Odsávačka Medela alebo Avent. Ktorú kúpiť?

tina.
29. sep 2008

chcela by som vás poprosiť o názory,skúsenosti s týmito odsávačkami,zaujímala by ma hlučnosť,aká je s nimi manipulácia,výkonnosť

AVENT odsávačka materského mlieka ISIS iQ UNO elektronická

MEDELA swing

MEDELA mini elektric

ďakujem za každý názor

daisy33
29. sep 2008

ja mam medelu mini elektric, som s nou spokojna, zo zaciatku ma prekvapila hluckost, ale v celku spokojna. s inymi neviem ale porovnat. rozhodne si ale kup elektricku, nie rucnu. na porodnici mala na izbe kolegyna rucnu, je to pracne.

smardik
29. sep 2008

tina mi laktační poradkyně říkala že nejlepší jsou právě od madely ale jakou konkrétně nevím, to se s ní budu domlouvat příští týden asi

zuza.m
29. sep 2008

ja si tiež odsavam a mam ručnu taky vaklec a tlakom to odsavam.ide to ale je to velmi pracne.tiež som si chcela kupit elekt.ale niekde som sa dočitala že sa to stym neda dobre dosat až do konca ako s ručnou.a potom sa to mliečko postupne straca.vy snimi mate ine skusenosti?ide to dobre aj s elektrickou?a kvalitovo su podobne všetky alebo treba vyberat nejaku značku?myslim aby to salo a nie aby som si to musela zase ručne dosavat.poradte prosim dakujem

frog
29. sep 2008

Medela mini elektric je hodně hlučná a nejsem sama kdo to říká.. 😠 🙂

zade
29. sep 2008

medela rucna dvoijfazova - fantasticka!!!

zuza.m
29. sep 2008

hlučna ale aspon saje?neviem si to ani predstavit na ako principe to pracuje a nevysava to velmi bradavky?teda či stym velmi nebolia.predca ked si to odsavam ručne tak ked boli troška povolim.ale ta odsavačka to asi nevie odhadnut.:o)

slavica2
29. sep 2008

ja mam klasicku piestovu medelu, je fakt, ze mam na palcoch riadne svaly, ale taha teda dost dobre, aj ked len rucna 🙂

tina.
autor
29. sep 2008

babulky ďakujem za reakcie,ja som mala pri prvom synovi mechanickú medelu,ale tú som "odpálila",takže preto teraz riešim skôr tú elektrickú verziu a s tým aventom nemá niekto skúsenosti?

caira
29. sep 2008

avent ne, jsem ji asi stokrat "hazela" do kose a zase vytahovala { jinou jsem nemela} 😠
pri pristim detsku zkusim tu medelu, kdyz je tu na ni takova chvala

paratko
29. sep 2008

mám AVENT, od začátku jen a pouze odsávám a elektronickou (i mechanickou na cesty) to jde výborně, jinak bychom neprospívali už 4. měsíc na MM 😵

geegee
29. sep 2008

zajtra mi pride Aventka Isis IQ Uno, tak dam vediet 🙂

kathus
29. sep 2008

taky sem mela avent a nemohla jsem si ji vynachvalit ..

ivik
29. sep 2008

ahoj.Já mám Medelu Swing, taky JEN odsávám od narození malého,zprvu co 2,5 hodiny, teď už "jen" 6x denně a je výborná!doporučuji...(čau Paratko 😉 ) Měla jsem chvilku i ruční Medelu,taky fajn,ale jen na občasné odsávání,měla jsem z ní bolavé packy😀

tina.
autor
29. sep 2008

jéj som hrozne rada,že sa vás toľko ozvalo

geegee som zvedavá na tvoj prvý dojem,hlavne tá hlučnosť 😉

annag
29. sep 2008

tina,

Medela má na každé odsávanie iný druh odsávačky, kuk sem:

http://www.medela.cz/novinky/vyber-vhodne-odsav...

Avent je v podstate univerzálna, ale zato výborná, elektrická o to viac (mám ju odskúšanú)

zdenkaradek
29. sep 2008

ahoj, já mám taky Avent Isis IQ Uno a myslím si, že je super. V porodnici jsem měla půjčenou Medelu Mini Electric a s ta mi moc nevyhovovala. Avent má takovou jakoby silikonovou vložku a při odsávání je o dost šetrnější, s Medelou mě odsávání bolelo (možná to bylo tím, že se mi hodně nalily prsa), s Aventem mě nic nebolí. Co se týká hlučnosti tak Medela byla hlučnější.

nikka.vo
29. sep 2008

Holky, co jen odsáváte: Jak dlouho se vám dařilo, nebo daří odsávat, pokud tedy střídavě nekojíte? Já jdu dneska koupit ségře elektrickou od Medely, narodila se jí předčasně holčička a nechce moc sát, pořád by spinkala, tak mě zajímá, jak dlouho se jí může dařit jen odsávat, někde jsem četla, že to na dlouho není, třeba max měsíc, dva, že ty prsa pak už na to odsávání nereagují a třeba se ani netrovří tolik mléka, protože sání miminka je nenahraditelné a prsa stimuluje nejlépe. Děkuju za odpovědi 😉

nikka.vo
29. sep 2008

- netvoří - tam mělo být 😅

radka.m.
29. sep 2008

ahojda,už 11měs.odsávám ruční Aventkou,opravdu doporučuji,měla jsem koupenou i el. Medelu,tou jsem neodsávala tolik,jako s tou Aventkou,ani jsem teda neuvažovala nad tím,že bych si koupila el.Aventku,sice to je zápřah na ruce,ale jde o zvyk.ale myslím,že každýmu vyhovuje něco jiného,jsou holky,kterým nejde odsávat vůbec,tak nevím,jestli to není zatím zbytečná investice,možná bych na tvém místě počkala až do porodnice a tam bych si odsávačku půjčila na vyzkoušení.

denduska
29. sep 2008

Ahojky tina, mne v pôrodnici požičali Medelu piestovú, a s tou som sa teda narobila riadne, doma som už mala ručnú Avent a bola som príjemne šokovaná ako ľahulinko to šlo...odsávala som potom už mimovoľne a ruka ma vôbec nebolela. Predtým som si rozhodne chcela kúpiť elektrickú, ale teraz som rada že som kúpila túto, aj to cez inzerát od jednej kočky o polovicu lacnejšie. Možno mi to šlo tak ľahko lebo som mala kopu mliečka, neviem.. Teraz už neodsávam, lebo malá je riadny papáč a vytiahne všetko. Ale tiež si myslím že elektrická je zatiaľ možno zbytočná investícia 😉

dnada
29. sep 2008

ahojky,tady máš další již zalžené téma... odsávačky se tam už probíraly 😉

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tina.
autor
29. sep 2008

radka.m ja som už mechanickú medelu pri prvom dieťati mala a "odpálila " ju,lebo som mala veľmi veľa mlieka a odsávala som ako ďábel a v porodke som mala požičanú piestovú.tak to bola iná makačka
preto teraz rozmýšľam nad elektrickou,len sa neviem rozhodnúť medzi avent a medelou

jannicka
29. sep 2008

ahoj. ja mam doma uplne novu rucnu avent (keby niekto chcel predam) a tiez elektricku medelu mini electric. naozaj je hlucna, ale inac mi velmi dobre posluzila, ide na snuru aj baterky a je nepomerne lacnejsia od avent

annag
29. sep 2008

tina, pre toto som si aj ja kúpila Avent elektrickú, lebo piestové Medelky som tiež zodrala. Tie piesty mi začali zadrhávať alebo išli úplne naprázdno. Pri naliatych prsiach a veľkej tvorbe mliečka musíš mať odsávačku, ktorou napodobňuješ dojčenie - najprv stimuluješ, po uvoľnení oxytocínu odsávaš. Na to by bola vhodná Medela swing ale rovnakú službu urobí aj Aventka elektrická, tam si sama zvolíš a meníš tempo odsávania. Ja som kúpila Avent preto, lebo bola skôr k dispozícii.

lyrra
29. sep 2008

ja som vyskusala Medela Harmony, Medela Mini Eletric a AVENT ISIS iQ UNO a u mna jednoznacne vedie AVENT. Medela ma obmedzenu dobu pouzivania a ja som tak znicila aj Harmony aj Mini electric, nakolko som odsavala s nimi niekolkokrat denne, na co neboli stavane. A aj co sa tyka komfortu odsavania u mna vedie AVENT.

mkr
29. sep 2008

nikka.vo znám hodně maminek co odsávali dlouho a šlo jim to, ale je pravda, že když chci dám malou mamce na den, tak nejsem schopná odsát tolik co ona vypije, někdy si říkám, jestli má dost mlíčka, ale když ji slyším pít, tak už mi to hlavu nedělá, pusinka je něco jinýho než odsávačka a jinak mám medelu obyčejnou a je to hodně náročný pro prsa konkrétně bradavky neumím si představit, že bych celý dny s ní odsávala

mikula
29. sep 2008

Já jsem vyzkoušela el.Medelu při zánětu prsa,doma jsem měla ruční Aventku ale byla mi dopor.Medela.A musím říct,že s Aventkou to šlo super,mnohem líp,než s Medelou.Pak už jsem používala jen Aventku a byla jsem vždy max spokojená 😉

nikka.vo
29. sep 2008

Ty jo, holky, to je fakt individuální když to tak čtu... někdo pěje ódy na Medelu, někdo na Avent a čert se v tom vyznej 😅

Každopádně jsme dneska el. Medelu nesehnali, zítra jí koupí švagr přímo v porodnici. Například v Mothercaru nám prodavačka řekla, že ty elektrický moc neberou, že se to kazí 😕 jak Avent, tak Medela 😒

mkr
29. sep 2008

nikka popravdě jednu el. medelu mám doma a přijde mi, že skoro neodsává než by mi z nich něco dostala tak bych zestárla, budu ji prodávat, taky je možný, že s ní neumím, asi jsem si zvykla na ručku

kar.la
29. sep 2008

Já mám doma Medelu Mini electric - první měsíc po narození malé jsem víceméně jen odsávala (starou pístovou odsávačkou 😝 ), malá byla spavá... Pak jsme se rozkojili, od 3 měsíců jsem kojila + odsávala, cca od 6 měsíců jsem už jen odsávala a vydrželo nám to do skoro 10 měsíců, ale to už jsem ukončila já, protože už to moc nešlo.

Takže Mini electric - hlučná a hlavně kazová. Moje se úplně odrovnala, už nemá žádný podtlak - měla jsem půjčené pak ještě 2 odsávačky od lak. poradkyně

Medela Swing - neřve tak, dvoufázová - ale mě osobně to šlo rychleji s tou Mini electric, odsávala rychleji

Laktační, která ty odsávačky i půjčuje mi tenkrát říkala, že raději Avent mech. než M.electric, ale s mech. bych asi tak dlouho nevydržela s odsáváním...