Máte skúsenosti s nákupmi oblečenia z čínskych e-shopov?

maata12
17. aug 2012

Ahojte 😉
Skúšali ste si už objednať nejaké detské oblečenie z čínskych e-shopov? Ja si práve pozerám jednu stránku, len mi nie je jasné, kde sa udáva veľkosť a farba, lebo v ponuke to nie je kde zadať.. A taktiež to ich číslovanie napr. 100,110... to je zrejme podľa výšky dieťaťa, len som si neni istá...
Ďakujem za Vaše postrehy 🙂

maata12
autor
19. aug 2012

Takže som zistila, že manželov kolega keď objednával z www.dhgate.com, zadal dobu doručenia do 30dní (vraj mu to prišlo do 20dní), neplatil poštovné ani žiadne clo. Vyskúšam objednať nejaké tepláčiky, alebo niečo lacnejšie a potom dám vedieť 😉

ajka2323
23. aug 2012

ahoj ja teda tej stranke vobec nerozumiem

hajanka
11. sep 2012

@maata12 objednas aj napriek tomu, ze je tam tolko kusov v balikoch? Ja by som hned objednala, ale na co mi budu 4-oje rovnakych siat??? 😖

maata12
autor
11. sep 2012

@hajanka Veď to! Ešte som sa k tomu nedostala, ale malo by sa dať do jedného balíka viac veľkostí aj farieb, tak to by sa ešte dalo.... Zháňala som sa tam konkrétne tepláky s opicou na zadku a tie som tam zatiaľ nenašla.. Priznám sa ale, že ešte som to všetko neprešla, lebo je tam toho moc 😉

maata12
autor
4. okt 2012

Kočky, dávam do pozornosti stránku http://www.aliexpress.com/item/2012-autumn-big-... , tepláky ktoré predávajú na MMB za 12€ a viac mám za 6€. A dá sa objednať aj jeden kus, len si na úvodnej stránke hneď nastavte dodanie na Slovensko a doručenie zadarmo 😉

gabika783
11. okt 2012

@sissy27 fake ti na colnici v žiadnom prípade nezadržia... na to nie je žiaden zákon.. 😀 😀 😀

gabika783
11. okt 2012

@maata12 ja som z tadiaľ objednávala nosič a ušetrila som 70 EUR. Všetko prebehlo ako malo, takže veľká spokojnosť. Jediné čo ma mrzí, že zrušili možnosť platby cez Paypal.. a to sa mi nie veľmi páči. Ozaj ako dopadla tvoja objednávka. 😉

sissy27
11. okt 2012

@gabika783 no to máš nejaké čudné info, je na to zákon ... sem tam pozri správy a uvidíš, koľko čínskych napodobenín končí v spaľovni... výrobcovia sú na to dosť hákliví, neboj...

zlobinka
11. okt 2012

@maata12 ides objednavat? objednas aj inym?

gabika783
11. okt 2012

@sissy27 veď práve, že zákon som si pozrela. Pokiaľ si objednáš fake.. tak ti ho v žiadnom prípade nemôžu zhabať... (či už si niekdy videla, že by na východe od číňaka stáli colníci a trhali tovar babkám z rúk 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zhabať ti ho môžu iba v tedy keď ho predávaš.. a toto sú 2 rozdielne veci, takže neplaš zbytočne... 🙂))

sissy27
11. okt 2012

@gabika783 žiaľ, môžu... objednáš si, na colnici môžu otvoriť a vyzvú ťa k vydokladovaniu nákupu - ak je to fake, tak ti ho jednoducho nemusia vydať a ide do spaľovne... kamoškina skúsenosť s kabelečkou LV 😀 prípadne môžeš trvať na tom, že je to originál za 1500€ a adekvátne tomu ti vyrúbia clo a dph, to sa tiež oplatí 😎

gabika783
11. okt 2012

kto je šikovný.. tak vie, že keď niečo objednáva z číny.. tak na balík sa píše poštovné zadarmo.. a do balíka sa nevkladá absolútne nič čo by svedčilo o tom, že je to tovar. Takže taký balík keď ti aj niekto otvorí, tak ťa môže bozkať.. a nie vyzývať k vydokladovaniu nákupu... takto sa nakupuje na dhgate.. a nie len tam. Takže kamoška nech na to myslí, keď bude najbližšie niečo nakupovať.. a to, že jej fake spálili... ich mohla za to žalovať.. lebo neexistuje zákon ktorý by hovoril, že si nemôžeš kúpiť fake 😀 😀 😀

maata12
autor
11. okt 2012

@zlobinka Ahoj, zatiaľ objednávam len pre seba. Veď pokiaľ máš VISA kartu, alebo Master Card (vlastne tam bolo viacej možností platenia, ale ja mám Master Card, tak som na iné moc nepozerala) nie je to žiaden problém a ušetríš na poštovnom, keby som Ti posielala balík. Ja som túto diskusiu založila hlavne preto, že sa mi nepáči, ako sa niektoré mamičky na MMB ale aj tu na MK nabaľujú na týchto vecičkách ☹ Každá z náš, keď si nájde trochu času to zvládne objednať si aj sama a nemusí niekomu platiť raz toľko a niekedy aj viac z pôvodnej ceny. Ak by si niečo nevedela, kľudne poradím 😉 Teda ešte balík zatiaľ nemám doma, potom budem ešte múdrejšia ...

zlobinka
11. okt 2012

super daj potom vediet ako si dopadla...je fakt,ze niektore si riadne prihadzuju...dik

maata12
autor
11. okt 2012

@gabika783 Ahoj, objednávala som to len pre týždňom, takže ešte balík nemám doma. Ale inak v pohode, s predajcom sme komunikovali ohľadom farby, lebo tie čo som chcela, nemal zrovna našu veľkosť. Ale určite už tam mám vybraté ďalšie veci, dokonca nejaké hračky na Vianoce a synovi príslušenstvo na mobil... Tak už len čakám, či nám sadne veľkosť a ideme nato 😀 😀

katka1981
11. okt 2012

Dievcata necitala som celu diskusiu, ale len na margo oblecenia Made in China. Pozor, vela firiem si dava vyrabat priamo v Cine, da tam svoju znacku a uz je to. Distributor moze byt Madar, alebo Nemec a uz je to nemecka, ci madarska znacka a akoze Made in Germany a podobne. Takmer vsetko sa vyraba v Cine, pretoze su bezkonkurencne najlacnejsi a najproduktivnejsi. Tak ako sa tam najdu smejdy, najdu sa tam aj super kvalitne veci. Tak ako je rozna kvalita bavlny, tkania atd. Cina je daleko popredu ako ostatni, aj co sa tyka elektroniky. Mnohe veci u nas nebudu este 10 rokov a u nich je to v plnom prude. Ja osobne nemam skusenosti s objednavanim zo zahr. eshopov, je mi jedno z akej krajiny, ja si zatial zvykam na slovenske a ceske. Ale ak naberiem odvahu, nemam co riesit. Ved aj tu ked kupite dietatu napr. v H&M alebo v Tescu, nemate nikde istotu, ze je to zdravotne nezavadny material. Treba kupovat veci s europskym certifikatom, vacsinu maju vsetko certifikovane pre Ameriku aj Europu. 100% nezavadnost vie posudit len SOIka, ostatne je len o tom, ze mame dobry pocit, ze kupujeme dietatu to najlepsie a dufame, ze to tak je. Ved aj Mattel a ine znacky mali nebezpecne a zavadne vyrobky. Uplne staci, ked niekto nariadi dat tam lacnejsiu, nevhodnu latku a problem je na svete. Dnes je vsetko loteria. Ine je uz ked treba reklamovat, pohodlnejsie je odniest to do obchodu, takto to treba poslat spat. Ale urcite by som na nikoho divne nepozerala, ze ty ides objednavat z Ciny? Odvaznym stastie praje, iba tolko 🙂 A ako ste uzmnohe pisali, je tu kopec dievcat co objednava z Ciny, Korey.... a je to to iste, co by ste si objednali aj vy samy a ake su to uchvatne kusky, nadhera....

katka1981
11. okt 2012

kocky mozete sem potom hadzat stranky co ste vyskusali a ste spokojne

nikuska265
11. okt 2012

@maata12 ahoj! prosím ťa, akým spôsobom si platila? cez pay pal? alebo ako? ďakujem

maata12
autor
11. okt 2012

@nikuska265 Ahoj, platila som kartou Master Card, hneď mi to aj strhlo z účtu 🙂 Zadáš tam číslo karty, meno, platnosť a na zadnej strane karty trojmiestny kód. ale máš to tam pekne popísané, takže sa nemáš kde pomýliť 😉

michaela80
11. okt 2012

Moja sestra s priatelom a teraz uz aj brat so snubenicou studuju v Taipei co je v podstate Cina a co sestra posiela vecicky tak su kvalitou velmi dobre...take nekupim ani u nas v malom meste v klasickych obchodoch , kde sa predava podla mna vsetko z Polska .... Len samozrejme je ine ked to kupi ona priamo a vidi tu kvalitu alebo cez eshop ked nevies co kupujes
@sissy27 pokial viem fake si mozes objednat len ho nesmies predat ako original alebo vobec dalej predavat ... 🙂 🙂

maata12
autor
11. okt 2012

@katka1981 zatiaľ z aliexpress.com 😉

sissy27
11. okt 2012

@michaela80 objednať si ho môžeš, ale dostať sa k tebe cez našu colnicu nemusí... asi tak... ale sedieť za to nepôjdeš ani pokutu platiť...

gabika783
11. okt 2012

baby ja som už objednávala cez dhgate.com... treba sledovať koľko má skóre predajca v % a vždy si pozriem recenzie, ktoré mu tam dajú ľudia. Teraz idem objednávať legínky pre kamošky bude to väčší počet, samozrejme som si našla predajcu, ktorý má už veľa recenzií aj z SK a baby sa k nemu stále vracajú. Inak tie legínky sa tu na MK predávajú po 5 EUR, našla som už aj po 10 a to som sa dobre zasmiala, lebo to je 5x toľko čo skutočne stoja. Čo už slovenská realita rýchlokvaseného kšeftu. 🙂) alebo kto umí ten umí.. a kto neumí.. len čumí, a potom chce ostatných zastrašiť. 😀 😀 😀 pritom o tom figu borovú vie.

blondiee83
11. okt 2012

Inak, vela bab ma pravdu - vsetko je to Cina, Turecko alebo Polsko. Ja som bola min. tyzden hladat tehotenske nohavice - jednak som pod 40 eur nenasla, jednak to bolo vsetko Polsko. A to boli znackove obchody vo velkych obch. centrach, ziadny cinan.
Mnohe z vas ani netusia, ako si znackove obchody vo velkoskladoch presivaju vysacky a potom to putuje do drahych obchodov.
@sissy27 A mysliet si, ze v Cine rozlisuju tovaren znackovych veci a tovaren smejdov - je viac menej trochu naivne..urcite tam rozdiel v kvalite je, ale zeby zodpovedal aj rozdielu v cene, to by som s istotou netvrdila...jednoducho si priplacame velmi vela za znacku a trosicku menej za kvalitu. Ale beriem, robim to iste, mam lepsi pocit, ze chodim v kvalitnom obleceni - ludia maju zakorenene kvalita = drahota...
Este uvediem taky prikladik - nie oblecenie - vyhliadli sme si bielu kozenu manz. postel, v nemenovanom obchode (prezentoval sa ako taliansky), stala cca 1500 eur...Majitel ale spravil riadnu chybu - nechal povodny nazov aj kod - cize bola otazka par minut najst ju na cinskych strankach. Stala 230!!!!!!!!! eur, aj so swarovskeho krystalikmi (tie na slov. v ponuke neboli)...nakoniec vysvilto, ze vsetky postele ma z Ciny, taliansky je len dizajn a koza, z ktorej sa vyraba.
Samozrejme sme juz Ciny objednali a aj ked doprava bola drahsia ako samotna postel, je bohovska a my sme usetrili kopec peniazkov.

michaela80
11. okt 2012

@sissy27 zatial sa mi to nestalo a casto kupujem aj ja aj manzel cez ebay

mariangela
19. okt 2012

to ste ma fakt potešili idem skúsiť objednať jednu bundu...som zvedavá aká bude....

simca06022011
19. okt 2012

niektore ste tu riadne pesimisticke, proste treba brat to ze cina, polsko.. to su vyrobne krajiny, kde su na to podmienky (cena prace, a pod.) a teda firmy (vsetky co vedia) si tavaju vyrabat veci tam. Neviem co je na tom zle, dokonca som sa stretla s kritikou bavlneneho textilu z Turecka, len preto, ze bol vyrobeny v Turecku.. je to smiesne, pretoze Turecko vzdy malo tieto veci kvalitne. Rovnako sa rozlisuje kvalita z Ciny, pretoze to co chodia importeri (obchodnici, nemyslim riadne znackove fabriky) nakupovat vyzera asi takto: Pride pdniakatel na obrovsky trh, nakupi co vidi, je tak kopia vsetkeho co sa da vyrobit aj s milion obmenami... ked nieco nemaju, radi mu vyrobia. Doklad o kupe tazko poznaju, nacmaraju Vam papier a idete na colnicu... to je vsetko. Fabriky firiem funguju uplne inak 🙂) Jasne, ze podnikavec slovensky zapracuje a ked zbada ze vie kupit swarovskeho za 0,50EUR (vooobec neprehanam), tak ho kupi.. vyrobia mu k tomu aj ich original modre skatulky... a potom to tu bude predavat za 50EUR nausnice, ktore sa vam zacnu "lamat"... cize nejde o to, co je z ktorej krajiny, ale co kto dovezie... colnica v tychto pripadoch vooobec nepomoze, ved kolko smejdov sem aj tak prejde... (iba sem tam sa im podari spalit hracky, topanky a pod, kvoli falosnym znackam... ako keby sme nemali domovy a socialne rodiny.). Podla skusenosti z colnice s objednavkami pochybujem , ze studuju co je fake a co nie... ich zaujima ci je to povolene dovazat, kolko to stalo... obchodnikov kontroluju mozno aj inak, ked dovezu kamion.. ale obalky mi zopar krat ani neotvorili (UPC ano, DHL a Slov.posta nikdy)

ivanajelinek
21. okt 2012

@maata12 ahojky. Skusala si uz objednat tie teplaky? Bola si spokojna? ja som ich akurat objednala, dufam, ze som tam vsetko dobre vyplnila...Dakujem 😉

maata12
autor
21. okt 2012

@ivanajelinek ahoj 😉 Aj ja som už objednala, je to cca 3 týždne, tak čakám na balík... potom dám vedieť 😉

mathew0210
29. okt 2012

@nice202 ahoj.chcem sa spytat ako dlho trvalo kym ti tovar prisiel.a kolko bolo samo to postovne.dakujem 🙂