Používame cookies. Viac informácií tu. OK
jezibosorka
7. máj 2012

my mame na doma capacky kozene z liliputy a na vonku mame ortolife adidasy... mame 11 mesiacov, s capackymi som spokojna, urcite obiednam zase, ked odrasie, nesmika sa mu pri lozeni, a dobre sa v nich zapiera aj ked sa snazi zdvihat na nozicky a aj pri behani za rucky bezi ako o zivot, nic ho netlaci , nozicka sa moze prirodzene vyvijat.... spokojnost 😉

terina25
7. máj 2012

no,to záleží od toho,či sú to nejaké papučky alebo topánky na vonku. ak sú to papuče,tak samozrejme,že treba obúvať doma.ale ak sú to normálne topánky na vonku,tak ja osobne by som doma neobúvala.

traktor
7. máj 2012

poviem za seba, ako to bolo u nas..doma chodili moje deti bose..aj vonku na zahradke / ked bolo pekne, teplo/, po kamienkoch, travicke, nic im nevadilo....prve topanocky nosili len na vonku, na ulicu, alebo ked sme niekam isli..nôzky mame v poriadku 🙂

janka196
7. máj 2012

ja by som neobuvala. dietko by malo co najviac chodit bose , hlavne pre zdravy vyvoj noziciek 🙂

anjelicek26
7. máj 2012

Najprv sama sebe odpovedz na otazku, na co su ZDRAVEMU dietatu ortopedicke topanky z lekarne? Skus sa prosim zacitat do temy o zdravych nozkach, kym nabuduce nieco taketo kupis...

A k otazke - topanky obuvas ako ochranu nohy, teda tam, kde sa moze zranit - doma stacia protismykove ponozky ak mate laminat.

evelina30
7. máj 2012

mylsíš len nejaké také papučky na doma? my máme jedny papučky RAK a potom ešte jedny také makké ortopedické sandálky. Mne lekárka ale aj predajca obuvi poradili, že ak by dieťa malo behať pol dňa po plávajúcej podlahe alebo parketách, tak mu ich obuť treba. Dovodom je, že detičky ešte nevedia poriadne chodiť a nožičkami dupú a tvrdým povrchom by im mohla ale aj nemusí padnúť klenba. Ak máte doma koberce, tak može behať aj bosé bez papučiek, teda ak tie topánočky nemusí nosiť z nejakých zdravotných dovodov ... My máme doma parkety a tak to nejako striedam, raz papučky, raz protišmykové ponožky a niekedy aj naboso ak je teplo 🙂 A papučky/topánočky na doma som začala dávať až keď sa začal stavať a ako tak chodiť, ale nie na celý deň. Toľko moja skúsenosť ... pekný deň 🙂

soldi
7. máj 2012

@renata5 a Tvoj maly uz chodi, ked si mu kupovala topanky? 😕

ako mozu byt ortopedicke topanky pre 9mesacne dieta? ono ma nejake problemy? ci to su take so spevnenym clenkom? ak hej, take by som vobec nedavala. ak sa pytas, ze preco, tak si obuj lyziarky na cely den a rychlo pochopis 😀

inak, moj maly chodi a doma je stale naboso. na von ma pediped.

tanapeta
7. máj 2012

dávaj, na prvé kroky treba pevný kotník, čiže určite dávaj aj na doma. Už potom keď bude chodiť trošku dlhšie tak naboso doma ale na začiatok je lepšie s topánkami kvôli kotníku, aby sa mu spevnil a správne rástol

jerryjanka
7. máj 2012

doma bola na 99% stale naboso - myslim že je to pre dieťa asi najlepšie riešenie - na vonok sme obuvali len ak sme vedeli že bude chodiť.

luciferkax
7. máj 2012

ja naboso neodporúčam, dávala som ho len na boso a začal staviať sa a chodiť po špičkách, neurolgoička kázala ortopedické sandálky, tie nosí stále

katren
7. máj 2012

ty chodis doma obuta????ja v papucach a aj mm a moje deti 😉

stanislavao
7. máj 2012

ako by bolo vam ,keby ste mali cely den doma vo vnutri topanky? toto je sialene. to snad nemyslite vazne.

lilla244
7. máj 2012

ked ideme von tak mu obuvam topanocky Pediped a ked sme doma tak je na boso alebo papuce liliputi

ladytt
7. máj 2012

Možno ti pomôže tento článok http://babetko.rodinka.sk/babetka/vyvin-a-sprav... Kedysi sa odporúčala pevná obuv, dnes sa preferuje prirodzený vývin, je na tebe ako sa rozhodneš 😉

tilly24
7. máj 2012

staci ked das take capacky - take tie kozene , nieco ako lilliputy, alebo twinkle toes, tak s e nozicka chranena a podporuje aj prirodzeny vyvoj, moja dcera nosi len take a synovy mame uz tiež kupene

pallacinka
7. máj 2012

Zasnem nad niektorymi radami, v poslednej dobe sa tu kvoli tejto teme citim ako z inej planety.

V tomto veku davaj na doma celokozenne capacky, neskor na prve krocky treba mat fixovany clenok a makku podrazku bez klenby, preto nie je dobre chodit iba v ponozkach (iba ak by ste mali vnutri travnik alebo piesok 🙂), ak das ortopedicke topanocky s klenbou riskujes ploche nohy, kedze svaly nebudu nutene pracovat a vytvorit si klenbu.

michaela18
7. máj 2012

ja by som tiez 9 m babetku neobuvala topanky.my ani na vonku neobuvame synovi.ma 7m.len ked je zima aby ho chranili pred chladom.ved este nechodi.a ortopedicky tvarovane topanocky by sa mali kupovat detom.aspon co ja viem.aby sa im nedeformovalo chodidlo.nemaju este taku pevnu a istu chodzu ako my dospeli.ale tak baby,tiez by ste si mohli odpustit tie ustipacne poznamky,ako by ste vy zjedli vsetku mudrost sveta.na to tu je tato stranka.ked sa zda niekomu otazka cudna alebo trapna nech ju ignoruje 😉

katka1981
7. máj 2012

Nam ortoped radil, aby dieta nosilo ortopedicku obuv (protetika, sante, mozes aj ine) co najdlhsie,n od zaciatku. Vo viacerych zdrojoch sa pise, ze chodit na boso ano, ale nie po tvrdej podlahe ako su napr. parkety. Travnik urcite ano. Ale samozrejme pokial dietatko chodi, nie ze este sa len pokusa o chodzu. My sme tak robili aj teraz mala nosi Protetiky, lebo cela manzelova rodina mali ploche nohy, cize nabeh na to ma. Klenba sa jej pekne vyvija. Ale podla mna ci dieta bude mat plochu nozku, to ma asi geneticky dane, na napravenie klenby je uz potom neskor specialna na mieru sita ortopedicka obuv. Ale sto ludi, sto nazorov. A u maleho dietata nezisti ani ortoped, ci ma alebo nema plochu nohu, lebo tam ma tukove vankusiky.

p4
7. máj 2012

som urcite za NEOBUVAT. ak sa ti dieta iba stavia,alebo chodi popri nabytku, je lepsie a zdravsie topanky neobuvat. stacia protismykove ponozky. musi sa najprv naucit doslapovat na patu a az po potom kupovat kvalitne topanky. moze sa ti stat ze ti neskor bude chodit po spickach. a tiez ako pisala anjelicek, preco ortopedicke topanky z lekarne? ma nejaky problem? ploche nohy? tie ma naordinovat lekarka.

danka.k
7. máj 2012

nasmu je to jedno.. ci obujem topanky tak vyzuje hned, doma si vyzuva aj ponozky. jemu je to jedno.. aj po dvore chodi bosy, ale tam v ponozkach 😀

michaelapillarova
19. jún 2012

Netreba ortopedicke topanocky, ale topanocky s klembou, na doma papucky RAK sme nosili, je dobre ak dieta chodi vonku, ale nesuhlasim, ze dnu ale vonku, samozrejme ked je teplo, ked chodi dnu bose, klemba sa nevytvara, lebo chodi len po rovnom

mandragora22
19. jún 2012

ahoj, ja som davala aj doma, ale LEN kvoli plavajucej podlahe, aby sa jej nejak nestastne neposmykla nozicka... keby sme mali koberce, nedavala by som doma papucky ani ziadnu inu obuv 😉

vierkasteffi
19. jún 2012

ja našmu dávam protišmykové ponožky ma 16 mesiacov ale tie ma tak max 5 minut na nohách lebo ich stale vyzuva skušala som aj papučky ale tie taktiež vyzuva najradšej beha na boso neviem či je to spravne ale prilepiť sa ich nedá 😀

lucka1987
19. jún 2012

tiez sme najradsej na boso 😉 este totizto nechodime

kika9449
19. jún 2012

pokial sa dietatko casto stavia uz v 8 mes a chodi uz od 9mes ,klbiky neznesu tak rychlo taku zataz a nozky sa zacinaju krivit co zbadate uz okolo 2och rokov.Nepomoze ani chodenie naboso,ani ziadne capacky ci ponozky protismykove 😀 ,ani papucky RAK s klenbou.Dieta ma co najskor zacat s topanockami,ktore maju "pevny clenok" - ak sa neda pozor,vznikju tzv. Xove nozicky.Toto plati najma u deti,ktore su buclatejsie a velmi hyperaktivne a zacinaju velmi skoro chodit -behat.Obe deti mi tym presli a nezavisle 3 ortopedi mi to potvrdili.Stare dobre topanocky nasich babiciek,ktore sa uvazuju az po clenok mali nieco do seba.Deti maju dnes nozicky vporiadku - vsetko sa da napravit,pokial sa zacina spravne vcas 🙂 topanocky zn. liliputy by mali zakazat - uz prvy obrazok tam stoji dieta na spickach a poznam niekolko mamiciek,co maju problem so spickovanim vdaka takymto druhom "capaciek" 😠

euka210
27. jún 2012

no my to tiez akurat riesime 🙂 este sam nechodi, ale uz sa stavia a s pomocou trochu pochodi. Co som sa dozvedela z netu, od detskej a mi to pride logicke a ako to budeme my robit je, ze topanky az ked samo chodi aspon polovicu casu, ked je aktivne. A aj doma...jeden nazor ze pri koberci netreba, druhy ze aj pri koberci a aj podlahe...lebo...dieta ma chodit bose, ale po nerovnom povrchu (trava, piesok), ale na rovnom sa mu nevytvaruje klenba. Tiez som myslela, ze doma stacia ponozky, ale po informaciach sme s MM zmenili nazor a nejake papucky od RAKa ked zacne chodit mu kupime

ducci
29. jún 2012

ja som davala aj na doma, po prve bola zima, takze na boso neprichadzalo do uvahy, po druhe na parketach je lepsie s obuvou.. a mali sme najrpv capacky, llebo tiez som citala ze najlepsia je bosa noha a toto je k tomu to najblizsie.. ale v tych nam mala zacala trochu captat a aj lekarka povedala ze ked uz zacne chodit, tak ma mala mat pevny clenok..

aspinka
17. sep 2012

toto je clanok s ktorym sa stotoznujem co sa nazoru na topanky pre deti tyka 😉
http://www.beni.sk/viete--ze-/

georgia333
30. sep 2012

doporučujem ortopedické topánky, kúpite ich v zdravotníckych potrebách

katuska169
30. sep 2012

ja som mojim malim zacala davat topanocky-papucky az vtedy ked sa zacinalo ucit chodit.a vstavalo,a ked uz chodili tak aj po vnutri som im davala papucky 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli