Odsávačka Medela alebo Avent. Ktorú kúpiť?

tina.
29. sep 2008

chcela by som vás poprosiť o názory,skúsenosti s týmito odsávačkami,zaujímala by ma hlučnosť,aká je s nimi manipulácia,výkonnosť

AVENT odsávačka materského mlieka ISIS iQ UNO elektronická

MEDELA swing

MEDELA mini elektric

ďakujem za každý názor

nanika
17. feb 2010

Ywushka, tento problem nemas ako jedina, skoc k predajcovi, vyskusajte, ci je spravne zlozena, vyreklamuj. Uz som o tom pocula, ze to aventky robia.

ywushka
17. feb 2010

hmm parada a ja jsem ji kupovala pres net pres eshop,tak tam napisu email co mam udelat! dekuji za radu

anopka
25. feb 2010

ahoj kocky chtelajsem se zeptat zda jste si kupovali odsavacku mleka pred porodem nebo az po dekuji moc

babykuky
25. feb 2010

ahoj anopka, ja som si ju kúpila už teraz, som v 30 týždni. Kúpila som si avent čo som počula baby okolo mňa tak si ju chválili...

petka035
25. feb 2010

anopka ja som ju tiež už mala pred pôrodom a hned po pôrode som ju na druhý den využila,super sa mi tak rozbehla laktácia a okrem toho malá sa narodila skôr a bola v inkubatore,čiže som ju používala stále, takže nikdy nevieš čo sa môže stať 🙂 a mala som medelu harmony-denne 1500ml mlieka 😝

ichbinich
25. feb 2010

Ja som fasla v nemocnici take elektricke monstrum s vozikom 😉 To robilo naozaj vakuum, ale bolo hlucne.
Na doma som mala naprv zapozicanu Medelu (model si nepamatam) z lekarne. Ta tiez robila vakuum, ale bola to extra bedna a relativne hlucna. Kedze nebolo jasne, ako dlho ju budem potrebovat a nechcelo sa mi platit denny poplatok, tak som si kupila Avent isis IQ uno. Ta je malicka, lepsie povedane, iba sa na flasku nasrobuje ten lievik. A hlavne je tichunka. Ja som s nou super spokojna. Este som nemala ziadne problemy. Odsavala som zo zaciatku casto (maly nevedel dobre pit), potom coraz menej. Teraz odsavam rano, ked som ako Pamela Anderson 😝 (maly uz spi od polnoci do 7). Takze mam vzdy zasobu mliecka pre otecka do flasky na dobru noc, na kupanie a pre pripad, ze chceme ist do kina alebo tak a o maleho sa staraju stari rodicia 😉

nanika
26. feb 2010

Anopka, ak mas muza v case porodu pri sebe a nie na druhom konci republiky, ako mam ja, tak si teraz len vyhliadni a napis muzovi, aku a odkial treba kupit, ak mu povies v porodnici. Skor to nema vyznam. Ja ju uz kupenu sice mam, ale pravdepodobnost, zeby bol muz v BA je strasne malicka, takze by som akurat tak mala stresy a z porodnice si ju musela ist kupit sama :(

veronika2509
12. mar 2010

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Mám ručnú odsávačku Medela Harmony je super no akurát ju reklamujem lebo mi praskol jeden diel na nej a z dôvodu častého odsávania mliečka si musím kúpiť ihneď druhú a neviem sa rozhodnúť či opäť Medelu (fakt výborná spokojnosť) alebo som pozerala Avent isis no neviem ako tieto fungujú, majú tiež možnosť dvojfázového odsávania ako u medely? s týmto by som potrebovala poradiť. Ďakujem pekne

ajsbirka
21. apr 2010

Ahoj, potřebovala bych poradit. Holky, co máte menší prsa, která odsávačka Vám vyhovuje víc ? Medela Harmony a nebo Avent Isis ? Potřebuju si odsávačku koupit, rozhodla jsem se , že bude stačit jenom ruční, ale nejsem schopná se rozhodnout mezi těmahle dvěma. Nerada bych koupila něco, co pak nebude dobře odsávat, protože nebude sedět. Předem díky.

achina
21. apr 2010

ajsbirka, ja mam prsa asi tak nulky ☹ a mela jsem odsavacku od Medely. S Aventem tedy nemuzu srovnat. Medela mi vyhovovala, odsavala jsem s ni asi 4 mesice, z toho asi 2 mesice 6x denne. Jestli odsavala dobre....no odsavala, ale tezko rict, jestli by jina odsavala lip nebo jestli jsem proste mela mene mleka. Spis to druhe, na jedenkrat jsem odsala vzdy tak 60-80 ml, cca po 4 hodinach. Jediny problem, ktery jsem mela, tak ze se mi zkroutil ten nastavec na prso. Volala jsem do firmy, pani strasne ochotna, uznala mi to jako reklamaci a hned do druheho dne zdarma poslala. Rikala, ze to asi dlouho vyvaruju. Nevim, ale ten novy se mi zkroutil zas. Ja myslim, te to bylo tim, ze jsem odsavala hrozne zurive 🙂 Proste jsem asi moc tlacila, mela jsem asi pocit, ze odsaju vic 🙂 Ale na funkci to myslim stejne nemelo vliv.
Tak preju rychle rozhodovani.

ajsbirka
22. apr 2010

achina, díky moc. dneska jsem objednala medelu 🙂. tak snad bude sloužit 🙂.

xkacatkox
27. apr 2010

já měla medelu swing, celkem ji chválím, ale potřebovalajsem ji akorát v porodce, když se mi nejvíce nalily prsa, pak už ne,Matýsek se stará sám a svědomitě

bublina01
17. máj 2010

vyborna stranka aj rady pre mamicky je www.vitalos.sk
o Medele je tam vsetko..

arrett
8. mar 2011

babz, preco mi medela robi bublinky y mlieka a poto, to ide von tez tu bocnu dierku?

beausa
8. mar 2011

ahoj, ja mam Medelu mini elestric, som spokojna, rychle ale hlucne. A na tiche odsavanie som dokupila awent rucnu, aj s tou som spokojna, hlavne vecer a v noci.je ticha....

kristinagabi
9. apr 2011

Dievcata,prosim poradte. Chcem si kupit Avent odsavacku. Paci sa mi elektricka+rucna. Je to dobra odsavacka? Je draha,takze by som potrebovala vasu radu. Citam,ze vela chvalite aj rucnu Avent. Ta elektricka+rucna je taka ista (myslim rucnu cast) ako len rucna?

nanai
15. apr 2011

@kristinagabi Avent elektrická je moc fajn, mohu doporučit. Když se vymění ta elektrická hlava za páku, vypadá i funguje úplně stejně jako ta mechanická Avent. Jen ta elektrická asi není stavěná na používání několikrát denně po dobu déle než rok. Já ji používala asi rok, tu elektrickou, každý den. Pak začala zlobit, jako reklamaci mi to bohužel neuznali opravu jsem musela zaplatit, ale ani po opravě už nefunguje jako dřív, má takový jiný zvuk. Tak ji používám teď jako ruční. Mám i dvoufázovou elektrickou Medelu Swing, tu používám taky, ale odsávání je s ní pro mě mnohem nepříjemnější, často až bolestiví, to se mi s Aventkou stávalo zcela výjimečně(jen když jsem odsávala hodně často a moc dlouho).Navíc s Medelou Swing jsem vždy odsála o něco míně než s Aventkou.

bambulka0406
23. máj 2011

@arrett prisla si na to, preco robi bublinky? mne to robila minielektrik, dala som reklamovat a kupila tak istu, kedze inu som nemohla zohnat a surne som potrebovala nahradnu a teraz mi to robia obe. aj ta nova aj stara. ma porazi

zzuzana82
23. máj 2011

@veronika2509 ahoj ,musim suhlasit s beausa,mam tiez medela mini elektrik a som s nou velmi spokojna,je sice ,, trochu,, hlucna, ale da sa na to zvyknut. Mam aj rucnu Avent, ale tu nepouzivam ,pretoze ma velmi tahala a boleli ma z toho prsniky, zalezi asi ako komu co sadne a ako casto chces odsavat, ja musim odsavat 6x denne , takze pre mna jednoznacne elektricka 🙂

arrett
25. máj 2011

@bambulka0406 áno, lebo je spinava. Vlastne tie bublinky išli hore a potom do toho strojceka a cez dierku von. Tým sa odsavacka zababrala. Treba cez to pustiť nejaký lieh, nech sa to od toho mlieka vyčistí. A treba niekedy nechať bezat strojcek na prazno. Iba ho zapnúť, bez odsavacky, nech sa precisti.

jaru30
25. máj 2011

Ahoj holky 🙂
narazila jsem na vaší diskuzi a taky písnu 🙂
Já měla Medelu mini electric a byla jsem maximálně spokojená. Odsávala jsem denně, snad každou chvíli 😅 a to víc jak půl roku. A naprosto v pohodě. Bez závad. Pravda, trochu hlučnější je, ale malýho to nevzbudilo, i když spal vedle mě 😵
Ještě mě tak napadlo, jak tu píšete, že se rozbila a tak jsme musely rychle kupovat jinou. Možná jste to už zmínily, nevím, nečetla jsem celou diskuzi.
Nevím, jak na Slovensku, ale tady v Čechách má přímo Medela několik laktačních poradkyň, v každém kraji několik, u kterých si můžete odsávačku pronajmout, než vám třeba vyřídí reklamaci, opravu a tak 😵
http://www.medela.cz/novinky/pronajem.php?pr=9

mojdend
29. júl 2011

ahojte baby. sme ani nie 2 tyzdne pred porodom. nechcela som si odsavacku kupovat dopredu, lebo mozno nebudem potrebovat, ale nasla som na inzerat za super cenu pouzitu odsavacku medela swing, tak uz ju mam doma a prave sa sterilizuje, tak dufam, ze to bude v poriadku. chcem sa len opytat, ze ked si budem kupovat flasky na to, tak to pasuju iba flase od medely, alebo aj ine znacky? flase som nekupovala este vobec, tak sa chystam kupit aspon jednu-dve pre istotu do zasoby, len neviem ake. pocula som, ze dobre su avent aj chicco. no a este sa chcem opytat, ze ked si nahodou budem musiet mliecko odstriekat, tak to rovno do tej flase, v ktorej bude, alebo sa to da potom preliat do inej, ktora bude mozno miminku viac vyhovovat. alebo sa to pri to prelievani moze kontaminovat?

siimmii
29. júl 2011

ja som mala rucnu avent a bola som spokojna,mala som aj medelu rucnu no to viac bolelo odsavanie

josefina79
29. sep 2013

Já mám odsávačku od Tommee Tippee, dělají i lahvičky a dudlíky. Koupil mi jí manžel, původně jsem ho poslala pro Avent, protože jsem o téhle odsávačce neměla žádné doporučení, ale teď jsem fakt spokojená. Mám tu elektrickou (je ve fotoalbu), má 4 stupně odsávání a byla k ní i lahvička a sterilizátor a několik vložek do podprsenky. Takže za tu cenu (cca 3 000 Kč) fakt skvělý. Ale hlavně s ní odsaju dostatek mlíka, který si mimís nevytáhne 🙂
Mám jí v albíčku 🙂

jennyska
31. okt 2013

@zzuzana82 @josefina79 @siimmii @mojdend @jaru30 arrett

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s odsávačkou mléka do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které se chystají pořídit si tuto pomůcku a hledají radu, tipy, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/odsavacka-mleka/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informace o Odsávačkách mléka na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabuchah
12. mar 2016

Baby, prosím tiež o radu... Malá má týždeň a nechce prsník bohužiaľ, tak odsavam ručne ☹ mám ručnú odsavacku od nuk, ale je to.pracne a nezdá sa mi až tak silná na ťah, v Inzeráte som našla elektrickú medelu mini, ale čítam že je len.na príležitostné odsávanie.. Hlučnosť by mi nevadila, len aby vydržala a sala