Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

jituskak
8. jún 2009

tak já jsem odsávačku na vysavač použila včera poprvé. malej se ani nehnul a za pár sekund bylo po trápení. vypadá to drasticky, to jo, ale je to parádní věc.

duch
17. jún 2009

máte někdo zkušenost s odsávačkou - Nosátko?je taky na vysavač,měla by být na stejném principu jako byby-vac,už jsem byla asi ve třech lékárnách a baby-vac nemají 😒

durdik
7. sep 2009

poradí mi niekto, či môžem použiť hocijaký vysávač? Musí byť regulovateľný tlak? Lebo my máme vysávač iba s jedným stupňom satia. Malý má silnú nádchu, až mu hnisajú aj očká. Doktorka povedala, že by bolo dobré odsávať hlieny vysávačom. Neviem, či to mám kúpiť, aby sa nám to dalo použiť.

blka
7. sep 2009

Durdik, baby-vac je na vysavače od 800 do 1800W, tak se mrkni, kolik máte 😉

durdik
7. sep 2009

1600W, tak to sedí, dakujem

jmisa
7. sep 2009

Duch, já mám nosátko, jsem spokojená.

pospecka
15. sep 2009

My máme babyvac, včera jsme poprvé použili. Malej zrovna plakal kvůli prdíkům, tak plakal i při tom, ale když jsme dneska ráno použili znova (ublinkává a mívá nosík ucpanej mlíčkem) a obešlo se to bez pláče. Bylo to pár vteřin a asi 4 vteřiny po odsátí Zdenda nehybně ležel a koukal do jednoho bodu. Uplně jsem se lekla, jestli je o.k., ale asi byl spíš v šoku. 😅

alexandrah
9. okt 2009

baby, my mame vysavac s 4500 W, tak to by nas vysla lacnejsie ta elektricka, ako kupovat novy vysavac, a este k tomu menej funkcny ... neviem, ta elektricka od aventu stoji 51 eur (cca 2000 sk, a od living lab cca 1000 sk), nemate s nimi niekto skusenosti??

mizu24
10. okt 2009

ahojte baby. Chcela by som sa spýtať, či vám niektorej zhorel vysávač pri odsávaní. Ja som kúpila odsávačku na vysávač cez MMB a návod bol len v maďarčine, takže mi bol na dve veci a princíp som vydedukovala z obrázku. Až teraz som sa dočítala, že vysávač by mal mať regulovateľný výkon a ten náš nemal a preto asi zhorel. A nový čo máme vždy pri odsávaní signalizuje, že je akože plný sáčok, tak sa bojím aby nezhorel aj on. A to je výkon len na polovici z 1800 W. Neviete mi niektorá poradiť, či odsávam správne, lebo sáčok je vždy prázdny. A ešte by som sa chcela spýtať, ako dlho odsávate soplíky. Malý ich má dosť vzadu a trvá nám to niekedy aj 2 min. a manža sa bojí, či mu to neublíži, také dlhé odsávanie.

edita84
10. okt 2009

áno vysavač my zhorel ale len preto lebo manžel si chcel vyskúšať odsávanie a zapáčilo sa mu to tak mu to trvalo asi 10 min až vysavač začal dymiť. ale ja som sa aj tešila dostala som nový bezvreckový ale teraz má už odsávanie zakázané.a odsávanie malému neublíži a s tým vysavašom radšej rob prestávky trocha ho vypni aj malý si oddýchne a potom pokračuj.

marionn
10. okt 2009

ahojte dievčatá. a neviete, aký odsávač je ok. My máme myslím, že noštek , ale nič moc. ☹
Mám pocit, že ústnym odsávačom to bolo oveľa lepšie.

alexandrah
11. okt 2009

marion, co som pocula a citala, ustnym odsavacom toho moc neodsajes, a namakas sa ako vol, a efekt ziaden ...
kocky, co tie elektricke? poznate nejake? je avent dobry??

edita84
11. okt 2009

http://photos03.allegroimg.pl/photos/400x300/75...
ja mám tento typ z mad. tesca a je dobrý,avent do vysavača má moja kamarátka a pochvaľuje si ho ale o elektrických som ešte nič nepočula.

alexandrah
11. okt 2009

diky, asi kupime ten avent elektricky, manzel uz je rozhodnuty, tak keby daco, potom dam vediet, co je to za zazrak, a ci je dobry 😎 😀 😅

kkvetuska
11. okt 2009

Ahoj.
duch. taky máme nosátko a jsem moc spokojená. Proti klasické, kterou jsme používali před 6 lety je to opravdu pokrok. Koupila jsem jí za 270kč

veronika81
25. okt 2009

ahojte, prosím vás ako hlboko môžem pri odsávaní strčiť malému hadičku do nošteka? Máme tú ústnu odsávačku, malému počujem chrčať soplíky asi niekde hlbšie, lebo mu nič netečie z nošteka ani keď to zvlhčím Libenarom..ale ani tou odsávačkou nič neodsajem. Tak neviem či to nedávam dostatočne hlboko alebo odsávačka je na prd 😒 alebo čo..

veronika81
25. okt 2009

aha teraz som si všimla, že to je téma vo "výbave" ale tak snáď mi niekto poradí 😅

quinny
26. okt 2009

veronika ona je dost silna ta hadicka takze fakt moc hluboko bych to nedavala, a navic si myslim ze ti to ani nepujde a i kdyby slo, ze nebudes mit silu to odsat 😒 . Pokud ma maly opravdu takovou rymu a trapi ho to tak urcite kupte odsavacku na vysavac, vyplati se 😉

josifek
26. okt 2009

Quinny má pravdu my máme nosátko a je supr ho mít 😵 🙂 😉 tu jsem vyhodila tu haičkovou je opravdu na nic 😉

tin007
26. okt 2009

veronika81 kup si odsavacku na vysavac, oplati sa to. babo tolko netrpi, lebo odsatie je urobene rychlo a hlavne efektivne.

wwcko
26. okt 2009

Ahoj. My mame aj ustnu a aj na vysavac a ta ustna neni na nic. S tou sme nikdy nic nevytiahli. Ta na vysavac je ovela lepsia. Aj ked sa mi nepodari vysat s nou uplne vsetko ( aj po vysati pocujem ze mala ma sopliky este niekde v dutinach) tak som spokojna. vysavac davame na minimum. mame 2000W

tince
26. okt 2009

když jsem se v obchodě zeptala na cenu odsávaček, prodavačka začala stylem" budte rozumne,všeci jsme přežili bez odsavaček, tak proč ted chcete svojím děckam vysávat něco z mozku!!"
nevím, nevím, váhame jestli si to pořídit, když už tak asi ten malinky ručni 😉

quinny
26. okt 2009

tince _ heh tyhle argumenty mam nejradsi. Vratme se vsichni do jeskyne 😝 😝 😝
me to taky ze zacatku prislo ze to bude sat moc, ale neboj, je to na to vazne delany. I muj manzel ktery prcka nejdriv skoro hajil vlastnim telem musel uznat ze je to super a jemne, ale ucinne 😉

luciferova
26. okt 2009

Tince kedysi neboli ani pampersky, ani mikrovlnky na ohrev mliecka ani monitor dychu 😉 no a co? Ked si mozem pomoct, preco by som si nepomohla?

kvetinka7
26. okt 2009

Holky, v supermarketu jsem objevila malou odsavacku s balonkem, ktery se zmackl a pak podtlakem vysaval .. prislo mi to sikovny a za babku.. mate s tim nektera zkusenost?

veronika81
26. okt 2009

kvetinka, mám doma aj tú balónikovú..a teda tá je ešte horšia, ako ústna, čo sa ťahá 😝 😝

Tak asi sa poobzerám po tej odsávačke na vysávač. Ďakujem 😉

terezita
26. okt 2009

ja si teda na tu ustni odsavacku stezovat nemuzu.. 😀 mame doma tu na vysavac, ale kdyz mela em.rymu a byli jsme nekde, kde vysavac po ruce nebyl, resili jsme to ustni. je fakt, ze chlap toho `vytahne` vic, ale i tak pomuze 😉

to.beruska
22. nov 2009

ajojte!neviem ci tu uz niekto pisal ale nemam cas vas precitat,chcela by som sa opytat ako cistite odsavacku do nosteka.my mame nostek sa to vola.pisu tam ze aj nejaky roztokom ale nevieme akym,dakujem za radu

evca35
1. dec 2009

ahojte,
môžte napísať aj značky odsávačiek na vysávač ktoré používate? Avent je dosť drahá značka, sú aj iné?
Ďakujem.

simi.w
1. dec 2009

Ahoj Evi, my máme Baby-Vac Arianna a je super, kupovala jsem jí nedávno v lékárně, stála 310 korun. Je super, jsme s ní spokojeni.