Odkladať, či neodkladať veci po prvom dieťati pre druhé?

kollarova
7. feb 2013

Odkladate si vecicky po prvom dietatku,pre druhe.Myslim tym oblecenie,hracky pre najmensich a pod.neviem ci si ich mam odkladat,alebo to mam popredat,pretoze sa mi to coraz viac kopi a kopi a nemam to pomalicky uz kam davat..mi s manzelom sice planujeme druhe dieta,ale nie za rok ani za dva.podelte sa prosim ako to riesite,alebo ako by ste to riesili vy.dakujem za kazdy nazor. 🙂 🙂

martinka0031
7. feb 2013

odkladame,vsetko čo je v takom save,že sa to da este nosit,mam sestru, tak vynosia aj jej deti 🙂 🙂 a popožičiavala som jaj rodine ....a tak .... 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
7. feb 2013

urcite odkladaj zidu sa ti , ja ich mam v pivnici a teraz ked najmensia vyrastla tak to tu predavam a po synoch mam len par veci, bud predam alebo dam do humany 🙂 🙂 🙂

lulka12
7. feb 2013

@kollarova Záleží aj na tom aký veľký vekový rozdiel by si si predstavovala. Ja som mala sedem rokov a po prvom synovi už druhý veľa nevyužil. Asi len základnú kojeneckú výbavu , ale ostatné som posunula v rodine.

Vraví sa že ak niečo nezištne daruješ ,tak sa ti to vráti.... Toto presne nemôžem z vlastnej skúsenosti potvrdiť, lebo pri dcérke sme začínali zas od nuly , ale aj tak by som asi všetko chcela podľa vlastných predstáv.....

Vrátilo sam mi to iným spôsobom a to tým ,že ju vôbec mám....A môžme tie krásne starosti prežívať opäť.

Je naozaj veľké šťastie ak sa vecičky hodia aj podľa sezóny... Čiže odkladať kombinézy a bundy môže byť dobrá myšlienky ale, práve to zaberie najviac miesta....

Čiže moja skúsenosť. Odložiť všetko kojenecké vo výbornom stave,čo aj po piatich rokoch poslúži. Väčšie by som posunula alebo predala.

mami.sk
7. feb 2013

ja som takmer všetky veci odložila / vyhodila som len fľakaté a poškodené/ a teraz takmer všetky poslúžili sestre a synovcovi 😉 my sme veľmi veľká rodina z mojej aj z manželovej strany a veľmi veľa veci malá podostávala od rodiny a tak to teraz posúvame ďalej 😉
spolieham na to, že keď budeme mať druhé bábo tak zase posunú oni nám 😀 😀 😀 strašne veľa vecí si drobec obliekol len raz , niektoré vôbec 😒
veci skladujeme na povale, všetko pobalené podľa druhu oblečenia a mesiacov v krabiciach s popisom čo sa v nich nachádza 😉

kmkke
7. feb 2013

Ja mám 80% vecí od sestry (má o 3 roky staršieho chlapčeka), a aj postieľku, kočiar, bolo to všetko v spacebagoch alebo v pivnici u rodičov, teraz to využívame my, máme tiež chlapčeka, čo sestra nemala, alebo mala ona požičané, to sme dokúpili (ako monitor, vibračné kreslo a pod), momentálne veci požičiavam kamarátke (keďže má o 4mesiace od nás mladšieho tiež chlapčeka), ale potom sa to zase vráti späť a odkladám pre druhé bábo, uvidíme či to vyjde skôr sestre alebo mne 😀

dari226
7. feb 2013

ja odkladam vsetko po dcere som odkladal a teraz mame chlapceka po nom tiez odkladam a etse aj veci po neteri som dostala tie tiez odkladam,najlepsie je to davat do vakuoveho vreca tam odsajes vzduch a potom je to vsetko mensie tiez nemam kam davat ale radsej odkladat ako zase kupovat ono to vsetko stoji vela penazi

rora
7. feb 2013

ja nechavam len postielku,vacsiu autosedacku,nejake hracky ktore boli u dcerky mimoriadne oblubene,a nejake zakladne veci z kazdej velkosti. naco vsetko, ked neviem ci druhe dieta bude tiez dievcatko. a kocik 3 kombinaciu som uz davno predala 😀

kacena4
7. feb 2013

@kollarova zalezi od toho ako ste na tom financne, ci mate na novu "vybavicku", ci mate kde skladovat taketo veci materialne. co sa tyka oblecka ani moc nie, len fakt oblubene veci, lebo co ked jedno je zimne druhe letne dieta, chlapec dievca... a najma ak budu s vacsim odstupom tak budes mat iny vkus a ine veci sa ti budu pacit ako teraz ale ak planujete do 3-4 urcite by som drahsie veci odkladala nevies ako budete neskor na tom financne a tak radsej neskor predat ako lutovat ze si predala a teraz by si to chcela 😀 😀 😉

ceresnica
8. feb 2013

@kollarova pekne odlozit, trochu znicene darovat, zvysok vyhodit!

jaanik
27. feb 2013

ja si pre druhe urcite tie zachovane kusky odlozim, oblecenie je celkom draha sranda... chcem deti s odstupom roka, max dvoch, takze dovtedy to hadam bude kde odlozit...

jasmika
27. feb 2013

@kollarova ja si odkladám všetko.. mám dievčatko...ale veci má veľa takých čo by mohli byť aj pre chlapčeka...tak si nechávam...

lucinocka
27. feb 2013

ja odkladam, mna osobne velmi potesili veci co vyhrabala mama po mne a bratovi zo skrine a este ich po 26. rokoch vynosila aj Sofinka🙂 nech ma pamiatku, do vreca na vysatie vojde toho kopu, ved to je malicke🙂 mam tak poodsavane obrovske deky, paplony a kraviny co sme dostali na svadbu a nemozem to vyhodit 🙄

jankastubka
27. feb 2013

ja si budem urcite odkladat. Tiez mam este odlozene po sebe a po manzelovi a nieco urcite pouzijeme. Na odkladanie pouzivam vakuove vaky, ktore dnes stoja par korun a veci potom zaberaju malo miesta.

modrofuzik11
27. feb 2013

jasne, ved je to super. velmi pomoze.

luciaj
27. feb 2013

Ak niekto plánuje min. 2 deti v bežnom časovom odstupe alebo má v rodine ďalšie možné prírastky, je podľa mna nanajvýš nehospodarme veci vyhadzovat (predávať, darovat). Ale je to vec prístupu, ak musi mat mamička pre svoje dieta všetko top, trendy, najnovšie, tak je to na nej ;) my sme kupovali vsetkY veľké veci tak, aby boli vhodne aj pre chlapca aj pre dievča, lebo sme vedeli, že chceme viac deti. A tak sme radšej investovali do kvalitnejsich trvacnejsich veci, aby sme ich nemuseli pri ďalšom dietati vymieňať. Tak mame kocik neutralnej farby, vanicku, prebalovak, atd. A potom aj následne odrazadla, trojkolka, bicykel... A všetko je stále po dvoch deťoch v poriadku a funkčné a využijeme aj teraz pri treťom🙂 pokial ide o oblecko, tiez som všetko zachovale odkladala, uz použila aj svagrina a teraz sa mi veci vrátili a použijem zasa ja🙂

kobrtko
7. mar 2013

My odkladáme, bo zbytočné peniažky na nové nie sú...a keď to dobre uložíš, tak vydržia (teda ak máš kam...asi veľmi nie). No, treba len vydržať, urobiť chytro druhé a potom sa ich zbaviť. My máme RD, tak odkladáme do vriec do humna (to je taká kurnik šopa 😀 ), zatiaľ je kam, no keby nebolo tohto priestoru, tak neviem, neviem.
Teraz čakáme druhé bábo (vraj tiež chlapca), tak veci snáď využijem, tretie neplánujeme, takže pomaly sa ich tiež chcem zbaviť, čo bude ťažšie ako ich zohnať 😅 ....

tehulka2011
7. mar 2013

Ja napr. take veci, ktorym plynie zaruka, som predala hned ako sme prestali pouzivat (monitor dychu), taktiez velke veci ako postielka, kresielko, stolicka na jedenie. Vela veci ku druhemu dietatu uz nebudem kupovat - napr. drevenu postielku uz nechcem :D Zivotnost autosedacky je vraj iba 5 rokov, to som tiez predala, kedze planujeme vacsi rozdiel

rebecca2006
7. mar 2013

@kollarova ťažko povedať... fakt je, že vecičky, hlavne šatičky ak nemáš top značkové, napr HM a Next, ktoré sa aj na bazáre predávajú použíté za nekresťanské peniaze so ziskom nepoporedáš, a aby si dobré bodynka predávala z 0,30E, tak to je tamer charita... Ja som väčšinu malinkých vecí pre sznčeka dostala po kamarátke- po 2 deťoch, ale mala kvalitné veci, ta vydržali aj moje dve- po dcérke sú teraz už do koša. na nej všetko horí všetko je fľakaté od príkrmom, takže už odkladať nebudem....Tiež je fakt, že atičky podliehajú dosť m´údnym trendom, nevieš, či budeš mať detičky rovnakého pohlavia a zasa chlapček síce môže spať aj v ružovom pyžamku, ale nepotrebje ich ružových 5... plus rozdiel zimné a letné deti.... plus limitovaný priestor na odkladanie. Ja by som to robila tak, že nechávaj uniosex kvalitnejšie neseónne veci- body, triká s dlhým rikávom, yžamká, tepláky- tie treba vždy. Vetrovky, kabátiky a pod som predávala, niektoré sa mi podarilo streliť za celkom dobrú cenu... hračky nechávam... po dcérke sa snažím už všetkého zbaviť, myslím, že moje švagriné nebudú mať deti hneď a sú obe také typy, čo chvú nové vecičky. Tak posúvam ešte susedkám a ptok podľa stavu bazárik, burza, Humana alebo kôš...

ursulienka1
7. mar 2013

my cakame druhe babo po 11 rokoch, takze bolo nerealne odkladat veci, zaôezi od toho po akej dobe chcete duhe baby

kikatko
7. mar 2013

všetko som dala preč- vrazila som do výbavy a tu teraz predávam a za tie peniaze kupujem. čiže stale točím tie iste peniaze

burina4
7. mar 2013

@kollarova ano ved sa to zíde a čo je doma to je super ked zistíž,že to využiješ ja som mala odložené a potešilo na ked po ix rokov som to našla a teraz to využivam a nemusím vyhadzovať eurace niekde inde. 🙂 🙂 🙂 🙂

kollarova
autor
7. mar 2013

babulky dakujem za vse prispevky a skusenosti 🙂 🙂 🙂 🙂

lubikan
7. mar 2013

odkladat....a ked nebude moderne,pouzijes na doma a uuurcite aj tak kupis nieco nove LEN pre to druhe

ja napriklad dalsie neplanujem a aj tak mam odlozene vecicky po mojich,tak velkost do pol roka..na pamiatku,z nostalgie

habdula
7. mar 2013

tak ja mám obrovské šťastie, že sestra odkladala, lebo nám to finančne veľmi pomohlo, náklady pri prvom dieťatku vďaka tomu rapídne klesli ... akurát sme museli nakúpiť malinké oblečko veľkosť 50 (aj to mu bolo veľké), bo sa narodil predčasne a všetko mu plávalo, ale je to obrovská pomoc a patrí jej za to moje veľké ĎAKUJEM

renata165
8. mar 2013

Ja som po malej odlozila iba overal a spaci vak pretoze tie sme naozaj kupili priserne drahe ale inak ostatne veci predavam niektore veci co uz boli nie najkrajsie alebo obnosenejsie tak darovavam malej potom kupujem nove strasne rada nakupujem a tak viem ze pri druhom by som aj tak kupovala nove.Uprimne si myslim ze ked by som mala druhe dieta o cca2 roky tak by som mu obliekala nieco ine moda sa stale meni aj u deti a hoci mame dom tak sakle ani space bagy plne oblecenia nepotrebujem pre mna je to bordel.

ivetka13
5. aug 2013

Ja som nieco odlozila a ostatne predala v Od deti pre deti, vykupuju veci a aspon som tam opet nakupila pre svojho maleho dalsie a nemusim to skladovat doma

lucka1222
5. aug 2013

Ja som všetky vecičky odkladala aj keď sme druhé dieťatko neplánovali - po 1,5 roku ich využila moja sestra - len my sme mali chlapčeka a ona dievčatko 🙂 Takže také krajšie chlapčenské veci som rozdala po rodine a všetko ostatné darovala cez inzerát mamičke, ktoré to potrebovala... Mimochodom, postieľku sme nechali a teraz, keď má už deti aj naša najmladšia sestra /vekový rozdiel medzi našimi deťmi 17 rokov 🙂/, ešte ju aj ona využila 🙂 Síce iba na príležitostné spanie u našich, ale aspoň nemuseli požičiavať alebo kupovať novú...

monci8888
5. aug 2013

ja som časť darovala, ale väčšinu odkladám...hlavne preto, že sú to kúsky,čo mi poposielala sesternica z usa a tipujem, že také krásne, originálne a v neposlednom rade drahé si už nikdy nekúpim 😀 ale napr. vecičky ešte po mne nosí teraz moje dieťa na záhradu a niektoré naozaj vyzerajú ako novučičké nové. a hlavne nemusím kupovať na záhradu tepláky, ktoré aj tak rozthrá na malinách alebo na bycikli a keď sa stane nejaká nevyprateľná a pod. nehoda, tak ich proste vyhodím a neni mi to ľúto ako keby som vyhadzovala po troch razoch nosenia nové 😉

dasa123
5. aug 2013

Ja som odkladala vsetko od kocika, postielky az po cele oblecenie, nakolko sme vedeli, ze budeme chciet druhe babo 🙂
Teraz som len vsetko vybalila, nanovo vyprala a ked bude treba len nejake malickosti dokupim 😉 a som velmi rada, ze nemusim kupovat novy kocik, postielku a prebalovaci pult, lebo to boli najvacsie polozky.

zaneta123
5. aug 2013

@kollarova vec pohľadu a samozrejme i hrúbky peňaženky 🙂; ja som odkladala všetko, ale aj som si to dobre naplánovala - rozdiel medzi deťmi skoro na chlp presne 2 roky a ešte aj rovnaké pohlavie 😉, takže veci mi sedia i sezónne