Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Natierate v týchto horúčavách deti ochranným krémom?

lilla244
30. apr 2012

pytala som sa na to v lekarni, no povedali mi,ze to este nemusim 😒
dakujem za odpovede

zuzkatko
30. apr 2012

ja natieram

mia258
30. apr 2012

Ja nie

nice202
30. apr 2012

samozrejme, ze natieram. napr. ja som vcera nebola natreta, som sa na to vyflakla a dost ma chytilo. malu som preventivne natrela 50 tkou. mensi som doma nemla

hoogy
30. apr 2012

a seba natries?sice datumovo sa to zda skoro,ale slniecko je uz silne takze urcite natierat

ivetkab.
30. apr 2012

obe deti som už aj včera natrela detským opaľovacím krémom ... 25ka. Snažím sa ich síce držať prevažne v chladku, ale načo provokovať a riskovať spálenie pokožky?

crapula
30. apr 2012

jasné 🙂

nina88
30. apr 2012

Nechapem na koho si v tej lekarni natrafila,ale pani/pan asi nemaju v hlave vsetko v poriadku a minuli si povolanie. Teraz je najagresivnejsie slnko,su toho plne noviny a myslim,ze to aj patricne citit. Moj syn bol vcera 2 hodiny na slnku,od tretej do piatej,natrety 50 faktorom s najdrahsim mliekom asi a aj tak je opaleny,tak nechcem vediet ako by vyzeral bez... Urcite natierat deti a kvalitnymi kremami s co najvyssim faktrom. 😉

exupery
30. apr 2012

No tej lekarne by som uz asi nesla 😒
Jasne,ze natieram,ved uz je ako cernoch a to natierame 50tkou 😉

brumka
30. apr 2012

dcerku naieram od 3m asi. teraz mame 2 roky. dokonca aj konza aj pediatricka nas zato pochvalila. pouzovam 30 a 50tku. stacilo mi vidiet na ulici par deti nenatretych, uplne cierne tvare az neprirodzene a nezdrave. len oci trcali

mata1826
30. apr 2012

ahoj áno ja obe decká natieram používam daylong. Starší má už 10 rokov a nespálil sa mi ani raz zatiaľ. Ja som max. spokojná. toto prvé slniečko je veľmi agresívne a detičky by sa mu nemali priveľmi vystavovať 😉

seba1
30. apr 2012

ja som natierala včera aj predvčerom, je silné slnko tieto dni....a nosia sa aj krátke rukávy, neriskovala by som spálenie

siska33
30. apr 2012

veru treba natriet vsetko co trci. dnes je slnko hotova zbran 🙂

lucikatn
30. apr 2012

natieram vždy (50tkou) keď ideme von lebo je fakt silné slnko. Keď natrieš skôr tak určite menej uškodíš ako by sa dieťa spálilo a bolo už neskoro.... 😉

desszi
30. apr 2012

Nenatieram. Nezdrzujeme sa vonku v najvacsom slnku, mame siltik vpredu aj vzadu, blede tricko, vacsinou tristvrtove gatusky, nemyslim si zeby sme sa aaaaaz tak opalili 🙂 v tych vysokych faktoroch je tolko chemie, ze radsej volim slniecko ako krem

simi251
30. apr 2012

Nechapem preco ti v lekarni povedali ze este nemusis. Napriklad na JOJke ten pan co predpoveda pocasie tvrdi, ze po tieto dni je intenzita slnka na Slovensku taka vysoka ze sa vyrovna slnku v polovici augusta. Tak nevidim dovod, preco nenatierat.

p.j.jacky
30. apr 2012

natieram 50tkou.

fomarik
30. apr 2012

Ja natieram vždy ked ideme von 🙂

marcellka32
30. apr 2012

Desszi: nechcem ta uraziť ale opalit sa dá aj vtedy ked si oblečená,ten siltik deťom moc nepomôže aj tak sa slnku neubrania,na tvojom mieste by som im natrela aspon tvár,ale je to tvoje rozhodnutie,ja deti natieram 50-kou,nerada by som bola keby mali z jedného spalenia rakovinu kože,čo sa prejaví až v dospelosti!!!

michaela80
30. apr 2012

Samozrejme...Moj manzel piskal v stredu turnaj a prisiel spaleny ako racik na krku a na rukach..cize netreba podcenovat aprilove slnko .Syn pouziva 30 faktor momentalne a mala bioderma 50 + 🙂

ibamy2
30. apr 2012

jasne, ze natieram... dcerku aj seba... a je uplne jedno, ci ma kratasky alebo 3/4ove nohavice... vacsina UV ziarenia predsa prenika aj cez oblecenie, pokial teda nema dieta obleceny specialny odev s UV ochranou... v takomto teple sme vonku doobeda do 11hod, poobede cca od 15 hod... dcerka este nikdy nebola od slniecka ani len opalena, nie to este spalena, a dufam, ze to tak aj zostane...

kokorunecka
30. apr 2012

Aj ja natieram.. 50tkou faktorom od Eucerinu.

mata1001
30. apr 2012

ano natieram 30-tkou...🙂

lucka1987
30. apr 2012

natieram sa ja natiera sa manzel a o to jasnejsie je, že natierame aj našho ý mesačneho smejka....

cez vikend sm sa natierala 15tkou a 20 tkou ... cely piatok sobota nedela som bola nonstop na slnku .. zial faktor nestacil a plecia mam spalene .

drobca slnku zamerne nevystavujem.. ked tak len pre potreby fotenia, alebo rano ci vecer pri zapade, a to tiez davam do tiena. no ale aj tam opaluje...

kaja73
30. apr 2012

teraz sa velmi tlaci ,aby maminky aj pod tricko dieta natierali ,ale ozaj som v zivote nevidela nikoho spalit sa pod trickom a to som na tomto svete pomaly 40 rokov.
Takze ja natieram len vtedy ak viem ze budeme vonku ozaj pocas obeda,inak to riesim trickom a 3/4 nohavicami,tvaricku chranim siltom -mam 13 rocneho syna a nikdy sa mi pri tomto sposobe ochrany nespalil,jasne ze pri vode ,pri mori,alebo ked je vyzleceny na dvore natietram,ale inak suhlasim s deszi,ze je tam plno chemie-ta co robi s kozou sa dozvieme o par rokov 😝 a podla mna to tricko ochrani aj bez nej.
Mladsi syn ma teraz natierane len predlaktia -ak ich ma hole,tvar chranim siltom-je pekne hnedy ,nikdy cerveny nebol a to nema tmavu plet.
Inak D vitamin sa nikomu neutvori,kto sa natiera s takymi vysokymi faktormi-takze to ozaj robim len v pripade nudze-kupko,more atd.
takze ja som skor za ochrani lahkym odevom-to ma nikdy nesklamalo za tie roky-ozaj nikdy.

raffaella
30. apr 2012

jasne ze natieram. My malu uz od uplneho babatka Day Longom. My sa tiez. Nechapem maminy, co nenatieraju - radsej chemia v kreme ako agresivne slnecne luce - nehovoriac o tom, ze koza si pamata kazde jedno spalenie. S nasou malou chodime po slniecko, vzdy je dobre natreba, klobucik, slnecne okuliarky. Nikdy nebola spalena, neviem ci vobec opalena bola a to si doprajeme aj 3 letne dovolenky 😀 😀

katren
30. apr 2012

urcite natierat......nie je o com

lili_mia
30. apr 2012

je otázne, že čo presne si im povedala, aj ked 8mesačný zrejme už neleží vo vaničke

pimpulienka
30. apr 2012

Jednoznačne! Veď su horučavy. Použivam pre malinku 50+.

danusskaaa
30. apr 2012

my sme dnes kupili krem s faktorom 50, poradili nam to v lekarni a mame natierat vsetky casti co trcia spod oblecenia, pretoze aj do kocika obcas nakukne slnko!!! 🙂 deticky maju citlivu pokozku a toto slnko pri takych intenzitach by mohlo byt nebezpecne... 😖 takze uz natierame kedze vonku chodime v kratkych rukavoch 😎

viki2912
30. apr 2012

ja este nenatieram....chodievame von ked slnko neprazi....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli