Obuv pre ročné dieťa

lenicka2609
28. jún 2016

Ahojte maminy,chcem vas pekne poprosit o radu,takychto diskusii je tu vela ale napriekt tomu sa neviem rozhodnut ake topanocky kupit 13 mesacnej dcerke,od 11,5 chodi sama pekne. Velmi pekne dakujem za odpovede 🙂

rhiannon
28. jún 2016

V lete idealne co najviac na boso. Ak mas cas, nastuduj si nieco o barefoot obuvi, ta je pre dieta vhodnejsia ako ortopedicka obuv. Pre zacinajuceho chodca mozno znacka tikki alebo ine podobne s flexi podrazkou. Aby dietatko co najviac citilo povrch po ktorom chodi. Pozri eshopy barefootovo.sk a nanozky.sk. a boticky kupovat s nadmerkom aspon 1,2 cm.

lenicka2609
autor
28. jún 2016

@rhiannon Dakujem za odpoved,no doma chodi len na boso horsie to je na vonok lebo byvam v panelaku a nie je tu moc travnatej plochy pozerala zom obuv ako Wanda alebo Little blue lamb ale radsej si necham poradit,nakolko je to prve dieta 🙂 idem popozerat co si mi poslala 😉

zuzada29
28. jún 2016

My sme kúpili wandy, navrchu majú malé dierky tak sa nožička super vetra. A už sme kúpili aj sandalky v CCC.

lenicka2609
autor
28. jún 2016

@zuzada29 takze obuv Wanda je tiez super? Podrazka je makucka?

lenicka2609
autor
28. jún 2016

@rhiannon Akurat ma napadlo ci sa mozu nosit aj ked je poprsane alebo ranna rosa? Ci na to uz treba zase asi inu obuv vsak?

hettinka
29. jún 2016

moja dcéra prežila prvé leto v jedných sandálkach z Reno, značku si nepamätám, ale boli kožené s trošku vyššou pätou, taká detská klasika. A popritom behala veľa naboso (kde sa dalo) a doma v papučkách. Chodila od 11 mes.
Dieťaťu v tomto veku noha prudko rastie, takže kupovať trojo topánok je asi zbytočnosť. Dcére rástla nožička každú sezonu o 1 číslo, sú deti, ktorým rastie aj pomalšie, ale my sme to mali takto. Aj jesenné mala ten prvý rok iba jedny, aj zimné, a ked bolo moc zlé počasie, sedela ešte v kočíku.

rhiannon
29. jún 2016

@lenicka2609 tie wanda nepoznam, ale na pohlad vyzeraju ok. Little blue lamp su tiez fajn. Ked je mokro, chodime v gumakoch, napriklad aigle, tie su aj dost lacne, do 10 eur. Ako uz bolo pisane, netreba kupovat vela topanok, nozicka rastie. My mame jedny zavrete, jedny gumaky, inak chodi bosa, po ihrisku...
Hlavne casto merat nozku, ci topanky nie su male. Robil sa teraz taky prieskum v skolkach a 75% deti nosi male topanky :( takze pozor na to.

lenicka2609
autor
29. jún 2016

Dakujem pekne babenky za informacie,mame uz par tyzdnov jedny sandalky a zatial stacia no len na potom som chcela vediet aku obuv by som mala kupit. Prajem Vam pekny den

lenicka2609
autor
29. jún 2016

A baby aku velkost by ste odporucili ak som dcerke mamerala nozicku 13 cm, + - par milimetrov nakolko dcera je ziva a nevie na mieste stat ani chvilku.

hanka_se
29. jún 2016

Ja osobne by som volila maximalne capacky. Ja aj mojej vyse 2 rocnej stale davam iba to, alebo gumaky, pripadne nejake makke platenky 🙂

maslenka47
29. jún 2016

@lenicka2609 ak ti rocne dieta nepostoji ani chvilku, tak to nie preto, ze je zive, ale preto, ze ho nieves dat do laty. 13+- par milimetrov je teda hodne zle meranie, specialne u tak malej nozky. Ked si nevies poradit, zbehni do normalnej predajne s obuvou, obvykle tam maju "merac" na detsku nohu.

Nuz a ja by som sa velmi nespoliehala na to, ze tie barefoot blbiny su pre dieta taky zazrak. Specialne ak ti dieta prevazne beha po betone, parketach a inych pevnych povrchoh. Hlavne, ze je to dneska moderne a mimo "mainstream". Pre este nechodiace dieta ano, tam to vyznam ma, ale chodiace uz ma chodit AJ v normalnych topankach. Ziaden extrem pre dieta nie je vhodny.

lenicka2609
autor
29. jún 2016

@maslenka47 a ako by si dala 13 mesacne dieta do laty? To ju mam byt? Nemozem za to zeod narodenia na nu ni nezabera.

redhairgirl
29. jún 2016

@lenicka2609 ja som merala tak, že som malého postavila na parapet, kukal von oknom a ani nevedel že som mu nohu obkreslila 😉 vyskúšaj
Prípadne dvaja merajte, jeden obkresluje, druhý istí dieťa 🙂 môj keď videl autá, ani nedýchal, nieto že by sa pohol...

lenicka2609
autor
29. jún 2016

@redhairgirl super to ma ani nenapadlo. Velmi pekne dakujem

rhiannon
29. jún 2016

@maslenka47 chodza po betone nie je vobec problem, ak dieta spravne naslapuje. A kazde dieta prirodzene naslapuje spravne, ak mu techniku chodze nepokazime nespravnou obuvou - tvrdou podrazkou, s vyvisenou patou a s uzkou spickou. Potom sa naucia naslapovat zle (ako vacsina z nas vychovanych na orto obuvi) a vtedy uz chodza naboso po rovnych plochach naozaj skodi. Treba si o tom trosku nastudovat a nie hned odsudit nove poznatky. Veda ide dopredu, tak preco sa nevzdelat?

eleonor500
10. aug 2016

Ahojte mamicky, chcela by som sa opytat, ci niekto nema vyskusane topanky od firmy geox pre deti. Mame uz 14mesiacov a doteraz sme ho nechali chodit v capackach s kozenou podrazkou. Myslim, ze uz prichadza cas na trosku lepsiu obuv, kedze ide uz jesen a dazde. Gumaciky su sice skvele, ale potrevujeme aj nejaku lepsiu obuv. Nasla som geox topanky, ktore vyzeraju skvelo. Co som o nich nasla nemali by mat ortopedicku vlozku a su priedusne aj na podrazke. Neboli sme ich este skusat a tak by som chcela vediet, ci maju ohybnu podrazku, ci su lahke a ci maju dostatok miesta na prsty. My mame siroky a aj vysoky nart tak neviem ci budu vhodne pre naseho chlapca. Popripade ake mate skusenosti s topanockami od superfit. Dakujem za prispevky

momoqui
7. jan 2017

@eleonor500 ahoj kupila si makoniec topanky od Geox? Ja som dnes kupila a podla mna su barefoot, makka ohybna podrazka v oboch smeroch aj spicka makka.

eleonor500
7. jan 2017

@momoqui
Barefoot topánky sú ešte ohybnejsie.raz sme kúpili geox členkové na jeseň ale ešte mal problém v nich chodiť.boli dosť tuhé.a nám sú aj úzke.nakoniec sme na jeseň/zimu/jar kúpili stonz toddler so zimnou vložkou.tie sú originál bf obuv.estr sme mali topánočky freycoo na žltej gumennej podrážke a ešte aj pískali čo sa mu veľmi páčilo.su na širokú nozku a sú považované za alternatívu ku bf.na jar asi skúsime zohnať kidofit tenisky 😀

momoqui
7. jan 2017

@eleonor500 ja som drzala aj Froddo tie prewalkers ale aj tie pre vacsie dieta a tiezo geox co sme kupili sa mi zdaju ohybne, uvidime, ked sa budu pouzivat 🙂

eleonor500
7. jan 2017

@momoqui
Mne sa páčili greox ale my sme mali také tvrdé na jeseň.neviem aké majú ešte modely.froddo sú tiež dobre len pre nás moc úzke.tak nech dobre poslúžia 😉
Pre istotu pred používaním pomerajtr aj šírku nôžky a topánky aby sa v nich nezničili prstiky

momoqui
7. jan 2017

@eleonor500 nestihla som merat 😀 Nahodou som videla tieto geox a pacili sa mi tak sme kupili, na slovensku som ani ja nevidela tieto na styl BF ale mozno som prehliadla ... verim ze budu pohodlne, vsetky od geox co mam pre seba su skvele...

m_
7. jan 2017

baby a tie superfit topanky ste neskusali?🙂

eleonor500
8. jan 2017

@m_
superfit su na uzke nohy viac neviem,nakolko sme do nich ani nohu nevopchali 😉

@momoqui
mylím,že geox nemá čisto bf modely ale viem,že sú celkom široké ale pre nás nie dosť preto musíme mať na zimu stonzy 🙂

petruldo
8. jan 2017

@momoqui kritéria, ktoré musí spĺňať topánka aby sa o nej mohlo povedať že je barefoot obuv sú tieto:
- čo najtenšia podrážka (bolo zistené, že dokonca ohybná podrážka na detskej obuvi, ktorá má 7 mm, už veľmi výrazne mení pohyb chodidla, ale menej ako klasická podrážka s podpätkom)
- mäkká a ohybná podráźka, ideálne ak sa dá ohnúť špička až k päte
- široká špička (detská noha sa typicky rozširuje vpredu pri prštekoch) - nesmie sa zužovať na strane palca !
- bez klenby na vnútornej stielke
- bez podpätku (nulový sklon podrážky medzi špičkou a pätou topánky)
A najdôležitejšie je kupovať topánky s dostatočným nadmerkom, min. 12 mm.
Trochu som googlila značku geox a teda neviem aký model máš, ale toto nie je barefoot ani z rýchlika so zažmúrenými očami.
ale kľudne hoď recenziu s foto špičky, hrúbky podrážky, jej ohybnosti /nielen rolovanie na ulitu ale aj priečnu ohybnosť/ a foto vložky a možno zmením názor.
pre zaujímavosť pridávam fotku ohybnosti podrážky

andisko
8. jan 2017

ja si myslim, ze barefoot je dost zazrak. tiez som bola trochu skepticka, ale kupivala som malemu vzdy ohybne topanky - lebo sama podla seba viem, ze ked mam neohybne tenisky, tak sa mi v nich ovela horsie chodi ako v ohybnych. ale presvedcilo ma to, ze muz mal vzdy plochu nohu. pred rokom som mu na vianoce kupila barefoot topanky a odvtedy uz ine nechce a prvykrat v zivote ma klenbu. sam nechape a to on tomu naozaj neveril, hlavne ked pocul kolko stali :D

momoqui
8. jan 2017

@petruldo ahoj to co je na fotle ani mne nepripada ako f, tie co som kupila su ohybne, mozem pomerat a pofotit ked najdes cas 🙂 kupovane su mimo slovenska, u nas som taketo nevidela a dokonca ani na ofic. stranke geox nie su.

momoqui
8. jan 2017

@petruldo tak pofotila som 🙂 ak da mylim, oprav ma 🙂 jedine co mozno nie je BF je vlozka, mozno je tam miniminiklemba, ale taka makkunka.

tinqua
8. jan 2017

Ja jednoducho idem do obuvy a kupim topanky. Odmeriame, odskusame. Kupujem mimo trendy lebo je sakra rozdiel dat za zimnu topanku 30 eur a 60 eur. Hlavne ak posluzia rovnako a aj to len na dva max tri mesiace, potom kupuj dalsie. U nas priorita je nepremokava topanka, so spevnenou spickou, lebo dieta zakopne aj na rovnej zemi a samozrejme kozena stielka.

petruldo
8. jan 2017

@momoqui ešte foto špičky, ale podľa vložky bude guľatá, teda nie je rovná na strane palca.
Tá moja foto je na ukážku toho, že ohybnosť podrážky nie je kritérium BF, sú to Snehulienka Dekád, model betina - hrubá podrážka, rozdiel v hrúbke päta špička, a guľatá špica.

petruldo
8. jan 2017

Oprava snehule Demar betina