Oblečenie pre prváčku

j93375
19. aug 2015

Maminky prosim vas,ake oblecenie pokupit pre prvacku?.....doteraz sme uspsne podrali 110-116 velkost vacsina lidl,tesco,kik. Ale uz ideme do skoly, a nemam poruke take kamosky v dievcatkami v tomto veku,ze co tak asi najviac sa nosi,v com sa dobre citia. Vascinou su to chlapci,a ti klasika rifle a tricka. My sme skoro vzdy nosili do skolky take krajsie teplaky a tricka s dlhym rukavom, alebo ked bolo teplejsie vzdy leginy a k tomu tricka dlhsie,kratsie. Ale co do skoly?....nejake leginy a tricka mame,ale akurat by som ak natrafim na nieco pekne zacala potroche kupovat. Dakujem za kazdu odpoved.

katy2
19. aug 2015

Prepac, ja nerozumiem.... To nevies, v com sa tvoja dcera dobre citi? To nevies, co mas svojej dcere obliect do skoly? Zakladat kvoli tomu diskusiu mi pride take.... jednoducho divne... To bez MK ani na krok? Ved si dospela zena..... matka... svojpravna.... Ale mozno som divna len ja.....
@j93375

henikav
19. aug 2015

Nemyslim ze sa styl obliekania dcerky musi nejako drasticky menit tym ze ide do skoly. Obliekaj ju tak ako zvyknes. Uvidis ze ani ostatne dievcata nebudu vsetky rovnako oblecene, kazde podla svojho ci rodicovskeho vkusu a moznosti. Moja sesternica oblieka dcerku zasadne stale do nohavic a tricka ci pulovrika, moja dcerka zase nosi vacsiou satocky a suknicky, ale to je ozaj iba vec tvojho vyberu, pripadne vyberu toho co sa paci dcerke

zuzana76
19. aug 2015

@j93375 neviem odkial si, ale odporucam znacky Lindex, Zara, HM, tam urcite nieco najdes, kombinujes leginy, saty, sukne, tricka, pulovre, samozrejme aj Tesco ma celkom fajn veci

jajka257
19. aug 2015

@j93375 nasa bude prvacka a urcite to bude vsehochut......aj do skolky nosila to, co som sa ja rozhodla....ale teda ja som v tomto stara skola....ziadne teplaky, tie nemam ani ja.....aj na telesnu mala leginy, pretoze u nas su leginy domace oblecenie.....zavisi od teba, ja uz nemusim riesit, Babu si vytvorila svoj styl a kedze je podla mojho satnika, tak jej zhanam veci, ktore by som si bez problemov obliekla aj ja. A ako ucitelka ti poviem, ze sa mi nepaci, ak deti chodia do skoly v teplakoch....

henikav
19. aug 2015

suhlasim s @jajka257 tie teplaciky asi ozaj nepatria do skoly, ale zas je to len moj nazor, ani my nie sme teplakove, ale leginy zase dcerka velmi vynosi, ma ich strasne vela vsetky dlzky a velkosti, lebo ich nosi k satockam. Mame vela satociek aj v zime, teda takto postupne ako napreduje rok, v lete hole nozicky, potom ponozky, pancusky, ked sa viac ochladi leginky a v mraze pancusky s leginkami pod saticky. Leginky nenosime ako nohavice

zuzana76
19. aug 2015

@jajka257 ale ona pisala o skolke, ze tam nosila teplaciky a to je podla mna v poriadku

j93375
autor
19. aug 2015

@zuzana76 ano ano dakujem, teplacky nosila len do skolky, a mala take uzasne z lidlu,som natrafila, raz ked bola akcia davnejsie kupila jej velkost 110-116, vo vsetkych farbach,vtedy boli 3 odtiene fialovej,ruzove,fakt ze krasne farby,ziadne kriklave,a aj kvalitne vravim vynosila ich v skolke ale len v zime december-januar-februar. Jasne ze do skoly jej uz teplacky davat nebudem,napr.nas vzdy ucka chvalila,ked mala tieto uzastne pohodlne teplacky, a som jej k tomu zladila pekne tricko,bola ako ukazkova,vzdy ma chvalili ucky, ze ju pekne a prakticky obliekame. U nas zas boli nahnevane,mali zo 2 dievcata, a tie mali kadejake saty s opaskami,ucky boli nahnevane,ze im to nevedia ani poriadne obliect,zapnut, ze oni sa tam nemaju s nimi cas zabavat s modrnym obliekanim,a taka vesticka a co ja viem co, ze podla nich napr to do skolky nepatri. A tie znacky mozem pozriet, skusit,len my take obchody nemame, kde by som to asi nasla v akym mestach,pripadne cez internet mam objednat? Dakujem.

zuzana76
19. aug 2015

@j93375 no neviem odkial si, da sa objednavat aj cez internet a potom si to napr vyzdvihnes v predajni, tak to robi napr Lindex, ale aj ti to dorucia priamo domov

erinkamaminka
19. aug 2015

dam ti link na next - nad 20 eur doprava zdarma - http://sk.nextdirect.com/sk/shop/Gender-Older_G... aj tu na MK je skupina nextik -m ozes sa poradit s velkostami ale pekne sedia. ak potrebujes lacnejsie tak pozri aj tu na MK cez bazarik 🙂

j93375
autor
19. aug 2015

@katy2 ked nerozumies tak nereaguj,ano som dospela zena,viem v com sa citia moje deti najlepsie, ale mozno si aj ostatne mamicky taketo nieco radi precitaju, a urcite radsej nieco konkretne,ako tvoje urazajuce a bezduche odpovede, ked k tomu nemam co napisat, tak nereagujem, forum je pre vsetkych,nie len pre teba co a tebe aka diskusia sa paci.

seahorse27
19. aug 2015

Ja som tiez davala dcerke casto do skolky tepláky...ale do skoly uz neplanujem, tam sa predsa nebudu hrat na koberci a vonku v piesku. Mam nakupene tricka s dlhym rukávom, tuniky, rifle, leginy, pekne pancusky + saticky pohodlne bavlnene, suknicky, na von rozne bundy - riflova, softshelova, mikiny, na nozky tenisky, balerinky...ziadna veda...pre baby je toho vsade habadej, plne obchody krásnych veci...my najviac kupujeme v HM-ku (maju aj e-shop), mame rady aj Next, akurát ze my uz nosime 140-ku a to ma "mala" 6,5 roka - o to tazsie sa nam zhanaju take tie typicke detske veci v tejto velkosti, ale da sa. Vo velkosti 122 na 100% zozenies kopec pohodlných a krásnych veci aj nete.

bianca
19. aug 2015

my mame nakupenu zasobu legin.Chcem aby jej bolo pohodlne no teplacky zo skolky sa do skoly uz fakt nehodia,Ja osobne si myslim ze dievcatka to maju jednoduchcie,oblecu leginy,v vchladnom pocasi uteplene a mame vystarane.Zato chlapci cely den v rifliach alebo nohaviciach nic moc.

simsalabim
19. aug 2015

@j93375 aj hm.com ma super veci, teraz maju akciu na zakladne kusky 3za cenu 2 a tusim aj dirucenie je ajurat zdarma. Moja mladsia je uz vacsia, ale najradsej nosila saty a leginy, pripadne rifle. Pri leginach sa riadim zasadou, ze zadok ma byt zakryty tunikou, satami ci dlhsim trickom. Teolaky iba na telesnu alebo sportovy den.

maslenka47
19. aug 2015

@j93375 normalne ju oblec, ako by si obliekla do skoly seba, len mensie cislo 🙂 S tym, ze je to dieta, takze sa nemusis bat ani detskych vzorov. Vrch tricka, bluzky, v chladnejsom pocasi svetrik; spodok rifle, sukna - kludne aj v chladnejsom pocasi s pancuchami s nejakym peknym obrazkom.... U mna osobne leginy patria do rovnakej kategorie, ako teplaky a pyzamo, ale ked sa to tebe pozdava a bezne tak chodis medzi ludi a do zamestnania, tak prosim, preco nie.

Zober ju do obchodu, nech ti sama povie, co si chce obliect (samozrejme vramci medzi). Urcite si coskoro zacne vsimat oblecenie svojich spoluziacok a bude sa dozadovat niecoho podobneho.

bonaqa2013
19. aug 2015

ja mám 3 dievčatá. Vek 5,7,a 9 rokov. moje deti majú rifľové sukne - sú dosť univerzálne - hodí sa rôzne tričko. dievčatá nosia aj legíny, sukne, .... Nekupuj nič extra - ak nemáš ďalšie diievčatá - nevyužije to....

lenkoment
19. aug 2015

Ja by som toho dopredu vela nenakupovala, presne ako tu bolo spomenute, mozno sa jej zapaci co maju spoluziacky a bude treba potom menit satnik. Teraz su aj take tensie volnejsie rifle s gumickou na spodku, k tomu tricka, svetrik, tenisky, balerinky. Aspon na zaciatok. Aj sama uvidis, v com chodia ostatne dievcatka a inspirujes sa. Teraz je toho vsade straaasne vela a stale nejake akcie. Napriklad aj take takko je fajn, co sa cien tyka, pokial nechces vela investovat a nemas moc komu poposuvat.

moni244
19. aug 2015

Je to divne, toto riesit, poloz si otazku, co by si nakupila, keby nebol internet a mas po probleme. A to, ze leginy sa nosit nemaju, len ako ubor, mi pride divne, lebo keby som sa mala riadit tim, co tu radia, moja by nic nenosila, lebo vsetko by jej bolo velke, jej jedine leginy nepadaju a tpwlaky zo snurkou, cize sa riad vlastnym rozumom

petulos
19. aug 2015

Mňa dosť prekvapilo, že dievčatká v prvom ročníku chodili dosť poobliekané v sukniach, šatách. Dokonca aj v zime. Raz som si odsledovala, ako to riešia. Prišli do školy, pred skrinkou si prezliekli rifle alebo nejaké teplé nohavice a obliekli si pančuchy a sukňu. Keď išli von, znova sa prezliekli do nohavíc alebo oteplovačiek. Malo to efekt, nebolo im v škole teplo a boli pekne oblečené. Moja dcéra si teda tiež chcela obliekať sukne, aby a neodlišovala.

renab
19. aug 2015

@jajka257 môj stredný chodil po tretiu triedu zásadne len v teplákoch. nič iné si jednoducho neobliekol. všetko ho tlačilo, hrýzlo, bolo tvrdé. tak sme kupovali drahšie teplákové súpravy (aby to nejako aj vyzeralo) a chodil tak. bolo to lepšie riešenie, akoby sa mal v škole stále "obšívať", vrtieť a podobne, lebo by sa necítil dobre. sám s tým potom vo vyšších ročníkoch prestal.

katy2
19. aug 2015

@j93375 cim som ta urazila? napisala som svoj nazor... a kedze, ako sama pises, je to verejne forum, tak mam snad pravo napisat svoj nazor nie? aj ked niekto s nim nesuhlasi 😉 nemienim sa hadat... tiez mam buducu prvacku, ale obleciem ju podla seba a nie podla nazorov na MK 😝 Inak ti prajem pekny den a malej uspesny nastup do skoly 😵

natalym
19. aug 2015

Podľa mňa sú tepláky nevhodné, je to športový úbor a ani do roboty nechodím v teplákoch tak prečo decko do školy.

simsalabim
19. aug 2015

@natalym presne to si myslim aj ja. Zaraza ma, ked vidim, v com deti chodia oblecene do skoly. Uplne absentuje nejaka kultura obliekania. Teplaky nie su vhodne oblecenie do skoly. Rovnako ma zaraza, ked v cakarni lekara vidim matku aj dieta v teplakoch... podotykam, nie po uraze na ihrisku. Dieta si od mala musi zvykat, ze nie vzdy je vhodne si obliect to, co chcem. Teplaky su ok do skolky, do telocvicne....ale urcite nie na vyucovanie. Pacia sa mi skolske uniformy v Anglicku, urcite to vstepuje detom aj nejaku kulturu obliekania.

natalym
19. aug 2015

@simsalabim Príde mi že tepláky sú priam spoločenský odev. No hrôza.

katy2
19. aug 2015

Ja som dieta socializmu a to sme nesmeli nosit ani rifle, nie to este teplaky 🙂
@natalym @simsalabim

ajuska80
11. sep 2015

Ja som to vyriešila tak, že som nabehla do second-handu a nakúpila šaty, aké nosia anglické školáčky ako uniformy (asi 5-6 kusov po 0,30 Eur). Všetko v neutrálnych farbách: tmavá sivá, šedá, vínová. Šaty majú skladané sukničky, sú s podšívkou a ľahko sa kombinujú. K tomu vyberieme tričko a doladíme pančuchy. Dcérku všetci chvália a ona vyzerá naozaj úžasne.

evkamotka
9. nov 2018

Zbehla by som raz na "vylet" do hmka aby si si omrkla veľkosti a material a potom uz nakupovala od nich z eshopu. Maju pekny styl a dobre ceny, tie veci drzia aj farbu aj tvar, ja som velmi spokojna