Lehátko pre bábätko. Brzdí to vývoj?

zjkm
2. aug 2009

Ahojte maminky.

Nemate skusenost s lehatkom pre babatka. Mne sa to zda ako super vec, no citala som, ze to vraj brzdi
vyvoj dietatka. Co vy na to?

Dakujem za odpoved

bibione
1. mar 2010

rimmel: lebo???

inac,ja sa chystam tiez kupit tuto skvelu hracku...u znamych ju maly vyskusal a bol cely bez seba a jak sa smial pritom...no rozkosny bol 😉 ale ja kupim na inzerat,trosku drahe mno... 😠

andrea12737
1. mar 2010

Ahojte tak my mame uz tu spominane lehatko od FP do 18kg..je uplne fantasticke a vyuzivame ho na 100%. mala je v tom celkom rada...viacej ak 30min tam nevydrzi, no aj tak to mame tak na striedacku, napr. 30min je v kresielku, tak ju zoberiem na ruky, poukazujem jej nieco, zabavime sa nejako, tak zasa po nejakej hodinke ci dvoch ide do toho kresielka, a takto stale dookola..je to velky pomocnik...tie vibracie u nas nerobia nejake velke zazraky, no uz sa nam stalo, ze ked to vibrovalo a malu som popri tom kolisala, krasne zaspinkala a uz ju stacilo len preniest do postielky 😉 cize-vrelo odporucam! 🙂

bibione
1. mar 2010

http://www.raraskov.cz/detail.php?zbozi=529714
presne toto chcem!!!!!!!!!!!!!! nema to chybu 😉

rimmel
1. mar 2010

bibione, akurat som sa popozerala po nete a pardon, je to max hodina. lebo tato poloha nieje najvhodnejsia pre babatka, mali by lezat na rovnom. 😉

aleachim
1. mar 2010

bibione, no na rehabce mi říkaly, že v pohodě, ale ne tam dát dítě na dlouho, u malách dětí to snad až tak nevadí, ale u větších se nedoporučuje. dítko má být na zemi, aby mělo možnost se hýbat a to i do stran, což v lehátku nemá. Navíc nemá tolik podnětů, aby se mohlo otáčet. Pak se děti začnou pozdě otáčet a už se nastartuje opožděný PMV.

bibione
1. mar 2010

rimmel: sak to je jasne,lenze my mame brutal reflux a rovno lezat teda nehrozi 😒 a a ni ho to nebavi,ak vyslovene nece spinkat

nirka
1. mar 2010

maminy, dakujem za vase rady

csina
1. mar 2010

my máme tiež do 18 kg FP, ale sa tam ešte krčí, tak ju dávam len na chvíľku...ale páči sa jej tam.. 🙂

zuzi118
1. mar 2010

My mame uplne obycajne. Ziadne vibracie ani hrazdicka. Je uz dost stare, mam ho po synovcovi a ten ma teraz 13r.

Ked bol malicky tak som ho tam casto davala, ked som potrebovala navarit a on bol hore. Tiez sme mali reflux, takze mu tato poloha bola prijemna. Pekne sa na mna pozeral a zuzlal si hracku.

Potom sme ho zacali pouzivat pri prikrmoch. Trosku sme zmenili polohu, aby viac sedel ako lezal. Teraz ju uz ma v polohe sed. Ma tam svoj pultik. A ked ho niekedy potrebujem v kuchyni na 5 minut odlozit, tak ho tam supnem, do ruky dam daco na buchanie a zuzlanie a on je spokojny.

Samozrejme maly byval casto aj na deke, dost skoro sa naucil lozit a potom uz viac preferoval pohyb, pred necinnym sedkanim. Ale v kuchyni mam dlazbu a nemala som dobry pocit ho tam davat na zem, i ked na deku.

annalena
1. mar 2010

bibione ja mam presne tuto hojdacku pozicanu, skvela vec. 😉 Divne ale , ze tam na tej stranke pisu, ze je to do 11 kil. 😕 Lebo ta co mam ja, tam je od vyrobcu uvedene maximalne do 9 kg, resp. do 6 mesiacov. 😕 Tak neviem, rada by som ju vyuzivala dlhsie, ale bojim sa, kedze mala uz ma pol roka a na 9 kilov sa uz tiez dotahuje. 😅

annalena
1. mar 2010

a mala tam nikdy viac ako hodinu nebola, bezne tak 30-45 min, ale aj tak super, aspon sa clovek v klude postara aj o seba a semtam co to rychlo porobi 😉

blandik
1. mar 2010

na rhb mi říkali, že nejlepší je dítko dát na zem na podložku, aby se mohlo co nejlépe rozvíjet. Všechna taková ta lehátka nejsou vhodná. Doporučuji spíše dostatečně prostorný "vozíček" - takový ten koš na kolečkách a dítko vozit sebou a mlluvit na něj - dítě tam leží a přesto na maminku vidí. Od 3M pak co nejvíce nechávat na zemi.

annalena
1. mar 2010

blandik ono je to vsetko pekne co sa odporuca, viem to, som od fachu, ale su deti, ako napr. moja mala, co ti v leze proste len tak nebudu. bolo to tak od narodenia (uz v porodnici) a zostalo to doteraz. prihovaranie mi je aj teraz nanic, ona potrebuje byt v pohybe. ja mam doma aj extra kocik, vozila som malu so sebou, hovorila na nu, nepomahalo, zabralo trosku ked som hojdala, ale tak umyvaj sa, cisti zuby a hojdaj popritom kocik 😅 (odhliadnuc od nedostatku priestoru pre kocik v urcitych castiach mojho bytu 😀 )
Tak mi jedna sestricka od nas z nemocnice pozicala tuto hojdacku a bum bac, ja som sa vklude mohla rano aspon umyt, obriadit, trochu spratat izbu, vyvetrat....sama som neverila, kolko cinnosti za tych 30 min clovek zvladne 😀
A inak nosit a nosit a nosit a nosit......samozrejme teraz ju uz davam na zem, vydrzi kratko 10-15 min, musim ju pritom zabavat s hrackami a pod. Ale tak zas ju tak davam castejsie, nechcem, aby sa jej to lezanie nejak uplne znechutilo. 😉

bibione
3. mar 2010

blandik: no jo,keby to bolo tak strasne nevhodne ,tak to nikto nechce 😉 ale ako pise annalena,kym mm nedojde z roboty,tak neni nic urobene...ani na wecko nemozem ist 😠 nece byt na chrbte,uz ho len pokladam a reve na cele kolo a ja ho uplne chapem,tiez by ma to nebavilo...drncat a hojdat...to je jeho!! 😀

monikapalo
5. mar 2010

Ahojte, chcela by som sa spytat ci niektora mamicka nema skusenosti vo vyuzivani vajicka ako lehatka pre babo. Myslim, ci moj syn /2Mesiace/ moze byt v takom vajicku, pretoze uz zacina sledovat veci okolo, aj mne by dobre padlo, keby som ho mala na ociach a mohla aj nieco urobit. Len mam obavy, ci je to dobre na chrbticu... 😒

csina
5. mar 2010

monikapalo...neviem presne, aký a či to malo tiež vplyv, ale staršiu dcéru som mala pred 7 rokmi doma vo vajíčku...nie dlho..ale mala...a v súčasnosti má skoliózu ☹ každopádne, napriek tomu, že majú bábätká pružné telíčka, vo vajíčku by som odporučila len nevyhnutný čas pri cestovaní...radšej lehátko.. 😉

lidiab
21. mar 2010

Holky, do kolika mesicu veku resp. hmotnosti jste mimi davali do lehatka? Zaujali mne lehatka Babypoint, ale trochu mne zarazilo ze pisou ze jsou pouze do 9 kg a nevypadaji pritom mensi nez ostatni.

lidiab
21. mar 2010

Otazku stahuju, uz jsem zjistila ze vetsina lehatek ma stejnou nosnost 😀

dara29
2. apr 2010

Prosím poradte mi, ktoré z týchto lehátok by ste si kúpili a odporučili pre bábo?
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7543336&tab=4
alebo toto?
http://www.babynabytek.cz/cz/detail/zobrazit/41...

dara29
2. apr 2010

A ešte jednu prosbičku pre prvorodičku. Lehátko alebo rozvojovú podložku? Napr. túto

http://www.pricemania.sk/katalog/detsky-tovar-h...
čo je lepšie pre bábo alebo čo ste viac využívali? Dakujem za rady

macka23
2. apr 2010

dara,
urcite lehatko ktore sa da hojdat 🙂 a radsej lehatko ako podlozku.
Nas samko stravil v tom lehatku cca 5-6 mesiacov :D pokial nezacal vymyslat a sadat si 🙂
Mali sme aj podlozku, ale to ho az tak neazaujimalo, z lehatka mal vacsi vyhlad, polozila som ho do stredu kuchyne a vsetko pozoroval...ked bol len babato tak si tam zdriemol a tak 🙂
Vrelo odporucam kazdej mamicke 🙂

mirka907
2. apr 2010

My sme mali aj lehatko aj rozvojovu podlozku a obe sme naplno vyuzili...V lehatku by drobec nemal byt vela, tak 10% casu co je hore aby si neposkodil chrbatik. Mne mala aj teraz vydrzi v lehatku, este nevie sediet tak ho pouzivam namiesto jedalenskej stolicky aj na krmenie. Z deky/podlozky uz davno zlezie, kedze uz vo velkom stvornozkuje. Takze ja odporucam aj aj, ale ak si mas vybrat, tak potom asi lehatko kedze to je dlhodobejsia zalezitost. No ja by som urcite kupila aj lehatko aj deku.

macka23
2. apr 2010

mirka, samozrejme, ze tam nebol tolko casu :D
ale ked som proste nieco potrebovala navarit, porobit si a tak, tak bol tam. Mame ho polohovatelne, takze mohol byt aj vo vodorovnej polohe, ale kedze mi grckal, tak sme ho mali vy zvysenej. Tiez sme v nom zacinali s prikrmami a az ked vedel sediet tak sme zacali pouzivat stolicku.
Lehatko urcite, a deka podla zvazenia :D

dara29
2. apr 2010

Macka aj Mirka dakujem pekne, budem ešte špekulovať do júna mám čas. Z tých dvoch ak neuvidím krajšie určite niektoré bude moje ale ešte sa neviem rozhodnuť. A nad tou dekou pouvažujem

mimi21
2. apr 2010

ahojte maminky, zahliadla som tuto temu, tak sa idem podelit o moju skusenost
ja mam toto:
http://www.chiccopollymagic.com/0m1ING/tabid/70...
stalo to sice 170e, ale da sa pouzit ako lehatko, neskor ako stolicka, je to az do 3 rokov, ma hrazdicku, kosik na hracky, podnos, odoberatelnu tacku, je masivna, takze bezpecna, malu som tam davala prakticky od mesiaca
a co sa mi este na tom velmi paci, ze je to v "normalnej" vyske, kdezto lehatko je niekde pri zemi, takze sa k nemu treba zohynat 😉
hlavne mam len jednu "haraburdu" pretoze mame maly byt a stolicku by som kupovala aj tak...

no a k hracim deckam - my sme dostali, takze som nekupovala, mali sme taku bez hrazdicky, jednoduchsiu od FP, a som aj rada, ze som do toho neinvestovala vela, pretoze ked mala zacala lozit, bolo jej to male, viac sme vyuzili penove puzzle, ktore je aj teple
a decka sa nam smykala po plavajucej podlahe, puzzle pekne drzi na jednom mieste - nan sa da napriklad polozit len taka samostatna hrazdicka - ale tu som nemala, kedze bola na lehatku

andrejkaz
2. apr 2010

ahojte maminy...my mame lehatko od FP,ale to len preto,ze nas malicky ma reflux,takze ho tam po kojeni vzdy na niekolko minut posadim ked si potrebujem porobit ine veci ale je to vzdy tak na 10 max.15 minut,radsej ho ponosim na rukach.....myslim si ze to nie je az take zdrave na chrbticu, podla mna ma novorodenec lezat na rovnom....a uz vobec si nemyslim ze je zdrave,aby tam babatka spinkali,resp.boli dlhsiu dobu.....ja som asi zo starej skoly,ale v poslednej dobe je strasne vela deticiek so skoliozou a inymi deformitami chrbtice (som od fachu takze mam aky taky prehlad) akurat tazko povedat ci to ma korene niekde v novorodeneckom veku alebo je to celkovo sposobene zivotnym stylom.....takze tak moj nazor lehatko ano ale len na nevyhnutnu dobu

mimi21
2. apr 2010

andrejka ani ja som tam malu neodkladala na dlho, vzdy len na nevyhnutny kratky cas, preto mi toto riesenie co mam ja- vsetko v jednom, prislo velmi prekticke

dara29
3. apr 2010

Mimi to tvoje lehátko sa mi páči, že naozaj nie je pri zemi. Je aj polohovatelné a vibračné? Alebo len tá jedna poloha lehátka a potom stolička. A ešte kde si ho kupovala?

mimi21
4. apr 2010

dara polohovateľné je do 3 polôh, lehátko od 0 mes. stolička od 6 mes a potom od 12 mes
vibračné nie je , ale nám to vôbec nechýbalo
kupovala som ho TN v Laugariciu, obchod Pre deti, mali ho aj v Kike

liwka
4. apr 2010

ahoj, maminy, potrebovala by som poradit. mam v plane kupit lehatko, ale chcela by som take, co obsahuje viacero melodii, vibruje, zaroven je aj hojdacka, tj. ked babatko kopka nozkami, lehatko sa zacne hybat ako hojdacka. som asi narocna, no pocula som, ze nieco take existuje a kedze poznam naroky mojho dietata, toto by bolo pre nas idealne. bola by som rada, keby ste mi v IP poradili konkretne znacky, ktore splnaju tieto kriteria.
dakujem a prajem krasne sviatky pre vas aj vase rodiny... 🙂