Lehátko pre bábätko. Brzdí to vývoj?

zjkm
2. aug 2009

Ahojte maminky.

Nemate skusenost s lehatkom pre babatka. Mne sa to zda ako super vec, no citala som, ze to vraj brzdi
vyvoj dietatka. Co vy na to?

Dakujem za odpoved

janula13
5. aug 2009

ahojte fan klub FP, my ho sice nemame, mame obycajne od babypointu s hrazdickou a malych tam mavam aj cely den, zaspia tam sami, uz poeraju na hracky, a aj kvoli refluxu ich tam mam...len by ma zaujimal vas nazor, myslite ze je problem ze su tam aj cely den, teda okrem kocikovania...lebo ked sa napapaju su tam nasikmo, aby neblinkali, aj tak im ujde sem tam a potom asi po hodke ich sklapam, aby boli kvazi narovno, kvoli chrbtici sa bojim ci nerobim zle...aj ked na lehatku je pouzitie od 0 mes...na gastre nam sice povedala dr ze by mali byt vo vyvysenej polohe 24hod, ale neviem ci prave lehatko je jej predstava ale v postielke by plakali tam su len v noci..

jajkax
10. aug 2009

Holky vy co máte vibrační lehátko FP,dneska mě přišlo poštou domů,lehátko vypadá krásně ale ta vibrace nám nějak vázne,když ji spustím knoflíkem tak neudělá nic,musím s tím lehátkem vždycky trošku zaklepat nebo na něj zabouchat a pak se rozjede.Ale docela silně to vrčí-je to normální?je to docela nahlas se mi to nějak nezdá 😒

evinkaa
10. aug 2009

jajkax: My máme vibrační lehátko FP. Při zapnutí to hned spustí a jen tak potichu vrní, skoro to není slyšet. Na Tvém místě bych ho možná reklamovala. Taky mi přijde divný, že bys do něj napřed musela bouchat.... 😖

wsmoulinkaa
10. aug 2009

ahoj přidávám se k vám...to lehátko je super věc!!! malá je v něm strašně hodná, hlavně když vybruje a houpu!!! Vždy ji v tom uspím a pak přendám!! je to zázračné lehátko 😵
bybrace mi funguje

wsmoulinkaa
10. aug 2009

viiiibrace nééé vybrace 😀

wsmoulinkaa
10. aug 2009

to vibrování neslyším, 😒

evinkaa
10. aug 2009

Já ho slyším jen tak malinko, jen co způsobují ty otřesy. Jo a malou v tom i krmím, začali jsme minulý týden s příkrmy. Je opravdu bezva. Bez lehátka bych byla patrně matka zralá na psychinu. 😝

wsmoulinkaa
10. aug 2009

😀 to já taky 😀 je to supéééér

wsmoulinkaa
10. aug 2009

evinka koukla jsem do alba...máš jiné lehátko ale taky krásný!! 😵

evinkaa
10. aug 2009

oooo, děkuji namnohokrát. 😉 Akorát nechápu, proč je všechno pro ty mrňousky tak drahý... Ty lehátka obzvlášť. Nebo aspoň tyhle lepší....

evinkaa
10. aug 2009

wsmoulinkaa: Taky jsem mrkla do alba, i nad tímhle lehátkem jsme uvažovali. Je taky mooooc hezký. A všechny věci z té série FP Rain forest, že?

jajkax
10. aug 2009

tak děkuji za odpovědi,tak to ho asi musíme dát reklamovat.Ale je to škoda protože karolince se v něm moc líbí,ale když už to stojí takový peníze tak by ta vybrace měla být v pořádku.Musíme s tím lehátkem vždycky zatřást aby začla fungovat a to ještě strašným stilem vrčí že by ji to i vzbudilo. 😠

martulikk
25. aug 2009

Ahoj, chtěla jsem poprosit o radu jaké lehátko koupit. Máme 4-týdenní holčičku, zatím jí sice moc nezajímají věci kolem, ale občas už se zájmem sleduje žirafky na mantinelu na postýlce. 🙂 Koupili jsme jí takovou tu deku na zem s hrazdičkou, ale na to je asi ještě moc maličká... Chtěli bychom jí pořídit nějaké lehátko, aby nemusela být jen v postýlce, když jsme doma... Jen si nevím rady jestli vybrat jen to "obyčejné" s hrazdičkou, nebo to houpací, které i hraje a vibruje. Říkám si, jestli ty funkce pak vůbec využijeme... Kdyby jste mi mohli doporučit třeba i nějakou konkrétní značku (nebo přímo výrobek), se kterou máte dobré zkušenosti, budu moc ráda. 🙂

soanpe
25. aug 2009

já se přikláním k tomu houpacímu FP do 18kg.

http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro...

použila jsem sk odkaz, nechce se mi hledat na českých webech 😝
déle užiješ, má i zafixovanou polohu proti houpání a neboj,že hrací hrazdu nevyužijete. já ho uzmula sestře ,ta ho měla pro kluka a ted i naše malá v něm řádí už 9.měsíc.
jo a ještě jedna věc se mi na něm líbí. JE POMĚRNĚ VÝŠ OD ZEMĚ oproti těm obyč pohupujícím se 😉

segricka
27. aug 2009

pridávam sa do klubu spokojných mamičiek 😉 😎 😉

hoogy
28. aug 2009

Ja mam 3 a pol mesacneho chlapceka a uz od 4 tyzdnov ho davam do lehatka a on si to strasne uziva. zo zaciatku to bolo take vselijake kym si zvykol tak sme mu pustali melodiu z lehatka a tak ho upokojovala a jemu sa pacilo ze vidi z ineho uhla. my mame Jane lezadlo a sme s nim spokojny ma aj funkciu hupania a da sa aj zaseknut aby sa nehupalo.inak ma len hrazdicku lebo itak t maleho bavi len chvilku a potom mu tam dam ine hracky. vrele odporucam snad si to malinka uzije 🙂

pasoa
4. sep 2009

ahoj, my máme lehátko Chicco, polohovateľná opierka na chrbátik (3 alebo 4 (?) polohy) aj na nožičky (2 polohy) a je to super vec. malý má silný reflux a bez tohto lehátka si neviem predstaviť náš deň. má popruhy na prenášanie, ktoré sa dajú na zadnej strane na suchý zips pripnúť o lehátko, aby sa neváľali po zemi, má novorodeneckú ergonomickú vložku, snímateľný prateľný poťah, dá sa sklopiť zadná nôžka a je z toho hojdátko, ale to pri našom refluxe nehrozí hojdať...

proste super vec. kúpila som to malému keď mal asi 3m a som oľutovala, že som to neurobila už dávno, sme sa tie 3 mesiace dovtedy veľmi trápili s vymyslením nejakej vyvýšenej polohy, aby toľko negrckal. Dávala som ho na gauč tak došikma a podkladala vankúšmi všeliako a mala som nervy,že má vykrivený chrbátik a keď som šla na wecko alebo čo, tak som bola v strese, aby nespadol alebo sa nezačal dusiť grckami.... uff

a takto ho mám stále so sebou, no proste super vec.

mneme
4. sep 2009

martulikk, my mame tiez vibrujuce FP a kedze mame doma refluxacika, denne vyuzivame. povodne som si myslela, ze ta funkcia vibrovania je totalna hovadina. kupila som ho preto, lebo sa mi pacil jeho dizajn a variabilnost + nezanedbatelna je moznost pouzivat ako kreslo pre trosku vacsie dieta. no ale vibrovanie sa ukazalo ako super funkcia - ono to fakt tu nasu malu zlostiprdku vie upokojit a uspat. ked ti dieta mrnka, mozes ho nohou pohupovat, ked zaspi, sklopis ho do leziacej polohy a zafixujes, aby sa nehojdalo, nemusis ho prenasat do postielky. tvoja dcerka je prave vo veku, kedy ju postupne zacnu zaujimat vecicky okolo a ta hrazda je na to fajn. hracky, ktore na nej visia, su pripevnene suchym zipsom, preto ich mozes vymenit za ine, takze sa babu rychlo nezunuju.
inak ak ju chces este vizualne stimulovat, nam prvykrat zareagovala na zavesny kolotoc nad prebalovakom, potom na kolotoc nad postielkou 😉

martulikk
5. sep 2009

Holky, tak my jsme ještě nebyli schopní se rozhoupat a lehátko vybrat... Josefínka je totální nespavec (vůbec nechápu jak může takhle existovat, já už jsem za těch 6 týdnů dost k.o. ☹ ), takže nemám moc sil něco na netu studovat... trpíme hodně na břišní koliky a blinkáme o 106 ☹ tak doufám, že nám to lehátko aspoň v tomhle trošku pomůže... kvůli tomu uspávání bych asi radši chtěla to vibrační... co jsem si tu tak pročítala, tak jste spokojené s FP http://www.malvik.cz/Na-doma/lehatka-a-houpadla... , jenže mi přijde, že tomu miminku z toho moc čouhají nožičky... ☹ líbí se mi ještě Chicco dreams s vibrací http://www.malvik.cz/Na-doma/lehatka-a-houpadla... - přijde mi, že je víc prostornější... a manžel se zakoukal do Jané fold 09 http://www.malvik.cz/Na-doma/lehatka-a-houpadla... - to je hezké, ale není vibrační a taky mi přijde, že nožky budou koukat ven... s těma nožičkama je to možná hloupost, ale myslím, že je lepší, když budou položené než viset ven, ne?

helulicek
5. sep 2009

Tak jáse přidávám k fanklubu fischer price 😀 Myslela jsem si nejdřív, že lehátkoje zbytečný. Ale opak byl pravdou. Potřebuje společnost a vidět kde se co děje. Zvědavec jeden 😵 Kupovala jsem ho nakonec hlavně kvůli tomu, že si dám prcka do lehátka a můžu v klidu vařit, uklízet atd. Malej mě vidí, slyší a je spokojenej 😉
Martuli, náš prďola má teď asi 65cm a nožky mu z toho nečouhají 😉

lynette205
5. sep 2009

my tiez mame lehatko FP, ktore sa aj samo hupe a este aj hra, takze pre maleho to bola strasna zabava a vydrzal tam sediet, kym ja som navarila. je to az do 9 kilo, ale uz je nam male ☹ .Vrelo odporucam, aj ked je dost drahe. Ja momentalne vymyslam novu alternativu, ako ho zabavit, kedze jedna hracka ho bavi vzdy tak max 10 minut. 😵

martulikk
5. sep 2009

helulicek: a jaké FP máte?

helulicek
5. sep 2009

Přesně to, co máš v tom prvním odkaze 😉 Je fakt dobrý, i náš neposeda se v něm zklidní 😀 Hlavně je super, že je až do 18kg, takže investice na delší dobu 😉

emerici
5. sep 2009

Ahojky, máme lehátko a užíváme jej hojně. Malé je 9 měsíců a nyní už lozí, krásně sedí s rovnými zádíčky, stojí a dělá malé krůčky u nábytku, takže rozhodně lehátko nezpomaluje vývoj 😉 Maximálně doporučuji, miluje ho!

zirafik
5. sep 2009

ahojky, my máme taky FP a využíváme moc 😵. No a teď jsme pořídili i tuto houpačku http://www.raraskov.cz/detail.php?zbozi=529714 a je naprosto super.. malá v ní do 5 minut vytuhne 😵
😵 ... jen nevím, zda je její max. nosnost 9 nebo 11kg... všude píšou něco jinýho 😒

nirka
28. feb 2010

Viete mi poradit podla vasich skusenosti nejake lehatko od Fisher Price?

pikusa
1. mar 2010

Nirka....tak my máme toto,už tady byl odkaz
http://www.malvik.cz/img/normal/9381.jpg
a super....jak se tady psalo,je do 18ti kil,takže na dlouho......ted je sice trošku "odložené"ale kolikrát si v něm ještě Mates hoví.....
Cena taky dobrá.....

musko
1. mar 2010

my mmáme co pikusa a super - aj miesto papacej stoličky

pikusa
1. mar 2010

Ano...taky v něm malej dlabal ze začátku 😉

rimmel
1. mar 2010

baby len dajte pozor babatka by mali byt v tychto max 30min.