Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

maca793
20. nov 2007

hadičkové tam veľa stoja? ja som ich kupovala za 25sk. tie na vysávač stoja okolo 350,- fajn sa čistia. ja som pri dvojičkách mala len hadičkovú, bola som spokojná. ale ako Karolínka máva často soplíky, tak som radšej investovala. ale

ramzesa
20. nov 2007

no neviem,mozno zavisi od vyrobcu, my sme kupovali niekedy 2004. A ked hadickovu umyjem hned tak nemam problem,staci prudom horucej vody popreplachovat. A napojena na vysavac taha jedna radost 😉 .

carlisse
20. nov 2007

Ahoj holky, tak jsem dneska ve sterilizátoru zlikvidovala obě obyčejné hadičkové odsávačky, co jsem doma měla, tak jsem se vydala do lékárny pro novou a prý byly staženy z prodeje, protože obsahují ftaláty, tak jsem vám to jen chtěla sdělit...

melory
20. nov 2007

martina 46 aj ja som ju vyskusala na sebe, fakt slape, myslim ta na vysavac. od hadickovej som vzdy ochorela aj ja.

carlisse tak preto som bola stale z nej chora.

martina46
20. nov 2007

Už som ju bola kúpiť, aj som hneď vyskúšala na sebe a som bola prekvapená, aké je to jemné, cítila som iba trochu studený vzduch, žiaden nepríjemný podtlak. Manžel stál vyplašený pri mne, aby hneď vypol vysávač, keby niečo, ale v pohode 🙂

shiju23
21. nov 2007

mi sme nikdy zoasny odsavacku soplikov nepouzivali, maly mi ani nesoplil, ak trosku zacal, vsetko mu vyslo vonku samo, co bolo iba chvilka.
neviem ani ako to vyzera a zatial to ani nepotrebujem.

soyka
21. nov 2007

ahojki,

nase deticky obe soplia uz od porodnice - doniesli sme si domov nemocnicneho streptokoka a nevieme sa ho zbavit + zhorsenie pri kazdom prerezavani zubkov....
vyskusali sme vsetky druhy odsavaciek, ale bezkonkurencne najlepsia je ta na vysavac a ani moc nestoji - necele 4stovky.....
akurat maleho musim prisadnut, lebo sa boji vysavaca.....ale aspon je to rychlovka 😀
akurat susedia si myslia, ze mi sibe, ked o polnoci u ans huci vysavac :o)))

michalag
15. dec 2007

Ahojte 🙂 ,
Chcela by som sa spytat ako detom odsavate sopliky s odsavackou na vysavac. Nas maly sa vysavaca nebal a ani neboji 🙂 , len teraz mame prvy krat sopliky a pouzivame ju, lenze on strasne place (akoby ho drali z koze) a hmyri sa. Robite to detom aj nasilu, ked velmi placu? Lebo dnes vecer ked sme mu chceli odsat tak plakal a bol z toho strasne vyplaseny. Ked sme ho dali naspat do postielky tak sa budil s placom 😢 a nemohli sme ho uspat ☹ .

evercila
15. dec 2007

to michalag: to je jasne, ze vsetky deti pri tom placu 😉 ked im pichaju vakcinu, tak tiez...ale je to pre ich dobro...
nasmu drzime hlavicku, any sa nehybal a odsavame, ryci pritom na raty, ale v momente, ked to vytiahneme, je po placi. vysavaca sa neboji a je v pohode.
Keby sme mu to neodsali, prinajmensom sa nenakoji, a prinajhorsom z toho moze chytit napr.zapal stredneho ucha. Takze ten plac je to nejmenej...

drzim palce!

michalag
15. dec 2007

evercila 🙂 , ale on place aj potom ked mu to vyberiem, sice nie dlho, ale place. Neviem, ale dufam ze to nerobime zle 😅 . No ale dnes to bol fakt poriadny plac, tak este neplakal ☹

cicushka
15. dec 2007

inac..skuasli ste na sebe ake to je> ja hej...mala som pocit, ze mi oci a mozog vcucne...a aj preto puzivam odsavacku iba ked je naozaj treba...radsej to necham tak a polohujem ju tak, aby jej stekalo do krku. tak radil aj dr.

evercila
16. dec 2007

nam zas doktorka radi, odsavat, odsavat, je to proste svinstvo, ktore musi von za kazdych okolnosti...
to cicushka:Stekat do krku a nechavat v zaludku, to by som rozhodne nerobila...
inak aj v novom casopise mama a ja /ale v ceskom/ je tiez clanok o odsavani 😉 / / PS: mas nadherne svadobne fotky 🙂/

/ja o tom tiez viem svoje, dvakrat do roka mam zabednene vsetky dutiny, tak nechcem , aby tak dopadol aj moj maly /

takze sa nebojte, je to sice neprijemne, kezde dieta s tym bojuje, viac, ci menej, ale musi to byt... 🤐

natalien
16. dec 2007

Taky jsem byla názoru neodsávat, že to z těla musí samo ven, ale změnila jsem ho, když jsem viděla, jak se Nell trápí, nemůže dýchat, jíst, spát...
Hadičková odsávačka nepřipadala v úvahu, protože mi to s ní nešlo a chyběla mi ruka, pevný nervy a super dech... 😅 , tak jsem zvolila tolik vychvalovanou odsávačku na vysavač.
Odsávaání jsem Nell nechtěla zprotivit od začátku, tak jsem to začala praktikovat hrou 😵 Posadím si ji do pololehu na klín (ještě nesedí), vysavač si přisunu k noze a celej odsávací aparát ji dám do ruky aby se s ním seznámila (seznamuje se stále 😀 ) pustím vysavač a zkouším ji to sát na ručičku, krčík, tvářičku, mezitím dostane pusinku, aby se odpoutala pozornost a pak šup do nosní dírky a je to. Chvilku má tendenci, že se rozpláče, když ji držím za hlavičku, ale je to rychlovka a brzy je klid 🙂

marketa.d
16. dec 2007

Ahoj, malá má tři týdny a dostala rýmičku - ne nijak hroznou, ale používáme asi 4x denně na odsátí normálníé hadičkovou odsavačku. Ale když jsem se pídila na internetu po informacích, našla jsem hodně kladná hodnocení odsavačky na vysavač. Dokážu si představit, že je dobrá, protože pusou to člověk tahá jakou dobu a ještě bůhví s jakou efektivitou a tou na vysavač je to prý hned a navíc nehrozí, že mimču poraní člověk citlivou sliznici v nosánku.

martina46
16. dec 2007

Cicushka, ja som to na sebe skúšala a mala som práve opačný pocit, že je to veľmi jemné a skoro som ťah ani necítila 😒

pietra
16. dec 2007

cicushka, a nedala si prilis velky tah? Lebo ja mam vysavac na minime a pohoda. Nenechavala by som sopliky stekat. Kamoskin maly mal sopliky, ale oni o tom ani nevedeli, lebo neboli nejako silne, pekne dychal. Hadickovou odsavackou im ani nic neislo odsat. Kedze maly mal nejake zdravotne problemy, tak behali po vsetkych moznych vysetreniach a nakoniec mu v nemocnici zistili, ze je komplet zahlieneny, mal plne dutiny a vraj z toho, ze sa zle odsavalo. Tak nabehli kupit vysavacovu odsavacku, hned na prvy sup im toho vyslo kvantum a odvtedy je maly OK. Takze ja na nu nedam dopustit.

cicushka
16. dec 2007

pietra) nemame vysavacovu ale lektricku odsavacku...takze tah si neregulujem.

uz som ale pisala v inej teme, ze sople nas trapili od narodenia cely mesiac. Uz my bolo malej luto, tak som prestala odsavat a povedala si, ze budme iba v tedy, ked nebude moct normalne dychat a mala by problem pri papani. A po dvoch dnoch jej sopliky upne same presli. Dokonca tu aj nejaka kocka pisala ( v inej teme) ze im ta odstavacka porusila nosnu sliznicu a tiez mali z toho sople, tak im kazala dr. prestat.

A to polohovanie pri soplikoch je spomenute vo vstkych troch knihach o detoch, co mam doma. No a v zaludku to neostava, ide to von. Upozornil ma to aj doktor, ze to mozem potom zbadat v stolici.

Chcem len povedat, ze to je moje postupovanie pri beznom prechladnuti. Ak by mala malinka problem pri dychani, odsajem. Len proste neodsavam pri kazdom zachrcani v nosteku, ktore pocujem...proste to ignorujem a odsavacku pouzivam iba v krajnych pripadoch.

Nas maminy nemali take vymozenosti, ako el. odsavacky a pod. A sme tu 🙂

Vsetkym ale prajem, ci uz pouzivaju , aleb nie odsavacky, aby mali zdrave babatka a aby ich nemuseli ani pouzit.

mirka21
16. dec 2007

ja som si tiež kúpila odsávačku na vysavač stalá ma 385sk a neviem si ju vynachváliť vysaje všetko a skúšala som ju aj na sebe a ani som to necítila najlepší je vysavač 700-1400W nie viacej 😀 😀 😀 a najlepšie sa odsáva keď ju mám v polo sede a po vysaní vždy nahodí krásni úsmev ,,maska jedna" 😎 😎

trixi
16. dec 2007

Nas maly sa dnes zobudil so silnou nadchou, vyzera to na chripku. Mozem sa podakovat nasej doktorke, ktora nas zavolala do poradne v case, ked osetrovala chore deti a my sme museli cakat v cakarni plnej chripkovych bacilov. No a tak nas postupne trafili. Mam doma balonkovu odsavacku ale je na p.d. Nic neodsaje a malicky je nervozny lebo ma plny nostek. Este ze kycha a pritom mu sopliky vyletia z nosteka. Vcera, ked som videla, ze uz sa asi chripke neubranime, som poslala dedka nech nam pozhana v meste vysavackovu odsavacku. Neuverite, ale nikde nevedeli co chce a este ho poslali nech to zhana tam, kde sa predavaju vysavace 🙄 . Ja som ho poslala do zdravotnickych potrieb a tam mu povedali, ze maju vsetky vypredane. Dnesnu noc budeme musiet prezit bez poriadneho odsatia a zajtra nam tatino prinesie tu odsavacku z Ciech.

zrzulka
16. dec 2007

ako sa pouziva ta na vysavac? napisete mi niekto postup?? nasa mala stale chrci ale soplik nema len tak tazko dycha tak som jej nakvapkala kvapky do nosteka dufam ze jej to pomoze. ale ked nie budem nutene pouzit odsavacku:( len neviem ako sa to pouziva

pietra
16. dec 2007

zrzulka, ta vysavacova odsavacka ma dva konce. Jeden zasunies do hadice vysavaca a na druhy nasadis samotnu nasadku na odsavanie. Ja dam vysavac na minimum a pustim. Prilozim k nosteku a je odsate.

majaaita
16. dec 2007

Zrzulko, odsávačka se nasadí do hadice vysavače (v návodu je to nakreslený). Předtím nastříkám Jiřímu do nosu Vincentku, hezky to uvolní holoubky, pak položím Jiřího na zem, obejmu nohama (klečím nad ním), zapnu vysavač, dám do nosu, on ječí a mrská se - já odsávám - každou dírku cca půl minuty.
Pak chovám a utěšuju a znovu dávám Vincentku 🙂

Jiří je ovšem hérečka, jakmile přestanu odsávat a vypnu vysavač, přestane brečet a je ok 🙂

pietra
16. dec 2007

trixi, to vazne take problemy pri zhanani? ja som si doteraz myslela, ze ju uz ponukaju vsetky lekarne. My sme ju kupili (teda manzel) hned na prvy sup a znami ju kupovali nedavno, dost na rychlo a tiez hned. Ziadne zhananie sa nekonalo, tak ma to uplne sokuje, ake problemy. Tej doktorke by som riadne znadala, ved poradne sa maju robit v osobitnom case, kedy sa chore deti neberu. Nasa dokina ma napr. poradne vo stvrtok doobeda a robi len poradne.

trixi
16. dec 2007

pietra, ja som nasej doktorke poslala mail, lebo vtedy ani neordinovala a zastupovala ju taka doktorka, ze aj na patologii by z nej mali strach 😝 . V tom maily som len napisala, ze som nespokojna a ze to povazujem za nerozumne a predstav si, ze mi zavolala a tak mi vynadala, ze som sa nezmohla na slovo a ze ked sa mi nepaci mozem ist inde. Je vraj najlepsia v nasom meste ale asi aj najjesitnejsia. No verim ze v Blave alebo vo velkom meste nie je problem zohnan tu odsavacku ale u nas sme ju nezohnali. Pred chvilkou mi volal tatino (je momentalne v Cechach), ze uz ma pre nas vsetko nakupene. Snad to dnes zvladneme s tou balonkovou. Ale ta skoro nic neodsaje.

zuzi7
29. jan 2008

Ahojte,
chcela by som sa spytat ci sa moze pouzivat odsavacka na vysavac kazdy den na vycistenie nosteka po kupani. My sme ju zacali pouzivat ked mala Hanka nadchu a odvtedy jej s nou cistim nostek kazdy vecer, lebo s tycinkami jej dokopy nic nevytiahnem a tiez je pri odsavacke kludnejsia. Pred odsavanim jej streknem Physiomer-baby a po odsavani jej kvapkam do nosa kvapku materskeho mlieka. Len sa trochu bojim aby som jej tou odsavackou nenarusila sliznicu nosa, i ked ten podtlak jej ozaj slabucky.

pietra
29. jan 2008

zuzi, nam doktorka povedala, ze ju nemame pouzivat casto

lucija
29. jan 2008

zuzi, já myslím, že ji můžeš používat jak často chceš. dr. říkala nepoužívat moc často tu klasickou, že tou můžete i škrábnout, ale touhle ne. A když ji nosánek potom zvlhčíš, tak se nic neděje. A aspoň si na ni zvykne. I když Šimon si taky zvykal a teď se semnou pořádně pere, takže každé odsávání je boj. A to já musím odsávt po každém kojení, protože máme reflux a mlíčko mu jde do nosa. ☹

micanek
30. jan 2008

Zuzi, co jsem četla o odsávačce na vysavač, tak je bezpešnější než ústní odsávačka. tak se toho neboj. Já do ní půjdu taky.

skuli
31. jan 2008

Marinka měla od prvního týdne rýmu jako hrom v kuse asi měsíc.Odsávala jsem tou obyčejnou odsávačkou,ale bylo to na nic.Po přečtení různých diskuzí jsem koupila tu na vysavač a nemůžu si ji vynachválit.Po dvou dnech bylo po rýmě.Ani u toho necekla a u té obyčejné řvala jak tygr.Je to opravdu super věc,vyplatí se investovat.Starší 6 letá dcera si to odsává sama a moc se jí to líbí.

zuzi7
31. jan 2008

Dakujem za nazory,
len som si stale nie ista ci ju mozem pouzivat kazdy den aj ked nema nadchu, len trocha soplikov ktore jej chcem vybrat.
V porodnici nam kazali vytierat nostek kazdy den tycinkami, ale tie sa Hanke moc nepozdavaju a tiez s nimi nic nevyberiem.