Od kedy môže dieťa spať v posteli so zábranou?

usiko
5. sep 2012

Ahojte....taka vec..cakame dietatko, no a este pred jeho narodenim, par mesiacov, by sme chceli dcerku navyknut na spanie vo vlastnej izbe, a pravdepodobne vo vlastnej posteli so zabranou...teraz spi s nami v spalni v postielke vlastnej......nikdy nespala s nami v posteli.

chcem sa poradit: nechceme kupovat druhu postielku pre nove babo, aby dcera mohla spat este v postielke, aj ked ju ma velmi rada, lebo sa nam to na par mesiacov zda zbytocne, nakolko tu postel asi aj tak budeme coskoro kupovat...takze sme sa rozpravali o tej posteli...ale: mam obavy, ci dcera z tej postele nebude vyliezat pred spankom, ak si zmysli, ze spat nechce /mame obdobie vzdoru, dcera ma 23 mesiacov, v case narodenia babatka bude mat 2,5 roka/...pretoze aj ked nema problem so zaspavanim, tak sa casto stava ze kym zaspinka, trva to aj polhodinu, pocujeme ju cez vysielacku, ako sa rozculuje, rozprava si a tak vselijak..no a nakoniec zaspi.....no a rozmyslam, ze ak bude mat postel, ci jednoducho nevylezie s tym, ze nechce spat...a budu so spankom problemy,,...a bude vecer dlho hore, respektive popoludni nebude spat.../ona je velky spac, popoludni spi 3-4 hodiny, takze spanok urcite potrebuje este/

No a tak by som sa rada opytala,
1. od akeho veku spia vase deti vo svojej velkej posteli
2. ci ste nemali nejake problemy, o ktorych som sa zmienila, respektive aj ine
3. co bol pre vas podnet, ze dietko potrebuje vlastnu postel
4. nejake rady, tipy....

Dakujeme🙂

sympa1
5. sep 2012

@usiko ahoj, my sme presli na velku postel ked mala mladsia 2,5 roka, starsia mala skoro 6 a kupili sme im poschodku, riesili sme prerabku v byte, novu spalen atd...a detom sme zriadovali novu destku a rusili sme uz postielku, mladsia spavala samozrejme dole manzel jej vyrobil zabranu, nikdy sa neskotulala a kedze mala nauceny svoj spavaci rezim tak ju nikdy nenapadlo zeby schadzala z postele...skor sa jej pacilo ze ma uz veliku postel a vela miesta na krutenie sa po postely 😀 a ked ja vymyslala ze este chce pit este cikat este neviem co...nakoniec vzdy unavena zaspala...neboj urcite si zvykne a bude rada ze ma velkačsku postel 😉

mahmulienka
5. sep 2012

@usiko tak my sme v podobnej situacii boli v januari. nam ale pomohlo to, ze sme sa stahovali a malej sme vlastne povedali, ze bude mat novu izbu v novom bytiku a novu postel, takze sa necitila, ze ju z postielky vytlaca novonarodena sestricka. ale tiez sme zacali mesiac pred narodenim. kazdopadne odpovede:
1. saska mala 2 roky presne, ked zacala spat vo velkacskej posteli (nie detska mensia, ale normalna velka postel) so zabranou
2. presne, co si pisala, sme si presli - vecerne vybiehanie z postele (do nemoty sme ju vracali naspat, az kym nezaspala, ale nikdy nie s krikom, ale po dobrotky, lebo raz som uz nevydrzala s bruchom, hormonmi a nervami a zaspavanie bolo este horsie), poobedne odmietanie spanku (to az ked sa narodila nataska, saska jej zavidela, ze moze byt so mnou hore, kedze mali uplne iny spankovy rezim) a tiez aj castejsie nocne budenia a vybiehacky a taktiez aj skore ranne budenia (miesto 6.00 uz o 4.30 atd)
3. podnetom, ako som pisala, bolo ocakavanie noveho prirastku, dovtedy saska spala v postielke s mrezami okolo seba a keby sa nataska nemala narodit, asi cakame do 3 rokov, kym saske zadovazime normalnu postel
4. hmmmm.. co ti poradit - proste bud trpezliva. veci, co som ti pisala v 2. presli. niektore skor, niektore neskor. treba byt ale konzistentny, nemenit pravidla, dopredu si ich stanovit najprv pre seba a potom ich predstavit dcerke a dodrziavat ich. a hlavne s kludom (aj ked viem, ze sa to nie vzdy da, ale aspon sa o to pokusit, sama na vlastnej kozi viem, ze nervy celu vec len zhorsia)
co sa inak toho poobedneho spanku tyka - kym sme sa neprestahovali, saska spavala poobede so mnou a od stahovania sme ju ucili samu zaspavat - rozpravka, rozpravanie sa, spievanie a hajde prec z izby - aj to trvalo, ale dali sme to. v tomto veku si deti uz nechaju aj vela vysvetlit.
a je velmi dobre, ze s tym zacinate uz skor, aby nemala dcerka pocit, ze je vytlacana druhym surodencom.
takze - drzim palce, keby nieco, kludne sa este popytaj a prajem vela zdaru a pevne nervy 🙂

miskax2
5. sep 2012

@usiko mne spava od dvoch rokov na velkej posteli najprv sme mali zabranu lebo skor ako by padala z postele ona z nej zliezala a spala na zemi kde sme mali maly matrac v pripade padu....takze sme je zabranu vyrobili.....no so spanim bol problem a cca od 2 rokov a 2mesiacov nam cez obed uz nespavala ale vzdy sme ju davali do postele aspon si polezala a oddychla si niekedy zaspala no vacsinou nie teraz uz nespava cez obed vobec (aj ked minule ked boli take horucavy tak mi zaspala vonku na zahrade) 😀 vecer chodi spat tako okolo osmej pol deviatej a rano sa budi medzi sietou a osmou hodinou no a babatko spi zatial s nami tazke z postielky mame zatial ulozny priestor 😀

miskax2
5. sep 2012

@miskax2 som jak madar najprv sme zabranu nemali potom sme jej ju teda spravili aby nezliezala asi po pol roku sme jej ju dali prec a teraz sa jej obcas stane ze spadne ale mi mame na podlahe penove puzzle taze sa moc neudrie dam ju naspat do postele a ani nevie ze spadla 😀 len tolko som este chcela

m.i.r.i
5. sep 2012

@usiko nas maly ma 2.5 roka...my sme davali maleho do velkacskej postele tiez len asi pred 2 mesiacmi..dovod bol ten, ze uz je velky, v tej malinkej postielke uz nemal ani miesto a trosku som sa zacala bat ci ho nenapadne aj zliezat z detskej postielky..aj ked on sa o to nikdy nepokusil a lezal ako som ho polozila...
tiez som mala take iste obavy z toho, ci nebude vyliezat..ine ma netazilo, lebo my prirastok necakame🙂 a my sme ho naucili na velku postel u nas doma a teraz sme sa po mesiaci stahovali do bytu a tu ma novu izbicku s novou velkou postelou a uplna pohoda...najprv nam nezliezal vobec, on bol zvyknuty v postielke, ze ked sa rano zobudil, tak ma volal a tak to robil aj na tej velkacskej mozno aj mesiac..potom ale zistil, ze sa da zliezat, ale my nemame ziadne problemy..on je tiez dobry spac, takze vecer ho ulozim, mame zabranu samozrejme tiez...a on spi...rano potom zlezie dole a potichucky sa vkradne do nasej spalne, postekli nas na nohach a vlezie k nam🙂 je to take zlate..vsetko dostalo uplne iny rozmer tym, ze vie sam vyliezt a zliezt a ja v tom vidim nakoniec vyhodu...obedny spanok sa obcas stane, ze este nie je asi dost unaveny tak zlezie dole, ale zvycajne mu len poviem, nech ide pekne spat a on uz vyskereny leti nazad a potom spi...takze ja mam cerstve, tak 2 mesacne skusenosti a zatial ziaden problem..

usiko
autor
5. sep 2012

@sympa1 jojoj, tak dufam ze toto bude aj nas pripad🙂

usiko
autor
5. sep 2012

@mahmulienka no ved to, vybiehaciek sa bojim, nakolko my mame spalnu hore na poschodi a jej docasna detska bude na prizemi....takze trochu od ruky...ja viem, ze vysielacka je dostatocne citliva ale aj tak...hm...

mahmulienka
5. sep 2012

@usiko mozno prave preto ju to skoro omrzi - ze to bude mat daleko 😉