Odsávačka Medela alebo Avent. Ktorú kúpiť?

tina.
29. sep 2008

chcela by som vás poprosiť o názory,skúsenosti s týmito odsávačkami,zaujímala by ma hlučnosť,aká je s nimi manipulácia,výkonnosť

AVENT odsávačka materského mlieka ISIS iQ UNO elektronická

MEDELA swing

MEDELA mini elektric

ďakujem za každý názor

3558
4. okt 2008

este k tomu odsavaniu.... ja som zacala odsavat a mne mlieko odyslo do dvoch tyzdnov. poplakala som si, a do dnesneho dna to lutujem, a dala by som cokolvek za to, aby sa to dalo vratit spat. uz sme mesiac na um.

gabka32
4. okt 2008

ahoj, já měla medelu ruční HArmony, Avent ruční a ted Avent elektr.ISIS IQ. a nejlepší asi byla ruční Avent, odsáté za 10min. ted se trápím s elektr.i hodinu na odsátí 60ml ☹
nevím čím to je, 2 měsíce jsem odsávala v pohodě a pak mi začlo mlíka ubývat, i když dělám všechno možné, homeopatika, meltu, pivo, sezam..... ted už tak denně kolem 400ml ale jsem ráda i za to 🙂

macaeliska
4. okt 2008

gabka 32. Ja len pre zaujimavost. To pivo je blbost. Ale aj ja sa tesim, ked si ho konecne dam. ha ha. Daj si radsej vineu.A zuzana 29, preco odislo mliecko? Tou odsavackou?

gabka32
4. okt 2008

maceliska, někdo na to nedá dopustit 🙂 a vinea je moc bublinková a sladká... a na pivo ani moc chut nemám, jen jsem zkoušela jestli pomůže.

macaeliska
4. okt 2008

aj ja som to skusala. Ja totiz pivo milujem. Nie sice vo velkom ale uz sa tesim, ked mala bude jest rezne a ja si dam pohar piva. Tiez som sa tesila ked som skusala cierne pivo. 😉 . A co sa tyka odsavacky, tak ja mam rucnu canpol. Kocky, nekupujte!

nikes
4. okt 2008

já jsem ze začátku odsávala ods. Avent - ruční - je supr, pak jsem si pořídila Medela Elektric. Taky není špatná, ale je dobrá jenom když máte hodně nalitá prsa. Tedy u mě to tak bylo. Do 6 měsíců jsem odsávala 5x-6x denně, pak už jen tak 2x-3x denně. Když jsem cítila, že mi ubývá mlíčko, tak jsem pila hodně Melty + odsávala jsem i v noci a ono se to zase upravilo. Vydržela jsem odsávat do 14 měsíců malé, ale to jenom díky tomu, že mám jedno dítě, které navíc mě v klidu nechalo odsávat a byla vůbec moc hodná. Nyní má 21 měsíců a je z ní takový neposlušný čertík, že mám někdy pocit, že mi ji někdo musel vyměnit 🙂

gabka32
4. okt 2008

nikes Meltu si pila černou nebo s mlíkem? mě ta černá moc nejede ☹ v noci odsávám taky - tak kolem 23hod ,pak ve 3 a pak kolem 8.

3558
4. okt 2008

macaeliska mne odislo mlieko ked som si odsavala. lebo maly sa nevedel dobre prisat, a mala som velmi vela mlieka, tak som si musela odstrekovat. strasne som mala naliate prsia a bolelo ma to. preto mi ta aventka spravila dobru sluzbu, a odsavala som si z kazdeho prsnika 125ml tolko som mala mlieka. a do dvoch tyzdnov ani kvapku

nikes
4. okt 2008

gabčo, mě taky Melta bez mléka moc nechutnala, tak jsem si do ní to mlíčko dávala. Pila jsem ji fakt hodně. Takové 2-3l denně. Ale pouze tu, co se musí přecedit Tu, v těch sáčcích ne, páč ta je dost slabá. Gabčo, uvidíš, že se to spraví. Já taky měla období, že jsem třeba 2 týdny moc neodsála mlíčka, ale naštěstí jsem měla vždycky něco v zásobě zamražené v ledničce, tak mě to tak moc netrápilo. Ale po cca 2 týdnech nepřetržitého pití Melty a někdy i černého piva a odsávání v noci tj. ve 23.00 , pak kolem 3.00 a 6.00 , jsem měla opět mlíčka na rozdávání. Teď už asi 7 měsícem neodsávám, ale když si trošku zmáčknu prs, tak mi ještě trošku mlíčka vyteče, takže pokud bych opět začala pravidelně tak 6x denně odsávat, tak věřím, že bych po čase zase měla dost mlíčka. Držím ti palce. Je to sice dost namáhavé, ale pokud máš hodné dítě, tak se to dá vydržet. Já si každý měsíc říkala, že už budu končit s odsáváním , ale nějak jsem s tím nemohla přestat. Bála jsem se, že malá nebude chtít UM a taky jsem si říkala, že ušetřím korunky a místo UM koupím malé něco jiného

3558
4. okt 2008

nikes myslis ze ked uz mesiac nekojim,mohla by som sa ku kojeniu neako vratit, alebo uz nemam sancu?

gabka32
4. okt 2008

Nikes, tak to nevím jestli bych dala 3l melty, já stěží vypiju ty 2l tekutin 😒 a dávám si tak 3/4 mlíka, 1/4 melty, tak nevím jestli to pomůže.zkusím přidat 🙂 už ted dokrmujeme Nutrilonem, ale chtěla bych zas mít mlíka tolik, že budu zamražovat. a i když jsem si říkala aspon 3 měsíce, tak ted si říkám 4.... 🙂

zuzi, určitě to zkus, na stránkách www.kojeni.net najdeš návod jak na to, jsou maminky co se jim to povedlo. ale asi to nebude lehké. držím pěsti 🙂

3558
4. okt 2008

gabka dakujem idem vyskusat ☹

nikes
4. okt 2008

zuzi, jsme sice každá na tom jinak, ale já si myslím, že šanci máš a to hlavně proto, že si předtím měla mlíčka dost. Řeknu ti, jak to bylo u mě. Já jsem měla problém s kojením už v porodnici. Malá se nechtěla přisát . Rodila jsem v porodnici , kde byly supr sestry a snažily se mi všemožně pomoci, dokonce za mnou na pokoj přišly 2 lakt. poradkyně, ale malá se odmítala přisát, takže špatnou technikou to nebylo. Nakonec mi daly kloboučky a malá se jakž - takž přisála, ale musela jsem ji kojit aspoň 40 minut, aby se napapkala. Po týdnu jsme šli na kontrolu k naši doktorce a ta zjistila, že malá nepřibývá, spíš naopak. Poslala nás do nemocnice, kde jsem musela po každém kojení malou zvážit. Zjistilo se, že malá si po 45 min. kojení ode mne vytáhne pouze 20 ml. Tenkrát jsem neměla doma váhu a malá po každém kojení spokojeně usnula, takže mě nenapadlo, že by vypila tak málo. No a tím, jak si ode mne málo vytáhla, tak jsem postupně ztrácela mlíčko. V nemocnici jsme byli asi 6 dnů. Musela jsem těch 6 dnů odsávat každé 2 hodiny, vč. v noci, aby se mi opět prsa nalila. No, pokud bych to měla dělat doma, tak to asi vzdám, ale v nemocnici to bylo jiné. Sestry mě v noci chodily budit a i přes den mě kontrolovaly , jestli poctivě odsávám. Asi ty první 4 dny to byla katastrofa, protože jsem odsála opravdu minimum a nevěřila jsem, že to bude lepší. Manžel mi do nemocnice nosil Meltu, pila jsem tak 4litry vody a postupně se to začalo zlepšovat. Doma jsem už odsávala tak 6x denně - i v noci a asi po cca 3 týdnech jsem opět měla nalité prsa. Po 3 hodinách už mě začala hodně bolet, tak jsem musela odsávat. V noci jsem si nemusela dávat budík, páč mě vzbudila bolest nalitých prsů, takže i kdybych nechtěla, tak jsem musela odsávat, abych si ulevila. Zuzi, zkusit to můžeš a uvidíš. Upozorňuju tě, ale že to nepůjde hned a třeba ti to potrvá i měsíc, než se ti prsa nalijí. Ze začátku zkus taky co 2 hodiny odsávat a uvidíš. Dej vědět, jak si dopadla. Držím ti palce

3558
4. okt 2008

ja to teda vyskusam, ale zijem v zahranici a homeopatika mi uz dosli, ale este mam cajiky pre kojacie matky, tak sa budem snazit. vzdy ked sa rozpravam o tejto teme tak sa rozplacem, lebo mi to je velmi luto ze som kojila len dva mesiace.dala by som vsetko na svete, keby sa to dalo vratit. ale samko je velky jedak, viem ze budem musiet dokrmovat, ale vyskusam. zo zaciatku som to mala aj ja tak isto ako ty v nemocnici, nevedel sa prisat, a bol aj dost lenivy a stale pri tom plakal.tak uvidim, a dam ti vediet.

nikes
4. okt 2008

zuzi, pokud to nepůjde, tak z toho nebuď smutná. Důležitější je, aby si měla spokojené, najezené mimi. Já musela taky první 3 týdny asi 1x-2x denně malou dokrmovat, ale jak jsem již psala, pak jsem už měla tolik mléka, že bych klidně mohla krmit ještě jedno mimi.

gabka32
5. okt 2008

Zuzi, nevím jak tam u vás, ale tady mi připadá, že to kojení se skoro až násilně vnucuje a kdo nekojí, je hrozná matka a dítě snad pak nevyjde z nemocí a bude hloupé... každý den přemýšlím jak zvýšit tvorbu mlíčka a co dělám špatně, z odsávání už mě bolí ruce, tak zas někdy mám chut s tím skončit
.. ale hlady mimčo nestrádá a myslím že UM jsou hodně podobná MM.
někde jsem našla i návod jak se rozkojit při adoptování dítěte: http://www.kojeni.arcs.cz/index.php?id_text=48

-tak určitě když vydržíš, úspěch se dostaví a když ne, prostě si to zkusila a i tak budeš ta nejlepší máma pro svoje mimčo 🙂

katka.m
5. okt 2008

gabka: Neviem, či sa jedná o násilné vnucovanie, ale ja mám vlastnú skúsenosť. Staršieho syna som nekojila, pretože som nevedela ako na to, že to treba vydržať a jednoduchšie mi bolo strčiť mu fľašu. Keď si dnes spomeniem, koľko problémov sme mali s kakaním po UM, tak s radosťou v noci vstanem aj každé 3 hodiny a odsávam, vyváram fľaše, odsávačku. Miesto telky si odsávam, pretože nechcem nechať aj svoje druhé dieťa trpieť tak ako trpel jeho brat. Tak ak pre nič iné, tak pre lepšie kakanie sa oplatí dávať svoje mliečko. 😉

gabka32
5. okt 2008

katka - já taky odsávám, ale to je taky kojení - jen jiným způsobem 🙂 a když se někdo fakt snaží kojit a prostě to nejde, tak to neznamená že je neschopná matka - bohužel takto se někteří dívají. první otázkou kamkoli přijdu je - a kojíš??? přitom naše matky nás kojily většinou chvíli a pak sunar a taky nejsme všichni nemocní, neschopní,...

radka.m.
5. okt 2008

gabka-naprosto s tebou souhlasím,jsem taky zastánce kojení,ale jenom pokud to jde.rovněž zastávám názor,že mm je nejdůležitější v 6měs.maximálně do jednoho roku.pak už opravdu mm nemá skoro žádnou hodnotu a matky si akorát zadělávají na problémy,protože jejich dítě bude na ně čím dál víc fixované,stačí si přečíst diskuze,jak matky prosí o radu,jak odnaučit děti v noci na prso,nebo celkové závislosti na prsu.je i prokázáno,že mm po 6 měs.je chudé na železo,vápník...opravdu je to jakýsi modní trend,dříve,jak píšeš,se po šestinedělí dával dětem feminar,nebo sunar a byli taky zdravý.řekla bych dokonce zdravější než dnešní generace.a pokud v dnešní době nekojíš,jsi špatná matka a dívají se na tebe skrz prsty.

annag
5. okt 2008

gabka, netráp sa, ja tiež obdivujem každú mamičku, čo si mliečko odsáva a dokonca dlhodobo. To je oproti kojeniu totiž oveľa väčšia námaha a riziko, že to pôjde ťažšie a s problémami. Myslím, že každému môžeš hrdo povedať, že kojíš. A netreba odsudzovať žiadnu mamičku , aj tú, ktorej to vôbec nevyjde. Nie je to jej chyba, niekedy sa naraz nakopí toľko problémov, že sa to proste nepodarí, ale to neznamená, že je horšia než iné matky.

Ešte by som len dodala k odsávaniu - podstatné je odsávať minimálne toľko mliečka, koľko bábetko v daný deň vypije, čiže ak papá každé 2 hodiny po 100 ml, tak aj mamička musí odsávať každé dve hodiny aspoň 100 ml. Nikdy nie menej, radšej viac, pretože odsávačka stimuluje bradavku a dvorec menej účinne než pusinka bábetka. Relaktácia, čiže obnovenie laktácie sa dá obnoviť najlepšie v prvých troch mesiacoch, potom tá šanca na opätovné úplne kojenie klesá.

A ešte bežná chyba, ktorú mamičky v súvislosti s kojením a odsávaním robia. Ak koja a odsávajú, tak nevedia čo s odsatým mliečkom a začnú ho bábetku dávať z fľašky . A to je práve veľmi zle, pretože odsávanie má slúžiť na podporu tvorby mliečka, aby sa ho tvorilo viac, než bábetko dokáže a chce samé vysať. Odsaté mliečko treba buď zamraziť na príkrmy, alebo odovzdať do laktačnej banky alebo vyliať, no určite ním nedokrmovať. Dokrmovanie má byť krajné riešenie, a to je napr, vtedy, ak mamička vôbec nekojila a chce začať, alebo ak musí náhle odcestovať, ochorie a bábetko musí nakŕmiť niekto iný. Ak chceme, aby sa mliečko tvorilo, tak sa prsníky musia pravidelne vyprázdňovať. Len vo vyprázdnenom prsníku sa môže tvoriť mliečko nové, na ďalšie kojenie. Prsníky najlepšie vyprázdni a stimuluje bábetko.

gimik
1. nov 2008

holky, jak to děláte s uskladněním mlíčka? Mám ruční dvoufázovou odsávačku od Medely a taky zásobníky na uskladnění mateřského mlíčka od Medely. Chtěla bych se zeptat, když odsajete mlíčko, necháte ho vychladnout normálně venku a pak zmrazíte, nebo ho rovnou dáte do mrazáku? A potom když mlíčko rozmrazujete, tak ho vyndáte a rovnou ho zmražené dáte do ohřívače na dětské láhve nebo ho vyndáte třeba tři hodiny před použitím a pak ohřejete v ohřívači? Moc díky za odpovědi 🙂

debbie
1. nov 2008

Ahojte maminečky potrebujem súrne radu a vidím že ste práve tu....idem vyvárať fľašky dudlíky a odsávačku na mliečko máte skúsenosti ? napíšte mi prosím ako to treba nepíšu na odsávačke či všetky čašti alebo len niektoré a dudlík mám hodiť celý aj flašky? prosím poradte už to mám rozobraté a neviem čo s tým dalej, čítala som že sa má dať do vody aj citronová kyselina, hm? veľmi pekne vopred dakujem

frog
1. nov 2008

Záleží na tom jakou máš odsávačku.Já měla medelu-ruční a dala jsem tam všechno a u lahvičky taky vše,jen víčko jsem občas nevyvářela..pěkně to rozebrat,nechat chvíli převařit na mírno a vyndat..s tou kyselinou nevím,možná to je kvůli šedosti,která po vyváření někdy bývá,ale nevím..

annag
1. nov 2008

gimik, odsaté mliečko treba čím skôr uskladniť pod teplotu cca 5 stupňov - teda buď ho dať do chladničky alebo do mrazničky, ale to vtedy, ak máš na nej funkciu rýchleho šokového mrazenia. Potrebuješ ho totiž zmraziť na mínus 18 stupňov v jadre (uprostred fľaše) do 240 minút. Ak to mraznička nedokáže, tak vychladiť v chladničke pod 5 stupňov a až tak zmraziť.

rozmrazenie - môžeš ho dať aj rovno do ohrievača, ak má takú funkciu, Avent ju má, ale môžeš ho vybrať napr. večer a dať do chladničky rozmraziť do druhého dňa a potom už len ohriať

debbie
- sterilizovať treba všetky súčasti odsávačky, s ktorými prichádza mliečko do styku - teda všetky, pri elektrickej vynecháš nabíjačku, elektrickú časť
- cumlíky fľašky všetko
- to vody nepridávaj nič

tekvica
2. nov 2008

a ked to vysterilizujem vsetko teraz, termin mam o mesiac, nie je to skoro? resp. co s tym, kde to ulozit takto vysterilizovane, do chladnicky?

ked to zas ulozim do krabice, neminie sa to ucinku, nebude to zas "spinave" do vtedy?

dakujem

miselin
2. nov 2008

Tekvica mne vysterilizovali odsávačku už aj v pôrodnici a to niekoľko krát lebo mne malá nesala tak som odsávala, tak neboj určite to robia v každej pôrodnici

kobyliacik
2. nov 2008

Mam Medelu Harmony - ručná, dvojfázová a je úžasná... Teda bola, lebo už ju nepoužívam (chystám sa ju predať aj s fľaštičkami, je vo výbornom stave🙂

annag
3. nov 2008

tekvica, presne ako píše miselin, odsávačku Ti vysterilizujú v pôrodnici koľkokrát budeš potrebovať, minimálne raz - dva krát denne , čím viac, tým lepšie

ria80
18. jan 2009

Ahoj,ted se mi stal takový problém.Mám odsávačka Medela,a jak je tam ten žlutý vývod s membránou,jak nasunuje zespodu na ten kloub,tak ono se mi to nějak zaseklo a nejde to sundat.Ani s tím nehnu.Nemůžete mi někdo poradit?Nemůžu přestat odsávat,nebo nebude mlíko a nemůžu odsávat se špinavou odsávačkou.Nevíte si s tím někdo rady?Díky moc.

babalala
18. jan 2009

Mně s tím vždycky škubne chlap.. když není doma, povařím vodě - za tepla to povolí spíš.