Novorodenec - čo všetko mu kúpiť na oblečenie?

mechurik
25. mar 2008

ahojte, zaujima co presne okrem dupačiek čapičky a topanočiek a rukavičiek a uteraku treba zakupiť miminku, kto mate skusenosti, treba mikinku už od narodenia alebo čo sa dava takymto detičkam? dakujeem
ešte ma napadlo. v obchodoch som si všimla, že maju novorodenecke oblečko ako jednu veľkosť do 5 kg, a potom ako dalšiu veľkosť od 6 kg čiže 0-3 mesiace, nestači rovno kupiť tuto druhu veľkosť hned?

sue
25. mar 2008

Mechrik, my sme nosili len dupačky a bodynká, hrubú čiapočku, jedny rukavičky a ponožky... žiane mikinky ani svetríky, ani perinky a zavinovačky... veľkosť máme ešte aj teraz 62 A DOSť dlho sme nosili 56 + si dávaj pozor... číslovanie je jedna vec, ale realita druhá - 62 býva hocikedy rovná s 56...

jahodka11
25. mar 2008

mechurik, my podobne ako sue, ziadne perinky, svetriky, pancusky a podobne..... body a dupacky a ciapocka... co som velmi vyuzila je specialna deka do autosedacky, mame hrubu, lebo bola zima, ale su aj letne verzie, kedze ide jar a leto...a to je naozaj super vec, babo nemusi byt naobliekane a len do rozopnes a mozete sa tulat po obchodoch... my to vyuzivame hlavne pri nakupoch, ale da sa aj v kociku...
a veru, pozor na cislovanie, nas maly ma cez 8 kg, ale stale nosi body c.62, takze na zaciatok kup 62, a potom uvidis, podla reality...🙂))

hanus
25. mar 2008

Ahoj mechurik,
Babätku by som ešte dokupila košielky, hlavne bavlnené a také, ktoré sa lahko obliekajú. Bábatka sa rodia trojkilové ale aj pätkilové, preto tie dvojaké velkosti. Samozrejme, záleží aj v ktorom ročnom období príde baby na svet.

mechurik
autor
25. mar 2008

ahoj sue, prosim ta, prave som si pozrela tu velkost, tak kupila som v obchode tu 62ku, to je moc velke na novorodeniatko? teda mam kupovat iba 56ku zatial?

mechurik
autor
25. mar 2008

a co su to tie body? to je ako dupacky?

sue
25. mar 2008

Podľa mňa kúp aj pár 56...

mechurik
autor
25. mar 2008

jahodka, dakujem moc, tak radsej kupim menej tych 56tiek, a viacej 62jek🙂) 😉

mechurik
autor
25. mar 2008

a este vam chcem zablahozelat k babatku, teda dufam ze aj mne sa zadari 🙂

janka2121
25. mar 2008

mechurik. ja som pre malého kupovala oblečko č.56. košielky, dupačky, body, rukavičky a čiapočky a samozrejme vo výbave nesmie chývať zavinovačka. maminka je potom istejšia keď chytí bábätko v nej a aj bábo sa cíti lepšie keď je v zavinke pripomína mu to čas v brušku 😉 oblečko veľkosti 62 bude asi veľké to bude nosiť neskôr.cca 2mesiace

sue
25. mar 2008

Mechurik body sú akoby košielky alebo tričká čo sa zapínajú medzi nôžkami, dupačky sú celonožičkové. Košieľky klasické nekupuj vôbec, to má dieťatko buď holý chrbátik, alebo je to nakrčené na chrbátiku...

mechurik
autor
25. mar 2008

aha jasne. dobre, tak pokupim aj aj velkosti obe. dakujem moc 🙂
no a este som tam videla take papucky na nohy, cherokee co je v tescu u nas v BA, ale teda boli tiez na 5 kg, hrozne boli milene.

janka2121
25. mar 2008
mechurik
autor
25. mar 2008

a rukavicky davate miminku aj doma?

janka2121
25. mar 2008

sue však dostať aj tie také košieľky čo sa zaväzujú a tie sa veru nenaskŕčajú na chrbátiku ale aj ja malému až doteraz kupujem skoro len body. je to šikovná vec

janka2121
25. mar 2008

mechurik ja som dávala zo začiatku ôlebo dieťatko má skoro stále studené ručičky. nemá ešte dobre dokrvené ručičky. časom to vymizne

mechurik
autor
25. mar 2008

jaj, uz viem co je body, ale pod body daco ide na oblecenie este okrem plienok ? ci nie?

mechurik
autor
25. mar 2008

janka, dakujem moc, takze rukavicky urcite kupim, a capicku tu tenku tiez si davala babatku aj doma?

sue
25. mar 2008

Janka, no mala som aj tie, ale náš malý je žihadlo a košieľky nám príšerne liezli na nervy...
Mechurik - plienka + body + na to dupačky.
Dnu sme nedávali nikdy ani čiapočku ani rukavičky, niekedy ponožtičky, keďže sme okrem pôrodnice neboli v zavinovačke...

janka2121
25. mar 2008

mechurik čiapočku som mu dávala len po kúpaní doma ale takto normál cez deň nie

mechurik
autor
25. mar 2008

sue moc dakujem, tak uz viem ako to funguje
no, ako vidim, vela toho este neviem

mechurik
autor
25. mar 2008

a este sa mozem opytat? kolko hraciek ste od narodenia davali hned babatku? staci ked mu dam hrkalky na kocik, plysaka jedneho do kocika, to staci? a doma daco na hranie hudby na natahovanie, a na autosedacku jedneho plysaka a na hryzenie zubkov do ruky, a este mam do ruky taku interaktivnu hracku + hryzatko v jednom

sue
25. mar 2008

Plyšáky nedávaj vôbec...

jahodka11
25. mar 2008

mechurik, nam sa velmi osvedcila hrazdicka, ta ho bavi doteraz a lehatko...tam su tiez hracky, ale co pises, uplne zatial staci.....hrazdicku odporucam, polozis male pod hrazdicku a bude sa pozerat, neskor chytat a neskor, ako momentalne nas maly, trieskat do hrazdicky a hraciek a zhadzovat ju z postele 🙂))

mechurik
autor
25. mar 2008

jahodka 😀 😀 😀 tak to je dobre. nemas nahodou fotku tej hrazdicky?

mechurik
autor
25. mar 2008

a este len chcem napisat, ze odporucam www.prvahracka.sk, ale su aj obchodiky, kde mate lacnejsie ceny, tak tam som kupila hracku je super.
no, a baby, ked neviem este co to bude, staci biele oblecko kupit, a zelene rukavicky? nechcem aby bolo cele biele 🙂

jahodka11
25. mar 2008

mechurik, nas maly odchadzal z porodnice v zltom 🙂) ale druhe babo bude biele 🙂 poslala som ti internou postou mail 🙂

ssissi
25. mar 2008

Mechurik, my sme dokopy nič veľké vopred nekupovali, ani nie tak kvôli poverám, ale kupujeme priebežne podľa potreby, časom zistíš čo ti a v akom množstve vyhovuje.

Určite budeš potrebovať pod bodyčko poštolkové nohavičky (stačia dvoje) a látkové plienky. Z toho Cherokee, čo píšeš, majú v tescu milené bodyčka - tri kusy za 120,-- sk čisté biele, alebo tuším za 133,-- s motívom. Bodyčiek sa oplatí viac kúpiť, lebo to poblinká, nech neperieš každý deň. Najmenšie dupačky sme mali len 2 a stačilo. Ani perinku sme nekupovali, radšej bavlnenú dečku do postieľky, do nej sme malú zakrútili a dnes slúži ako prikrívka (okrem toho spinká v spacom vaku). Rukavičky doma nedávame. Neviem kedy sa ti narodí mimi, závisí všetko aj od ročného obdobia a počasia (hrubá čiapočka, rukavičky, teplý overal).

Z hračiek - pre novorodenca netreba skoro nič. Ty budeš pre neho ta naj hračka. Máme nad postieľkou kolotoč, ten zo začiatku nie je ale dobre na dlho (pozor aj s hračkou na autosedačke!)- aby neškúlilo bábätko, a nejaké pískatka, hrkátka na pobavenie, ale na začiatok naozaj nič netreba - novorodenec potrebuje tvoje teplo, vôňu a lásku 🙂 To čo máš, určite stačí.

ssissi
25. mar 2008

My sme išli z pôrodky v bielom 🙂 - biele mackové dupky, pod nimi biele bodyčko, na dupkách biely krásny svetrík s obrázkami. Akurát na vrch bola ružová - overal, hrubá čiapočka, rukavičky. To dokúpil manžel, kým my sme boli ešte v pôrodke 🙂

mechurik
autor
25. mar 2008

ssissi, pockaj, no pises ze bodycka poblinka, tak ako to je, navrch na dupacky idu tie body alebo pod dupacky?
troska mam chaos

mechurik
autor
25. mar 2008

jahodka, idem mrknut na mailik 🙂