Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

escada17
4. apr 2007

och, s elektrickou nie, o takej som nikdy nepocula, ale obycajna by mala celkom stacit, lebo co a ten zvuk babo vyplasi a este s a bude otacat...

masinka
4. apr 2007

my mame taku balonikovu, ta je nafigu a potom taku na vysavac, tak tu vrele doporucujem
Nelke ju vzdy najprv ukazem, poviem ze huuuuuuuuuu, potom zapnem vysavac, po tretom raze sa uz nezlakla. spociatku vrtela hlavickou (neplakala pri tom nikdy), teraz uz poctivo drzi a po odsati sa smejka 🙂))

verka
5. apr 2007

my tiez pouzivame na vysavac a inu sme ani neskusali.sme spokojni,teda my rodicia,maly drobec vzdy protestuje 😅

denisa2214
autor
5. apr 2007

Vdaka za odpovede, tu vysavacovu teda kupim. A ako riesite sopliky, ked ste napr. odcestovani a dietatko dostane nadchu? (preto som uvazovala aj o tej elektrickej- ta je mala a prenosna). Dakujem.

dashak
5. apr 2007

ahojky, já jsem dlouho váhala nad tou na vysavač, ale nakonec jsem koupila, protože malá už má potřetí za sebou rýmu, a teď tak silnou, že ji soplíky lezou až do pusy 😝 Měli jsme obyčejnou hadičkovou a bylo to hrozné utrpení, musela jsem ji vždycky přilehnout nohama ruce a hlavu skřípnout mezi nohy a rvát ji do nosa tu hadičku za asistence hrozného řevu. Většinou jsem prd odsála, protože sama jsem byla nemocná, takže jsem nestačila s dechem 😀 a v tom nejlepším 😀 jsem už neměla dost sil a musela se nadechnout a soplík zase utekl dovnitř.
S vysavačovou ji to odsaju v klidu v sedě, je to otázka 5 vteřin, necuká se u toho a nemusím ji nic rvát do nosu, protože je to široké a má to dobrý tah, takže stačí jen poblíž nosní dírky. Můžu jen doporučit. Je to podstatně méně drastické než obyčejná.
A o elektrické slyším teď poprvé 😨

vilca
5. apr 2007

Holky, na kolik ta vysavačová přijde? My jsme teda ještě zatím rýmu neměly (ťuk ťuk ťuk), ale nedovedu si představit, že jí tu normální odsávačku budu rvát do nosu, když při každým čištění nosánku vyvádí, jako kdybych jí dělala kdovíco... 😕

dashak
5. apr 2007

vilco, mě stála 365 kaček i s poštovným. Obyč hadičková stojí sice jen 35, ale je to fakt nebe a dudy a lituju, že jsem nekoupila už dříve.
Můžeš podívat tady, je to široký tvar, takže nikam nic nerveš, stačí přiložit poblíž nosa

vilca
5. apr 2007

Díky moc 😉

womann
5. apr 2007

Tak tuhla mame taky ,jak pise dashak,a je fakt skvela.Vysla nas normalne v lekarne asi na 335 Kc.

lenchita
5. apr 2007

Hm...taky mám problém s tím, že často nestačím s dechem. Ještěže ale malé normální odsávačka nevadí, bere to jakou velkou legraci a náramně se tím baví, řehtá se, jak se nad ní máma potí asi🙂

dashak
5. apr 2007

no naše malá z toho měla taky strašnou srandu, do té doby, než dostala opravdovou pořádnou rýmu. Předtím jsme ji vždycky profoukli nos po koupání a to ji hrozně bavilo. Ale jak měla zahleněný celý nos už byl konec srandy 😀

majka35
6. apr 2007

ja som kúpila odsávačku na vysávač, ale malá mala plno soplíkov a musela som zapínať vysávač aj po nociach, no nič príjemné a okrem toho mi tam ten vysávač pri postieľke riadne prekážal, tak sme kúpili tú elektrickú a nedám na ňu dopustiť, malá, praktická, výborne odsáva, prenostná, no proste super ... 🙂

dashak
6. apr 2007

A mohly byste tady hodit odkaz na tu elektrickou odsávačku?

eja28
7. apr 2007

Dashak: tu na baterky kupis na mimibazar, neviem ci je to ta ista o ktorej sa tu hovori.

majka35
7. apr 2007

presne túto mám ... 🙂 🙂 🙂

jenis
7. apr 2007

Majka a ma to taku silu ako vysavacova?

majka35
8. apr 2007

jenis ... áno ... 🙂 sú k nej priložené 3 nadstavce, podľa veku bábetka ... 🙂

denisa2214
autor
8. apr 2007

...ďakujem za príspevky. Už som cez Mimibazar objednala tu elektricku. V utorok by som ju mala mat. Po odskusani napisem ako som s nou spokojna.

denisa2214
autor
12. apr 2007

Ahojte, tak som tu elektricku odsavacku teda vyskusala- zatial ziadna slava, dcerka sa zlakla toho zvuku (predsa len "vrci"- aj ked menej ako vysavac), a ked som sa s nou priblizila k nosteku, zacala so mnou bojovat. A tak skusam zatial mat ju zapnutu a nic s nou nerobit (aby so zvykla na ten zvuk) a zajtra skusam znovu. Drzte palce...

majka35
13. apr 2007

MOja sa tiež prvýkrát zľakla tohto zvuku, ale teraz keď ju zapnem, tak sa smeje od ucha k uchu a drží noštek, ako prikovaná ... 🙂 🙂 🙂 stále si však myslím, že je to určite lepší zvuk, ako zvuk vysávača zapnutý o polnoci ... 😅

selma
22. apr 2007

Mně se více než všechny odsávačky osvědčilo smotat papírový ubrousek do tenké tyčinky a tím miminko polechtat v nosánku. Kýchne si, soplík vyletí a miminko z toho má ještě srandu🙂

draga
22. apr 2007

selma promiň ale takové soply co měl Dalík při rýmě by fakt nevyfrkl 🙂) doktorka nám doporučila odsávat a dokonce tou odsávajdou na vysavač tak jsme jí pořídili a vůbec nelitujeme investice

vilki
22. apr 2007

caute, aj my mame odsavacku na vysavac a som s nou velmi spokojna.vytiahne vsetky sopliky, len maly s nou nieje spokojny...neviem co sa mu porobilo.sopliky ma uz treti krat a nikdy necirkusoval a teraz reve akoby som ho drala, taha mi prec ruky...no neviem.mozno ho uz boli nostek.sopliky ma uz piaty den.

hankah
22. apr 2007

holky, když jste odsávaly hadiškou, stalo se vám, že jste poranily sliznici?? naše malá má asi poraněnou sliznici nebo co, protože má tu rýminu červenou. byla jsem s ní i u doktorky a prý je to normální, tak nevím. jsem z toho trochu zaskočená!!

dashak
23. apr 2007

Smotávání ubrousku zabere opravdu jen třeba jako čištění nosu po koupání. Pokud je taková rýma, že soplíky tečou až do pusy, jako jsme to měli několik dnů my, tak se musí odsávat, jinak se to dítě dusí, hleny zbytečně polyká a má stále ten nosánek plný.

Dlouho jsem váhala s tou vysavačovou, ale taky teď nelituju, naopak se tluču do hlavy, že jsme ji nepořídili už dříve. Po 3 dnech odsávání do nosu a kapání nasivinu bylo po rýmě.

draga
23. apr 2007

Hani mě se to stalo jednou když jsem Dalíkovi čistila nos smotkem buničiny. začal brečet a u nosu mu vysela červená nudle. trochu jsem se lekla ale víc už mu to neteklo. s odsávačkou na vysavač se mi to nestalo protože se nestrká do nosu. neměj strach když to viděla doktorka.

miselam
23. apr 2007

my tiez pouzivame odsavacku na vysavac a nedam na nu dopustit,dnes sme objednali tu na baterky z babyportal.sk
tak uvidime 😉
hanhah,myslim ze mu popraskali zilky v nosnej sliznici,pokial to velmi nekrvacalo a samo ustalo tak je to v poho,pokial sa to casto opakuje a je to krvacanie silne(mavaju to deticky) treba na to riesit.

bubonic
24. apr 2007

hanhah odporúčam ti striekať malej do nošteka dvakrát denne sterimar, alebo niečo podobné - malinká má asi suché sliznice. aj mne sa to stalo a keď som mu to začala striekať, po dvoch dňoch už sa žiadna krvička neobjavila.

mimochodom mne teda nerobí problém ani o polnoci zapnúť vysávač. na tých 10 sekúnd je to v pohode.

loren
24. apr 2007

na aky vykon pustite vysavac odporucaju 700 az 1000 ale nam to takto skoro nic nevytiahne

draga
24. apr 2007

hanhah taky používáme ještě sterimar je to roztok mořské vody žádná chemie a i mě to je příjemné když mám rýmu 😀

loren my máme odsávačku do 1700w ale pouštíme vysavač tak na polovinu a teď už taky moc nevysáváme, protože už nemá tolik soplíků