Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

hankah
24. apr 2007

holky, já koupila vincentku ve spreji, mělo by to být obdoba toho roztoku z mořské soli, zdá se vám ten sterimar lepší??? odsávačku do vysavače taky asi pořídím - když jí tak chválíte.... 😉
dneska viděla Marušku doktorka a nic na to neřekla, krev jí neteče, jen když jsem to ráno zas eodsávala, tak bylo trochu červené. nechala jsem to být a uvidíme.........

franti
24. apr 2007

ahoj babenky...tak mi sme vyskusali na zaciaku balonikovu a hadickovu odsavacku a obe by som najradsej stiahla z predaja, pretoze su akurat na dve veci... 😉 potom sme kupili tu na vysavac a na tu tiez nedam dopustit...maly sa mi nastastie vysavaca neboji, takze aj v tomto sme vyhrali...plakal len prvykrat, lebo nevedel presne co sa bude diat, ale teraz si sopliky v poho necha vysat... 🙂 vatove tycinky do usi tiez obcas pouzivame, ale iba ked ma trosicku vecer soplik z celeho dna...je na to nastastie zvyknuty, my sme totiz museli vatove tycinky pouzivat hned v porodnici, lebo ho na sale zle odsali a bol este trochu zahlieneny...tiez mu nostek trosilinku asi dvakrat zakrvacal, ale odvtedy nic...treba byt opatrny.
a co sa tyka tej odsavacky na baterky...tak som o nej pocula vcera prvykrat, od kamosky co si ju kupila a je s nou spokojna. ja si ju tiez chcem kupit, hlavne ak pojdeme na dovolenku, aj teraz sme boli na dovolenke, a len som sa modlila aby mali nedostal nadchu, lebo neviem, kde by som poziciavala vysavac. a ta na baterky je urcite prakticka aj na noc... 🙂

selma
25. apr 2007

Ad smotaný ubrousek - no nevim, mám tři děti, zažili jsme všelijaké sople a pokusy o odsávání, ale při kýchnutí dosahuje rychlost vzduchu až 160 km/h. Nevím, jestli tohle zvládnou odsavačky, aniž by zároveň dítěti ublížily. Navíc si myslím, že je lépe, když jsou nateklé sliznice stále trochu pokryty hlenem, jinak se vysušují a odpovídají další tvorbou hlenu. Pak se z toho skutečně může stát začarovaný kruh.

selma
25. apr 2007

Ad Nasivin - no tak to vůbec🙂 Jsem ráda, když to odchází z těla ven. Jak se to zarazí, může člověk brzy očekávat horečky. Tělo se svých přebytků bude chtít zbavovat, ať se nám to líbí nebo ne, soplík je pořád ještě ta lepší varianta.

franti
25. apr 2007

selma...tak ja neviem ako tvoje deticky, ale moj od plneho nosteka vobec nespaval,lebo nevedel dychat, a urcite by nam pri nadche smotany ubrousek nepomohol...odsavacka na vysavac bola zachrana. s plnym nostekom ani papat nechcel, tak teda neviem, co je pre dieta lepsie...plny nos?

selma
25. apr 2007

No pokud už to zajde tak daleko, že nemůže spát ani jíst, tak je asi odsávačka jediným řešením. Každopádně tak daleko bych to zajít nenechala a zahájila bych okamžitě detox svůj i dítěte, třeba i uprostřed noci.

hankah
25. apr 2007

selma a jak ten detox vypadá?? co by jsi pro to udělala. malá má vždycky večer plný noc, trochu ještě ráno, přes den je to dobrý, tak nevím co s ní, říkám si, jestli nemůže být alergická........

draga
25. apr 2007

selma já taky nejsem zastánce léků a chemických přípravků...sterimar je normální slaná mořská voda upravená na fyziologický roztok a odsátí vysavačem není nic moc strašnýho jen to vytáhne ty soplíky i z dutin kde opravdu miminkům vadí...

franti
25. apr 2007

selma...ja neviem, ci sa velkost nadchy da nejako ovplyvnit, ako by si tomu predchadzala aby mu z nosa netieklo? samozrejme tym aby nenachladol, ale ked uz sa to stane, ako mam regulovat nadchu? a priznam sa, ze neviem, co je to detox... 😅

franti
25. apr 2007

chcela som totiz povedat, ze moj maly mal zatial nadchu "len" dvakrat, a vzdy prve dva dni to bolo najhorsie, nevedel pit z flase a zle sa mu spalo...vzdy sa ta nadcha vecer zhorsila...proste to nie je tym, ze by som to schvalne nechala zajst tak daleko...a preto nam odsavacka pomohla...ale samozrejme kazdy na to moze mat svoj nazor...

janetka
25. apr 2007

my mame doma vincentku aj sterimar, ale ten sterimar sa mi zda lepsi, hlavne ta flasticka, ma lepsie striky... hlbsie sa vycisti nostek...
a mame aj odsavacku na baterky, ta ale pomoze pri takych soplikoch, ktore tecu von, podla mna na vysavacodsavacku sa to nechyta.... ale zas pri cestovani to posluzi na rychleho sa zbavenia soplikov, ale len tecucich, nevytiahne to zo zadu...

selma
26. apr 2007

re: Franti
Nejsem apriori proti odsávačkám či jiným přístrojům, jen nabízím svoji zkušennost.
Pokud je tvůj malý krmený umělou výživou, tak je asi zahleněnost horší, než u kojených dětí a skutečně s tím mnoho nenaděláš. Pokud jsou mu už více než tři měsíce, zkusila bych mu podávat čerstvé ovocné šťávy, jenom trošku, po lžičkách. Kdyby jsi sehnala bio ovoce, bylo by to nejlepší, ale i šťáva z obyčejného ovoce je vcelku bezpečná, většina škodlivých látek zůstává ve vláknině a do šťávy se nedostane. To by mu pomohlo zbavit se části přebytků ze stravy přirozenou cestou, tedy zažívacím traktem a ne přes nosní sliznici. Je normální, když dětem trochu teče z nosu, zvlášť teď, když je ve vzduchu spousta pylů, které naše těla také přijímají vdechováním jako potravu. Každopádně bych moc neváhala s přechodem na nemléčnou stravu, kravské, tepelně zpracované mléko, vedle cukru a bílé mouky velmi výrazně zahleňuje organismus.
Při prochladnutí dochází ke ztrátě energie, respektive tělo je nuceno vynaložit větší množství energie než obvykle na svoje zahřátí a ta pak chybí při každodenních očistných a regeneračních procesech v organismu (detoxifikace). Jakmile se energie znovu doplní stravou, může pak následovat jakási hromadná očista v podobě zahleněnosti, případně i horečky. Nepředpokládám ale, že by tvoje dítě nějak výrazně prochládalo, to se stane spíš starším dětem, které pro samou zábavu nevylezou včas z bazénu🙂
Existují i metody, které jakoby suplují detoxifikační procesy, které tělo běžně používá. Naše babičky zhusta praktikovaly nejrůznější způsoby léčby studenou vodou, u velmi malých dětí například krátkodobé studené zábaly nožiček. Říkaly, že to pomáhá snižovat horečku, ale v podstatě jde zase o aktivaci očistných procesů a tělo pak není nuceno zvyšovat svou teplotu aby se zbavilo nežádoucích bakterií a toxických látek. Na internetu je k nalezení spousta rad a návodů k péči o zdraví, každý si postupně najde své způsoby, které mu vyhovují a které na něj účinkují. A také jako každá jiná matka v přírodě, pečující o svá mláďata máme i my své instinkty, které jsou neomylné a v neposlední řadě máme i jedna druhou🙂

selma
26. apr 2007

re: hankah
Moje malá (7měs.) má teď taky soplík a teče jí trochu i z očiček. Žijeme na vesnici, vzduch je prosycený pylem a protože neprší, tak i prachem z polí na kterých ještě nevzešla vegetace. Když zasvítí slunko do střešního okna, tak je vidět, jak je vzduch "hustý". V noci ale spí klidně a soplík jí neteče. Spíme společně se všemi dětmi při otevřeném okně, což hodně pomáhá ochlazovat sliznice a volně dýchat. Tento týden už stromy odkvétají, tak se jí to postupně zlepšuje. Nebudu s tím dělat nic zvláštního, a až začnou kvést trávy, už bude k dispozici nějaké to čerstvé ovoce, které nás obě pročistí. Jinak sama průběžně zobu zelené byliny co rostou na zahradě, to je pro očistu nejlepší a také to funguje trochu jako krevní transfúze🙂
A ten detox uprostřed noci. Nejdřív bych pohmatem zkontrolovala jestli mimi nemá plné tlusté střevo. Když jsou děti neklidné, tak se jim může zhoršit střevní peristaltika a nedostatečně se vyprazdňují. Prababička miminkům pomáhala tak, že očistila špičku kořene petržele a tu jim strčila do zadečku, odejdou plyny i stolice nachystaná k expedici. Sama jsem teda petržel nepoužila🙂 sehnala jsem si místo toho malou silikonovou trubičku u které jsem skleněným pilníkem srazila hrany. Před aplikací je dobré to máznout olivovým olejem uschovaným v ledničce. Tohle jsem používala jenom v šestinedělí, pak už to nebylo třeba. Přinejhorším může pomoct i klystýrovací balónek s troškou teplé převařené vody, ale to jsem u miminek zatím dělat nemusela. Nicméně ptala jsem se na to dětské doktorky a ta neměla námitek. Vyprázdnění tlustého střeva samo o sobě obvykle stačí, pokud jde o jinak relativně zdravé dítě. No a pak viz příspěvek pro Franti, některou z detoxifikačních metod, které účinkují okamžitě. Mně osobně nejvíce zabírají ty studené koupele a to i u dětí. To je ale potřeba nastudovat a dbát nejvyšší opatrnosti. I když podle mně je to pořád bezpečnější než Panadol. Tohleto bych ale dělala jen v případě, že má dítě už horečku nad 38,5. Jinak jen chovat a nechat přírodu ať dělá co umí.

selma
26. apr 2007

Jo a ta mořská voda je super nápad, pořídím si ji taky, dík za tip 😉

miselam
27. apr 2007

v prvom rade vam chcem odporucit na hygienu nosa MAR,je to morska voda obohatena o dexpantenol,ktory pomaha regenerovat sliznice.u malinkych babetiek nestriekat ale vytierat jemne vatovym tamponom,a este ak kojite tak najsamlepsie je vytierat mlieckom,kt. ma aj antibakterialny ucinok(ak su chytene aj uska,mozete mliecko tiez nakvapkat).
ja pri teplote a bolesti proti panadolu nic nemam,ale nieco s obsahom ibuprofenu je lepsie,lebo ma aj protizapalovy ucinok na rozdiel od paralenu.
k odsavacke na baterky, ak je sekret riedky tak ich celkom zvlada,ale pri hustych hlienoch sa moc nechyta.vyhoda je naozaj v tom ze je prenostna a huci asi ako holiaci strojcek.

hankah
27. apr 2007

selma - malá má 6týdnů, tam bych se studených obkladů vážně bála. jak píšeš, je to asi vzduchem, hodně pilů a vítr. kaká nám jednou za den, nebo obden, je plně kojená. já mléčné výrobky téměř nejím,taknevím z čeho ta zahleněnost. no uvidíme jak nám to půjde dál. zkouším lehčí soplíky tyháhnout štětičkou namočenou v té vincentce a občas jí nosík prostříknu, zkusím koupit ještě tu mořskou vodu.......

selma
30. apr 2007

Také jsem všechny děti kojila a nějaké ty soplíky jsem moc neřešila. To si myslím ani není třeba. Jen jsem dbala abych já, jako kojící, měla zažívání v pořádku, už v porodnici jsem s díky přijala klystýr a pokud to doma nešlo normálně, pomohla jsem si stejně. Zdravý člověk by měl mít stolici dvakrát až třikrát denně, ale upřímně řečeno, pokud nejsme nechutně bohaté, nemáme šanci si zajistit v každém ročním období tu nejoptimálnější stravu o čistotě vzduchu a vody ani nemluvě. Nehledě na to, že máme spoustu špatných stravovacích návyků, které nejdou odbourat ze dne na den, natož v době šestinedělí. Naštěstí jsou naše těla na takové případy jakž takž vybavena a mírným zahleněním se s nepřízní osudu dokážou vyrovnat.

draga
30. apr 2007

selma promiň ale něco jinýho je když mám sople já a umím smrkat a jinak si s nima poradit a něco jiného je to u 3měsíčního miminka když má rýmu jako prase...mimochodem nemám nic proti klystýru a i si ho doma dělám a i jiné věci ale tohle mi fakt připadá divný trápit miminko studenýma obkladama když nemá horečku

selma
2. máj 2007

Drago, nevím čemu říkáš rýma jak prase🙂 ale tříměsíční dítě je plně schopno zbavit se nežádoucího obsahu nosní dutiny kýcháním, pokud mu v tom není nějak bráněno, například dudlíkem. Některé dudlíky tlačí dítěti na místečko pod nosem, kde je možné nutkání na kýchnutí potlačit. To si můžeš vyzkoušet na sobě. Co se týká studených obkladů. Nejde o balení nožiček, ale o jejich ochlazování otíráním studenou tkaninou po dobu několika málo vteřin, což je jistě mnohem příjemnější, než odsávání soplíků čímkoliv. Nakonec je to opět jen evolučně posunutá metoda, kterou používají savci mající jazyk, kterým olizují svým mláďatům neochlupené partie. Ty snad nemíváš neodolatelné nutkání pusinkovat miminku ty jeho mrňavé nožičky? Navíc tím, že se chuťová čidla matky dostávají do kontaktu s potem na nožičkách, dochází k přenosu informací o zdravotním stavu dítěte a následnému uzpůsobení složení mateřského mléka. To je chemie, hormony atp. Není potřeba rozumět tomu, jak to funguje, chce to jen více důvěřovat svému tělu a méně nejrůznějším přístroje. Ačkoliv znovu podotýkám, že i ty mohou být v určitých situacích velmi užitečné. To ať už rozhodne každá sama za sebe.

martina46
20. nov 2007

odsavacku na vysavac dostanem kupit aj v lekarni?

martinaj
20. nov 2007

jasne, maju ich vo vacsine lekarni, v BA urcite 🙂

martina46
20. nov 2007

dakujem 🙂

melory
20. nov 2007

vyskusala som vsetky odsavacky sveta, nechcela som na vysavac, lebo sa mi zdala drasticka, ale poviem vam, kto nevyskusal neveri, uz by som ju za nic na svete nevymenila.

martina46
20. nov 2007

niekto tu pisal ,ze ju vyskusal na sebe.. 😀
to by ma celkom zaujimalo, mam totiz uz skoro 2 mesiace riedke hlieny a stale musim smrkat a kaslem a nerobi mi to dobre na brusko 😒

ale kvoli babatku si ju samozrejme kupim, toto je len taka vedlajsia otazocka 😉

danuska24
20. nov 2007

ja som kupila balonik-ale ako citam, asi ju mozem ,,dat zaramovat,,

elise
20. nov 2007

my tiež používame na vysávať je to super a nestojí to tak veľa a hlavne ide to rýchlo, som snou spokojná, aj ja ked som mala nádchu tak som si odsávala a bolo to super

jabber
20. nov 2007

taky máme tu na vysavač, je skvělá 😉 říkáme jí vysávačka 🙂. Když měla malá rýmu, tak jsme ráno a večer vysáli, stříkli Vincentku a za 3 dny bylo po všem 🙂

betka1
20. nov 2007

danuska24, este balonik neramuj, ja som si ho tiez kupila. Pred par rokmi elekticke ani vysavacove odsavacky neboli a mamy si poradili aj s balonikmi, alebo inymi. Ja si nejaky lepsi typ kupim az ked ho budem naozaj potrebovat a sama sa presvedcim, ze balonik nepomaha.
Aj ked urcite verim skusenym zienkam, co sem pisu, ze vysavacka je lepsia.

maca793
20. nov 2007

najlepšia je do vysávača, odsaje všetko zlé v nose. nanič je obyčajná hadičková. tá len rozdráždi nos a nič nevytiahne.

ramzesa
20. nov 2007

maca,tak ta nasa obycajna hadickova je fajn,stala iba 49 Sk a manzel ju napojil na vysavac,by si mala vidiet ako funguje 😀 .