Látkové plienky z plienkacik.sk

3. nov 2020

Ahojte... Prosím vás máte niekto skúsenosti so stránkou plienkacik.sk. ? Resp. Iné skúsenosti s podobnými latkovými plienkami? (Také kde sa výplň dáva dnu).

Ďakujem ♥️

lauriema
3. nov 2020

Ahoj, a to chceš dávať látkové plienky namiesto tých jednorazových? Neutocim, len ma to zaujíma

autor
3. nov 2020

@lauriema zatiaľ iba tak pozerám... Mala je strašne citlivá, od narodenia atopický ekzém.. už som vyskúšala xy plienok, všetky balíky doma otvorené, xy krémov nič nepomáha často sa vyhadze, samozrejme že nechávam vetrať ritulu aj čistou vodou umývam a nic.. konečne nám teda zapasovali tie z lidla ale posledný mesiac neviem z akého dôvodu mi ich precika a to nie že by ich tri hodiny mala na sebe... Tak iba tak skumam ☺️

mucuinka
3. nov 2020

Ahoj, my sme pouzivali. Ale tu plienku som nestrkala dnu, lebo dieta spinilo aj nohavicky. A to sa mi nechcelo pp kazdom pocikani prat..takze som vymenila len plienku a nohavicky az vecer. Nemali sme tuto konkretnu znacku, ale povedala by som, ze je to vsade asi rovnako alebo podobne.

autor
3. nov 2020

@mucuinka ďakujem 💛🧡❤️

mucuinka
3. nov 2020

A inak latkace boli super. Na noc a ked bolo chladno mali jednorazky, inak latkovky. A obe deti oducene od plienok raz dva. Dcera mala 15 mesiacov a syn ani nie 20. Nepokakali sa odkedy mali 10 mesiacov. Takze za mna isto dobra volba. O usetreni penazi ani nehovorim..balik jednorazok nam vydrzal veky 🙂

majamat
3. nov 2020

neviem kolko ti mala ma, ale niekedy si uz vacsie deti nezvyknu na latkove pleinky, ak sa nepouzivali od narodenia. my sme ich skusili. dcera mala viac ako 1r a nedalo sa, dcera sa nechcela dat prebalit, ani za svet. v tom obdobi nejak vela pila a vsetko precikala za hodinu. my sme ich skusali koli zapareninam a tie sa nezmenili, ani s latkovymi plienkami.

autor
3. nov 2020

@majamat 😣 budeme mať rok za tri týždne, no tiež som to chcela hlavne kvôli tým zapareninam, tak rozmýšľam ďalej 🤷‍♀️🤔

jarnajar
3. nov 2020

Kľudne skús, ja som začala asi v 16 m., predtým som u bábätka skúšala, ale nejako to nešlo. Dala som látkovým ešte raz šancu tiež kvôli dermatitíde. Ako vyššie píšu, určite to pomohlo aj odplienkovaniu, išlo to super ľahko. Je tu skupina Látkovkárky, poradia ti tam.

majamat
3. nov 2020

no teoreticky mozes skusit par kupit a uvidis. no u nas to teda moc uspech nemalo. latkove plienocky su ine, dieta sa v nich inak citi a teda ak nie ej zvyknute, tak si veru zvyka tazko.

lenny307
3. nov 2020

Ahoj, urcite by som to skusila. Podla mna je v tom dietatu lepsie, akurat menej prakticke pre mamu, kedze treba prebalovat ovela castejsie. U nas vsetko presne ako pisala mucuinka. A mali sme z Ali- https://www.aliexpress.com/item/32596638078.htm...

autor
3. nov 2020

Super teda som rada že má neodradzate, za pokus nič nedám ♥️

majamat
3. nov 2020

@lenny307 to vazne? my sme mali podobne tu z MK, ale evidentne to boli z Ali a boli uplne hrozne, vobec dcere nesedeli a boli ensie, ako ine. to sa nedalo porovnat s znackovymi. mali sme vrchne nohavicky Bum genius flip ( teda aks i dobre pamatam nazov ), dalsie si uz nepamatam a bambusove pleinocky Baby Lucy, ci tak nejak. a tie mi dcera precikala za hodinu, dokonca ani tolko neikedy nevydrzali. a tieto cinske uz vobec nie.

majamat
3. nov 2020

este bola slovenska znacka, tusim bamby roxy, ci tak nejak. tie vyzerali fajn

mimimami3
3. nov 2020

My mame Petit Lulu a nedam na ne dopustit, nocne vydrzia v pohode celu noc (maly ma 22 mesiacov a v noci nepije, prebalim ho este pred vecerou, k veceri ma o.i. 250 ml mlieka a potom spi do rana, obcas ked nestihame rano so starsimi skolakmi, ho prebalim az po ranajkach a nepretecie). cez den - davam zakladne save jadro + dlhu vkladacku (a na to samozrejme PUL nohavicky) vydrzi i 6 hodin, tolko nam osobne nevydrzi ani jednorazovka... PUL nohavicky nam vydrzia niekedy aj jedny na cely den, menim len save jadro, len v pripade, ze sa PUL-ky zaspinia od stolice, ich menim (a raz za den, samozrejme, v kazdom pripade. Strih nam sadol perfektne, nosi ich od cca. ukonceneho mesiaca doteraz, mame jednovelkostne a pekne sadnu aj okolo nozky, nezarezavaju sa, okraje su s makkuckym fleecom. Pri strednej dcerke sme kedysi mali kapsove a este zopar inej znacky na noc, ale s tymito, co mame teraz, sa to ani porovnat neda, tieto su pre mna top. A inak, pri tej dcerke sme na latkovky presli az v jej 9-ich mesiacoch, presne pre problemy s citlivou pokozkou a pomohlo nam to. ani "zazracne" kremiky sme zrazu nepotrebovali a mala peknu jemnu pokozku, maly teraz tak isto (je ale pravda, ze nepouzivame takmer vobec vlhcene utierky - len na cestach - ked sa pokaka, osprchujem ho a umyjem jemnym detskym mydielkom. takze si nemyslim, ze je problem prejst aj vo vyssom veku na latkovky a co sa znacky ci typu tyka, ktosi tu uz spominal, ze je tu skupina, skus sa tam popytat na skusenosti a isto si vyberies. za mna su latkovky super volba! a co sa pociatocnych nakladov tyka, daju sa kupit uz i pouzivane sady 😉

lauriema
3. nov 2020

Ow to mi je ľúto ze mala ma od narodenia ekzém, moja ma zas takú bielu škvrnu pigmentovu na kolienku, neboj sa bude dobre, prajem vám všetko dobre

mucuinka
3. nov 2020

My sme pouzivali ecobaby. Vyrabaju ich ceske mamicky, maju aj tmavu bambusovu verziu a t aje fakt super. Plienka 100kilova, lebo maly ked cikal, tak poriadne a na dotyk akoby sucha. A potom sme mali mio solo. Tam sme mali all in one a tiez boli paradne, ale za tie sme ozaj priplatili. Tie som neskor davala na noc. O plienky z Ali by som asi nemala zaujem, ak riesite dermatitidu. A vlastne ani v opacnom.pripade nie. Viem, je to investicia ale predsa len sa dotykaju intimnych partii.

natalia1619
3. nov 2020

My mame latkovky a za mna lepsie som ani nemohla malej dat. Zacala som ked mala nejake 3 mesiace, neviem ako by to bolo keby bola vacsia ci by znasala. Jednorazovky mi precurala v noci ale latkovku nie, pokial dobre sedia vrchne pul nohavicky... A co sa tyka zaparenin tak cerveny zadocek mava len ked jej idu zuby, inak vobez problemy ale zase nemame ekzemy... Ak chces vyskusat skus kupit z druhej ruky, je to lacnejsie a ak sa vam to zapaci mozes dokupit vybavu aj novu 🙂

mirkaz156
5. nov 2020

Skús najprv z bazáru kúpiť nejaké plienky či Vám sadnú lebo sú rôzne druhy materiály strihy a podobne.
A len tak pre info skúšali ste aj slovenské plienky babyvabysoft?

sai69
16. sep 2021

ja som mala, uz mam dieta odplienkovane, boli skvele hlavne ich servis a poradenstvo ak nieco preteka alebo je problem. To bola obrovska podpora. Samozrejme sme sa do latkoviek zalubili. Pri prvom som latkovala od 7 mesiacov a nebol ziaden problem pri prechode.