Poraďte stay dry vrstvu do látkovej plienky.

kulumulu123
7. aug 2019

Ahojte vie mi prosim niekto poradit nejaku stay dry vrstvu do plenky ktora je naozaj stay dry nie iba podla nazvu ale nieco co prepusti tekutinu do dalsej vrstvy latkovej plienky a ritka dietatka ostatne v suchu? Mam ich totiz nakupenych zopar a moje skusenosti tekutinu ostatne na vrchu spodna vrstva separacky super sucha a plienka tiez zatial co detska rit zaliata v mocovine.... Pomaly czacinam nadobudat dojem as tieto stay dry plienky su niecim naimpregnovane... Budem vdacna za kazdu each dakujem

kulumulu123
autor
7. aug 2019

Spodna vrstva tejto separacky je dokonale sucha.... Ako mam tomu vlastne rozumiet?

kulumulu123
autor
7. aug 2019

Voda sa drzi na vrchu az kym in neztlacim ci nerozotriem rukou vrchna cast total mokra spodna super nepriepustna....

martakar
7. aug 2019

Nikdy som ako separačky nepoužívala nič iné ako rozstrihanú flísovú deku z Ikey 😉

kulumulu123
autor
7. aug 2019

@martakar toto by ma nenapadlo... funguje to?

martakar
7. aug 2019

@kulumulu123 Jasné 🙂 Robí to tak kvantum žien. Kedysi to bola deka Irma, myslím, že ju už nepredávajú, ale stačí akákoľvek tenučká flísová deka, aj v Jysku tuším mávajú. Toto, čo si odfotila nepoznám, možno treba viackrát oprať, aby začala prepúšťať. Tie "stay dry" vrstvy neznamenajú, že ostanú úplne suché, to ani nie je možné, ale že na dotyk pôsobia sucho. Mala som k niektorým plienkam (tuším Little Lamb) aj originály, to bolo ako taký chlpatý flis, ale ani s nimi som nemala problém. Skús to viackrát oprať a hlavne nie v gélovom prostriedku, lebo ten sa nalepí na vlákna a plienky potom nesajú. Nie som si teraz istá, ako je to s avivážou, už som dolátkovala dávno 🙂 Je aj skupina na látkové plienky, tam ti poradia možno lepšie, lebo ja som už z toho vypadla 😉

beatka.b
7. aug 2019

Ja som používala flisové separacne vložky

kulumulu123
autor
7. aug 2019

@martakar ja odpadnem prave som to vyskusala s jednou dekou z ikei co mam doma stala tusim okolo 3eur super najlepsia stay dry vrstva okamzite sa presiakla do plienky a povrch super suchy za asi 2-3sekundy..... Idem do ikei dakujeeeeeemm 👍👍👍👍👍

martakar
7. aug 2019

@kulumulu123 😀 Rado sa stalo 😉

ladyblcha
7. aug 2019

Tie co mas vyper vo vani, v jarovej vode, ta ich odimpregnuje, nechaj namocene, potom do pracky na 60st, bez prasku, dlhy program. Ak si kupila jazdene, mozno pouzivali mydlovy prasok alebo krem na rit a to ich upcha. Este moze pomoct aj vrecko dve kys.citronovej, tiez do vane, vodu iba aby sa ponorili, nechat chvilu, co ja viem tak 15min, potom pracka bez prasku dlhy program. Aby si nemusela vyhadzovat, ked ti sedia.
A ta deka z ikea sa veru casto pouziva tiez 🙂

kulumulu123
autor
7. aug 2019

@ladyblcha dakujem za tip vyskusam ☺

akademicka
22. nov 2020

@martakar myslíte, že táto deka z IKEA by na tie separačky bola ok? https://www.ikea.com/sk/sk/p/vitmossa-deka-siva...