Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

belanna.st
27. mar 2008

a nebojíte se že tá odsávačka na vysavač je moc odsávající?a je jedno na jaký vysavač?Má to na vysavač nějaký požadavek?aby třeba moc nevysával nebo tak?Přemýšlela jsem o takové té, jakoby s balonkem. známá má asi tu hadičkovou, jak to vysává pusou, ale jak jsem to vyděla tak jsem se málem poblinkala, na to bych opravdu neměla žaludek...

adas
28. mar 2008

ahoj belanna.st, my sme mali doma balonikovu odsavacku, ale to akoby sme nemali doma ziadnu! Ked mal nas maly ako 2-mesacny nadchu, utekali sme kupit tu na vysavac a bola som velmi spokojna. Je setrna, nemusis s nou odsavat dlho, pretoze to je hned a maly sa nestacil ani zorientovat, co sa robi a bolo po odsavani. Odvety sme nadchu nemali (tuk-tuk-tuk). Ta odsavacka ma v sebe regulator, takze sa nemusis bat, ze bude mat silny tah. Ja som to skusila najprv na sebe a je to uplne v poho pre mimco. A ide na akykolvek vysavac. Este som chcela povedat, ze pred kazdym odsavanim je dobre zvlhcit sliznice, bud nejakymi kvapkami alebo morskou vodou.

kacka.va
28. mar 2008

tak já mám "akční" porodní asistentku na cvičení a ta všechno nejdřív vyzkouší na sobě. A když zkusila tu odsávačku na vysavač, tak se divila, jak to můžou prodávat pro miminka, takže podle ní, odsávačku na vysavač v žádném případě ne.

tomaskokat
28. mar 2008

tak to ste modernejšie. my sme dostali soplíky náhle a tak som utekala do lekárne kúpiť odsávačku na soplíky. akú mali takú dali. Je to malá nádobka s dvoma hadičkami jednu zasunieš do nosa druhou tahaš ako zo slamky. nášmu tatinovi sa z toho dvíhal trochu žalúdok lebo to vydávalo fajn zvuky. 😀 🙂 😝

skuli
28. mar 2008

kacka.va-No já si myslím,že když to jednou někdo schválil a je to vyloženě určené pro děti,tak to musí být v pohodě.Dovede si někdo představit,kdyby se to neodsávalo?Vždyť by to všechno zůstávalo v hlavičkách těch dětí.Fuj.Když si vzpomenu jak jsem bojovala se staršíma holkama,když byly malé s tou obyčejnou odsávačkou,která je na prd 😠 Tady s tou to trvá tak 6 sekund a je to.A malá ani nemukne.

mkr
28. mar 2008

my máme odsávačku na vysavač a jsem s ní spokojená je to rychlý a malá o tom skoro neví

kacka.va
28. mar 2008

skuli: ale já přece netvrdím, že se nemá odsávat. I když někteří doktoři mají na to názor, že by se nemělo odsávat pořád, protože pak se tím dráždí sliznice a hleny se tvoří víc. takže přiměřeně 😉

kacka.va
28. mar 2008

Jinak schválené je dneska kde co, že se občas člověk nestačí divit 🙂

skuli
28. mar 2008

kacka.va -Já vím,že to netvrdíš.Ale když se odsává tou obyčejnou,jako by se neodsávalo vůbec.Když vidím,že malá nemůže dýchat z toho,jak má plný nos,tak jdu a vysaju.Taky vím,že je dneska schválené kde co,ale zrovna ty obyčejné odsávačky byly plné fosfátů a jsou už myslím stažené z prodeje.Mám na mysli ty s 2 hadičkami a kelímkem.

minea
29. mar 2008

Odsávačka na vysavač je podle mě jedna z nejužitečnějších vymožeností, které my, novodobé matky, máme k dispozici. Účinná, rychlá, šetrná. Moje dcera snáší odsávání velmi dobře, protože ji odsávám od dvou týdnů, v podstatě denně - je to stejné, jako když dospělý smrká. Zvuk vysavače jí nevadí, protože platí, že děti do 3 měsíců uklidňuje (viz kniha Nejšťastnější miminko), akorát v poslední době jí musím nejdřív ukázat sosák, protože má tendenci se lekat 😅 . Důležité je, že nástavec se musí strčit do nosní dírky tak, aby ho okraje dírky jakoby obejmuly.

belanna.st: Taky jsem to řešila, když jsem o odsávačce poprvé slyšela. Je to pro vysavače o výkonu do 1500 W. My máme silnější, ale výkon se dá regulovat.

kacka.va: Porodní asistentka se mýlí, taky jsem to na sobě zkoušela a je to jemné jak peříčko, ten tlak vzduchu skoro není cítit.

zusma
29. mar 2008

Taky souhlasím, že odsávačka na vysavač je jedna z jednůležitějších a nejlepších věcí, které pro malou mám. Nejprve jsem měla balonkovou a malou jsem jí odsávala ve 3 týdnech, když chytla rýmu. Pomohla nám, to určitě ano, ale s vysavačovou bychom se mnohem méně natrápili. Byla jsem tenkrát vděčná i za tu balonkovou, ale lituji toho,že jsem vysav. nekoupila dříve.

Minea: cože odsáváš každý den? Dcerka má pořád rýmu? Malá měla rýmu cca před 2 měsíci, po 14 dnech se z toho dostala,ale od té doby ji stejě musím pořád občas odsát trochu rýmy 😒 Ted už je to lepší, ale před tím jsem musela třeba každý ráno odsát trochu. Malá u toho navíc ječí 😒
Nevíte, čím ta nekončící rýma může být? Ted ji dr dělala výtěr z nosu a krku a vše ok. Ted už jí teda jenom něco malinko odsaju cca 1x za 3 dny, ale stejně....dřív jsem nemusela vůbec.

kacka.va
29. mar 2008

odsávačky s dvěma hadičkama stažené nejsou, normálně se používají. Možná některý druh byl špatný. Jinak pokud dítě nemá rýmu tak by se odsávat nemělo.

kacka.va
29. mar 2008

nekončící rýma může být třeba alergie, nejlepší by bylo nechat udělat rozbor krve, aby zjistili na co je malá alergická.

minea
29. mar 2008

Malá nemá pořád rýmu, tu má teď poprvé - frká čiré nudle, dostaly jsme Nasivin. Jinak odsávám vždycky, když slyším, že bublá nebo vidím, že má v nose soplíky. V klidovém stavu jsou to bílé hleny, vypadají jako žvýkačka. Ptala jsem se na to doktorky a ta říkala, že to je v pořádku a že to zahlenění souvisí s topnou sezonou. Doporučila právě odsávání, kapání fyziologického roztoku (mořské vody) a podložení matrace.

minea
29. mar 2008

Reakce pediatra na frekvenci odsávání:

"Odsávání se nedoporučuje při používání klasické odsávačky,kdy vsouváte do nosu gumovou cévku,která samozřejmě může dráždit nosní sliznici/protože se dítě brání/.Odsávání pomocí luxu je šetrné a většinou ho děti dobře snáší.Samozřejmě má smysl odsávat,pokud je v nose nějaký sekret.Nemá smysl odsávat preventivně, pouze léčebně. Fysiologický roztok je též správný."

alami
30. mar 2008

Tak neodpustím si napísať pre všetky maminy, ktoré sa boja odsávačiek na vysávač - ako ja ešte včera 😉

- mala som strach, či to neťahá silno, či mu to aj mozog nevytiahne.. 😀 ......a celkovo, nie celkom sa mi to zdalo. Ale, malý má hrozné soplíky, tak si vravím, že to skúsim. Do teraz som mala tú z balónikom a to je o ničom.

Nechápem, prečo som túto na vysávač nemala skôr - aj pri prvom synovi!!!! Je to super vec - naozaj odporúčam. uznal aj môj muž, čo mal z toho hrôzu, čo za "mučiace nástroje som to kúpila" 😉
Super to vysaje - rýchlo, šetrne, bezbolestne. Dieťatku to netreba ani dať do nosa, stačí len blízko nošteka a už to ťahá. a za 1/2 minútky je hotovo. nie ako balónikovou 15 min sa trápim a výsledok aj tak pochybný.A koľko sa syn naplakal, kým som ho doslova prisadla, aby som mu to mohla balónikovou urobiť.
a hlavne - nebojte sa, to nesaje celou sacou silou vysávača, Ten vzduch čo saje, musí prejsť takou malou dierkou - tým sa ten ťah zmenší.
Dávam + body a odporúčam 😉 😉 😉

Inak kto nevie: nedostatočne odsaté soplíky = veľé riziko zápalu stredného ucha!!!

tribitka
31. mar 2008

my sme tiež doteraz používali odsávačku na baterky, s prepáčením prd vytiahla.... všetci mi radili kúpiť si tú na vysávač, ale drahý bol proti, že to malej uškodí.... predvčerom som sa naštvala a kúpila som ju.....
je úžasná, vytiahla také množstvo soplíkov, že dovidenia...a aj malá je ovela spokojnejšia, lepšie sa jej dýcha....
takže je ju len odporúčam.... 😵

katia7
31. mar 2008

ja som pouzivala tu s tymi dvomi hadickami,nemame koberce tak ani vysavac 😀 ale odkedy som objavila morsku vodu nedam na nu dopustit,streknem do oboch dierok supnem ho po chvilke na brusko a uz len utriem soplik a trosku pre istotu doodsajem odsavackou ale vacsinou ani netreba a hlavne,ten soplik ovela rychlejsie prejde ako napriklad len z odsavacky alebo z chemickych kvapiek ako napr.nasivin 😎

la100vicka
31. mar 2008

Ahojte maminy...my mame momentalne tiez sopliky, lebo sa nam tlacia styri zubky...mame tu klasicku hadickovu odsavacku, ale nasa mala bojuje este len ju vidi...mame hrozny prooblem sopliky odsat. Uvazovala som nad tou odsavackou na vysavac, ale neviem - neviem...nasa mala sa totiz trochu boji vysavaca. Co mam robit? Ked je zapnuty vysavac niekde vo vedlajsej izbe, je v pohode, ale ked sa zapne pri nej, tak ma strach.

la100vicka
31. mar 2008

a este jedna otazka...ako to riesite v noci? lebo nasej malej sopliky odsavame aj v noci, pretoze nemoze spinkat. Aj v noci zapnete vysavac? Mam strach, ze taka rozospata by sa vysavaca bala este viac.

trixi
31. mar 2008

ahoj la100vicka, nas maly mal len raz sopliky a to asi 3 dni, odsavacku na vysavac som pouzivala aj v noci, aj v noci som zapla vysavac, mala som ho vytiahnuty pri posteli a podla potreby pouzila.

angel11
31. mar 2008

ahojte kocky, mozno budem trochu odveci ale chcela by som sa spytat, ci ma niektora z Vas skusennosti s baby vakom alebo baby satkou. neviem sa rozhodnut co by bolo lepsie. dakujem. 🙂

petja
1. apr 2008

odsávám ráno po probuzení,pak v poledne a před spaním,přes den kapu vincentku do nosíka,ta rozpustí hleny.Mám odsavačku na vysavač arianna baby vac a je rozhodně ta nej,z vlastní zkuišenosti,určitě se vyplatí do ní zainvestovat!!!

saska303
1. apr 2008

Ten kto vymyslel odsávačku na vysávač by si zaslúžil NOBELOVU CENU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😎 😎 😎

alami
1. apr 2008
skuli
2. apr 2008

Vidím samou chválu na odsávačku na vysavač.Moje řeč holky.Já klidně zapínala vysavač ve 4 ráno,když to bylo potřeba.Sousedi si asi mysleli,že jsem tak pořádná 😀

luciferek
2. apr 2008

tak my máme na vysavač a nemůžeme si jí vynachválit 🙂

pucik
4. apr 2008

ahojky, mi měli obyčejnou a teď jsem pořídili na vysavač baby vac a jedině tu, sice brečí, bojí se vysavače,ale nádherně to vysaje a za pár dní byla rýma pryč, všem doporučuju, ušestří se tím plno starostí 😉 🙂

lu777
4. apr 2008

taky mám tu na vysavač.. měla jsem z toho strach, ale malýmu se to líbí .. akorát že teď měl zadní rýmu, takže to na něj stejně moc nefungovalo, zadní rýmu nevytáhne naprosto nic bohužel 🙄

jinak taky jsem zapínala ve 2 nebo ve 3 ráno 😀 v noci to bylo nejhorší a nejvíc kýchla, takže se konečně dalo něco odsát.. pak jsem ho dávala spát do lehátka skoro v sedě a konečně mohl dýchat a trochu se vyspal

pebi
4. apr 2008

my máme tu obyč za 16kč omotanou izolepou a přidělanou na vysavač 😀