Odsávačka Medela alebo Avent. Ktorú kúpiť?

tina.
29. sep 2008

chcela by som vás poprosiť o názory,skúsenosti s týmito odsávačkami,zaujímala by ma hlučnosť,aká je s nimi manipulácia,výkonnosť

AVENT odsávačka materského mlieka ISIS iQ UNO elektronická

MEDELA swing

MEDELA mini elektric

ďakujem za každý názor

lisanda
15. jan 2010

Ahoj já mám obě, medelu jsem používala na začátku, když jsem měla problém s nastartováním laktace. Aventku později spíš na odsání mlíčka do zásoby. Medela mě zachránila kojení. Medela elektrická - nevýhody trošku to bolí než si prsa zvyknou ale vysaje všechno, když je problém s laktací ideální. Avent ruční - bezbolestné odsávání, pěkně spouští mlíčko a odsaje větší množství na ,,jeden zátah" --plná prsa, mě vyhovovala když prsa byla plná, trvalo mi dlouho něž jsem přišla na správný grif.Tak asi tak.Tak asi tak... 😉

evitkamalicka
15. jan 2010

sammy ja som skusala Tommee Tippee v porodnici pri malom a bola super, teraz som si ju kupila pre druhe

lul
15. jan 2010

urcite Avent! Mala som moznost vyskusat rucnu medelu a narobila som sa ako kon a nic moc. Okrem toho aj material sa mi zda na Aventke urcite kvalitnejsi, medela bola taky smradlavy plast :-P

vejula
15. jan 2010

evitka ta Tommee Tippee to myslíš normálnu manuálnu ???? No ja skôr rozmýšlam nad manuálnou, ale neviem, nie som si istá... Máte lepšie skúsenosti s manuálnymi či elektrickými odsávačkami?

michalag
15. jan 2010

evitka a netieklo mliecko vsade inde len nie do flase? lebo som to pocula 😅 .... ja rozmyslam nad Tommee Tippee alebo Chicco, len mam strach ich kupit cez net ak sa nedajboze nieco pokazi ....

marielik78
20. jan 2010

Ahojte, ja pridavam nazor na Medelu 🙂

V porodnici som to skusala s piestovou, to bolo strasne a neslo mi nic vytiahnut. Doma mam ale ektricku a prvy mesiac som ju vyuzila na rozbeh mliecka veeeelmi dobre 🙂 Prsia najprv z toho boleli, no je to zvyk a uz je to pohoda, asi aj tym castym kojenim uz styri mesiace 😀

Ak by mal niekto zaujem, rada ju predam, nakolko ju uz nepotrebujeme s dcerkou 🙂 Prosim, ked by mal niekto zaujem, tak IP.

Je to Medela mini electric s original krabicou atd.

Drzim palce pri vybere odsavaciek a prajem vam vela zdravicka a krasne zdrave dietatka 🙂

to.beruska
20. jan 2010

Ajojte!no ja mam aj avent aj medelu.avent je lepsia ked uz mliecko mas aspon trosku.ja som mala avent ale nakoniec mi doniesli aj medelu.stou sa mi mliecko roztahalo.no ale bolo to narocnejsie.to je pravda

mufinka1
20. jan 2010

ja s dcerou pouzivala Aventku ( rucni) a nekdy super a jindy mi nevytahla vubec nic a cca po 6 tydnech uz jsem nemela naprosto zadne mleko takze tentokrat jsem investovala do Medela Swing a doufam, ze mi to laktaci poradne rozjede a nebo alespon pomuze udrzet o neco dyl

sssimi
20. jan 2010

Ja som používala Avent-podľa mňa super. Aj keď najlepšia odsávačka je dieťatko 😀

martinamil
21. jan 2010

Přidám svou zkušenost. Odsávám od narození syna (nedonošený se sylným refluxem), takže odsaju, zahustím Nutritonem krmím. Mám ruční i elektrickou Medelu

Avent manuální - měla jsem v porodnici dobrá, ale má docela pracné čištění. Ventil se musí rozebrat, je to dost nepohodlné, ale odsávání ok.

Medela mini elektric super i na cesty (funguje na baterky), ale musí si na ní člověk zvyknout, ze začátku bolí. Sterilizují se jen 2 části, tedy lahvička a "trychtýř". Jednoduché sestavení (u Aventky jsem s laborovala dlouho)

Medela manuální - rozloží se (ta část co se steriluje) na 3 ks. Jednoduché, rychlé, vysaje vše. Používám ten měkký nástavec.

Střídám je. A po 8 měsících odsaji cca litr denně. Vůbec nepřikládám, nekojím, takže na udržení laktace apod. mohu jen a jen doporučit.

mufinka1
22. jan 2010

martinamil: jak casto jsi musela od zacatku odsavat abys udrzela mliko? stejne casto jako bys treba kojila?

martinamil
22. jan 2010

Mufinko, nejprve každé 3 hodiny. Tedy odsála jsem, zahustila Nutritonem anakrmila stříkačkou. Pak už po 3 hodinách jen přes den. Při laktační krizi po hodině přes den, ale Kryštofovi bude v úterý 8 měsíců a stále má MM!!!

verisek
5. feb 2010

ahoj holky, chtela jsem poprosit o radu, kdo mate uz zkusenost s odsavackama, nevim jestli budu moct kojit z duvodu tvaru bradavek, takze bych musela odstrikavat mlicko, co myslite, ktera odasvacka je dobra? urcite chci elektrickou, diky moc

sisulka7
6. feb 2010

ja mam medelu aj avent a vyhrava avent lebo je tichsia aj setrnejsia 🙂 odkedy mam avent, tak medela zapadava prachom.

vierica
6. feb 2010

ja mam medelu hands free a som super spokojna. Hlavne mozem pri odsavani hocico robit, kedze si ju nemusim pridrziavat.
verisek, zozen si nipple shields...take plastove umele bradavky, ja som mala tiez problem, maly sa nevedel prisat a asi prve 3 tyzdne som to pouzivala, potom sa uz naucil sat aj z mojich. Odsavacky su sice dobre, ale ta porazi odsavat si kazde 3 hodiny. ja som si odsavala iba raz za den okolo polnoci, a to iba kvoli tomu, ze mne maly od zaciatku prespal noc, tym padom som nekojila v noci a stracala som mlieko.

verisek
6. feb 2010

vieri: ty mam, od medely, tak snad pomuzou, ale kdyby nahodou ne, tak budu muset poridt odsavacku

romana29
6. feb 2010

verisku nevím, jestli máš vpáčené bradavky, já je nemám vpáčené, ale malé, když to sestra uviděla, tak říká, no to asi nepůjde - ale šlo to, malej byl tahač 🙂, teda asi do dvou měsíců, pak už nechtěl být kojený a odsávala jsem. Ale věř, že se vytahají, pokud bude mít mimčo sílu a chuť tahat, no a když ne, tak odsávačka je sice pakárna na dlouhé lokty (jak si to pamatuju já - 6x denně 20 min. každé prso a výsledek asi půl litru mlíka denně 😒 ), ale dá se to přežít.

romana29
6. feb 2010

joo a měla jsem teda medelu, elektrickou a musela jsem se zakrývat dekou, aby to nebylo moc slyšet, je opravdu hlučná

mufinka1
6. feb 2010

martinamil: diky, ja zkusim ze zacatku kojit a zbytek odsavat a pak prejit plne na odsavani, chtela bych aby mela mm alespon prvnich pul roku ( kdyby to teda vyslo) u male nebylo po mliku ani stopa uz nekdy kolem 6-7tt, litovala jsem, ze jsem tenkrat nemela elektrickou odsavacku protoze ta rucni aventka uz mi pak nic nevytahla, ale doufam, ze tim, ze budu kojit/odsavat od zacatku, ze to mliko vydrzi dele..

jo marti jeste dotaz, ty jsi vzdycky odsavala dokud "teklo" nebo jen urcite mnozstvi?

lucisa
7. feb 2010

holky, a máte některá zkušenosti s elektrickou odsávačkou farlin? hlučnost, výkon, bolestivost...

já tedy první dvě dcery kojila úplně v pohodě, ale měla jsem tolik mléka, že jsem odstříkávala ručně, ale měla jsem strach takto schovat, protože mi při odstříkávání teklo mléko i po prstech, tak kvůli hygieny jsem jej pak vylévala. a teď bych si ho chtěla i zamrazit, čas od času by se to hodilo. jen nemám žádnou zkušenost s odsáváčkami.

ruční, elektrická, farlin, avent....

sneha
12. feb 2010

Ahoj. Prosla jsem celou diskuzi a vidim, co prsa to jiny nazor 😉

Takze jestli je na tom nekdo jako ja - mlika celkem malo, tece pomalu, prsa nejsou skoro nikdy nality (aspon to teda tak necitim), a ma tip na odsavacku, ktera by vyhovovala prave v tomto pripade, tak sup s nim.

nanika
12. feb 2010

sneha, ja som mala presne take prsia a medela manual bola uplne na figu :(

sneha
12. feb 2010

nanika - mela jsem ji i ja a mam ten samy nazor jako ty. Akorat jsem si myslela, ze ji treba jen neumim pouzivat 😢

nanika
12. feb 2010

No, tentoraz som kupila avent elektro, ale to len tak predpokladam, ze bude ako naposledy, ze odsavanie viackrat denne, tak snad bude lepsie, rovnako dobre posluzi aj manualna. Vies preco som chcela tentoraz avent? Lebo ma uplne inu tu muslu na prso, mala by byt stimulujuca, tak teda o mnoho viac sa mi pozdava, ako vtedy z medely. Medela bol horor, stimul ziaden, na prse zle sedelo, mlieko mi podtekalo pod muslu, popritom mi tieklo aj zo zavitu, lebo som musela tu odsavacku nastavovat zo vsetkych smerov, aby aspon cosi vytiahla. Bol to horor, ale 4 mesiace som odsavala. Tak hovorim, teraz na to nervy nemam, ideme na elektro a modlim sa, nech je aspon to, co predtym... Drz mi v aprili prstiky.

shea, citim s tebou, nech odsajes aspon to co mas este co najdlhsiu dobu, fakt ti to zo srdca prajem 🙂

martinamil
12. feb 2010

Mufinko, odsávám dokud "stříká" tedy teče při odsávíní proudem. Jakmile jdou jen zapky končím. Netahám "do čista"

Je pravda, že ta Medela je hlučnější. Ale beru to tak, že malému je 8,5 měsíce a stále má MM. Takže účel světí prostředky! 😉

baskaj
12. feb 2010

mala som manuálnu Avent a úplne super! odporúčam, Avent sú veľmi odsávačky, aj čo som počula skúsenosti iných báb, boli spokojné.

jijitka
15. feb 2010

Původně jsem chtěla elektrickou, ale nechce se mi investovat cca 4000,-, když nevím, jak dlouho ji využiju.

Takže jsem koupila manuální Aventku ISIS a jsem moc spokojená. Pořídila jsem ji za super cenu (v akci) v balení byly navíc pohárky na uskladnění mléka, dudlíky atd.
Odsávání s ní jde velmi lehce a rychle - 15-20 minut a hotovo. Ještě doporučuju pořídit si mušle na zachytávání mléka, které odtéká z druhého prsa při odsávání (taky od Aventu). Výborná věc, nevěřila bych, kolik mléka samo vyteče 🙂

nanika
15. feb 2010

Jijitka, vdaka za typ, ale pockam, az mi nabehne mlieko po porode. odsavacku uz mam, tak musle moze prinajhorsom kupit aj muz, ked pride zo sluzobky 🙂

wwercaa
16. feb 2010

Ahoj 🙂 Já mám ručnou od Aventu, je parádní, dokonce velmi tichá, mlíčko se mi sní odsávalo suprovo a lehce, chválím si jí 🙂 taky jsem to koupila spolu s pohárkama na uskladnění mlíčka,,, souhlasím s názorme jijitky 😉

ywushka
17. feb 2010

ahojky holky,potrebovala bych poradit! Koupila jsem si avent pakovou,dneska mi dorazila,pri prvnim odsvanim to slonaprosto v pohode,ale pri tom druhem (odsavam az po kojeni,zrovna mam tazv-laktacni krizi) a porad mi vyletoval ventil,jsem myslela ze ji vyhodim jake jsem u toho chytala nervy!! Nemate podobnou zkusenost??