Lehátko pre bábätko. Brzdí to vývoj?

zjkm
2. aug 2009

Ahojte maminky.

Nemate skusenost s lehatkom pre babatka. Mne sa to zda ako super vec, no citala som, ze to vraj brzdi
vyvoj dietatka. Co vy na to?

Dakujem za odpoved

granado
2. aug 2009

ahoj myslíš také to húpacie kde sa dá aj spinkať? Ak je to ono tak vrelo odporúčam nám sa to velice osvečilo a teraz ho budem kupovať určite znovu/to pred sme úplne zodra. 😉 /

sirinka
2. aug 2009

a v com by to malo brzdit vyvoj? mne sa lehatko tiez velmi osvedcilo...

ivuska027
2. aug 2009

my lehatko, resp. hojdacie kresielko do 3 rokov mame od FP a neviem si ho vynachvalit. Ma hrazdicku s hrackami a maly sa nejde na ne vynadivat. Podla mna mu nic nebrzdi... Rozprava sa s nimi, dotyka sa ich.. Je to super vec, vrelo doporucujem. Uz si ani neviem predstavit, ze by sme ho nemali. Velmi dobre v nom vie zaspinkat..

jeudi
2. aug 2009

ahojky tak mi mame taky od FP a je to super vec kdyz malej nemuze zabrat tak ho dam na chvili do lehatka zapnu vibraci a za chvili je tuhej.pak ho jen prenesu..je to super vec

kinsen
2. aug 2009

Ahoj my také máme to od FP a také se nám osvědčilo, máme ho asi od dvou měsíců a v ničem nás nezbrzdilo. Samozřejmě ho v něm nenecháváme pořád. A je skvělé, že třeba když vařím tak ho mám u sebe v kuchyni, malý mě vidí a je v dostatečné vzdálenosti od sporáku, tak je spokojenost na obou stranách. 🙂

petul.a
2. aug 2009

Ahojky, i my máme FP a nemůžeme si ho vynachválit 🙂 Používali jsme ho prakticky pořád a i teď ho využijeme - na chatě místo krmicí židličky. Stejné mají prakticky všechna loňská květňátka a spokojení s ním jsou všichni, fakt jsem neslyšela jediný negativní názor. Takže podle mě - lehátko je výborná investice a to od FP je prostě super, že jo, holky? 😀

sirinka
2. aug 2009

petula veru hej...funkciu vibrovania si neviem vynachvalit 😀

jeudi
2. aug 2009

presne ta vibrace se jim povedla..petula pravda super investice 🙂

katka1981
2. aug 2009
zuza.m
2. aug 2009

aj my sme ho super využili a vobec nebrzdilo.ked bol väčši už tam byvat nechcel a radčej sa plazil ale predtym tam sedaval a pozoroval svet.ked bol nervozny tak sme ho len pohojdali a bol klud.vrele odporučam a ešte take čo hojda samo a hned od narodenia.potom to využijete naplno.

janzi
2. aug 2009

Pridavam sa do klubu spokojnych mamiciek s lehatkom od FP 😀 dokonca aj moja mama ho nedavno ocelila a to ked som ho kupovala bola zasadne proti 😅 a urcite nas v nicom nebrzdi, teraz napr sluzi ako super stabilna opora ked sa mala stavia na nohy 😝

berus222
2. aug 2009

aj my ho mame. je super, malemu sa tam veeeelmi paci. a ja si popri tom stihnem urobit co potrebujem. len drobec este place, ked mu hra ta mucha. 😀

mneme
2. aug 2009

lehatko je super vec, na tom sa asi zhodnu vsetky maminy. navyse, moja dcerka ma reflux, takze po jedle si este musi posediet. neviem, co by som bez neho robila. inak berus, ja som myslela, ze to fialove hrajuce cudo je opica 😕

mousunek
2. aug 2009

lehatko FP jsme meli taky ale ne to do 18kilo a 100% vyuziti na hrani, krmeni, obcas i uspavani je to urcite bezvadna vec 🙂

sssimi
2. aug 2009

Aj ja ho mám a využívame ho každučký deň. Malá v ňom spí, oddychuje, hrá sa a dobre sa jej v ňom kaka 😀

Inak nám tá mucho-opica nehrá od novoty. Asi tam budú vypraskané baterky. Je tam dobrá zvučka? Či sa mi to vôbec oplatí odšrobovávať 😅

petul.a
2. aug 2009

Tak koukám, že je tu klub vyznavaček FP, co? 😀 Jestli oni by nám neměli platit za reklamu 😀 Ale ne, tahle značka si dělá tu nejlepší reklamu - kvalitou výrobků (myslím tím samozřejmě i hračky, ty mají taky super). My máme to, které je v odkazu od Katky1981, to od Sirinky je asi novější 😕 To se mi ale taky moooc líbí. Jinak ta hrací věc, o které tady píšete, že je moucha nebo opička 😀, tak u té my jsme neuhodli, co to je, tak jí říkáme blboun 😀

anonymka2001
2. aug 2009

ahoj,myslim ze se vtom dite zabavit.moje teta ma mimi a ma tady tohle-javascript:popupWindow('http://www.babyprofi.cz/index.php?main_page=pop... se kukni! 😉

briketa
2. aug 2009

Dievcata, ja pozeram po tomto. Mate skusenosti?
http://www.modernmini.com/product/SVAN_BOUNCER?...
Je to lehatko, bez funkcii. Starsi syn mal take vibrovacie a nenavidel to. Vobec v tom nechcel byvat, tak som ho dala kamaratke.
Mame take hojdacie s hudbou, ale to je az od 6m ked vedia sami sediet.

ivankatd
2. aug 2009

Dievčatá, tiež uvažujem nad kúpou lehátka, aby som mala bábo pri sebe aj v kuchyni a pod. Ale uvažujem aj nad ohrádkou. Máte niektorá aj jedno aj druhé? Čo sa vám viac oplatilo? Ja by som najradšej aj jedno aj druhé, len môj chlap ma trochu brzdí aby som to nepreháňala,, že všetko mať nemusíme. Tak by ma zaujímal váš názor.

u2jana
2. aug 2009

ahoj ivankatd, my mame aj lehatko - obycajne nevibracne s hrazdickou, ale mala v nom nikdy nechcela byt... proste nudaaa a ked sa naucila pretacat na brusko, tak tam uz vobec nemohla byt...
takze u nas ohradka... do tej ju na chvilu, ked varim supnem aj teraz... my mame tu ohradku, co je aj ako cestovna postielka, takze aj na navstevy je to super, zlozis, rozlozis a mala tam kludne spi.

petul.a
2. aug 2009

Ivankatd, my kupovali ohrádku až později a docela jsem si říkala, že bych ji využila i pro malinké mimi. Máme totiž tu, u které se dá zvednout dno, čili může fungovat i jako postýlka. Je to klasická dřevěná, rozměr 100 cm x 100 cm, a bohatě nám stačí. Barunka je v ní ráda, i když ji využíváme jen na krátké chvilky - když zazvoní pošťák apod. Cestovní postýlku máme taky - úúúžasná věc 😵 😉 Máme ji v pokojíčku (v ložnici je normální postýlka), Barunka v ní spinkala párkrát i doma - přes den - aby si na ni zvykla, a i ji občas využijeme jako druhou ohrádku. Nebo jsme ji spíš takhle využívali dřív, když jsem potřebovala něco dělat v tom pokoji nebo v předsíni. Teď už mi "pomáhá" 😅 😀

mneme
2. aug 2009

ssmi, ja tomu lehatku tiez obcas hovorim tron - vznesene si tam po jedle sedka a usilovne tlaci 😀 melodia, ktoru ten neidentifikovatelny zver vydava zatial nasu slecnu vobec neoslovila 😎

veronika81
2. aug 2009

ahojte, tiež máme doma lehátko, od chicca, s hrazdičkou aj vibrovaním, neviem si ho vynachváliť, dávam ho tam od narodenia, najskôr na ležato, teraz to má už mierne zdvihnuté. Napr. keď varím, upratujem, žehlím, tak ho mám pri sebe, viem sa s ním rozprávať, on na mňa vidí a sme spokojní 😉

Briketa, to lehátko vyzerá tak "nadčasovo" 🙂 ale je pekné.

A ivanka, chystáme sa kúpiť teraz aj ohrádku, malý sa mi už točí a aj véééľmi jemne plazí, tak myslím že využijeme aj tú.

sirinka
2. aug 2009

my ohradku nie... kym sa mala moc nehybala, stacilo to kresielko a deka alebo tie penove puzzle a ked sa hybat zacala, tak ohradka by uz ju len zbytocne rozculovala a obmedzovala...
ked som ju obcas skutocne potrebovala dat niekde do bezpecia, tak som ju proste supla do postielky na par minut.

trixi
2. aug 2009

aj nam sa lehatko od FP osvedcilo. Kupila som ho na zaklade skusenosti mojej sestry a nelutujem do dnes. Dnes ho maly pouziva ako hupacie kresielko k vecernicku, citava si v nom knizky, alebo sa len tak na par minut do neho zvali a pohupuje sa.

ivankatd
3. aug 2009

Ďakujem za odpovede, ja som skôr za to lehátko, muž za ohrádku, takže nakoniec asi kúpime oboje, v rámci kompromisu 😉. Keď som pred 17 rokmi mala dcéru, o takých vymoženostiach sme len snívali. Teraz má človek na výber toľko vecí a nevie čo vybrať.

zjkm
autor
5. aug 2009

Dakujeme velmi pekne za rady. Uz sme lehatko kupili a malemu sa velmi paci. Mozem si ho brat po celom byte a vsade na mna vidi, takze je spokojny.

kozinka
5. aug 2009

ivankatd: také máme FP lehátko a musím říct, že super! 😵 bylo 100% využité, teď už ale ne, už jí to nebaví, takže jsme zabalili a čeká na druhé 🙂
ohledně ohrádky my měli, a taky super, ale bylo to fakt jen na chvilku malé se v ní moc líbilo, měla v něm takový svůj koutek, prostě fakt byla spokojená a já si mohla v klidu povysávat a utřít prach atd... ale byla v něm asi tak měsíc, jakmile začala pořádně lozit a stavět se, tak jsem ji do ní už nedávala 🙂 takže se neoplatí koupit novou, je to fakt tak na měsíc 😉

misicka85
5. aug 2009

My máme taky lehátko FP a je naprosto super! Adélce se v něm moc líbí. Akorát ty vibrace nepoužívám skoro vůbec, Adélka je nějak nevyžaduje. Víc se jí líbí když jí někdo houpe a nebo si jen tak hraje s hrazdičkou. Dávám jí tak hlavně když potřebuju uvařit nebo třeba povysávat....