Látkové plienky Pop in new gen a sušička

cicamica1980
6. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte,

chcem poprosit o radu tie mamicky, co na susenie plienok pouzivaju/pouzivali susicku.

1. Premyslam nad latkovymi plienkami - ale maju pre mna zmysel iba vtedy, ak ich mozem susit v susicke, lebo nemam v byte miesto na susenie.
Vybrala som predbezne tieto plienky: pop in new gen

http://www.ekoplienky.sk/product/pop-in-new-gen-velka-sada-662/

Pise sa tam:
Perte na max. 60°C, nežehlite a nebieľte. Sušiť v sušičke môžete na najnižšom stupni. Poznámka - vonkajšiu nepriepustnú plienku nesušte v sušičke ani na radiátore.

Ja potrebujem plienky, ktore komplet mozem supnut do susicky /napr. najjemnejsi program/ a aby to vydrzali.
Bezne susim v susicke oblecenie, na ktorom je nakresleny zakaz do susicky - napr. bluzky s elastanom, sportove oblecenie z materialu, co saje pot, svetriky a nemam problem.
Co sa stane tym plienkam - tej vonkajsej casti?
Susite to niektora v susicke?

2. existuju nejake ine podobne plienky, ako su tie pop in new gen - len lacnejsie?
paci sa mi tento system, ze do vonkajsej rozopinacej nepremokavej plienky dam vlozku + pripadne este vlozku na noc + separacnu vlozku.

dakujem za rady

lemurko
6. feb 2013

Ahoj, sice ti neodpoviem na dotaz o susicke, ake k plienkam Pop In New Generation. Ja som z nich bola nadsena, ked to bola novinka, tak som hned aj 4 pre maleho kupila, ale pouzivali sme ich chvilku. Teraz ich mam odlozene pre pripadne dalsie mimi. Maly este nema ani 12 kg, je skor chudsej postavy, alebo taky akurat, nikdy nebol baculaty a tie plienky su mu uz teraz male. Ma 18 mesiacov, ale odlozila som ich uz nejake 3 mesiace dozadu. Mal z nich vonku pol zadku. Vnutorne sacie vlozky mam bambus a nestacili, tak som potrebovala dovypchavat aspon jednou vkladackou a uz som mu to potom nevedela obliect. A teraz by sa mi tak hodili, lebo maly uz chodi cikat aj na nocnik, ale slabo sa pyta, treba mu povedat a prave na nacvik potrebujem, aby citil mokro. Ine plienky mam takmer vsetky so Stay-dry. ☹
Osobne by som ich uz nekupila, prave pre to, ze su tie nohavicky male, aj ked vyborne prepracovane.

Byt tebou kupila by som BumGenius (maju rozne, kapsovky a vyborne su aj len vrchne gatky Flipky a vypchas bud original vkladackami - to je podobny princip ako tie Pop In, akurat vkladacky iba polozis a nepripinas, takze sa s tym trosku horsie manipuluje, hlavne ked uz je dieta trosku neposedne pri prebalovani. Maju aj AIO plienky a vyborne su aj kapsovky. Sedia aj na male mimino (od tych 3,5 kg) aj vacsiemu babatku.

A inak toho susenia aj mimo susicky sa neboj. Kvoli PUL vrstve asi na vsetkych vrchnych gatoch bude, ze do susicky nie. Ale tie gate ked len tak prevesis, tak za chvilku su suche, aj vsetky kapsovky so Stay dry. Netreba ich davat do susicky.

cicamica1980
autor
6. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@lemurko dakujem pekne ze si mi odpovedala
kukam tie plienky bum genius
nasla som bum genius one size 4 kapsova
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/bumgenius-onesize-4-0
a
bum genius flip all in one
http://www.ekoplienky.sk/product/plienka-stay-dry-bum-genius-flip-469/

nevies mi prosim napisat, aky je rozdiel medzi kapsovou a all in one plienkou?
resp. ako mam vybrat z tych dvoch plienok?

pri tychto plienkach dokonca pisu, ze
Možno sušiť v sušičke na strednom stupni.

tie plienky /obodva typy/ treba oprat po pouziti cele?
ratam, ze je dobre este dat do plienky separacnu vlozku?

rozmyslam, ze nabehnem zajtra do toho obchodu a kupim si jednu.
termim porodu mam o tyzden, tak nech mam 1 na vyskusanie a potom uvidim.

este sa chcem opytat - kedze plienka je od 3 kg - 16 kg, nebude mat babo v tej plienke moc velky zadok? resp. nebude mu to nepohodlne?

dakujem ti pekne za info
zuzana

aurelkan
6. feb 2013

Myslim ze kazde mozes supnut do susicky ale skratis ich zivotnost, teda aspon ja som to tak pochopila. Vacsinou by mohli pri spravnom pouzivani vydrzat 2 deti, ked to budes susit tak snad vydrzia pre jedno a mozu sa mierne zmensit. My sme kupili popolini one size, na tieto jednovelkostne odporucam davat pozor lebo ked mal syn pol roka tak bol trochu baculko a vobec sme ich nemohli pouzivat. Ked zacal stvornoskovat tak trochu zhodil ale uz bol od nich odvyknuty a nezniesol ich. Mozno radsej prechadzat viacerymi velkostami, a obcas sa ti mozno podari posusit na balkone.... Separacnu vlozku som davala len ked som ocakavala nadielku, teda rano a pocas dna uz nie. Zadocek bude veeeliky, treba s tym pocitat a pouzivat vacsie veci 🙂 Vela zdaru pri latkovani

cicamica1980
autor
28. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

ahojte otazka:
su tieto moderne latkove plienky /napr. bum genius 4/ alternativou namiesto balenia nasiroko? plnia ten ucel - predist bedrovej dysplazii???

resp tie co latkujete a ortoped nakazal balit nasiroko ako to robite??? navrch davate este 3 poskladane plienky a na to postolky?

dakujem za radu
suuzi

peluskovo
28. feb 2013

@cicamica1980 vacsina modernych latkovych plienok je sama o sebe dostacujuca na siroke balenie a netreba na ne davat plienky navyse, toboz nie postolky. Ak davaju maminy klasicke stvorcove plienky a na ne vrchne nohavicky, tak daju do balenia 2 plienky.

peluskovo
28. feb 2013

@cicamica1980 susicku nepouzivame, ale vrchna cast pop in new gen ako aj ostatnych plienok,kde je pul , sama o sebe rychlo schne aj volne na susiaku. Co sa tyka plienky pop in, nas maly ma 20 mes, nema problem s jej oblecenim a patri tato plienka medzi nase najoblubenejsie. BG kapsovka ma saciu cast z mikrovlakna, nam pri oboch detoch uz od pol roka nepostacovala, ale strih je velkorysi aj pre vacsie deti, takze ich dost pouzivame, ale s bambus vkladackami od ineho vyrobcu. Je to plienka vsetko v jednom, s tym, ze ma pri chrbatiku otvor, z ktoreho vyberies pred pranim saciu cast, aby lepsie preschla. System bum genius stay dry flip je vlastne zlozenie z vrchnych nohaviciek flip a do toho davas vkladacky stay dry od bum genius, oboje kuis aj samostatne , nie je to plienka typu vsetko v jednom. Pri nej mas vrchne nohavicky a do nich uz mozes davat akekolvek vkladacky, menis iba tie ked sa znecistia, vrchne menis az ked vidis,ze je potreba. Opat, nam tieto stay dry vkladacky postacovali tak do roka apol pri dcerke aj synovi, potom uz nestihali nasat tak vela.

cicamica1980
autor
28. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@peluskovo ake bambus vkladacky pouzivas od 1,5 roka? daj link/nazov dakujem

peluskovo
28. feb 2013

@cicamica1980 pouzivala som od tots bots, ale v sucasnosti su podla mna velmi dobre v ponuke aj bambi roxy https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/2foi/ba... https://www.modrykonik.sk/shopy/plienky/sx4t/ba... a aj haipa daipa, tie nahodim do eshopu tento vikend.

do kapsoviek som vymenila mikrovlakno za vkladacky od hiphipbaby ktore original davaju do kapsoviek wonderoo. tie su u nas na sstranke. ale kludne mozes do kapsoviek davat aj vkladacky, ktore som spominala vyssie.

cicamica1980
autor
28. feb 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@peluskovo pripadne ostatni> plis este mi porad rozmyslam este nad bum genius flip - kolko mi ich treba? a kolko tych vkladaciek?
resp. staci mi na latkovanie napr. 6 flipiek a 20 vkladaciek?

ivanka.7
4. mar 2013

@cicamica1980 ak susis v susicke, tak by 20 vkladaciek stacit mohlo. Ale kup si este nejake plienky na noc, tam ti vkladacka na noc stacit nebude, najlepsie su tzv. nohavickove plienky (Bambi roxy, Tots bamboozle stretch) + nejake siroke vrchne nohavicky (najlepsie vlnene, ale ked si netrufas, tak odporucam pul vrchne nohavicky znacky Blueberry)