Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

tessie
3. júl 2008

dakujem velmi pekne

miselin
3. júl 2008

Tak mne pasuje viečko z tej hadičkovej odsávačky aj na vysavač a odsáva to teda parádne a stojí len 22sk, len jednu chybu má, že soplíky idú do vysavača a nie do nádobky. No ale za tú cenu sa to dá prepáčiť 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

agness02
3. júl 2008

Ahoj, odsávačku na vysavač taky doporučuji, já jsem ji koupila až když měl malej 6 týdnů a když jsem ji vyzkoušela, nadávala jsem si, že jsem ho do té doby trápila s těma papírovejma čtverečkama. Po použití ji nechám chvilku namočenou a pak vypláchnu horkou vodou.

caira
4. júl 2008

mame tez odsavcacku na vysavac- baby vac - a je naprosto uzasna, pouzivame ji od narozeni, mala prosla uz dvema docela rymyckama a diky odsavacce nemela ani problemy se spanim nebo s dychanim, takze vrele doporucuju. cistime stejne jako Agness.... 😉

emjee
10. aug 2008

zdenka821 • 1d • Dnes o 08:28
Ahojky, chcem si kúpiť túto odsávačku, keďže cestujem s drobčekom ďaleko ale neviem či je to dobrý nápad. Mám tú na vysávač, s tou sme spokojní, ale keby náhodou drobec ochorel, nebude možné používať vysávač. Prosím napíšte mi aké máte skúsenosti s touto odsávačkou. Ďakujem. pridám si do fotoalbumu foto ak by ste chceli vedieť o akú presne ide. Ďakujem pekne za všetky príspevky 🙂

sonoga • 2d • Dnes o 09:29
tak presne taku mame. a som s nou velmi spokojna. nie je az tak dobra ako ta na vysavac (ta by vysala aj mozog, keby sa dalo), ale fakt je dobra. zo zaciatku som si na nu musela trochu zvyknut, ale ked som prisla na to, ako s nou mam odsavat, tak to uz islo v pohode.

erikasadek • 2d • Dnes o 09:59
ahoj ja sa pridavam pouzivam ju z casu na cas ked su deti chore tiez som spokojna, malemu sa najviac paci ,ze je tam aj muzika ,takze aj zabudne na neprijemnosti s tym spojene.

zdenka821 • 1d • Dnes o 10:59
sonoga a je tam velky rozdiel v manipulacii s tou na baterky a na vysavac?

sonoga
10. aug 2008

s tou na vysavac som nemusela upchat druchu nosnu dierku a hned to vysalo. s tou elektrickou som musela upachat tu jednu dierku, jasne ze to taha slabsie nez vysavacova, ale tiez vytiahne sopliky kvalitne. ked su sopliky riedke, tak idu v pohode, ked je tam aj nejaky hustejsi, tak to trva dlhsie. sice, ty asi budes pouzivat ten biley alebo modry nastavec. tak to by malo ist rychlejsie.

danielaur
13. aug 2008

Ahojte, ja sa chcem len opýtať kde sa dá kúpiť tá odsávačka na soplíky a koľko asi stojí

kruguer
14. aug 2008

Dá se koupit v lékárně, zdravotnických potřebách, obchodech pro děti. Ta na vysavač je za cca 300CZK

jmalko
31. mar 2009

Ahojky, také mám odsavačku na vysavač a naprostá spokojenost. Jen nás trapí čištění. Jak čistíte především ten nosní nástavec? (mám odsavačku Baby Vac).

konja
1. apr 2009

Tak u nás jsme nejprve pořídili úplně obyč odsávačku, kdy to z dítěte musíte vycucnout (dvě hadičky spojené dfo nádobky, jedna hadička do nosu, druhá do vaší pusy a cucáte a cucáte 😝 ). No byla na prd! Pro občasné vycucnutí dobrý, ale když příjde fakt rýma, že miminku teče z nosu téměř neustále, tak to se nedá 😝 😖 Koupila jsem pak odsávačku na vysavač a naprostá spokojenost. Sice je to hlučný, ale máte odsáto během pár sekund a hlavně důkladně! Holka plakala mnohem míň než u normální obsávačky. Já doporučuju odsávačku na vysavač 😉

dosa
1. apr 2009

jmalko - tiez mame baby vac - cistim to hned ako odsajem - kym sa to neprilepi - pod prudom horucej vody. uz ju pouzivame len vynimocne, ked je dcera chora, po kazdom odsati oplachnem a po chorobe ju necham este namocenu v slanej horucej vode. oplachnem cistou vodou a necham uschnut... nastastie sa mi este nestalo, ze by mi sopliky vbehli az do hadicky, tu som este necistila, ani netusim, ako by som to spravila - asi tiez len pod prudom vody... 😉

jmalko
1. apr 2009

dosa: děkuji,zkusím to, jen s tím tlakem vody bude trochu problém(v naší vesničce jde voda samospádem a tlak je malý - zastavíš vodu palcem ruky). Existuje na to prý i kartáček, jenže ten v lekarnách v okolí neseženeš 😠 (to máme poblíž 2 okres.města).

dosa
1. apr 2009

tak to vyskusaj len namocit do slanej vody - aj vreckovky macam v slanej vode a preplachnem, predtym ako ich dam do pracky - ta slana voda vraj odliepa tie sopliky 🙂 kdesi som to davnejsie citala... a potom staci len olpachnut v teplej vode a nechat uschnut

evinka2311
1. apr 2009

ja baby wac maximalne doporucujem.bola som so synom v nemoc a tam ste mali vidiet tu metodu tahania soplikov,otras,ako v stredovekutenka hadicka,ktorou nic neprejde aj 15-20cm do nosa,teda dnu do hlavy...,dieta sa ide roztrhat od placu a ja tiež...tak som si doniesla z domu vysacav,povedala som im,že už nedovolim,aby mu to takto tahali...a sama som tahala aj 10x denne.chodili sa na to sestricky a dr.pozerat.vyzerala som ako blba,ale je mi t o jedno,najma,aby sa ulavilo malemu...

talinka
1. apr 2009

ja tiez baby vac a tiez doporucujem

alusha
1. apr 2009

aj my mame baby vac a je vyborna, teraz mal maly sopliky asi dva tyzdne a odsavanie trvalo zakazdym sekundu, ani sa nestihol spamatat... super

katarinagk
2. apr 2009

Dobre ranko, chcem sa opytat, vytiahne vam vysavackova odsavacka sopliky uplne? ja odsavam, ale aj tak maly chrci......akoby mu niekde hlbsie vo vnutri stale nieco ostalo..... navyse dnes rano uz boli sopliky krvave a to davam pred kazdym odsavanim libenar.............

helulicek
2. apr 2009

Čau holky, jakej typ odsávačky doporučujete - resp. značku, co jsem tu tak zběžně pročetla, tak vyhrává na vysavač 😀

dosa
2. apr 2009

urcite na vysavac - ale spominali sa tu nejake na baterky, ale taku som nemala, tak neviem posudit.

na zaciatku som mala len tu, co sa odsavalo ustami a to bolo trapenie pre mna aj pre malu. zo zaciatku sme mali aj dost hlucny vysavac, tak mala si trocha aj pojacala, ale kupili sme novy vysavac (ale nie kvoli odsavaniu - uz to bolo nutne 🙂 ) a tak si na to zvykla, ze casom uz mi aj pomahala poskladat odsavacku, dat ju do vysavaca a drzat si ju pri nose... kupis ju v lekarni u nas na SK stoji okolo 10 €.

dosa
2. apr 2009

katarinagk - ked bola mala chora, ze mala uplne zacpaty nos, tiez sa mi sem tam zdalo, ze jej to este chrci, ale uz to neslo. tak som odsavala co najcastejsie... sem tam sa mi aj stalo, ze jej isli krvave, ale doktorka nam vravela, ze to sa moze pri castom smrkani stat aj dospelemu, ked casto fukame praskne pod tlakom nejaka drobna cievka, alebo tak. vraj to nie je nic hrozne...

dosa
3. apr 2009

jmalko - este k tomu cisteniu - prave som nasla na nete taketo cudo judo - kefka na cistenie slamiek. myslim, ze by sa s tym dala vycistit aj ta odsavacka... a keby bolo treba, aj hadicka.
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=943220

helulicek
4. apr 2009

Dobré ráno holky,
tak jsem řekla manželovi,že koupíme odsávačku na vysavač, tak nejdříve na mě hleděl, jestli si z něho neutahuju...když viděl že ne, tak tím nebyl moc nadšenej. Prý je to moc drastický, což se může na první pohled zdát..ale musí to být v poho,když je to schválený, no ne? hlavně je to účinný a mimi zbytečně dlouho netrápíme 😅

helulicek
4. apr 2009

Ještě jsem zkoukla Otrivin odsávačku, někde jsem četla, že je doporučována na ORL, ale teda mě to sání moc nepřesvědčuje o tom, že by to bylo to nej. Hlavně to dítě nebude asi lehký udržet a ještě sát z nosíku, nevím, zkušenosti nemám, ale myslím, čím rychleji tím líp, takže vysavač 😉

lul
6. jún 2009

prosim vas, existuje odsavacka aj na rucny vysavac? mame tento http://www.mametotu.sk/philips-fc-6092-p-58980....

ve24
6. jún 2009

já mám nejlepší zkušenost s odsávačkou, co se připevňuje na vysavač. Je to super rychlé odsávání a zdá se mi, že je brzy po rýmě 🙂

lul
6. jún 2009

ve24 cela tema je o odsavacke na vysavac 😉 obnovila som ju preto, ze potrebujem vediet, ci existuje aj na rucny vysavac 😉

ve24
6. jún 2009

tak promiň 🤐

trixi
6. jún 2009

o takej neviem, rucny vysavac nema regulaciu otacok (vykonu) a myslim, ze ani moznost pripojit klasicku hadicu od vysavaca. Ta odsavacka na vysavac sa zastrci do klasickej hadice na vysavac.

tyli
7. jún 2009

ahojte,
práve riešim dilemu akú odsávačku kúpiť. máme tú klasickú, čo sa odsáva ústami, no nemám s ňou dobré skúsenosti.
našla som takúto, čo myslíte? http://www.najnakup.sk/Porovnaj_detske-zdravotn...
máte s ňou niekto skúsenosti?
je dosť drahá, nerada by som kúpila hlúposť.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz