Odsávačka Medela alebo Avent. Ktorú kúpiť?

tina.
29. sep 2008

chcela by som vás poprosiť o názory,skúsenosti s týmito odsávačkami,zaujímala by ma hlučnosť,aká je s nimi manipulácia,výkonnosť

AVENT odsávačka materského mlieka ISIS iQ UNO elektronická

MEDELA swing

MEDELA mini elektric

ďakujem za každý názor

ria80
19. jan 2009

Díky,už jsem to udělala a šlo to.Jsem se bála,abych to nezničila uplně.

bohca77
23. jan 2009

Ahoj holky, mam asi hloupy dotaz, ale nikdy jsem mm neodstrikavala.Od zacatku unora chci chodit na nejake kurzy, ale trva to 6 hodin, tak resim, co s 4 mesicnim prckem a kojenim. Premyslim, ze zkusim odstrikavat, ale nevim, co s mlikem dal, jak ho uchovavat, ohrivat a podavat malymu... diky za radu.

tribitka
23. jan 2009

ja som jednoznačne za Medelu...kúpila som si najprv najnovšiu odsávačku Avent, ale ťah s Medelou sa ani len porovnať nedá......

lenic
24. jan 2009

Ahoj, máte některá zkušenosti s odsávačkou Farlin - pákovou?

lucrezia
30. jan 2009

ahojte, mam taku, mozno blbu otazku - ako casto treba odsavacku mlieka vyvarat?
je mi jasne, ze pred prvym pouzitim...ale potom, ako casto?
staci 5 min. alebo viac?

marselina
30. jan 2009

měla jsem doma obě odsávačky a musím říct jedině medela.avent mi mlíčko skoro vůbec neodsával medela mě vycucala vyloženě na hadříky

kocurko1
30. jan 2009

Caute baby. Viem, ze na predchadzajucich stranach to uz bolo spominane, ale ktoru Medelu sa oplati kupit - rucnu alebo elektricku? Ako casto ju vyuzijem a ci sa oplati za elektricku dat o vyse 1000sk viac. Dik

tribitka
30. jan 2009

kocurko, určite elektrickú...... vieš si predstaviť aj pol hodku ručne stláčať odsávačku aby ti odsala mliečko? Ved budeš mať svalovicu... elektrickú zapneš a ide to samo.... 😀
ja som odsávala každé dve hodiny, kdeže malá bola v nemocnici a nemohla som ju kojiť....

tinka08
2. feb 2009

Ja používam Medelu. Najprv Mini electic ale teraz Swing. Na Swing nedám dopustiť, je naozaj výborná a to sa kŕmime iba z fľašky. Dokonca sa mi zvýšila tvorba mliečka, lebo je dvojfázová a imituje sanie bábätka. Treba mať však trpezlivosť, dlhšie to trvá. Ale to musíme mať asi všetky mamy, ktoré nedojčíme ale odsávame... 😅

katka.m
2. feb 2009

Medela. Aj ja od pôrodu len odsávam a kŕmim z fľaše. Najprv som kúpila Medelu mini elektric, potom som si kúpiladruhú, Avent isis IQ, ale po polroku som ju predala a kúpila Medelu mini el. Takže teraz mám dve Medely a som úplne spokojná. Odsávanie trvá max.20 min, opláchnem a hotovo.

pepies
7. feb 2009

Medela Mini Electric. Myslim, ze Avent su zbytocne predrazene 🙂

terkytka
10. feb 2009

Ahojky,
v nemocnici jsem měla možnost vyzkoušet Medelu minielectric a šlo to krásně, doma mám ruční Aventku a nějak s ní neumím, když přiložím, tak se udělá podtlak jen trochu, přijde mi, že ta guma ani nenalehne na dvorec a nic se neděje. Co dělám špatně?

tinka08
10. feb 2009

bohca,
ja mliečko dávam do vysterilizovaných pohárikov od výživy a zamrazujem. samozrejme každý pohárik si označím dátumom kedy som ho odsala. lepšie sa mi bude orientovať, keď ho budem potrebovať.
mliečko čerstvo odsaté treba spotrebovať do 24 hodín, mliečko, ktoré zamrazíš môžeš mať v mrazáku 3mesiace. keď ho rozmrazíš máš na spotrebovanie 10 hodín, samozrejme musí byť v chladničke. rozmrazené mliečko už nesmieš opätovne zamraziť. o pár dní už budem moje MM 3 mesiace v mrazáku, tak idem robiť kolečko: MM zamrazené s najskorším dátumom idem rozmrazovať a budem ním kŕmiť princeznú a čerstvo odsaté zamrazovať.

lucrezia
odsávačku sterilizujem 1x za 2dni, ale po každom použití ju poriadne poumývam a následne na to prelejem vriacou vodou z varnej kanvice. pozor, kto má medelu swing s masážnou hlavicou: nesterilizujte ju ani nedávajte prevárať, lebo tá mäkká masážna časť hlavice sa vám môže zdeformovať tak ako mne. našťastie firma vitalos v BA predáva aj náhradné diely.

martynna
10. feb 2009

Já jsem měla možnost vyzkoušet Medelu minielectric a ta mi vůbec nevyhovovala, málo mi odsála a bolela mě z ní hrozně prsa a po té zatvrdla, i když jsem nastavila nejmenší tlak. Jelikož jsem měla hrozný problémy s kojením a odsávačka pro mě byla nutnost, nakonec jsem si koupila Avent iq isis a ta byla naprosto úžasná, vysála mi bezbolestně a rychle úplně všechno. Ale vidím, že každý má jiné zkušenosti, zvláštní. 😀

dada78
11. feb 2009

ja sa tiež prikláňam k Medele, výborný ťah, odporúčam

mimap
11. feb 2009

Ahoj holky, taky se přidám - vyzkoušela jsem obě a mnohem víc mi vyhovovala Avent isis. Moje ségra si zas nemůže vynachválit medelu, takže abo raď.... 😉

bubadlo27
22. mar 2009

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit, ci nahodou neviete kontakt na na servis Aventu, alebo nejaky kontakt kde by mi vedeli nieco poradit.
Mam totiz elektricku Aventku a dnes mi zacala strajkovat, sa z nicoho nic len tak vypne. Skusala som aj ten kablik na baterky, takze v kabli to nebude, lebo aj pri baterkach to robila
dakujem vam velmi pekne za kazdu radu

lante
22. mar 2009

Hmm bubadlo to vyzerá akoby sa prehrievala 😖 Avent spolupracuje s Philipsom, skús si nájsť nejaký Philips servis a spýtať sa tam.

petua
16. apr 2009

Ahoj holky, co máte Medelu Harmony 🙂 - právě mi ji manžel přinesl a mně z toho návodu neni jasný, který všechny součásti se můžou vyvařovat - nevíte??

sammy
12. jan 2010

Obnovim tuto temu, lebo sa chcem spytat: mali ste alebo mate niekto skusenost s odsavackou Tommee Tippee?

verisek
13. jan 2010

ahojky, taky uvazuju o odsavacce a porad nevim kterou znacku, urcite chci elektrickou.. chtelo by to vyzkouset 🙂

nikollette
14. jan 2010

Medelu elektrickú, môžem iba odporúčať 🙂

verisek
14. jan 2010

nikolletee: a kterou mas? videla jsem i nejakou 2 fazovou a docela me nadchla

bertica.h
14. jan 2010

kukuk🙂

ja možem doporučiť medelu,nemám elektircku,ale dosť som používala aj pri Viktorke odsavčku,až kým som sa nenaučila sama si odstriekať.

ani neviem kolko stála,okolo 600kč.
chcela som ušetriť a predtým som mala obyčajné asi 3 balonikové,bolo to o ničom.
😉

medvik
14. jan 2010

měla jsem medelu mini electric, funguje pěkně, ale mám větší prsa a bolelo mě to s ní. A taky je hlučnější a člověk musá sedět u zásuvky (nechtěla jsem pořád kupovat baterky). Teď mám avent isis ruční a nemůžu si ji vynachválit. Lehká, nebolí to, tichá, odsaje minim.stejně jako ta el. Medela. A mám ji novou za cca 800 Kč 😉 .

medvik
14. jan 2010

koukám, že jako jsou sparťani a slávisti, tak jsou avenťačky a medelačky 😀

nikollette
14. jan 2010

Takúto som mala.
http://www.inzercia.sk/inzerat-AKC3540-elektric...

co myslíš tými fázami?
da sa na nej prepínať akou intenzitou ti to má odsávať, ci rýchlo, stredne, alebo pomalsie a slabsie. 😉

nanika
14. jan 2010

Mne medela nepriliehala dobre, bolelo ma to s nou, mlieko mi pretekalo vrchom aj cez zavit flasky. Teraz mam avent, ale skusenosti s nou zatial nulove.

Aventka elektricka sa nenastavuje ako medela, odsava sa spociatku akoby rucne a tym istym rytmom potom aventka pokracuje. Ak sa neprimontuje motor, da sa pouzivat len ako rucna a aj po zapojeni do siete mi nepripada vobec hlucna. Len dufam, ze bude s nou co odsavat. Inak, neviem ako je to s tou elektro medelou, ale ked som montovala dokopy ten avent, tak som sa spotila, ako som sa to snazila pochopit, asi to chce len cvik...

zuzana581
15. jan 2010

Ja som mala pri Sofii ručnú medelu a pri Sebasatianovi teraz ručnú aventku a jednoznačne hovorím Avent. S elektronickými mám akurát takú skúsenosť, že v pôrodnici mi dali medelu elektrickú nech si odsajem a vôbec sa mi nepáčila. Nevytiahla skoro nič a bolelo to. Kamoška má el. aventku a velmi si ju chváli.

editah222
15. jan 2010

Já mám elektrickou Medelu (mini electric) a nedám na ni dopustit. V porodnici jsem musela mléko pro malou odsávat (byla na kapačkách) a nedokážu si představit, že bych to dělala ručně, odsála jsem cca 150ml při každém odsávání.
Použivam ji i teď když potřebuju mléko do zásoby nebo zvýšit produkci mléka.

Ale je fakt, že si pujčila kamarádka a strašně na ni nadávala a koupila si ruční od Aventu. Prosě každému pasuje něco jiného. 🙂