Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

maca66
4. apr 2008

ahojte.no aj ja ju budem musiet kupit.maly ma sopliky ako hrom.fukat este nevie.iba do seba a to nechcem 🙂 kolko je taka orientacna cena?pouzivala som doteraz tu hadickovu,ale tak,ze som vytiahla jednu hadicku a len tou.je to lepsie a rychlejsie.lebo sa taha na jednej strane a druha je v nosteku.lepsi tah.ako kym to preslo cez tu nadobku a cez druhu hadicku.kym som malemu odsala uz mal plny nostek znova od placu.ale chceme aj druhe.odsavacka na vysavac sa zide🙂

minea
5. apr 2008

pebi: Toho bych se asi trochu bála 😅 . Přece jenom ta originální odsávačka je odzkoušená výrobcem a je trochu jinak konstruovaná.

maca66: V Česku se prodává za 330 Kč.

katarinka1982
5. apr 2008

ahojte, citam citam, ze je rec o soplikoch....neda sa mi neopytat...mam domka dvojtyzdnoveho adamka a chytil sopliky....a neviem ako mu ich vybrat...aky system je najlepsi, fakt je naj ta hadicka na mojho drobca?

maca66
5. apr 2008

minea:dakujem za inf.cize u nas okolo 500sk.budem si ju musiet veru zaobstarat.malemu sa dnes zle dychalo v noci.plny nostek mal ☹

nevesta
5. apr 2008

Odsavacka na vysavac je super, pouzivam ju vzdy, ked ma sopliky, vytiahne ich rychlo a bezbolestne 😉 ani sa nestihne nastvat... 😎

belanna.st
7. apr 2008

ahojte dnes jsem se ptala v lékárně jestli mají tu odsávačku na vysavač, a ona říkala že abych to nekupovala,prý si mám strčit hadičku do nosi a zkusit to vysát vysavačem, že ted byla na nějakém školení a ten doktor tam říkal že to hlavně nepoužívat že to není dobrý, ale tady to všechny chválíte tak já nevím.nehledě na to, že každý doktro říká něco jiného. nemohla byste se některá zkusit zeptat toho svého co na to říká?Si myslím že co doktor to jiný názor..jinak já na sebe používám vincentku a jsem spokojená, jen se chci zeptat jestli se může používat místo té mořské vody...

jabber
7. apr 2008

belanna - Vincentka do nosu je super, mořskou vodu nepoužívám 🙂
Jenže když si strčíš do nosu 'nějakou' hadičku a vysaješ, tak to bude jiné než ta trubička na to zkonstruovaná 😖 . Odsávačka na vysavač je vážně bezva, používáme jí odmalinka 😉

qtinka29
7. apr 2008

používali sme odsávačku na vysavač,ale ked sa nám narodilo druhé bábo kúpila som ods. na baterky-1200sk-ale je super,pre novorodenca vhodnejšia,menej hlučná,nepotkýnam sa o vysavač 🙂 ,je hlavne prenosná a kedykoľvek použiteľná 😉

xsipm04
7. apr 2008

Já to teda dělám jako Pebi, poradili my to v lékárně. Vezmu nějaký kousek kartonu, do něj udělám ďuzničku a zasunu tam tu hadičku, kterou bych jinak strčila do pusy, jak lux zapnu, tak tím tlakem se celý karton i s hadičou přisajou k hadici luxu. Ale hadičku pak malý nestrkám úplně do nosu, jen opravdu na okraj a odsávám jen když má fakt hodně velkou rýmu a vydím, že jí ty nudle skoro tečou, tak abych tomu trochu pomohla, protože otřít nos si pak nechce nechat a pak jí to všude teče a s tím luxem je to rychlovka. Pak si ještě chvíli prohlížíme, co to tam v tý hadičce je, takže nestihne ani brečet 😀 Jinak mi odsávat přišlo zbytečný, kor u malých miminek, ty pořád tak nějak chroptěj, a je to normální. To by jim to člověk musel odsávat několikrát denně a zbytečně by jim tak dráždil a narušoval sliznici v nose.

jabber
8. apr 2008

Souhlas - my taky odsáváme jen když je fakt pořádná rýma 🙂

liby1
8. apr 2008

Doktorka nám radila místo Vincentky používat raději mořskou vodu, a když Vincentku - tak ji ředit, pro úplně malé mimča prý není moc dobrá

maca66
8. apr 2008

ahojte.no vcera som kupila tu odsavacku na vysavac.je super.najprv streknem do dierok kvapky s morskou vodou a potom odsavame.trva to priblizne 20sekund a nostek je cisty.a hoci place ako tur nestihne sa mu tak rychlo naplnit nostek zase soplikmi ked to trva len tak kratko.hned ako prestaneme aj placu niet.pri tej hadickovej to trvalo aj pat minut a nemalo vyznam pretoze maly tak reval,ze mal v nosteku viac soplikov ako predtym amrvil sa ako hlista. 🙂 fakt super vec ta odsavacka.odporucam:-)

petja
10. apr 2008

Filípek mi při odsávání naopak asistuje,drží v ručce hadičku a chechtá se,on při vysavači i usne 🙂 jinak rýmu sem vyléčila mateřským mlíčkem,před odsáváním cca 5min.kapátkem nakapu do nosíka,pak odsaju a zase nakapu jako léčbu.je to bomba,pomohlo to jako nic!

belanna.st
23. apr 2008

ahojte a co na tu odsávačku na vysavač říkají dětští lékaři jako vasi myslím. mě to furt vrtá hlavou, protože každý říká něco jiného jeden že je to nebezpečné jiný že je to dobré. tak já furt nevím, tak na 80 procent do ní půjdu ale zatím fakt nevím. zkoušely jste to na sobě?

jabber
24. apr 2008

Tak naše malá teď měla tak šílenou rýmu a ucpané dutiny, že jsme odsávali 3 dny každé 3 hodiny - i v noci - a pokaždé jsme vytáhli obrovské množství tmavě hnědé husté rýmy 😖 , fakt humus, to jsem v životě neviděla, člověk se diví, kde se to v té malé hlavičce bere 😅 . A nemít tuhle super odsávačku, tak jsme nejspíš skončili na antibiotikách 😒 , takže vřele doporučuju 😵

jesssie
24. apr 2008

My vysavačovú odsávačku používame už dlho a sme s ňou absolutne spokojní. Staršia dcéra keď má soplík sama si zapne vysavač a odsaje si soplíky a to si vie noštek aj vyfúkať. Mali sme aj odsávačku Chicco s balónikom a ešte nejakú s dvomi hadičkami. No o ničom to bolo. Tým nič neodsajem, naťahám sa ako blázon a ani dieťa nevydrží čakať v tej istej polohe, keď mu niečo stále pchám do nošteka. Ja na tú vysavačovú nedám dopustiť. 😀 Za pár sekúnd je po plači aj po soploch.

belanna.st
24. apr 2008

a můžu se zeptat jaké máte značky odsávačky nebo vysavače?asi si to objednám přes net, myslíte že to bude bezpečné, než poslouchat od lékarnice že si mám strčit hadici do nosu.

jabber
24. apr 2008

belanna.st - my máme tuhle, já ani nevím jestli jich je vůbec víc - http://detskezbozi.com/inshop/ostatni/nosni-ods... , myslím, že to v pohodě přes net objednej, já to taky objednávala. Já objednávám skoro všechno 🙂
a lux máme normální Etu - je fajn, když u luxu jde regulovat síla odsávání 😉

minea
25. apr 2008

Ta odsávačka se jmenuje ARIANNA BABYVAC a má svůj web: http://www.babyvac.cz/

jesssie
25. apr 2008

Ano je to tá odsavačka o ktorej píšu jabber a minea. Skús ju kúpiť v inej lekárni kde sa lekárnička zdrží zbytočných komentárov. A musíš mať vysavač, kde sa dá nastavovať sila ťahu. No neviem či som sa teraz správne vyjadrila, ale pri bábätku sme to mali na vysavači nastavené na minime. A pri staršej dcére to dávame na maximum. Dieťa sa môže zľaknúť iba toho hluku vysavača a nie odsávania. My sme to riešili tak, že sme vysavač nechali v druhej izbe za privretými dverami a soplíky sme odsávali pred dverami na chodbe. Ten hluk sa tak minimalizoval a dieťa bolo kľudné.

jabber
25. apr 2008

belanna - a na lékárnici se přece můžeš vyprdnout, ty jsi zákazník a přišla sis koupit to co chceš ty 😉

petule.h
25. apr 2008

ano, taky saju luxem, tedy sávala jsem, to je nejúčinnější. a zase budu, doporučují to i doktorky a dělají to tak i všechny maminy co znám 😀

martina46
25. apr 2008

ja som ju skusala na sebe, plny vykon a bola som prekvapena, ze to vlastne bolo strasne jemne 😉

kapulet
5. máj 2008

belanna.st - nevím jak jiní doktoři, ale v porodnici nám dětská lékařka odsávačku na vysavač doporučila (sama ji používala), ale je dobré mít i tu hadičkovou, pro případ odsávání hlenů z pusinky na to vysavačovou odsávačku nepoužiješ. taky je vysavačová popsaná v knize MUDr. Petra Kargera "Péče o dítě do 3 let" je v ní návod jak si ji vyrobit doma.
My jsme ji u první dcery neměli a byl to vždy boj. Teď ji na druhé miminko používám a je prostě super, jak píšou ostatní nestihne se ani naštvat a je hotovo 😀

dankaa
5. máj 2008

ahojte!aj my prispejeme,my pouzivame odsavacku na vysavac a zo vsetkých,co sme vyskusali je najlepsia 🙂

kapulet
5. máj 2008

chtěla bych se zeptat těch mamin, co mají baby vac arianna, jak čistíte tu násadku co se přikládá k nosíku?

zuka
5. máj 2008

kapulet, ja do celej odsavacky aj s nasadkou pustam vo vani vodu (pustam ju do tej strany, ktora sa nasadza na vysavac) a ten tlak sopliky (a susniky 😀 ) vypudi von. Ak sa predsa len nejaky drzi ako vos, tak nasadku necham namocenu vo vode.
Inak, aj ja tuto odsavacku vrele odporucam! Aj nasa MUDr. Tiez som ju skusala na sebe a skutocne ma samoregulaciu - reguluje si to saciu silu. Moze sa to dat aj na silnejsie vysavace.

luckka
3. júl 2008

ahojte baby, ja mam na vas taku otazocku, mozem tu odsavacku na vysavac napojit aj na rucny vysavac 😅

tessie
3. júl 2008

ahojte maminky, už som pevne rozhodnutá, že kúpime odsávačku na vysávač... len sa chcem poradiť, či je to vhodné od narodenia alebo až od nejakého mesiaca... lebo v zdravotných potrebách som sa na to len tak opýtala a povedali mi, že až od nejakého 2-3 mesiaca, tak mi dali zatiaľ len tú hadičku za 30,-Sk, ale keby to bolo v pohode, tak načo by som trápila seba aj dieťa s nejakou ručnou, keď táto by bola v pohode... Mne sa to totiž zdá dosť nechutné to odsávať ústami. Ďakujem...

sakura77
3. júl 2008

ta na vysavac je uplne v pohode,ved vyskusaj na sebe,je to uplne jemne fukanie,tak myslim ze babu to neublizi