Odsávačka hlienu na vysávač. Je bezpečná pre kojencov?

lily1983
15. júl 2009

AHojte, som hrozne zufala, mam malu dcerku, ma tri tyždne, a ma velmi zahlieneny nostek, a nejde jej to odsat s normalnou odsavackou, ma to az niekde v nosnych dutinach..dokonca, ani materske mlieko jej nestavci, vcera som ju uz musela dokrmit s umelou, co ma tiez dost trapi, ze uz tak skoro som musela zacat dokrmovat, a este mi to aj vyvratila vsetko, a aj hlieny v tom boli ..dokonca boli zelene, co myslim, ze bude nejaky zapal..pomozte mi prosim
dakujem

lenka_da
17. júl 2009

mimochodom, v nejakom detskom casopise som citala, ze tuto odsavacku mozno pouzivat maximalne 3-4 dni po sebe, inak by sa mohla poskodit sliznica v nosteku 😒

alecka
3. jún 2011

babule ako casto mozem vysavat 6 tyzdnovemu babu nostek? niekedy jej to musim odsavat aj po par minutach 😠 , a nie vzdy sa mi podarinavlhcit sliznicu libenarom, lebo rychlo musim konat ☹ . nemoze jej taketo caste odsavanie uskodit? dakujem

aliza
4. jún 2011

@alecka podla mna odsavas prilis casto, ja som malemu nikdy neodsavala, ked mal soplik, len utierala, co vytieklo von

zuzka38
4. jún 2011

@alecka ja odsavam nasmu krpcovi dvakrat za den asi a tiez mi to pride prilis casto :( pri dalsej poradni to xcem riesit s lekarkou, ako moze mat zdrave mini baby tolko soplikov? moze to uz byt alergia? a mne to niekedy vsetko nevysaje, neviem ci vysavac nedavam na prilis nizku intenzitu, len sa zas bojim, ze mu povysavam vsetko v hlave...

alecka
4. jún 2011

@aliza @zuzka38 tak som uz z toho jelen ☹ . keby jej to nezavadzalo a mohla dychat , urcite by som neodsavala. lenze jej to evidentne prekaza, kasle nemoze to dostat von ani pusou, ani nostekom ☹ . nema klasa nadchu, ma to vo vnutri, mozno to ma z refluxu, obranny mechanizmus. ked kychne, tiez jej to poutieram, ale aj tak to musim este vysat, aby som to dostala uplne von.z info, ktore mam k dispozicii sa uvadza,ze je potrebne dostavat hlieny von, aby sa nemnozili vnutri bakterie a nevznikali komplikacie. dokonca aj dr na sone koli ger nam odporucil odsavat, aby zvysky mlieka neostavali v dychacich cestach. tiez by som to riesila s dr, ale ako na potvoru, zase vikend 😠 a my toto...vysavac mam na najnizssom stupni, tiez mam niekedy pocit ze jej vysajem vsetko z hlavky ☹ . tiez ma napadla alergia,ale alergia vraj u takychto babatiek sa este nevyskytuje. ale to som tiez len citala a ci je to pravda, to neviem. som na pochybach,pomoct jej musim a ak nebudem vysavat, tak fakt neviem ako.

zuzka38
4. jún 2011

@alecka suhlasim ze radsej vysavat ako nechat dieta trpiet, ja ked vidim, ze nevie dychat alebo len chrci tym nostekom uz aj vysavame a hlavne sa mu potom ulavi.. ja som tiez zvedaava co povie dr. drzim palce alecka ;)