Mám si kúpiť vankúš na kojenie a odsávačku pred pôrodom?

erienka
18. máj 2013

O tyzden az dva pravdepodobne absolvujem sekciu kvoli KP polohe. Chcem sa vsak pytat na kojenie. Budem potrebovat ten specialny vankus na kojenie, aby mi babatko netlacilo na jazvu? Citala som, ze ano, ale nechcem kupovat zbytocne veci, ak nie su potrebne.
Taktiez by som sa chcela spytat, ci si mam uz teraz kupit odsavacku mlieka a flasticky na skladovanie mlieka, ked neviem, ci vobec budem nejake mlieko mat. Som z toho uplne zmatena. dakujem

sense
18. máj 2013

odsavacku dopredu nekupuj...aspon ja som tak nerobila poziciali mi z nemocnice a co sa vankusa tyka ten som vyuzila uz pred porodom. spavala so s nim v "objati"...na podlozenie brucha, vylozenie noh atd....

fialkaa
18. máj 2013

ja presne tak ako @sense

varticek
18. máj 2013

@erienka Ja som vankúš na kojenie po sekcii nepotrebovala, možno je to s ním ľahšie, netuším, ale dá sa urobiť si také ako hniezdo aj z periny. Čo sa odsávačky týka, mne sa na začiatku veľmi hodila, lebo na začiatku kým sa mi stabilizovalo mlieko, hocikedy som doma odsala, hlavne v noci. V pôrodnici síce odsávačky požičiavajú, ale zase tam sa Ti ešte len mliečko bude spúšťať a nemusíš ju vôbec potrebovať. Na druhej strane nevidím dôvod kupovať ju vopred, majú ju v každej lekárni, môžeš kúpiť okamžite, ako ju budeš potrebovať. A ešte niečo ... SAMOZREJME, že mlieko budeš mať, tak si to povedz a tak to aj bude.

rebecca2006
18. máj 2013

a nemáš možnosť si od niekoho požičať? Obe "investície" sú totiž neisté, vankúš mne osobne sa akurát na dojčenie vôbec neosvedčil- najviac ho využijem pri deckách, ke´d spia na veľkej posteli a obložím ich nech nespadnú, ale inak pre mňa vyhodené peniaze, polohu som si našla inú...Odsávačka sa mi zišla na prvé týždne, k´d ešte laktácia bola nevyrovnaná, aj na odstavovanie- ja osobne by som bez odsávačky asi umrela- ale mala som požičanú- lebo skutočne som ju potrebovala max. 2T po pôrode a potom na pár dní pri odstavovaní....

modrofuzik11
18. máj 2013

podla mna staci, ked si tie veci kupis po porode. moze ti pomoct aj manzel, ked mu povies, aby ti ich kupil, tak ich moze priniest aj do nemocnice. takto by sa mohlo stat, ze ich nebudes potrebovat a zbytocne vyhodis peniaze.

euka210
18. máj 2013

ja som rodila sekciou a mlieka som mala. Mam 2 kamosky, co tiez mali v pohode mlieko. Vankus je dobry, ja som sice nemala, ale pouzivala som normalny vankus uz v porodnici, aby mi netlacil maly na ranu...mne vyhovovalo dojcenie na gauci v sede s pokrcenymi nohami a tam vankus s malym. Odsavacku som mala kupenu, ale som ju pouzila len raz na skusku aj to po pol roku asi 🙂 ...v pohode to slo rucne a najme mi to prislo setrnejsie ako odsavacka. Nadobky na uskladnenie som nemala, tie by sa aj neskor veru zisli (aj na mrazenie prikrmov neskor), ale mrazene moze byt len 3m tak je otazka ci by sa pouzil ten pociatocny prebytok ked mlieko do pol roka staci.

0550
18. máj 2013

nekupuj si to dopredu Ja som tiež nekupovala a ani som to vôbec nepotrebovala Aby ti to zbytočne neležalo v skrini

kajustek2007
18. máj 2013

ja by som kupila az po porode ked budem isto vediet ze kojit budem. 🙂

linda20111
18. máj 2013

@erienka k vankusu sa vyjadrit neviem, lebo nemam s tym skusenost, ale odsavacku uplne staci kupit az po porode.. ja som mala kupenu uz pred aj ked len taku jednoduchu manualnu a pouzila som to len prvy tyzden par krat kym som mala privela mlieka (tak to zvykne byt ked sa to rozbieha). potom uz som nepotrebovala. a este som zistila ze lepsie viem vytlacit mlieko prstami ako odsat odsavackou, ukazala mi to jedna sestricka v porodnici.no ako hovorim nepotrebovala som to uz potom neskor.

patesladko
18. máj 2013

ja som si vankúš kúpila už keď som bola v treťom mesiaci.. nechápem, ako som mohla dovtedy bez neho existovať.. úplne úžasne sa s ním spí a obzvlášť teraz, keď mám bruško 😉 priateľ je rád, že sa po ňom nevešiam celú noc a vyspí sa aj on aj ja 🙂 na kojenie ešte síce neviem, či sa zíde, ale som rada, že som doň investovala, určite minimálne ako mantinel pre bábo na veľkej posteli ho využijem 🙂
odsávačku som si ja osobne ešte nazdovážila a asi to kúpim až po pôrode, tiež mi poradili, že najprv vyčkať ako sa bude rodiť, ako to bude s mliečkom a tak.. inak je toho dnes všade plno, dá sa to kúpiť za 30min, takže je ozaj lepšie počkať 🙂

renatka100
18. máj 2013

Ja som vankus pouzivala na kojenie podla mna je to super vec. Zalezi aky kupis najlepsi mi bol taky penovy nie gulickovy. Odsavacku som mala kupenu dopredu a muz mi ju musel doniest treti den po porode inac by som umrela od bolestii z naplnenych prs, mala sa nechcela prisat. Chudak sam ju musel sterilizovat a pripravit poskaladt vobec sme to nemali nastudovane. Takze urcite odporucam dopredu kupit a pripravit aby v den d mohla fungovat na 100 percent. Ja som ju vyuzivala este pol roka je to neocentitne v noci ti moze dietatko nakojit muz z odsateho mliecka 🙂 mala som elektricku avent.

many123
18. máj 2013

Vankus nemam,kojim na obycajnom malom vankusi a odsavacku som tiez nemala ale musel mm rychlo dokupit a v nemocke mi nemala aku poziciat a vyuzivam ju aj doma.cize odsavacky som lutovala,ze som si nekupila popredu.

stanislavao
18. máj 2013

@erienka vankus som nemala a ani som ho nepotrebovala. odsavacku urcite potrebujete. tu majte uz v porodnici, aby sa vam nahodou nenaliali rychlo prsniky a nezapalili potom. po sekcii sa sice tvori mlieko pomalsie, ale tak to je treba mat, lebo je velmi pravdepodobne, ze ju budete potrebovat. mala som tiez sekciu kvoli KP.

marcelatje
18. máj 2013

@erienka vankúš na kojenie je super vec, len neviem či som s ním niekedy aj kojila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 krásne sa mi však na ňom pred pôrodom spalo 😉
Odsávačku kúpiš aj cestou z pôrodnice v lekárni 🙂

sante81
18. máj 2013

@erienka ja som si kupila mandelu za 40e a potom som ju predala nepouzívanu za 10e, nekupuj

libka1
18. máj 2013

@erienka aj jedno aj druhe ti je uplne zbytocne... objimat alebo podlozit si brucho mozes aj obycajnym vankusom, ja som s kojacim tiez len spavala, kojit som na nom nekojila vobec... odsavacku az podla potreby kupuj, pri prvom dietati som vyuzila, pri druhom vobec 😉

kattrin5
18. máj 2013

Ja mam vankus a vobec nieje zbytocny je to super vec a pouzivam ho stale a to ma mala 7 mesiacov..mam aj odsavacku ale tu moc nepouzivam a oboje sme kupili az po porode

linda81
18. máj 2013

@erienka
vankus je super ci kojis ci nie na vsetko....na lezanie, na kojenie, mimco neskor nan mozes davat...ja som ho mala od 16 tt...a s odsavackou pokaj...ja som kupila a stoji mi tu