Nosia vaše skoro 2 ročné deti tenisky?

pimpulienka
27. apr 2012

Doteraz moja dcerka (22 mesiacov) taku obuv akou su tenisky Nike, či Adidas ešte nemala. Premyšlam nad kupou jej prvych.. Väčšinou ma Superfit, Primigy, Geox atď..čiže obuv maximalne prispôsobenu detskym nožičkam..Čo si myslite o vhodnosti športovej obuvi pre tak male detičky? Vďaka 😉

adri2211
27. apr 2012

Summer nosila bezne tenisky Nike, Adidas a Next. tie,ktore si pisala sme ani nemali, nozicky ma krasne zdrave, klenba sa jej pekne tvaruje a to nam potvrdila i lekarka 😉

anjelicek26
27. apr 2012

@pimpulienka - väcsinou ma rovnako ako ty, poriadne topanky - clarks, naturino, superfit (geox su podla mna hrozne topanky, kde sa poti noha ako blazon, len reklamu maju dobru). Ale ma aj all stars platenky a jedny adidas tenisky (nike su mu priuzke a väcsina adidas tiez, tieto mu ale sadli). Ma asi 20 parov topanok heh, takze na vyber ma dost, nenosi jedny stale..

Ale vseobecne - v dvoch rokoch by mala byt uz klenba a nozicka pekne vyvinuta, kludne aj tie tenisky. Nic zle na tom nie je.

barchee
27. apr 2012

my máme adidasky - nosí ich von kludne, ale keď ideme na dlhšie peši, dám mu topánky s klenbou, máme značku Tripos ;) ja nevidím problém v teniskách ak ich dieťa nenosí stále, určite by malo nosiť prednostne klenbové a pevné topánočky 🙂

katren
27. apr 2012

ano, nasa mala uz Nike /tie nemaju klenbu/ a potom Adidas /tie maju aj vyklenok/ a dnes jej dosli Lonsdale 😉

stanislavao
27. apr 2012

my mame adidas, pumy a ked je dobry model, tak su detom velmi pohodlne. najradsej mam vsad elefanten znacku, amju uzasne makulinke boticky, ake by som aj pre seba prijala. ale urcite dietatu mozete kupit aj tenisky. starsi syn ma 7,5 roka a nemam pocit, ze by mu nosenie takej obuvy ublizilo.

lujza123
27. apr 2012

minule leto mala adidas (to mala rok a 8 mesiacov)..ale pekne tvarovane, nie ploche ako ich robia nike napriklad

tea333
27. apr 2012

ja som teraz na leto kupila pumu a adidas, do zimy to boli hlavne superfity, ale mam pocit ze uz su dost velki na tenisky. Ale urcite kupim aj superfit, hlavne na sandaliky si dam pozor.

katarinajurikova
27. apr 2012

My mame Adidas Ortholite ,teniska dycha,cize sa mu nepoti nozicka su lahunke a vidim na nom ,ze sa mu fajn chodi 😉

m.a.c.a.
27. apr 2012

ano, nevidim dovod preco nie...

zajaciq
27. apr 2012

nie, ani platenky ani tenisky. uprednostnujem kvalitnu kozenu detsku obuv, v tomto jarnom obdobi topanky na suchy zips ci snurky po kotniky alebo poltopanky - sandalky s plnou spickou a otvorenou strednou castou. tenisky su sportova obuv a malicke deti este naozaj nesportuju. sportove topanky by nemali byt nahrada celodennej obuvi a mali by sa nosit len na vyhradne urcenu cinnost ( na beh, na indoorove sporty, na treking, atd.) ak tenisky-botasky, tak urcite ich nepouzivat ako nahradu detskej obuvi a cely den v tom nechat behat dieta.
voci gustu ziaden dispustat, ale naco ucit malinke deticky na znacky ? ze je to pekne ? alebo drahe? nejaka pridana hodnota na dusi/vychove dietata ? 😕

pink_lady
27. apr 2012

akoze ideme sa chvalit ze kto ma na to ze jeho deti nosia topanky zn. Superfit, geox a pod? 😅 su kvalitne topanky aj za nizsie ceny a botasky Nike ci Addidas su pre 2r. dieta urcite v pohode 😉

bamb27
27. apr 2012

tiez nevidim dovod preco nie,, vychadzkova obuv adidas ma vsetko co ma detska topanka mat, hlavne s orthorlite vlozkou, priedusny dyhcajuci, kvalitna material, vratane flex podrazky a oblych hran,,, nie kazda teniska adidas, samozrejme, treba hladat,,, ale teda principialne urcite nie je problem u mna... klenba sa dietatu vyvyja do 4 rokov, dovtedy tam ma tukovy vankusik,, takze ziadne topanky s klenbou nie su vhodne, klenba sa musi vytvarovat sama ..tiez teda nechapem aka klenba sa v detskych topanockach nachadza,, priecna ci pozdlzna? ..nechapem tento prezitok, pokial nenaordinuje lekar, vyhla by som sa,,, klenbu nemaju topanocky ani inych renomovanych firiem zaoberajucich sa vyrobou naozaj kvalitnej detskej obuvy ako pediped, richter, primigi, superfit
...a inak akoze neviem si predstavit aku inu obuv dat 2rocnemu na ihrisko 😕

ikke
27. apr 2012

ma jedny, sportove clarks, ale nie preto, ze je to znacka, ale boli makke, priedysne a v akcii 😀 my si na znacky nepotrpime, aj adidas ci nike som uz videla take, ze sa nedali ohnut ani do praveho uhlu, nie to este patou k spicke... 😝 zatial tieto tenisky nosi iba na pieskovisko, je mi luto davat mu do piesku kvalitne kozene topanky. a aj na futbal budu urcite prijemnejsie nez kozene.
zalezi od aktivit, ake dieta robi, a skor by som pozerala na ine vlastnosti obuvi, nez ci su tam pasiky alebo fajky... 😉

shira_
27. apr 2012

ano my máme tiež adidas tenisky, dobré, ľahké, pohodlné, nožka sa nepotí

malinkaaninka
27. apr 2012

a prečo by tak malé detičky nemohli nosiť tenisky,botasky,športovú obuv? 🤐 keby sa spýtaš lodičky tak pochopím 🤐

lussy666
27. apr 2012

ano

lejlla
28. apr 2012

Aj my sme nosili na behanie take super lahunke platenky nike.myslim ze. sa malemu pohodlno chodilo.

akika722
28. apr 2012

moje obe deti nosia adidasky, /milujem tu značku/...maly ma 21mesiacov a v pohode...
celu jeseň/zimu/jar nosil prevažne superfitky,teraz sme mu kupili adidasky...chodí sa mu v nich v pohode...
Staršiemu synovi som tiež v takom veku kupila adidasky a ma normalnu nožičku,žiadne problémy..

exupery
28. apr 2012

moja nosi,nevidim natom nic zle...

kiwi82
28. apr 2012

Ano, momentálne máme Adidas a Lonsdale. A sme spokojné 😉

sladkasue
28. apr 2012

my sme teraz kupili adidas... ja nei som zastancom tychto znaciek, ale manzel chcel... tak sme kupili tenisky a hned aj sandalky na leto... chodi sa mu fajn - teda nic som nezbadala, dokonca si ich vie sam odlepit a vyzut 🙂

ale akurat som dost sklamana - i ked su tam dierky na odvetranie, ze mava spotenu nozicku... a to este nezacali tepla, ale to bude nosit asi uz sandalky🙂
ked ideme niekam autom a hodinku a dlhsie cestujeme, vyzuvam topanocky...

inak, som tiez, zastancom nazoru, ze topanky pre male deticky (do 3-4rokov) NEMAJU mat klenbu, lebo dietatu sa nozicka este len vyvija. a teda co sa tyka aspon tych nasis Adidas - tie ich nemaju, tak som pristupila aj na manzelove znackove tenisky 🙂

beruska.zuzanka
28. apr 2012

Jasné, nosila už minulý rok Puma, potom adidas celokožené, tie boli svetové, teraz má Lonsdale, ale nosí aj plátenky, z Protetiky, sandálky, celokožené členkové, balerínky.... určite nebehá celý deň v jedných botkách, veď aj ja striedam.... 😉

vinifred
28. apr 2012

...ja pozerám hlavne,aby malo klenbu..a keď nemá,tak kupujem vložky..či tenisky,alebo nie,podľa mňa je to fuk..aj tak je všetko vyrobené v Číne-takmer.. 😀

crapula
28. apr 2012

he? ja netusim akej znacky su dcerine topanky :D pokial vidim ze maju vlozku a plnu patu a su pevne tak kupujem. a ma jedny na jar, jedny na leto, jedny na jesen, jedny na zimu, jedny na doma. viac neriesim.

sasrnka
28. apr 2012

Nosime tenisky a je to naojblubenejsia obuv. Klasicke kozene topanocky, pevne a podobne, ake by sa podla vsetkych mali nosit mala odmieta, lebo ju tlacia. Nema volnu nozicku. Odmala je ucena chodit naboso...nozicky ploche nema, praveze lekarka bola prekvapena, ako ma krasnu klenbu v 3.rokoch. Toto vazne nie je o obuvi, ako pise @bamb27 😉
Mame Nike a aj Pumy , ale tu nejde o znacku, jednoducho sa mi pacili, malej tiez, dobre sedia a rada v nich beha. A kupujem ich vo vypredajoch v Anglicku,za tretinove ceny, ako su u nas 🙂 Takze nie kazde dieta, ktore ma znackove tenisky ich ma preto, ze si to rodicia mozu dovolit...

petkave
28. apr 2012

Môj synátor má ledva 21 mesiacov a sám si diriguje, ktoré topánky si chce obuť. Šľak ma z neho triafa. Podobne ako u @sasrnka mi malý klasické pevné topánky odmieta. Najobľúbenejšie sú zdedené adidasy, ktoré sú vhodné skôr na záhradu a druhé v poradí sú convers plátenky, ale tieto mu obúvam radšej, lebo sú nové a majú aj pekne tvarovanú klenbu.

mobilo
28. apr 2012

ja som obom synom dávala prvé topánky pediped sú úplne super a odvtedy majú len tenisky značkové. majú zdravé nohy, dobré sa im v nich behá 😉

kvetinqa
28. apr 2012

Nosime topanky pediped a sme spokojni..

lydulka
28. apr 2012

my tiež nosíme tenisky odkedy malá začala chodiť..

rorinka11
28. apr 2012

Nasa nosi od cca 10mes iba nike.Teraz ma skoro rok a pol a ine botasky ako nike alebo adidas neplanujem kupovat.A to nemali ziadne klembu a nozicky ma ok.Teraz na leto som kupila kozene sandalky s protetiky...