Odsávačka Medela alebo Avent. Ktorú kúpiť?

tina.
29. sep 2008

chcela by som vás poprosiť o názory,skúsenosti s týmito odsávačkami,zaujímala by ma hlučnosť,aká je s nimi manipulácia,výkonnosť

AVENT odsávačka materského mlieka ISIS iQ UNO elektronická

MEDELA swing

MEDELA mini elektric

ďakujem za každý názor

konja
30. sep 2008

Tak já mám ruční Avent a maximální spokojenost. U mě teda neplatí, že by ruční odsávání bylo náročné. Mám hodně mléka a tak stačí zmáíčknout páku, držet a mlíčko samo vytéká třeba i půl minuty. Takže když se zadaří,tak mám na pět stlačení 100ml 😉 A ruce mě z toho teda nebolí.

lucia31
30. sep 2008

ani ja nedam na rucnu avent dopustit..este po kojeni, ked mi rukou nejde uz ani kvapka, mi aventka po par minutkach spusti nanovo mliecko..mala som aj medelu, mini elektrik, no oproti avent to bola bieda

lila794
30. sep 2008

Aventka je uplne najlepsia!!!!!!

qetinka
30. sep 2008

rucna avent 😉 najlepsia...

hlavinka
30. sep 2008

holky, mam taky avent (po svagrove). Muzu se zeptat, jak se o to pecuje? zda to nejak po kazdem pouziti vyvarujete nebo jak? Tak snad odstrikavani zvladnu 😕

katka.m
30. sep 2008

Ja od pôrodu len odsávam a kŕmim z fľaše. Mám Medelu mini elektrik a aj avent isis IQ. Obe majú niečo do seba. Medela je rýchla a má dobrý cuc, ale j hlučnejšia. Aventka ťahá slabšie, ale jemnejšie. Prirovnala by som to asi takto: Medela -polročné hladné dieťa a Avent-2-mes. hladné bábo. Medela je hlučnejšia, ale môj malý je od narodenia zvyknutý a dokonca ho uspáva, takže žiaden problém, akurát musím dávať hlasnejšie telku 😀 Keby som mala vybrať, tak beriem Medelu. Zaujímavé však je, že moje prsia si tak zvykli, že ľavé vyprázdnim len s medelou a pravé len s aventkou. Takto fungujem duo.

katka.m
30. sep 2008

A ešte, odsávam s mini elektrik 6mes a 2 týždne a doteraz nemala žiadnu poruchu. Aventku mám 4 mesiace a trošku je rozkývaný kontakt na drôtiku a sama vypína, dostáva sa mi k motorčeku mliečko, čosi tam zle tesní.

ivik
30. sep 2008

nikka.vo- ptala jsi se,jak dlouho se to dá vydržet. Malý bude mít 12.10. pět měsíců a je jen na odsávaném MM 😉 Doktora po narození mi říkala,že to budat tak max na měsíc,že se mi mlíko ztratí a opak je pravdou 🙂

katullka
30. sep 2008

ja som mala rucnu Aventku a bola som s nou velmi spokojna.

gimik
30. sep 2008

Ahojky, já mám MEDELU dvoufázovou ruční a je fakt SUPERRRRRR 🙂 🙂
V porodnici jsem zkoušela MEDELU Swing, taky je dobrá, ale ta mechanická mi vyhovuje líp. Vyrazila mi dech, když jsem jí po prvé zkoušela, ani se mi nechtělo věřit, že to jde tak snadno. 🙂 🙂

gimik
30. sep 2008

Holky, ráda bych odstříkávala mléko do zásoby, ale nevím v čem mlíčko zamrazit. Chtěla bych se zeptat v čem mlíčko zamražujete? Moc díky 🙂 🙂

konja
30. sep 2008

gimik: Koupila jsem si od aventu kelímky na mlíčko. Pordávají se vzlášť kelímky a zvlášť víčka. Dá se to v tom zamrazit i ohřát v mikrovlnce, dál se to využívá i na příkrmy. Maj výhodu, že mají drsnější povrch určení k napsání data kdy jsi to zamrazila a suprově se staví na sebe do komínku ( kelímek se zacvakne do víčka spodního kelímku). Super těsní, já jsem spokojená. 😉

radka.m.
30. sep 2008

ahojda,mám koupené taky kelímky od Aventu,můžu jenom doporučit,u nás jsem je koupila i s víčkem,jeden stojí 50kč,ale fakt se vyplatí,nejdřív jsem zamražovala MM,ted ovocné přesnídávky a masozeleninové obědy,fakt super.nikka.vo.-já odsávám 11měs.a mléka mám pořád dost,když vidím,že mi laktace začne klesat,tak jednoduše přidám jedno odsávání v noci a do týdne se to zase zvedne.jinak přes noc neodsávám,akorát tak 4krát za den.

bibianna
30. sep 2008

ja mám medelu, je výborná, elektrická

gimik
30. sep 2008

holky a ty kelímky jste sehnaly normálně v lékárně nebo jste je objednávaly po netu?? 🙂 🙂

katka.m
30. sep 2008

Dostať ich aj v detských obchodoch, aj na nete. Ale môžeš skúsiť aj fľaštičky od presnedávok, tam dávaš len do dvoch tretín mliečko, aby nepraskali. Je to tiež dobré a hlavne lacnejšie.

radka.m.
30. sep 2008

sehnala jsem je u nás v lékárně,mají je i v dětských obchodech,do skleniček od přesnídávky mlíčko nedávám,protože ty sleničky už většinou nemají víčka na závity,jako dřív a 50kč v dnešní době zase člověka nezrujnuje,ne?

jesssie
30. sep 2008

Odsávačku mám zn. Medela, elektrickú a som spokojná. A mliečko si odkladám do sklenených flaštičiek od detskej výživy. Ja kupujem tie výživy väčšinou v Bille a tam majú dosť aj takých čo majú víčko so závitom.

mkr
1. okt 2008

dobrý flaštičky od přesnídávek mají tesco je tam dobrý uzávěr 😉

elize
1. okt 2008

Ja som mala Medelu mini electric. Je dost hlucna, ale zvykla som si. Skusala som aj rucnou. Rucnou som odsala viac, ale bolo to velmi pracne a mala som mozole na rukach 😅 Maxinko bol krmeny MM z flasky. Je predcasne narodeny a nevedel sa poriadne prisat, tak som pristupila na odsavanie. Zvysit laktaciu odsavackou sa mi ale nepodarilo, preto sme neskor presli na dokrmovanie UM a od 6 mesiaca je len na UM ☹

Medelu predavali aj na sestonedeli v nemocnici a laktacna hovorila, ze je jedna z najlepsich.

arieska
1. okt 2008

neviem veľmi porovnať, ja mám klasickú MEDELA ručnú. VRAJ je lepšia ako elektrická, lebo že elektrická tak dobre neodsaje, ale neviem porovnať. Ale mala som aj Chicco, ale to bol šrot.

dudri
1. okt 2008

som spokojna s odsavackou medela harmony

geegee
2. okt 2008

Tak, odvcera mam Aventku ISIS IQ uno a je fajn. Vrci, ale da sa to prezit a system ako fuguje mi vyhovuje - teda to zapamatanie si rytmu odsavania. Odsajem z nej o nieco viac ako ked odstriekavam rucne / 180 ku 150ml/.

macaeliska
4. okt 2008

no tak to uz naozaj neviem co si mam kupit. Momentalne odsavam rucne a popravde je to drina. Dnes v noci som odsavala hodinu 120 ml. Kolko vam tak trva odsavat s elektrickou odsavackou?

zuza.m
4. okt 2008

no ja mam teras medelu.a myslim že mne to ide rovnak pomaly ako aj ručne .akurat tak nebolia ruky.ale ručne som si odsala 80 a s elekt.120ml.

llucinka
4. okt 2008

Měla jsem ruční odsávačku od Aventu a nemůžu si na ni stěžovat. 🙂 Možná kdybych vyzkoušela elektrickou, zkušenosti by byly jiné, ale s tou ruční to bylo ok. Jinak také doporučuji ty VIA pohárky od Aventu, koupila jsem si celou tu sadu 10+10, měla jsem jich několik, do kterých jsem dávala mléko, a později jsem všechny využila na příkrmy. Žádný se mi nezničil a jak tu někdo psal, v mrazáku do sebe perfektně pasují, zacvaknou a je to. 😉

zusma
4. okt 2008

Mne laktacni sestra v porodnici (když nám vůbec nešlo kojení a musela jsem odsávat) řekla,že s odsáváním daleko nedojdu.čímž mě jakožto totálního laika v oblasti kojení dost psychicky rozhodila. Malé bude brzy rok a doteď odsávám. Nejdřív dva měsíce ruční medela a pak elektr.medela. Jestli tu bábu v porodnici ještě někdy potkám,tak ji řeknu,ať si ty kecy příště nechá pro sebe a nestraši tím mamky

katka.m
4. okt 2008

macaeliska: Odsávanie odsávačkou by malo trvať 15-max 20 min. z jedného prsníka. Ak len odsávaš, tak oba prsníky naraz alebo striedať(ja mám dve odsávačky, čie naraz a 20 min) Veľmi dobre info a rady nájdeš na www.kojeni.net, poradňa-archív. Mne táto LP veľmi dobre poradila a vďaka nej mám mliečka dosť doteraz(ba ešte aj viac než potrebujeme) a to odsávam od pôrodu.

macaeliska
4. okt 2008

katka.m vdaka za typ. Nasla som, co som hladala. Presne nas problem.Este raz vdaka

3558
4. okt 2008

ja len pridam svoj nazor, ja mam avent rucnu, a nobelovu cenu tomu kto ju vymyslel, je absolutne super.