Odsávačka soplíkov. Na vysávač alebo elektrická?

denisa2214
4. apr 2007

Ahojte, rada by som sa opýtala, či niektorá z Vás má skúsenosť s elektrickou ( na baterky) odsávačkou na soplíky? Neviem sa rozhodnúť medzi tou na vysavač a elektrickou. Vďaka.

atreides
1. dec 2009

evca máme Baby-Vac Arianna 😉

ojo
1. dec 2009

ahoj, já používám babyvac tuhle
http://www.zdravotnickaprodejna.cz/odsavacka-ba...

po každém odsátí vypláchnu vodou a občas vyvařím 😉 je to fakt super věc, Tomáš z toho má srandu, vůbec se toho nebojí 😉

juliagregor
1. dec 2009

Ahoj najprv som mala túto http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2956588 - asi 300 Sk /sklenené nádobka na soplík a po roku sa mi ju podarilo rozbiť/, teraz používam túto
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7241411, zdá sa mi trošku lepšia /bola drahšia okolo 500 Sk., zberníky sú umelé a pre mňa je výhoda, že sú dva. Každé dieťa má svoju. Výborná vec, deti si už odsávajú samé, ja len zapnem vysávač.

kubinkov
1. dec 2009

http://www.babyonline.cz/maminka/vychytavky/nem...
Tohle funguje bezchybně, mám ji na chalupě, protože doma mám Ariana, ale ta mi praskla, tak si udělám novou.
A stojí 30,- Kč 😉

danioool
3. dec 2009

Ahojte, ako dlho odsavate jednu nos. dierku s vysavacovou odsavackou? iba to prilozite k nos.dierke aby vznikol podltak ci vlozite hlbsie? Lebo my sa uz trapime tyzden s bielymi soplikmi, odsavama 4x denne cca, a stale je rovnako zahlienena...velmi pri tom place a rovnako place ked jej striekam do nosa morsku vodu.Vam neplacu deti pri tom? Diky moc!

terezita
3. dec 2009

daniol, nam em. primo rve.. odsavacka je pro ni mucici nastroj cislo jedna. 😀
dlouho to tam nenechavam. vzdycky prilozim, zakvrdlam a zase vyndam. ja to zkousela jednou na moji ryme a teda kdyz odsavas dyl v kuse, tak je to docela neprijemny.. takze kratce, rychle..

danioool
3. dec 2009

DikyTeri,a skusala si jej striekat do nosa morsku vodu? Alebo ako jej davas nosove kvapky? Ta nasa pri vsetkom place :( tym padom je aj zachripnuta..

lamarika
3. dec 2009

danioool: Při odsávání mi někdy musí pomoc manžel, malej se vzteká, mlátí sebou atd. A při stříkání nosních kapek to vypadá obdobně. Je to vždycky šílenej boj. Jak sebou mlátí a řve, tak nevím jestli už mu to tam stříklo a nebo ne, takže asi stříkám dýl než by se mělo. . .

terezita
3. dec 2009

nejdriv jsem mela morskou vodu a ted davam libenar. ten je lepsi, jsou to ampulky a lip se s tim operuje.. kdyz jsem strikala tim sprayem tak hromada te vody pristala v ocich.. :-/

lamarika
3. dec 2009

já mám právě tu mořskou vodu a je opravdu všude. asi taky zkusím ten libenar 😉

to.beruska
3. dec 2009

my mame tu nostek.a som velice spokojna.nam poradila dr.kvapky otrivin je to v ampulkach.a veru pomohli

annei
3. dec 2009

Holky, odsávačka jedině na vysavač - je SUPER, rychle, nebolí, jen ten kravál vysavače v noci 😀 , sousedi si musí myslet, že jsem padlá na hlavu...
Kapky - Libenar, jsou parádní, prolijete nosík, neštípou, malinký je skvěle snáší a můžete prakticky použít kolikrát chcete. Ostatní jsou 2-3x denně, doplňovala jsem je 2x denně Nasivinem pro mimča...

danioool
4. dec 2009

Diky velmi🙂 skoda ze neexistuje morska voda v ampulkovej forme :( Skusim teda Libenar, aj ked je to len fyziol.roztok..

lucisa
2. jún 2010

Holky, obnovuji tuto diskusi.

Mám dvouměsíční miminko a už asi měsíc bojujeme s ucpaným noskem. Chrčíme jak starý tuberák. Proplachuju Libenarem (sice se to může často, ale přijde mi, že účinnost nulová, jen to tedy zvlhčí nosík před odsátím), odsávám - mám klasickou hadičkovou, ale vzhledem k tomu, jak dlouho se to táhne, investovala jsem do bateriové a koupila Cleanoz.
A to je ten problém, asi to s tím nějak neumím. Je na to nějaký fígl? Vždycky se mi zdá, že už to něco natáhlo, ale prdlajs, max. vidím něco v dírce, co vytáhnu hadičkovou. Hlavně v noci je to dost úmorné, zvlášť když řve hlady a já vím, že bez odsátí se nenají, protože to neudýchá, pak se pořád pouští prsa a prská to a střídavě se dusí a řve a chroptí.

Včera jsme navíc byly podruhé na sondáž očního kanálků, dr. říkal, že ta rýma s tím může souviset, dnes odcházel ten ucpaný binec částečně očičkem a zbytek byl v nose, někde dole...... 😖 Ale fakt nevím, jak na to. Přes den na to i vidím, malá se dokonce občas i řehnila, když jsem jí to dávala do nosu.... Ale efekt nulový.
A to mě ještě dorazil návod, jak mám po vysátí jedné dírky sekret z balonku vylít mimo dítě a vysát druhou dírku. Já nemám co vylívat, jen pořád vyfukuju ten nafouklý balonek.
Co dělám špatně?
Díky za rady....

ivika18
3. jún 2010

@lucisa sice nemám zkušenosti s Cleanoz, my máme bateriovou LivingLab, ale napadá mě, jestli nemáš slabé baterky. Já dávám nabíjecí a měním a dobíjím klidně každý den, protože pak už ztrácí tah. Tak se držte 😉

lucisa
3. jún 2010

@ivika18 taky mě to napadlo, tak jsem říkala manžovi, vyměnil to a myslím, že je to o dost lepší. díky moc 😉

evca35
5. jún 2010

dlho som tu nebola ...

@simi.w - gratulujem k bábätku 🙂

tak som napokon kúpila Baby-Vac 2 - sme spokojní, malý to úžasne znáša, aj keď čím je starší, tým viac vyvíja protitlak, ale neplače. Dík za rady 🙂

alisve
28. jún 2010

majka 35, chcela by som sa opýtať na tú nosnú odsavačku čos i tak chválila...aká je to značka? Mahla by si mi dať prosím ťa nejaký link? Zháňam elektrickú kvôli dovolenke..veľmi pekne ďakujem za nfo🙂
Pekný dník🙂

simi.w
28. jún 2010

@evca35 děkujeme za gratulaci 🙂
tak super, že jste s odsávačkou spokojeni, je to dobrá věc 😉 , nám taky hodně pomohla

stellama
29. jún 2010

no tam ja mám takú do elektriky je tichá a vždy mi dobre odsálo hlieny. Vysavača sa bojíme tak neviem čo by robil keby som v chorobe ešte zapla vysavač. Potom pekne spinkáme celú noc.

lauricka
8. sep 2011

ahojte, nemate info, ci sa odsavacka na vysavac moze dat na akykolvek alebo to musi byt taky lepsi, kde sa da sila tahu nastavit? nemoze to byt prilis silne pre babo?

zabulka1
27. feb 2012

@majka35 ahoj mozes mi napisat aka to bola odsavacka?lebo rozmyslam na d elektrickou pretoze mam e na vysavac musim povedat ze je super ale v noci mi vadi ze musim s tym hucat a maly sa mi aj zobudi a kym zaspi tak to tiez trva

siss_sz
4. mar 2012

baby, nejaká odsávačka na vysávač, čo sa dajú sterilizovať jej súčasti, existuje? vďaka!

vercaam
14. jan 2013

prosim Vas moze sa odsavacka pouzit na hocijaky vysavac????

romcovaklarka
14. jan 2013

@vercaam Tak všechny vysavače neznám, ale podle mě na většinu určitě. Nesmí mít ten vysavač asi nějakou extra tlustou hadici. A pak by se mu taky měl dát regulovat výkon - na odsávání se má podle návodu stáhnout na minimum, muž má třeba do garáže dost výkonný vysavač, který se nedá "ztlumit" a to by podle mě bylo trochu moc brutální 😀

ducci
27. feb 2013

urcite 🙂 by sa mal dat ten vykon regulovat.. uz pri minime to dost saje 🙂

smajluska
4. nov 2019

@majka35 Dobry den, prosim Vas ktora elektricka odsavacka soplikov je dobra? S akou mate skusenosti?

majka35
4. dec 2019

@smajluska ach, až teraz som si všimla otázku ... moje bábo má už 13 rokov, takže už si naozaj nepamätám ... pri druhej dcére som používala odsávačku na vysávač a s tou som bola tiež veľmi spokojná