Látkové plienky. Aké máte skúsenosti?

ziza
10. júl 2006

Ahojte, mate niekto skusenosti s tymito plienkami? Ak ano aké?dakujem

emjee
21. mar 2011

no na pracie gulicky som zabudla 😀 aj v tych obcas periem

sladkasue
21. mar 2011

ahojte babulky...
tato tema je nenormalne dlha a dalo by to veeeelmi vela prace precitat cele, resp. najst co potrebujem...
otazocka:
ako susite vkladacky, resp. ako predist tomu aby smrdeli ako stuchnute, alebo nevetrane pradlo...?
minule som ich susila len tak - volne v byte na susiaku... vyschli asi az k veceru, alebo na druhy den... a boli fakt jak zatuchnute pradlo... 😒

mate nejake triky? poradi niektora? 😨

taanak
21. mar 2011

@majka1981 ked budes kupovat tie plienky, tak si zisti, ci to su TB Bamboozle STRETCH, alebo iba TB Bamboozle (starsia verzia). Ak su to tie starsie, tak tie nie su bohvieake 😉

sulky
21. mar 2011

@sladkasue , a ako ich peries? V akom prasku, aky dlhy program? Plienky ti nesmrdia, iba vkladacky?

sladkasue
21. mar 2011

@sulky periem s biowashball na 40°, nic ine mi nesmrdi, ani plienky, ani domace uteraky, ani deky ked periem...
len tie vkladacky ☹

sulky
21. mar 2011

@sladkasue , a aky dlhy cyklus davas? treba najdlhsi, aspon dve hodiny. Ked peries s gulou tak plakanie mozes vypnut, takze aspon tu hodinu a pol prania daj, a urcite na 60stupnov. 40 je malo.

majka1981
21. mar 2011

Ahojte
dnes mi dosli plienky, ale sme neboli doma, tak treba ist po ne na postu 😝 . Sa velmi tesiiim 😵 😵

@sladkasue ja este skusenost nemam, co sa tyka prania, ja len zacinam... ale som citala na nete, ze plienky pachnu vtedy, ked je v nich este moc atd - lebo dnesne pracky setria vodu a tak sa to vsetko nevyplavi... lebo oni su take save, ze stiahnu najprv aj spinavu vodu v pracke a tym sa nemoze vylucit ta spina. citala som, ze sa maju dat namocit do pracky (napriklad kratky program a potom doplnit inym pradlom) alebo ak mas neaky gombik na pracke - ze pridat vodu.
@taanak dakujem, kukla som, ze su to tie TB Bamboozle. V com nie su bohvieake - ja som uvazovala tieto pouzit na noc

xlea
21. mar 2011

ahojky bambiny... nemate niektora odskusane tieto plienky? http://www.sweetmonkey.cz/eshop/obchod.php

marianas
21. mar 2011

Ahojte. Páčia sa mi Itti Bitti, zatiaľ máme veľkosť M a chcem dokúpiť L. Budú mi pasovať vkladačky z M-ka do veľkosti L? Alebo musím dokúpiť viacero sád vkladačiek L? Lebo je na nich napísané, že sú to M-ká, no aj tak sú trochu väčšie a možno by mohli pasovať. Aspoň by som ušetrila.

taanak
21. mar 2011

@xlea ja ich testujem, maly sme ich zatial 2x. Moje prve postrehy: su jemnucke, zvnutra je bambusove frote, schne trocha dlhsie ako kapsovky s flisom 😉

taanak
21. mar 2011

@marianas ja M-kove vkladacky pouzivam aj do L nohaviciek bezne. Prefold je uplne v pohode, ta tvarovana vkladacka je trochu kratsia, tak ked ju pripnes do nohaviciek, tak vpredu nedociahne az po horny okraj plienky. Bud ti to nebude vadit, alebo ja to robim tak, ze ju iba polozim tam, kde ju chcem a nepripnem ju

xlea
21. mar 2011

@taanak dikes... reku ci sa oplati kupit 🙂 saju dobre?

sima.p
21. mar 2011

@xlea nepoznám, ale sú krásne....

taanak
21. mar 2011

@xlea maju 2 bambusove vkladacky, takze hadam ano, ja vkladacky kombinujem hociako, mam ich dost vela. Rada do kapsoviek davam kombinaciu 2 vkladaciek (mikrofrote + bambus)

taanak
21. mar 2011

@majka1981 tie stare bamboozle nemaju taky dobry strih a aj material je horsi. Ak chces plienku vyslovene za nizku cenu, tak kup, ale ja by som si radsej priplatila za stretch (s tou starou ma spolocne len bamboozle v nazve 😎 ). Podla mna je stretchka momentalne naj nohavickova plienka, s bambusovym prefoldom Babyidea ju davam na noc

norikk
22. mar 2011

ahojte, zaciname s latkovanim,ale este mi treba dokupit par drobnosti,mohli by ste mi poradit?? aky vak na pouzite plienky, separacne vlozky, pracie prostriedky a sponku na stvorce, popripade co este okrem samotnych latkovych plienok treba?? dakujem

yoda_
22. mar 2011

Ahojte, chystala som sa pouzivat latkove plienky uz od synovho narodenia - no a uz ma pomaly 8 mesiacov a stale pouzivame jednorazovky - mea culpa. Zopar plienok mam kupenych. Myslite, ze ma este zmysel zacinat s latkovymi plienkami teraz?

sima.p
22. mar 2011

@yoda_ Určite áno, my sme začali ked sme mali takmer 18...

jazmina83
22. mar 2011

ahojte, mozem sa spytat skusenejsich mamiciek aky mate nazor na tieto plienky? 😎
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/gro...
dakujem..s grovia skusenost mame, no toto vyzera na nejaku novinku okrem toho ze su pekne vzory 😀

maryol
22. mar 2011

...idem si k vam po radu...
na noc pouzivame vlniaky uz pol roka, no az teraz sa nam stala "nocna prihoda" a ja neviem ten flak nijako vyprat, cim to periete? (ja pouzivam pracie mydlo, no tu nepomaha)

smejkoh
22. mar 2011

@yoda_ My sme zacinali, ked sme mali pol roka. To sme striedali latkove a jednorazovky. Od 9 mesiacov sme cisto len na latkovych. Urcite sa oplati zacat aj neskor.
@maryol Nam na skvrny najlepsie pomaha slniecko. Teraz, kym nie je este 50 stupnov na slnku susim aj vlniaciky vonku.

mirkadena
22. mar 2011

Ahojte, vie mi niekto povedať, či existuje niečo také ako týždeň látkových plienok, raz mi to spomenula kamarátka, chcem sa spýtať, kedy tento týždeň bude a či sú nejaké zľavy v eshopoch, najma na plienočky Bum Genius,mám záujem robiť veľkú objednávku, tak preto by ma to zaujímalo 🙂 vopred dííííííííííííík za odpovede!

zfidorka
22. mar 2011

@mirkadena tento rok bude tyzden latkovych plienok 16.-22.maja, zlavy budu, ale na ktore znacky, to vedia asi len vyrobcovia/distributori...

mirkadena
22. mar 2011

@zfidorka Ďakujem pekne za odpoveď. 😉

hhenike
22. mar 2011

ahojte. síce trocha od témy, ale spýtam sa, urcite mi poradíte. Nás malý ma 3,5 mesiaca. Zhruba pred 2-3 tyzdnami som s ním zacala nacvicovat BKM. Noo..... vobec nemám pocit, ze by chapal co po nom chcem 😒 . A uz tobôz nie, ze by mi daval nejaké signály :D. Ono je to skôr o tom, ci odhadnem dobre, kedy zvykol kakat a ci stihnem pred tým, ako pustí do plienky. Ked ho dám nad misku prílis skoro, tak sa jeduje a kricí, takze sa mi to podarí vystihnút fakt dost zriedka. Myslíte, ze má význam skúsat dalej? Ti co to praktizujete, kedy ste zacali a po akom case sa dostavili úspechy? 🙂

nela1x
22. mar 2011

@yoda_ Ahoj.. my sme zacali pouzivat tiez len pred mesiacom (teraz mame nieco vyse 10 mes) a nevieme si vynachvalit.. na vychadzky este stale davame jednorazovky, lebo maly extremne vela pije a aj cika a prebalovanie vonku v zime nie je bohvieco, ale inak sme uz plne latkovi.. A to mozem povedat ze do jednorazoviek som kremovala zadocek niekolkokrat denne a zapareniny sme mali tak do tyzdna 1x.. a teraz za cely mesiac som kremovala len raz a iba raz sme mali mierne zaparenie, co bolo s kremom do rana prec.... Ja som aj napriek dost vysokej cene latkoviek a vycsej namahe velmi spokojna

zfidorka
22. mar 2011

@hhenike ja som odchytavala hlavne kakanie... od cca 1. mesiaca som vedela vysledovat kedy kaka - po zobudeni a po dojceni, od 2. mesiaca som ju davala nad misku - po zobudeni, po dojceni a pri prebalovani... ja mam len dobre skusenosti, stalo sa len parkrat ze napr. rano som ju nestihla nad misku dat... ked sa zacala zlostit a vedela som ze bude cikat, napr. pri prebaleni mala suchu plienku, tak som ju nejako zabavila - vacsinou som jej spievala... ked sa do minuty nevycikala/nevykakala, tak som ju zabalila, aby som jej to nejak neznechutila... teraz ju uz davam na nocnik, mam pocit ze u nas to kakanie funguje dobre, aj ked sa do plienky vycika, napr. rano po prebudeni alebo na prechadzke, vykaka sa az ked ju dam na nocnik...
ono to chce sledovat kedy cika/kaka, aj frekvencia cikania sa da vdaka latkovkam vypozorovat, ked nedavas stay dry vrstu, tak vidis ci je plienka cerstvo pocikana alebo nie... hlavne by som to nerobila nejako nasilne...

hhenike
22. mar 2011

@zfidorka s tým znasilnovaním uplne súhlasím. Ked sa zacne hnevat, tiez chvilu skusam, ale potom ho radsej zabalím, lebo ho fakt nechcem znechutit. Tak este chvilu vydrzim. dufam, ze sa to bude zlepsovat 🙂.

wvwvw
22. mar 2011

Ahojte. premyslam aj ja nad vyskusanim latkovania pre nase mimi. Zatial len odskusat so zopar kusmi a ked sa osvedcia, potom mozno dokupime viac. Chcem sa vas preto spytat, co hovorite na tieto: Bum Geniu Econobum, Wonderoo V2, BumGenius Flip Stay-dry a Gro Baby AIO plienka. Niektoru z tychto by som chcela zaobstarat na prve skusy.... vdaka