Odkladať, či neodkladať veci po prvom dieťati pre druhé?

kollarova
7. feb 2013

Odkladate si vecicky po prvom dietatku,pre druhe.Myslim tym oblecenie,hracky pre najmensich a pod.neviem ci si ich mam odkladat,alebo to mam popredat,pretoze sa mi to coraz viac kopi a kopi a nemam to pomalicky uz kam davat..mi s manzelom sice planujeme druhe dieta,ale nie za rok ani za dva.podelte sa prosim ako to riesite,alebo ako by ste to riesili vy.dakujem za kazdy nazor. 🙂 🙂

zigzag
15. aug 2013

ja som rozpredala co sa dalo, a co sa nedalo - neoplatilo,lebo niektore babusky chcu nakupovat za cenu postovneho 😝 , tak to mame odlozene pre pripadne krsniatko, odlozia som len nove, neposkodene veci, do znosenych som poumyvala okna.. 😀 ja uz druhe mat nebudem.. 😉

luciaq
15. aug 2013

ja som odkladala do pivnice a ked mal syn 11mesiacov otehotnela som znovu,ale cakali sme dcerku tak unisex veci som povyberala pre nu, bodynka tiez a ostatne chlapcenske neznicene som darovala kamoskam pre ich decka a tie sprate som dala do kontajnera na handry. ja by som odlozila. podla mna je zbytocne sa vsetkeho zbavit aby si potom kupovala nove

vojann
1. okt 2013

Dievčatá, poradím Vám všetko odkladať zo zdravotného hľadiska - aj ekologického sú pre novorodenca najvhodnejšie veci opraté viac ako 15x vtedy z oblečenia vyperiete všetky pesticídy a máte vlastne oblečenie, ktoré sa vyrovná biooblečeniu. Ja osobne by som krehkého novorodenca neobliekala do nového oblečenia, aspoň prvú vrstvu - body, dupačky, overaly.

prasiatko30
1. okt 2013

@vojann tak to ja som potom stary ekologista o tom som ani nevedela 😀

emilia25
1. okt 2013

ja veru ze odkladam vzdy ich dam do vreca a pod postel a ked cakame dalsie babatko ich vyberiem operiem ozehlim.mam do konca aj niektore vecicky ktore ani raz ani pri jednom neboli nosene hlavne co su veciciky pre dievcatko kedze este k nam neprislo tak hadam sa to uz podari tento krat.ale co by to bolo za tehulkovanie keby som si nekupila nejake pekne nove vecicky.takze uz teraz sa tesim na tie krasne uzasne nakupy novych veciciek.

lujza123
4. okt 2013

Neodkladam...druhe dietatko urcite nebude a z rodiny tiez sa uz nikdo nechysta najblizsich 6 rokov. Co mam odlozene su vecicky do 1,5 roka, na 90 % unisex a par blbosti ako stolicka na jedenie, cestovna postielka, uteraky, mala perina, obliecky.....Ostatne velkosti z coho mi vyrastie popredam alebo podarujem....
Nakupujem nove ale aj z bazaru, vzdy sa mi podari jednu velkost preskocit, tricka, teplaky poohrnam.....kupujem radsej kvalitne veci ale aj tak ich mala dost znosi. Ked to tak vezmem nema moc veci, napriklad rifle mala jedny naposledy ako 2 rocna, sveter tusim jeden pred 3 rokmi...atd. Ale keby mam v plane este nejake dietatko tak urcite odkladam

Mala ma veci aj po sesternici, je tam 6 rocny rozdiel a aj ked su to kvalitne vecicky tak je to poznat ze su uz starsie, hlavne strih, material...a uuuplne iny vkus a iny sposob obliekania. (myslim tym napriklad vela pancusiek, ja ich malej vobec neobliekam, ma 2 termospodky alebo leginy ktore si dokaze obliect aj sama, alebo vela bielych a svetloruzovych veci ktore sa zase rychlo zaspinia a potom sa to neda vyprat atd) Takze komplet satnik po niekom inom aj tak clovek moc nevyuzije

sylvya
9. okt 2013

ahojte prosím vás chcela som sa spýtať odkladám po dcérke všetky vecičky :D narodená koncom októbra:D kebyže čakáme dievčatko ktoré sa narodí v júni, však mi tie vecičky vôbec nezapasujú ? lebo vlastne čo budem potrebovať na leto pre novorodeniatko to maja dcerka ma vo velkosti až 6-9 m :D a novorodencké máme v zimnej verzii :D

syrik
6. nov 2013

Babenky, aj ja riešim túto dilemu...chceli by sme druhé, ale ak sa narodí v inom čase, asi mnoho veci moc nevyužije, rovnako, ak to bude opačné pohlavie 🙂 Rozmýšľala som nad predajom, ale neviem, čo s vecami, ktoré som podostávala? Myslím napr. od svokrovcov, rodičov - nové, ktoré nepatrili k lacnejším. Nebolo by rozumné ich im vrátiť, aby to podarovali prípadným ďaľším vnúčatám? Nikto so súrodencov nečaká a asi ani neplánuje. Nemám to kde skladovať, predávať mi je to blbé, rovnako ako darovať niekomu cudziemu. Ako by ste to poriešili?