Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mám oprať oblečenie pre novorodenca?

kosimo
14. jan 2016

zdraviM baby chcem sa spytat ked som kuPila vecicky pre 🙂 male babo mam to vyprat,? alebo nie ? je tu nejaka maminka ktora si popise skamarati sa ja BA

mawka
14. jan 2016

no jasne, ze vyprat. ty si neperies, co si kupis na seba nove? ja teda ano. vzdy vsetko pred prvym pouzitim vyperiem, co sa oblecenia tyka.

kosimo
autor
14. jan 2016

ANO PERIEM pre seba len som si chcela byt ista ci aj pre babo to mam vyprat 😉 a je na to dobra lovela??, avivaz sa ma pouzivvat?,? ci???

julia92
14. jan 2016

Jednoznacne vyprat v nejakom jemnom pracom prostriedku (ja pouzivam persil sensitive, ale su aj specialne pre babätka ako lovela, bupi) a vyzehlit.

qidko
14. jan 2016

Jednoznacne vsetko oprat pozehlit ja vzdy periem kupene veci nevies kto to drzal v rukach a kde sa to povalovalo a pre babo tak to by som sa ani nepozastavila nad otazkou oprat alebo nie

janinah
14. jan 2016

áno,všetko oprať na 60 st. a aj požehliť,predpokladám,že veci máš bavlnené

kosimo
autor
14. jan 2016

ano mam kvalitne vecicky bavlnene a mam pouzit aj avivaz ci staci lovela

sardinka335
14. jan 2016

Lovela, persil sensitive...ako ešte by som chapala veci po kamoške - ja som dostala krasne vonave a neprala som - lemra líná...ale z obchodu bez debaty ze prať, to periem aj sebe aj starším deťom...

rhiannon
14. jan 2016

Urcite prat a urcite bez avivaze...

lanugo
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vydrnik
14. jan 2016

Este pred narodenim som vecicky prala vBupi.a pouziavem ho dodnes aj avivaz vhodnu pre deti,

janinah
14. jan 2016

@lanugo to čo má byť?nik učený z neba nespadol,nevie,tak sa pýta......reagujem tak aj preto,lebo aj moja neterka vysokoškoláčka otehotnela skoro hned po svadbe,je mladučká a veľa vecí jej treba poradiť...ale to neznamená,že z nich budú zlé mamy....a ktorá tu napíše,že bola na všetko pripravená,tak klame.....

alchemilkazltozelena
14. jan 2016

ja som nezehlila, ukamenujte maaaaaaaa 😀 a moja dcera je zdrava a krasna napriek tomu 😀

danielita18
14. jan 2016

určite vyper a aj ožehli všetko ale aviváž nepoužívaj,je to zbytočné,ja som používala pracie prostriedky tie čo aj pre nás malému nevadili tak som ani nemenila keby vadili určite zmením,používam len gélové pracie prostriedky ale davam si priviest z nemecka,Rakúska,Talianska ak by si chcela aj aviváž tak používaj cocolino biele tie su také najjemnejšie ale vždy vyžehli všetko oblečenie pre babaenko,zničíš aspon tu chémiu

lanugo
14. jan 2016

@janinah nehnevaj sa, ale ked ju intuitivne nenapadne, ze ma oprat oblecenie pri krehke novorodeniatko a sama sebe perie nove veci ( aspon tak sa vyjadrila) tak teda to je smutne aj ked ma rovno 16 rokov!

kosimo
autor
14. jan 2016

@lanugo nechapem ta toto je forum kde si mamicky maju pomahat a radit a ano som pripravena kritizovat vie kazdy nevies cim som presla aby som mohla otehotniet tak nesud pokial nevies a chcem byt dobrou maminkou preto sa radsej 1000000x opytam nez by som mala nieco zle urobit ak sa ti nepaci nemusis komentovat ja som ta nijako neohovarala ale ty si asi vsetko hned vedela a spadla ti na hlavu kniha vychovy hned ako si sa narodila smutnee velmi

lanugo
14. jan 2016

@kosimo nemusis koly mne smutit🙂 Ved ja ta neohovaram, to kde si vzala.Komentujem, ved to si chcela nie? Preto si vlozila temu,ale zato, trosku uvaz co sa pytas.Strapnujes sama seba. Ale v pohode, bud dobra mamina.Pa

kosimo
autor
14. jan 2016

@lanugo strapnujes samu seba TY poucujes ako by si sama vsetko vedela ja nesmutim nemam prečo a ako vravim radsej sa xy1000000000x s spytam a budem si ista ja sa nehanbim zato ked sa nieco opytam a nemusis sa obavat svojmu babu dam vsetko lasku aj ostatne veci pretoze po dlhych rokoch mi ho boh doprial ale take ty chapat nemozes a ano komentovat mozes ale nie zhadzovat niekoho je to pod uroven ale uz ma nebavi pisat mala by si ist do nejakeho tabora tam by si mohla poucovat sem nepatris

stanka2612
14. jan 2016

@kosimo ja teda tiez chystam vybavicku pomaly 🙂 ano rozhodne to vsetko oper 😉 ja preriem na 40ke a davam aj trosku avivaze detskej,mam rada ked pradlo vonia 🙂 a na zaver vsetko ozehli,do jedneho mesiaca treba babatkam vsetko zehlit kvoli bakteriam...aspon tak mi to radili kamosky,co uz maju babatka 🙂 drzim ti palce...

kosimo
autor
14. jan 2016

@stanka2612 dakujem za peknu odpoved a aj tebe drzim palceky ja rodim tiez v marci 🙂

stanka2612
14. jan 2016

@kosimo tak si prajme dobre a rychle porody a vela krasnych chvil s nasimi detickami 🙂

kosimo
autor
14. jan 2016

@stanka2612 to ano porodu sa bojim ale vzdy myslim nato ake to bude krasne ked ho uz budem mat a vidiet tešiiiim saa prajem vsetko dobre a nech ste zdravucky 🙂

stanka2612
14. jan 2016

@kosimo podobne aj vam 🙂

cecil36
14. jan 2016

@kosimo ano

mata1984
23. jan 2016

@alchemilkazltozelena ani ja nič nežehlím 🙂 ani na začiatku, proste som to pekne poskladala..a uplne bez problemov....výhovorky, že žehlením sa zničí chemia, bakterie mi príde pravdivé len v tedy, keby to hned použijem a nie skladujem v skrini....aj tak to hned pogrckali a stále som ich prezliekala.......ale avivaž nepoužívam, len ocot, krásne zmakčí prádlo a vôbec ho nie je cítiť...

baska1
23. jan 2016

Oprat na 40st a nezehlit,je to prezitok doby😊 nepoviem látkové plienky na 60st,ale inak je to zbytocne😉

pillipilli
23. jan 2016

@kosimo oper a ak mas chut tak aj dva razy. Dnes najdes v drogerii vela pripravkou na pranie pre babetka. Avivaze, pracie gely... Ja som pouzivala Persil sensitiv a avivaz od Lenoru pre babetka. Kludne sa popytaj na taketo veci aj tvojej deckej doktorky ked sa male narodi. Zapamataj si NENI HAMBA SA OPYTAT!!! Nikto mudry z neba nespadol. Moze byt ze male bude mat nejake alergie alebo exemi, to ti uz potom vsetko vysvetli pediatricka.
A ked budes mat flakate veci namoc na den to do studenej vody s klasickym kokosovym mydlom a potom daj vyprat.

katrin21
23. jan 2016

@kosimo to sa pytas vazne, ci mas vyprat kupene veci?
Vzdy sa vsetko perie a cim tmavsia farba, tym dolezitejsie je vec vyprat, kvoli farbivam , cierne su na tom najhorsie, ale to babatku nedas, to skor info pre teba, ak si obliekas veci , co kupis bez oprania tak cez kozu vsetky chemicke farby, casto totalne skodlive v EU zakazane ( vyroba cina,banglades, pakistan, kde obchadzaju tento zakon) absorbujes cez kozu do svojho tela.....
takze ano, vzdy sa vsetko najprv perie....
a pises, ze pre seba peries, ale ci aj pre babo mas.. tak tento myslienkovy pochod uz vobec nechapem.. dieta je citlivejsie ako dospely, tak si odpovedz dalej aj sama !!!

a spodne pradlo by nemalo byt cierne.. napr. zistili, ze cierne panske trenirky obsahuju take grcy, ze to zhorsuje muzsku plodnost,, co v dnesnej dobe je fakt uz problem. a vsetci sa cuduju preco...

anjelik2509
23. jan 2016

ja periem všetko nové.... aj sebe, aj mužovi a samozrejme, aj deťom... im dupľovane.... ja sama sa necítim dobre v neopratom oblečení, omnoho lepšie je čisté, voňavé, ožehlené, pekne poskladané a čakajúce v skrini 🙂 🙂 😉
keď boli baby bábätká, žehlila som nové veci aj zvnútra 😀 mňa žehlenie baví, oddýchnem si pri tom...
používam pracie gély, aviváže nedávam.... babulky žiadne alergie, ani ekzémy ani nič podobné nikdy nemali a ani nemajú....

lilka5566
30. jan 2016

@kosimo musis velmi rozmyslat co tu pises lebo niektorym premudrelym mamickam sposobujes stresy doma za pocitacom 😀 😀 ja som sa chcela opytat ci mozem oprat detske veci v obycajnom gele pre dospelych ale uz sa troska bojim 🙂 co ak sa dozviem ze budem zla mama ?? 😀 😀

kosimo
autor
30. jan 2016

@lilka5566 uplne ta chapem ale dakujem za tvoje slovicka a ak ti mozem poradit tak v obycajnom neper kup radsej bupi gel alebo lovelu to som kupila aj ja 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli