Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Odsávačka materského mlieka

julinkaz
15. okt 2012

ahojte všetci, chcela by som vás poprosiť o vaše názory na odsávačky mlieka, hlavne na to, ktorá značka bola alebo je pre vás No. 1. pri prvom synčekovi som to totiž podcenila a stálo ma to krvavé prsia a samozrejme nedojčenie ☹ tak by som to teraz chcela už v predstihu zariadiť tak, aby som potom nemala oči plné sĺz a nervy v kýbli 🙂 ďakujem všetkým.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januliku
15. okt 2012

@julinkaz u mna plati to iste, co napisala anetkaadamko 😉

luna22
15. okt 2012

Ja som mala aj manuálnu, aj elektrickú. Odsávačka je veľmi dôležitá ak chceš kojiť. A elektrická to je zázrak 🙂 Medela u nás bola.

veronicka1901
15. okt 2012

Moja mala nechcela vobec pit z prsnika, takze som jej az do konca 8. mesiaca mlieko 6x denne odsavala. Mala som rucnu odsavacku Avent, velmi mi vyhovovala, ale pri druhom dietati uz urcite kupim elektricku 😀.

luna22
15. okt 2012

Manuálna je dobrá na rozbeh mliečka, elektrická ti tak veľmi spríjemný život, že zrazu som nebehala celý deň s odsávačkou.Len ja som potrebovala veľa mliečka, malej sme ho museli nosiť ( bola dlho v nemocnici) tak pre mňa to bola najlepšia investícia.

zigzag
15. okt 2012

ja akurat predavam svoju, rucnu od aventu, pouzivanu 6 mesiacov aj so sterilizatorom do mikrovlny, je pozivana, ale plne funkcna,,,, cena 15 e ,, dufam,ze ma nezmazu 😀

vonicka
15. okt 2012

Ja som si o odsavackach vela citala pred porodoma vyslo mi, ze by som rozmyslala iba nad dvom znackami - Avent a Medela. Ja som si kupila Avent manualnu a bola ok, ale u mna platilo, ze si odsajem ovela menej odsavackou ako zo mna vysaje dieta. Ale na zaciatku, takych prvych 5-6 tyzdnov som odsavacku pouzivala, hlavne v noci, ked mi isli prsia prasknut. Ak vsak budes normalne kojit, po case uz urcite s odsavackou treba prestat, lebo cim viac odsavas, tym mas viac mlieka a ono je dobre, ak sa ti tvorba mlieka ustali po par tyzdnoch na takom mnozstve, ake je potrebne pre dieta aj bez odsavania. Ak by som odsavala dlhe mesiace, tiez by som si asi kupila elektricku. Dopredu vsak nikdy nevies, ako na tom budes ty, mozno ju potrebovat vobec nebudes, takze ja by som si na tvojom mieste kupila najskor manualnu a potom skusala dojcit uz bez nej.

adjap
15. okt 2012

Zalezi na tom na co tu odsavacku potrebujes. Pri prvom dietaktu som po prirodzenom porode mala druhy den navrete prsie ako pampuchy. Zacali sa zapalovat. Pomohla MEDELA elektricka na oba prsniky. Tu som mala pozicanu v nemocnici. NAjviac ale pomohlo ked zacal maly papat. Doma som mala AVENT rucnu a tu som pouzivala len ked sa mi zacal zapalovat prsnik, lebo maly nevypil vsetko......... Pri druhom to bolo uplne inak. Kedze nemohlo sat, narodil sa s razstepom pery a podnebia a chcela som mu dat dobry zaklad doma som mala Elektricku AMEDA /zijem v zahranici/ dualnu na obidva prsniky. Bola lacnejsia ako Medela. Odsavala som kazde 3 hodiny aj v noci do jedneho roka druheho syna a potom uz len kazde 4 hodiny. Mlieko som mala len preto, ze popri odsavani mi pomahal starsi syn a pravidelne mi spustal laktaciu, pripadne ked sa mi zapalil prsnik tak odsal on alebo som pouzivala manualnu. vydrzala som to asi 1rok a 3mesiace. Starsi bol teda dojceny 3roky a 9mesiacov a mladsi mol na materskom mliecku 1rok a 3 mesiace. Ak rozmyslas nad odsavackou, dolezite je rozhodnut sa ci ju chces len prilezitostne odsavanie, alebo na full time. Inac manualnou odsajes viac. Je to dost velka investicia tak ti prajem aby si sa rozhodla spravne 🙂

kmkke
15. okt 2012

@julinkaz Ja mám dve odsávačky. Prvú som si kúpila manuálnu pákovú Chicco, ale podľa mňa má slabý ťah, trápila som sa skoro hodinu a ledva som vytiahla 20ml. Potom mi kámoška požičala na skúšku Medela Harmony a s tou to išlo oveľa lepšie, tak som si ju objednala a som spokojná, je manuálna páková, ale za pol hodinky mám 70ml a ešte pri tom stíham čítať knihu alebo časopis. Obidve som "prekúpila" tu na modrom koníkovy, takže som aj ušetrila peniažky. 😀 😀 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli