v porodnici babylove newborn a co sa mi na nich pacilo, aj ked to boli hnusky 😀, tak to, ze neboli parfumovane

@alpiinka moderne latkovky vyrobcovia ani neodporucaju zehlit, ale ja som v zapale priprav na babo tiez ozehlila vsetky stvorce a z oboch stran 😉 teraz som rada, ze pri malom ich stiham aspon poskladat, niekedy na skladanie splnomocnim manzelika

etuska
16. mar 2011

@klapinka
ja davam do BG Flipiek este na spodok vkladacky z Baby Lucy Organic 😉

emjee
16. mar 2011

@klapinka anavy viacvrstvove bambusove velkost L 😉 do flipky ako stvorene

dugyna
16. mar 2011

caute kocky, musim sa pochvlait kupila som novu plenu kiwi quick flip na noc, nevsimlasom si sice ze neni bambus..ale nevadi po prvom oprani obstala na vybornu...len rano ked uz mala behala v posteli tak sa jej nejak zosuchla..ale to mohlo byt uvolnenou snapkou..ale asi nasijem suchac alebo nacvaknem cvocky a hotovo.
dnes ju mame po druhom prani..uvidime ako noc
paci sa mi jej strih ze sa cela tak rozlozi a velmi dobre aj schne 😉
a cena je vyborna 😉

michaela80
16. mar 2011

@dugyna ja ju mam len neviem odkial a co na to navrch... len ja mam suchace na nej...

emjee
16. mar 2011

@dugyna uz som nad nou uvazovala 😀 ale nocnych mame dost, obstala by ako denna?

dugyna
16. mar 2011

@emjee no tak mne mala ide spat vecer okolo 19.30 a vsatvame okolo 8.30 takze podla mna hej. ja na noc inak pouzivam BBH a anavy. a tato je lespia ako LL bamboo, aspon po tom jednom pouziti sa mi tak vidi lebo LL je nam c 2 uz pomaly male a musi do nej davat este vkladacku navyse..

dugyna
16. mar 2011

@michaela80 ja davam na vrch vlniaky 😉

dugyna
16. mar 2011

@emjee
@michaela80 inak rozmyslam este nad jednou 😉

michaela80
16. mar 2011

@dugyna tak ja vlniaky ee...cize mi tak sedi v sufliku.... 🙂 🙂 kde si ju kupila?

emjee
16. mar 2011

@dugyna LL som prave predala 😀

dugyna
16. mar 2011

@michaela80 od sulky som ju kupila
@emjee inak to je tak nocna plienka pre novoska. mi sme ju pouzivali od narodenia 😉

dugyna
16. mar 2011

inak som kupila aj ecoleaf jar a prasok 😉

dugyna
16. mar 2011

@michaela80 tak daj na nu pulky 😉

michaela80
16. mar 2011

@dugyna pulky mam len flipky... 🙂 asi pojde z domu tiez 😝

divoska
16. mar 2011

@dugyna jo s tymi dvojkami to verim, my mame po jednom c 2, 3. su mu dobre oboje. vzdy do nich davam vkladacku nejaku ale aj vela vydrzia a netecie to z toho. respektive sa mi zda ze sa to tak pekne rovnomerne nacucava. ja si LL asi ako jedine nohavickove zatial nechavam a aj pouzivam. nejdu sice do kazdeho prania, ale jo. uz aj ten posledny hamburger co si nechavam je stale bokom 😀
hrozne sme, len to kupujeme a predavame dokola, neni nam pomoci 😀

dugyna
16. mar 2011

@divoska no nam je ta 2 uz pomaly mala.ale nakolko mam len jednu anavy a jednu BBH bambo, teraz pribudla kiwi, tak furt ju pouzivam.ale urcite neni moja oblubena.ja si odkladam pre druhe mimi 😉
ale dosla som na to ze popoliny flanelove ked dam do nich vkldacky/ako z anavy plienky-som si usila z bambusoveho flesu/ tak su z nich super nocne plienky

zojec
16. mar 2011

@dugyna no tak to ja mam poriadnu ucuranicu.. mne anavy prepiska uz o polnoci, LL vydrazli asi na jednu ciku, ale boli dobre vo velkosti 1. u nas sa osvedcili ako nocne plienky len site nohavickove sty dry kapsovky s BI prefoldom , alebo neajkou dobrou bmb vkladackou 30x40 a do toho este jedna mala vkladacka. a uz som pomaly zacala predavat plienky aj ja.. mi to tu stoji a nepouzivam.. ja pre druhe ak nahodou bude neodkladam, hlavne nie to, co uz teraz nepouzivam.. 😉 pre druhe si nasijem 😀

dugyna
16. mar 2011

@zojec no tak nam stacia zatial klop klop ale vy mate od 2tt viac tak nas to mozno este caka .
inak mam jednu anavy-teda podla nej natrihanu..len sa mi pokazil stroj tak mozno nakoniec aj ja popredavam potom a necham si len svoju vyrobu 😉 ,alebo odlozim pre brata 😀

cuki
16. mar 2011

@alpiinka ja by som ani stvorce nezehlila, fakt potom horsie saju, ak ich chces mat sterilne, vyper na 95. Ja si ale myslim, ze babatko na zadocku sterilnu plienku nepotrebuje. Apropo kde na jednorazovych plienkach sa pise, ze su sterilne? 😕 jasne ze nie su. A babatkove vylucky su neni ziadny humac ako dospelacke, takze si fakt zodpovedne myslim, ze to netreba a len si tym pracu pridas. Ja frcim na stvorcoch v bum genius flipke a vzdy ich len suche poskladam na tvar vkladacky a hotovo, ziadne zehlenie. Ale ja nezehlim skoro nic, len mm kosele ked treba. 😝

cuki
16. mar 2011

@zojec u nas na noc bez prebalovania nevydrzi nic ani bum hugger a zase nemoze mat mlady pan ritku ako melon 🤐 , takze ja som na noc rezignovala a davam alanu, ta normalne vydrzi do rana. Lucke davam na noc BG stay dry kapsovku s dlhou vkladkou a este jednou bambusovou navyse- ale tak ak sa nahodou popisa v noci, tak len raz a tato kombinacia to vacsinou vydrzi.

alpiinka
16. mar 2011

@limoni @cuki no ja aktivistka som uz stihla prvu varku pozehlit 😀 😀 z obidvoch stran 😀 😀 😀 hned ako som vam napisala, som znova vysla na balkon a plienky boli suche, tak som sa do toho pustila a prvych 22 stvorcov je ozehlenych a naskladanych na novosklad...dalsich okolo 30 sa susi...tak teraz ste ma zmiatli, ze co s nimi 😕 😅 neni su to tie nove stvorce, dostala som ich od kamosky, niektore maju 10 rokov a niektore asi aj viac...este na opratie cakaju kikko bambusove stvorce, bio bavlnene a potom uz len moderne latkove plienky a vkladacky a to viem, ze nezehlit...ale ked mna to taaaak bavilo 😀 😀 😀
@zojec vdaka za super foto navod na novosklad, bez neho by som bola stratena 😉

zfidorka
16. mar 2011

@alpiinka ja stvorce tiez zehlim, je to pre mna super relax 😉

labutka
16. mar 2011

zehlenie mina tusim sestinu spotreby elektriny v domacnosti.
ja nemam zehlicku. 😀