Odsávačka soplíkov. Akú kúpiť? Je dobrá LivingLab?

femmefatale
22. feb 2008

ahoj, chcela by som nejaké informácie ohľadom odsávačky soplíkov Living lab, poprípade nejakú podobnú na baterky 😉
rada by som vedela, aká je, či sa oplatí kupovať, či ste s ňou spokojní 😖
7-mesačný syn ešte soplíky nemal, preto by som sa chcela pripraviť, hadičkovú odsávačku nechcem, nemám asi na ňu pľúca a vysávačovú tiež nie, nebudem v noci trepať vysávač po schodoch do spálne a hučať ním a pobudiť celý dom 😅

vedeli by ste mi poradiť, prípadne odporučiť nejakú inú?
ďakujem 😉

kacka.va
3. okt 2008

my máme taky Living Lab. Podobná je ještě Cleanoz, ale u té mi vadí, že se pak musí kupovat náhradní nástavce, což mi při té ceně vysavačky přijde už "ujeté". Líbí se mi ta možnost vzít ji sebou na cesty. U vysavačové už jsem od pár mamin slyšela, že jakmile chtějí luxovat, tak se děti děsí, že jim bude někdo vysávat hleny 🙂

petka2
2. jan 2009

Ahojte.No ja som zatiaľ iba používala tú obyčajnú hadičkovú.Nestojí za nič.Malý má rok a strašne sa bráni.Chcem si kúpiť silnejšiu a už poriadnu.Dostanem to normálne aj v lekárni?Nemôžem mu tou vysávačovou ublížiť?Chcela som mu kúpiť ten Living lab...no ale keď som si prečítala všetky názory,neviem.Neviem ako mám vyriešiť to zápasenie s malým..poraďte mi prosím...

power700
2. jan 2009

Ahoj, já také uvažuji nad koupí Living lab, na vysavač nemám, měla jsem tu ruční, ten balonek a to je úplně na nic! Vyhozený peníze. Malá měla zatím rýmu jen 2x od narození, ale je to nepříjemny, když nemůže dýchat.Jinak s tou ruční to byl taky zápas 😀 vůbec mě nenechala, abych na ní sáhla! Takže myslíte, že se ta na baterky vyplatí, jde to dobře a nechají si to vůbec děti líbít?

pietra
2. jan 2009

my mame odsavacku na vysavac a v lete sme kvoli cestovaniu kupili aj living lab. Nelutujem, ze sme ju kupili, lebo na dovolenky je super, je mala, takze ju lahko zbalim. Ale tah nema taky dobry ako vysavacova, takze doma pouzivame vysavacovu. Ak by som mala kupit iba jednu odsavacku, tak nad living lab ani neuvazujem a kupim vysavacovu

verusky
2. jan 2009

nase mala ma uz dvakrat pichnute obe ouska,dostala se nam tam ryma a bojujeme s ni pres mesic.mezitim jsme koupili odsavacku na vysavac a je to super.ale drzim ji vsi silou,to je jasne,ze se to nelibi,skoro se pereme...

krista
19. jan 2009

evikuu • 2d • Dnes ve 12:26
Ahoj holky, máme odsávačku na vysavač-je super ale malá se vždycky leká jak ho zapnu pak i na "práci" nevíte nekdo jaká je a odsávačka na baterky??

ena
19. jan 2009

petka2: vysavacovu kupis v lekarni, neublizis nou, neboj..
a s tym bojovanim pri odsavani, celkom male babo odsajes v pohode, cim je vacsi a vie, co ho caka, tak su s tym troska boje a ked je vacsie, tak uz v pohode, nas starsi si sam drzi odsavacku pri nose, tak ho nechame odsavat sameho a my uz len "doodsavame" ( ale on si uz vie fukat nos, len ked je chory a je toho vela, tak odsavacka)... S krpcom dost bojujeme, clovek by neveril, aku ma male dieta silu 🙂 Ale ked musis odsat, tak musis.. ale teraz uz je to lepsie, minule sa uz podarilo, ze aj spolupracoval a tiez si nechal v phode odsat a aj sa s nou sam pohral.

ta na baterky je lepsia asi v tom, ze nevystrasis dieta hned hlukom vysavaca, ale nie je az taka ucinna, ako tu citam..

evikuu
19. jan 2009

Asi teda nemá cenu vyhazovat korunky za další odsávačku-myslela jsem kvůli hluku ale když zase tolik nesaje tak jí o to budu déle trápit-takže nevím.... asi zůstat u vysavačové???!!!

rohacka
19. jan 2009

My mame odsavacku Living Lab viac ako rok a ja som veeeelmi spokojna. Necitala som celu tuto diskusiu, ale zda sa, ze vacsina nie je spokojna. Pravdupovediac, ani ja som zo zaciatku nebola, kym som na to neprisla 😉 . Takze moje rady:
- treba do nej silne baterky - t.j. Energizer, Duracel a pod., dlho nevydrzia ani tie. Ked pocujete na zvuku, ze to uz menej taha, treba vymenit
- sposob ucinneho odsavania - zapnutu odsavacku vlozit do nosteka, mierne vtlacit do vnutra (tym sa uplne uzavrie tato nosna dierka), na chvilu stlacit druhu dierku, uvolnit druhu dierku, vybrat odsavacku. Netlacit odsavacku smerom hore, ale skor sikmo dozadu. Odsavacku nevypinam ako radia v navode, jednoducho ju mam zapnutu, vlozim do nosteka, zatlacim, stlacim druhu na par sekund, povolim druhu dierku, vyberiem z nosteka, opat vlozim,... a tak niekolkokrat. Casto vidim, ako soplik "skoci" do vnutra. Vypnem, az ked je komplet odsate.
Mozno Vam to pomoze. Je super, ze si ju nosim so sebou, aj ked idem na prechadzku alebo v noci nerusim susedov. A hlavne ked mu odsavam v noci, uplne ho nepreberiem ako vysavacom, predsa ten hluk je miernejsi, aj ked nie je uplne ticha ako hlasa reklama.

sirinka
19. jan 2009

my sme ju kupili, ked sme sli na lod a nic moc. mala sa aj tak bala a nenechala si sopliky vytahat v klude a ta baterkova ani poriadne netaha...zbytocne vyhodene peniaze.

kacka.va
19. jan 2009

rohacka: taky jsem nejprv musela zjistit jak na to a teď odsáváme o stošest

petua
19. jan 2009

Ahoj holky, taky přemýšlim o Living lab - koupili bysme s největší pravděpodobností vysavačovou, všem kamarádkám se osvědčila, ale my v bytě nemáme jedinej koberec a tim pádem ani vysavač 😅
Tak se chci právě poradit, kdo máte srovnání - kdybyste neměli možnost používat vysavačovou, koupily byste tuhle? Nebo je třeba lepší ta Cleanoz, nevíte?A ještě se chci zeptat, pořizovali jste si odsávačku už před narozením miminka? Využije se vždycky?

sirinka
19. jan 2009

po tej vysavacovej je podla mna najlepsia hadickova, co sa taha ustami. podla mna ma kazde dieta cas od casu sopliky 😉

evikuu
19. jan 2009

Právě že v návodu píší že pracuje na jiném sistému než vysavačová a tak si říkám že třeba nebude tak hrozná a jak píšou holky v noci a na cesty je ta vysavačová "děs"

kacka.va
19. jan 2009

petua: cleanoz jsem nekoupila kvuli tomu, že se musí dokupovat nástavce. my pořizovali až když se malá narodila a první rýmu máme až teď
sirinka: někdo si tu hadičkovou moc nechválí, záleží, jak moc jsi schopná táhnout pusou.
jinak já nevím, jestli bych mohla použít vysavačovou, protože máme silný vysavač a ono se to prý ureguluje jen do určitého výkonu. Mně se líbí, že je tahle přenosná a malá se nebojí, dkyž jdeme luxovat.

petua
20. jan 2009

Holky, a jak dobře se dá ta Living Lab sehnat, mají ji v lékárně, aspoň ve většině? Jde mi o to, jestli když si jí nekoupim dopředu a potom jí budu potřebovat akutně, jestli mi jí manžel třeba do hoďky bude schopnej odněkud přinýst 😀 😀 😀

janulas
20. jan 2009

HOlky nemáte nekterá odkaz na ten living lab, kde ji koupím?

kacka.va
20. jan 2009

janulas: normálně si to zadej v Seznamu do vyhledávání a najde ti to, kde to koupit 🙂

krpcek
20. jan 2009

ahojte, nemate niekto skusenost s Bébé Sounds NASAL CLEAR ?

evikuu
20. jan 2009

nejlevnější co jsem našla a bez poštovného
http://www.lekarna.cz/odsavacka-hlenu-livinglab...

kapulet
20. jan 2009

ahoj holky, tak čtu tuto diskusi a musím se přidat, máme vysavačovou, je perfektní, ale obě holky mi už brečí jen když zapnu vysavač a chci luxovat. Dnes mi přišla Living lab a ještě s ní moc neumím, ale podařilo se mi už 2X starší dceři vytáhnout i zadní rýmu. Koupili jsme ji na noc a na vycházky kvůli malé (1 rok). Myslím, že srovnatelná s vysavačovou je, jen má jiný tah a techniku odsávání. V návodě píší vyzkoušet na sobě a během tahu u dospěláků polknout, ani jsem netušila, že mi začíná rýma 😅 . Podle mě těm co to nejde, ještě nepřišli na techniku odsání. a pozor, starší hlásí při delším odsávání, že ji to tahá (asi za madličku), takže sílu tahu určitě má. Vůbec nelituji peněz, jsem ráda, že ji máme a to teprve pár hodin. Venku na procházkách ji užijem až až.
jinak bych postupovala stejně jako rohacka

denisocka
26. jan 2009

baby,nemate niektora nespokojna jednu na predaj za rozumnu cenu?

denisocka
18. feb 2009

baby,tak dnes som na jednu natrafila za polovčnu cenu,že len 1x použita ale kupena koncom roka 2006,tak hadam nebude o nič horšia ako tieto,velmi sa teším. Zas mame velmi škarede nachladenie a sople sa nám valia prudom,potrebudem niečo na cesty a hlavne na noc,lebo maly ako u kapulety -len čo vidi vysavač tak sa už zachádza 😅

denisocka
21. feb 2009

takže pokračujem v monologu,dnes nám došla,už som aj skušala odsavať-ale mame take huuuste a lepkave sople a baterky som nabijala len 5´minut,že to nemožem objektivne hodnotiť,ale som rada že ju mám

kacka.va
21. feb 2009

denisocka: já mám zkušenost, že tam dávám nedobíjitelné a jede jak drak, narozdíl od dobíjecích baterek.

graziela
22. feb 2009

Ahojte,
aj ja uvazujem nad kupou tejto odsavacky na baterky, doteraz sme pouzivali len tu klasicku hadickovu, ale kedze maly je od 3.mes. casto chory a vzdy velmi zahlieneny, chcela by som nieco efektivnejsie...a kedze su väcsinou same pozit. ohlasy na tuto, tak som rozhodnuta pre nu.. jediny problem pre nas je dost vysoka cena...nenajde sa niekto z vas, ktr. by ju chcela predat za prijatelnu cenu? Viem, ze je vela bazarov, no napadlo ma, ze sa opytam aj tu, ci nahodou...dakujem krasne 🙂

denisocka
24. feb 2009

tak,hlasim sa,som spokojna a ešte kupim nedobijatelne a vyskušame 😵

graziela
24. feb 2009

Tak, aj ja som si uz objednala pomocnika odsavacku, dufam, ze mi dojde niekedy buduci tyzden, po odskusani dam vediet... 😉

jana1979
26. feb 2009

Ahojte holky, taky uvazuji nad koupi nejake odsavacky. O Living lab jsem ani nevedela, myslela jsem, ze koupim cleanoz, ale nikdo z vas tu o ni nic nepsal. Jinak ja pouzivam normalni hadickovou za 25,- Kc na vysavac. Sedi tam dobre, odsava taky super, takze jsem usetrila pres 300,- Kc za to, abych zjistila, ze to pro nasi malou neni to prave orechove. Predtim se mnou rada vysavala (nosila jsem ji pri tom v nositku Ergo) a ted se jen na vysavac vystrasene kouka.

kacka.va
26. feb 2009

jani: já taky přemýšlela o cleanoz, ale tam se dokupují ty náhradní nástavce, což jsem odmítla cpát do toho další peníze