Novorodenec - čo všetko mu kúpiť na oblečenie?

mechurik
25. mar 2008

ahojte, zaujima co presne okrem dupačiek čapičky a topanočiek a rukavičiek a uteraku treba zakupiť miminku, kto mate skusenosti, treba mikinku už od narodenia alebo čo sa dava takymto detičkam? dakujeem
ešte ma napadlo. v obchodoch som si všimla, že maju novorodenecke oblečko ako jednu veľkosť do 5 kg, a potom ako dalšiu veľkosť od 6 kg čiže 0-3 mesiace, nestači rovno kupiť tuto druhu veľkosť hned?

ssissi
25. mar 2008

Dupačky sa obliekajú na bodyčko.

My dupačky ale doma nenosíme, len von - doma bodyčko a ponožtičky, pod bodyčkom široké plienkové balenie a pamperska. Ale je to na tebe a na tom, ako máte teplo v byte 🙂 My máme teplo (ja chodím len v tričku a bielizni po byte - teda keď nemáme návštevu 🙂 ) a z malej máme otužilca - prvé týždne musela tráviť hodiny holá len v plienke otočená k oknu alebo lampe (žltačka) - príkaz doktora.

aprica
25. mar 2008

my sme tych malych bodycok vyuzili hrozne vela, maly ma reflux, takze sme ho obcas prezliekali 8 a viac krat denne.. najlepsie pre take male babo su podla mna overaliky, lebo k bodynku treba gatuse a tie mozu tlacit brusko..

mechurik
autor
25. mar 2008

aha takze bodycko, a navrch dupky, ale potom prave dupky by mali byt spinave nie? 🙂

ssissi
25. mar 2008

Ak dáš aj dupky, tak budú v prvom rade poblinkané tie a keď blinká veľa, tak bude poblinkané aj bodyčko pod nimi 😒

ssissi
25. mar 2008

Bodyčka sa ale dosť osvedčili, tie sa oplatí kupovať, lebo sú tak viac natelo - elastické. Dupky sú voľnejšie a pod nimi čosi chýba. Košielky sme vôbec nekupovali. Malá nosila 1 erárnu v nemocnici a stále sa to niekde krčilo pod ňou (tie "záhyby" z látky nie sú dobré pre deti - tlačí ich to - vlastne rovnako ako keď my ležíme na pokrčenom), vyhŕňalo, roztváralo..

cicushka
25. mar 2008

mechurik) ja som malu doma obliekala nasledovne:

body s kratkym rukavom alebo bez rukavu (ako tielko)
nato tricko s dlhym rukavom
pancusky

v tom je doma. Aby mi vsetko negrckala a neomocila od slin, tak jej davam podbradnik,ktory aj 3 x za den niekedy vyamenim. Je to jednoduchsie,ako prezliekat tricko, ked sa zamokri od vygrcnuteho mliecka albo slin.

Ked sme isli von, tak ak bola velka zima, tak som jej tricko vymenala za rolak, na to svetrik a celu ju dala do takeho hunateho overalu. Aj v mojom albume ho je viedit (fotka na chate, u tata na rukach)
Na nozicky jej navliekla take makke hunate topanocky a na hlavu capicu. V kociku zabalila do teplej deky a jednu dala este na spodok kocika. Rukavicky som dala iba raz, ked bola strasne velka zima.

Pokial mas doma normalne teplo, capicka sa doma vobec neodporuca a ani na spanie. Rukavicky iba kvoli poskrabaniu, ale tiez nie kvoli zime. Viem ze niekto dava aj doma capicku aj rukavicky...ja teda vobec a mala je zdrava...ja hovorim, ze som studeny odchov. 😀 Ale samozrejme, ak chces byt kludnejsia, tak daj, ale kontroluj, aby sa dieta neprehrailo.

Co sa tyka hraciek...mala som vela nakupenych, ale priznam sa, ze do 3 mesiacov sa v podstate sama zahrat nevedela a ani si nic sama do ruky nechytala. Najviac sme v tom obdobi vuzili hrazdicku, na ktoru cumakovala a obcas do toho udrela rucickou. Neskor...kked uz skuma rukami a ustockami, sa ti zide akakolvek hracka...u nas plati, ze cim je gycovejsia, tym je zaujmavejsia...ale treba ich pravidelne obmienat, lebo ju rychlo omrzia. takze ich tak tocime.

No a dupky davam ja iba na spinkanie.

ssissi
25. mar 2008

cicushka, kde kupuješ v BA pančušky? Mávali v tescu, ale už nie je dodávateľ 😠

mechurik
autor
25. mar 2008

papucky od narodenia ste davali alebo iba ponozticky?

cicushka
25. mar 2008

ssissi) najmensie som kupovala v H&M. Ale aj to bol casto problem s nanjmensimi cislami. Potom v C&A som obcas vymakla a teraz, kupujem v NEXT. Stoja priblizne rovnako ako v H&M alebo v C&A a zatial som vzdy dostala take cislo, ake potrebujem.

mechurik
autor
25. mar 2008

ponozticky alebo papucky ste davali uz novorodeniatku?

ssissi
25. mar 2008

Cicushka, dakujem. Priznám sa, že ešte nemáme ani jedny - nedávala som jej nič na gumu, ale chcem už pančušky - na 1 príležitosť oblečieme šatočky 🙂 tak sa vytešujem, skúsim teda ten aupark - h&M alebo c&a.

ssissi
25. mar 2008

ponozticky len, topanky ani papucky nemame doteraz ziadne (len take jedny papucky co boli sucast zimneho overalika)

cicushka
25. mar 2008

ja som davala pansuky od narodenia. Nemam pocit, zeby ju tlacili, vsak aj tak ta guma je vansinou na plienke. Este keby som tie pancusky mala ohodnotit, tak najlepsie su asi z NEXTU, potom H&M a potom C&A.

cicushka
25. mar 2008

mechurik) ja hned pancusky a na to overal, alebopripadne teplacky. ponozky som davala na noc, pod dupky ak sa mi zdalo, ze je chladno.

cicushka
25. mar 2008

a ponozky davam vzdy cez den, ked ju nechavam s holou ritkou kopkat na podlozke, aby sa vetrala. V tedy jej dam na nohy ponozky a vytiahnem az po kolena. Ponozky mam zas najradsej z H&M

cicushka
25. mar 2008

a topanky take hunate do kocika, ked sme isli von. Vlastne doteraz jej davam avzdy nieco na nohy, kedy ideme von.

ssissi
25. mar 2008

Ja dávam ponožky až na dupky 🙂 . Som taky magor v tom tlačení, viem že jej to nijako neublíži, ale som spokojnejšia, keď nevidím nič otlačené 🙂 Jasné, aj plienka tlačí 😠 Ja keď vidím, ako malá, keď jej ráno vetrám riťku, holá veselo kopká, tak by som najradšej zrušila aj plienky 🙂 ťažká to moja diagnóza

mechurik
autor
25. mar 2008

ssissi, aha, jasne. takze ponozticky pokupujem. lebo mam jedny vtipne papucky z bavlny, skoro ako ponozky, a take zospodku ma gulicky ale to je len na ozdobu, a ma to mackovu hlavičku, strasne su krasne, to frajer kupil, su zltej farby. tak to dam len na zimu do kocika.
a ponozticky neominaju tu nozicku babatka? ci to neni moc tesne...

ssissi
25. mar 2008

Mechurik, jasné, treba si aj radosť urobiť milučkými vecami.

Omíňajú/neomíňajú - keď sú správnej veľkosti, tak asi tak, ako tebe... myslím si... ale predsa, keď obliekam dupky, tak ponožky dávam až na ne. Pre lepší pocit. Naša malá, keď sa narodila, tak mala také chudučké nožičky, že sa jej aj tie najmenšie zvliekali samé, a teraz, keď je z nej už 3mesačná buchtička, tak tiež sem tam špekulujem, či netlačia, ale správna veľkosť OK

mechurik
autor
25. mar 2008

dobre, takze uz som kompletne vybavena informaciami o oblecku. no uz zasa sa zacnem vrtat do inych tem na konikovi. tak dakujem moc za prispevky, ste zlatucke.
pekny dnik.

vs3
25. mar 2008

mechurik a ty si v kolkom mesiaci? pozeram ved uz mas viac veci ako ja 😉 vidiet ze sa strasne tesis, no kto by sa netesil 🙂

mechurik
autor
25. mar 2008

uz tento mesiac by som mohla byt v tom 🙂

mechurik
autor
25. mar 2008

ale nechcem nic zakriknut, chapes 🙂 🙂

vs3
25. mar 2008

ahaaaaaa, chapem tak vela stastia a psssssssssssssst 😉

mechurik
autor
25. mar 2008

dvs3
dakujem 😎 🙂

vs3
25. mar 2008

mechurik nemas za co, verim, ze vsetko dobre dopadne 😉 😵 😵 😵

mechurik
autor
27. mar 2008

Maminky,
este sa chcem spytat, ked tak pojdem nakupovat,
tie body kupujete viacej s kratkymi ci dlhymi rukavmi, co je lepsie? kupit kratkymi rukavmi body, a na to dupacky s dlhymi rukavmi?

lubkaaa
27. mar 2008

mechurik, ja som mala 1košieľku a jedny dupačky 56. potom už len 62 (0-3mesiace).. to záleží aj od toho aké je miminko (ked bude 2,5kg, tak mu bude 62 veľká, ale keď také ako moja Lea-3,8kg-tak to sa Ti tie 56 neoplatí kupovať..)
do jedneho mesiaca som obliekala len body, pampersku, poštolky a nohy som ešte zabalila do plátkovej plienky a bolo. poprípade ponožky. dupačky som jej vôbec nedávala, až keď bola "mimo" perinky a staršia.. (tie 56 mala oblečené až raz-keď sme išli z pôrodnice..)
inak poradím-ja by som košieľky vôbec nekupovala-kebyže som mala mať teraz bábo..

julca80
27. mar 2008

ahoj mechurik, ked ti mozem odporucit, tak kup radsej s dlhymi rukavikmi tie bodicka, oni aj tak to vyrabaju so vzdusnej bavlny, tak aj v teplejsom pocasi take miminecko znesie aj dlhy rukavik. Moja mala sa narodila v juni, a davali sme jej s dlhym rukavom, jasne, ze z tenkeho materialu, a hlavne lahkeho. Urcite ked boli horucavy dala som jej kratky rukav, ale vacsinou radsej dlhy.

mechurik
autor
27. mar 2008

jasne. a lubkaa, tie dupacky keby som kupila hned 62 ku a mala male miminko, to moc trci lebo nechcem kupovat male cisla ked z toho o mesiac vyrastie