Musí štvormesačné bábätko nosiť v lete čiapočku v kočíku?

michi200
11. aug 2014

čaute baby, chcela by som sa opýtať, či musí moja 4 mesačná dcéra nosiť čiapočku aj v týchto horúčavách v kočíku ? Niekde som tuším čítala, že do jedného roka by detičky mali nosiť čiapočku na hlavičke. Ale je to nutné aj keď leží v kočíku ? Na leto máme síce letnú vzdušnú čiapočku s madeirou, ale včera poobede sa mi v kočíku s touto čiapkou trochu zapotila vzadu na hlavičke. Ďakujem za rady

katey
11. aug 2014

@michi200 podla mna ked jej na nu priamo nepecie, tak nemusi..

jaja1979
11. aug 2014

@michi200 Ja som detom v lete ciapky nedavala, jedine ked zacali sediet - proti slnku. Dietatku sa straca teplo hlavne cez hlavicku a ked mu ju zabednis do ciapky, lahko ho prehrejes. Deti sa potia uplne inak ako dospeli. Takze ak prudko nefuka alebo nesedi priamo na slnku, nemusis davat. 🙂

luci21
11. aug 2014

Podľa mna nie ja by som nedávala ved je horúco veľmi a slniečko mu na hlavičku nesvieti predsa.

milli30
11. aug 2014

my mame 3,5mesiaca a ciapocku nenosime vobec 🙂. pytala som sa i nasej detskej doktorky a povedala,ze netreba.klobucik ma len vtedy ak ju drzime na rukach a fuka vietor. 🙂

jul11
11. aug 2014

@michi200 jasne ze nie.treba sa riadit vnutornym pocitom,co si podla seba myslis,ze je najlepsie.inak u nas v porodnici prvy den dali capicku a potom uz nie.ze netreba a to bolo leto,ale pomerne chladno.to plati aj o inych veciach,napriklad prikrmoch.niekto nedava na zacitku ovocie,aby sa nenaucilo na sladke.ja som davala a mala zje vsetko aj ovocie aj zeleninu a aj lekarka vravela,ze ovocno-zeleninove prikrmy.ini vravia,ze zelenina.je to pokus,omyl s prvym dietatom 🙂

andrejka1974
11. aug 2014

urcite netreba

marlen18
11. aug 2014

pripájam sa k ostatným dievčatám: ak je v kočíku určite nie 🙂

googlinqa
11. aug 2014

len ked fuka vietor tak taku tenku na uska

trish22
11. aug 2014

Moj prvorodeny sa narodil koncom juna a nenosil ciapku vobec cele leto. Iba ked bolo vecer chladnejsie alebo ked moc fukalo. Takze nie, nemusi za kazdych okolnosti

kukuku01
11. aug 2014

moje deti nosili do roka klobuciky kazdy den 🙂

anjelik2509
11. aug 2014

ja malej do kočíka čiapočku nedávam, načo aj, pod strieškou na ňu nesvieti slnko a ani na ňu nefúka....zbytočne sa jej len hlavička spotí....Popravde, ona mi celkovo nejak čiapky ani nechce nosiť, nechá si ju napríklad len keď ozaj svieti slnko...A akonáhle prídeme domov, už aj čiapka letí kade ľahšie....😀

michi200
autor
11. aug 2014

baby ďakujem, už teda žiadna čiapočka v kočíku 🙂

iwesska
11. aug 2014

My mame taku tenucku, moja ma tiez 4 mesiace a davam jej ju len ked vidim ze jej fuka dnu a veju jej uz vlasy 😀

mirkava
11. aug 2014

@michi200 ja mám 4 mesačné bábo a dávam letnú čiapočku ked sa nosíme na rukách a fuka, alebo ked skoro ráno spinkáme v kočíku na teraske ale ak je teplo tak ju dávam dole... jednoducho to vidim na malom ze je nervozny ked má čiapočku, že mu je velmi teplučko...

stanislavao
11. aug 2014

@michi200 urcite nemusimatcapicu, ved sa mu hlava zapari v takom teple.

l3yla
11. aug 2014

včera som bola s drahým asi hodinku a pol od 19nástej kočíkovať a nemali sme vôbec čiapočku (mesiac a 4 týždne) 🙂

dollynkaa
11. aug 2014

@michi200 mam tiez 4mesacnu. V ziadnom pripade jej nedavam ciapku do kocika v takomto teplom pocasi.iba ak je von z kocika tak klobucik na slnko alebo ked moc fuka

euka210
14. aug 2014

ja davam proti slnku alebo ked je vietor. Ked estelen lezi, tak naco